PDA

View Full Version : Шиене на дрехи



MiSs_DioR_CheRiE
05-16-2009, 10:04
Интересно ми е можете ли да шиете и имате ли дрехи , които сами сте си ушили и носите ? Много искам да се науча да шия и да си правя роклички? Сега съм си харесала една и нямам откъде да намеря точно такъв модел на нормална цена , а ако я занеса на шивачка ще ми излезе скъпичко.Ако някои може да ми препоръча някакъв сайт или книга или нещо от сорта, с което мога да се науча да кроя дрехи и да ги шия? И още един въпрос - колко горе долу струва една шевна машина ?

InnchetO
05-16-2009, 10:17
Ох, аз като малка с мойта мания за дизайнерство и сега колко пъти си създавам точен образ на дрехата и после върви я търси.. много пъти е нямало такова каквото съм искала и ми се е щяло да си ушия сама, ама няма да е същото.. смисъл не съм толкова добра в шиенето, а пък и да бях.. то са платовее глупостии..
Това, което ми дойде сега като идея и и аз бих направила е - да си нарисуваш модела на това, което искаш и да занесеш рисунката на шивач, за да ти направи той, който се занимава с шиене, точно това, което искаш. :)

MiSs_DioR_CheRiE
05-17-2009, 13:42
Ами аз съм същата - харесвам си нещо и после не мога да го намеря никъде. Аз съм добра в рисуването и нямам проблеми да си нарисувам дизайна , въпросът е , че не мога да шия. А проблема с шувачката е , че взимат скъпичко , а и аз искам да се науча да шия така или иначе :Д . Ако някои може да ми помогне , да казва плс !

splendour
05-17-2009, 14:24
ima specialni spisaniq za gobleni i dre6ki.ina4e az ne s1m si 6ila no s1m si dekorirala drexi s kam14eta boi specialni i kra4oli s1m rqzala... na 1 frendka si be6e otrqzala d1lgite d1nki da stanat k1si i i napravix na r1ka podg1va i stana to4no kato na ma6ina no mi otne 2 4asa a i nakraq tq 6matkata rqzala krivo i az s1m blqla i ediniq kra4ol be6e malko po d1l1g :lol: :lol: :lol:

chuppiz
05-18-2009, 08:04
Шевните машини са скъпи, а пък и ти трябва много време и търпение за да ушиеш точно това което искаш...не е толкова лесно колкото изглежда, най добре си нарисувай роклята която искаш и отиди на шивачка, не е чак толкова скъпо, зависи от кой град си..аз съм от варна, и майка ми страшно много пъти е ходила на шивачка и е доволна и не е скъпо.

Infinity
05-18-2009, 09:12
Колко е една шевна машина? :)

splendour
05-18-2009, 10:39
kolko e da ti y6iqt na 6iva4 primerno 1 roklq ili blyza.........znam 4e e razli4no no na vas kolko vi e izlizalo

Inlofee
05-18-2009, 10:43
дрехи не съм си шила. имам само 1 чанта, която е полу готова :D

chuppiz
05-18-2009, 11:11
kolko e da ti y6iqt na 6iva4 primerno 1 roklq ili blyza.........znam 4e e razli4no no na vas kolko vi e izlizalo

Много зависи къде и на кой шивач ще отидеш, на мен не ми е излизало повече от 40 лева и на майка ми, но трябва да си купиш и плат също така...

vanilla
05-18-2009, 12:23
Абе да не вземат милиони щивачките?

Иди и си го уший. Дето тепърва ще си купуваш машина, ще се учиш да шиеш, че няма да стане, няма ;)

Аз си ших при шивачка едно гащеризонче, от тия с високата талия до под гърдите, презрамки и над коляното късичко. Купих си плата, а за услугата тя ми взе към 30тина лева, до колкото си спомням.

mokodoko
01-17-2010, 16:41
Здравей, ако искаш още да си шиеш може да дойдеш при мен.
Аз съм завършила шивашкото, а после и НБУ. Сега имам бутик ателие където човек може да си поръча за шиене каквото главата му роди. Не взимам скъпо!!! То и в тая криза няма как! Имам и сайт, но немога да го дам за сега. Нов потребител съм :? :o

Harum_Scarum
01-17-2010, 17:41
Здравей, ако искаш още да си шиеш може да дойдеш при мен.
Аз съм завършила шивашкото, а после и НБУ. Сега имам бутик ателие където човек може да си поръча за шиене каквото главата му роди. Не взимам скъпо!!! То и в тая криза няма как! Имам и сайт, но немога да го дам за сега. Нов потребител съм :? :o
Написа много,а всъщност не каза нищо.. :)

abso0lut_
05-21-2012, 23:05
Писах в различни форуми и търсих на много места,но от никъде отговор :( Моля,да препоръчате добър шивач,който да може добре да шие дрехи

MaLkaTa_LaDy
05-22-2012, 15:37
150-200-250лв...
Нашата я взехме за 150, а беше адски намалена. Да не излъжа, ама май беше на 50% намаление.
Имам голям мерак да се науча да шия добре. За сега само съм си прекроявала дрехи. Като имам повече време, може и да пробвам да си ушия нещо.

Cucko0
05-23-2012, 21:38
2009...............................