PDA

View Full Version : Лошо си ударих крака



fc
05-15-2009, 23:19
Много лошо се ударих и сега ми е подуто стапалото ( от горе ) и се притеснявам да не е счупено. Да не говорим, че едвам ходя. Ако е подуто не е счупено нали?

storex
05-16-2009, 03:49
Сега, първо искам да ти кажа, да не се шашкаш толкова :)
Бях подготвил хубави снимки с костите на стъпалото и лигаментите, които ги свързват, за да ти покажа, че костите, изграждащи ходилото в тази област, където си се ударил, са с такава форма, че трябва да положиш бая усилия, за да ги счупиш. За съжаление не можеш да видиш тези снимки, просто няма как да дам линк към тях, заради това, че съм нов потребител и имам забрана да не давам линкове към други сайтове. Ако раната ти не е дълбока, а само повърхностна, няма никакви основания да се притесняваш за нещо по-сериозно. Това, че ти е подуто, е напълно нормално, все пак това е реакция на организма, нормално е мястото да се зачерви, затопли, подуе и да стане болезнено. Можеш да си напълниш една торбичка с лед и да я вържеш и закрепиш около това място и да го обездвижиш, ама ако искаш да си още по-сигурен иди и си направи една снимка :) Успех!

fc
05-16-2009, 07:08
Вече не мога.

xplay
05-16-2009, 07:45
Хубаво е при оток да се използва лед. Следващия път не чакай, а си сложи лед на удареното място.

Nitroglycerin
05-16-2009, 09:25
Пръстите на краката ако ги мърдаш е навяхване или изкълчване ,трябва да бъде направена снимка ,защото за костните фрактури само по-симптоми не може да бъде определено какво нараняване е.
Ходи до най-близката поликниника или болница за да ти направят снимка ,ако зарастне на криво ,трябва да ти чупят крака за да го наместят ,а и редовно операций се налагат.

fc
05-16-2009, 09:36
Лоша контузия, няма счупване ама имам някви спукани вени ли какво каза ...

hisy
05-16-2009, 10:02
Хубаво е при оток да се използва лед. Следващия път не чакай, а си сложи лед на удареното място. +1

absd
05-24-2009, 14:13
може да не е счупене , а да си си спукал костта

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 15:57
Лед също знам и студена вода :)

MarkKnight
05-24-2009, 21:18
Обикновенно лед се слага в първите 5-10 минути даже веднага за да може да свият кръвоносните съдове,по късно вече леда няма да има дейстие ;)

HarumScarum
05-25-2009, 10:32
Лоша контузия, няма счупване ама имам някви спукани вени ли какво каза ...
Какво коментирате още,като момчето е ходило вече на лекар :D