PDA

View Full Version : Проверяване на изпити



Blab
05-16-2009, 14:03
Някой може ли да ми постне официалния документ, съдържащ указания за организирането и провеждането на кандидатстудентските изпити? Ако има разлики, специално за СУ.*


А някой с роднини в с-мата? Любопитно ми е как една работа се проверява и оценява от двама преподаватели, независимо един от друг. Самото занятие.:Д

Само информативно.)
Благодаря!:)

*Заб: Интересуват ме задълженията на квесторите.

shadow4e
Тъпо заглавие ти сложих, за по-умно си ти наред,
но този път описателно :D

hamilcar
05-16-2009, 14:13
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_oks_bakalav_r_i_magist_r_sled_sredno_obra zovanie/ksk_09

Blab
05-16-2009, 14:20
Да, това не отговаря на въпросите ми, запозната съм със съдържанието му. Мерси за отговора:)

afterforever
05-16-2009, 15:14
Имам приятелка, чиято майка е "в системата" и това, което знам от нея е, че има строго определени критерии, които си носят някакви точки за грешки (за различните изпити точките са или положителни или наказателни) и които не биват обнародвани и ако една работа има разлика от 50 стотни се дава на арбитраж при трети. Това знам, дано ти помага.

Blab
05-16-2009, 19:47
И това зная.:Д

Да поясня - питам за задълженията на квесторите по точки и как точно се случва проверяването. От доставянето на работите, през разпределянето, чак до поставянето на оценката. 2 различни цвята химикал? Трябва ли да се четат в/у листата? Къде се записва оценката на първия проверител, къде на втория, кой и кога прави средно аритметично? Проверяващите отделени ли са един от друг? Такива работи.)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-16-2009, 19:48
... Няма да промениш нищо

Blab
05-16-2009, 19:50
...

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-16-2009, 19:53
Не се бъркам ... изказвам мнение по темата ...

shadow4e
05-16-2009, 20:18
Аз малко извън темата - оценяването на матурите. Е, аз имах проблем с тях. С теста се бях справила перфектно, с темата - не толкова. То си и личи, че начинът ми на изразяване не е най-добрият. 8-) Не искам 6-ца на темата, но не мисля, че заслужавам и оценката, която получих, а именно - 2-ка /4 точки/. Бях написала 3 страница и то и бях писала и разказът от кой сборник е и 1-2 думи за сборника. Общо взето всичко, на което си бях водила записки от час, както и всички останали от класа. А имах съученици с написани по 5-6 реда и същите точки. Разбира се, че дължината не е важно, но за 5 реда и да си най-големият литератор няма да можеш да развиеш тема, а техните бяха и пълни с правописни грешки. Обиколих малко институциите и се съгласиха да ми го преразгледат като предварително ме увериха, че няма големи шансове и че нямам право на преразглеждане. Е, съгласиха се да го преразгледат, защото не отстъпих, че няма втори проверяващ, имаше само един цвят химикал. Казаха, че това е нарушение, но само дотолкова.


От там и разбрах как една съученичка си оправи оценката от матурата посредством майка си, която работи в министерството на образованието. Дори в инспектората го признаха, че няма протокол. :?

afterforever
05-17-2009, 11:10
И това зная.:Д

Да поясня - питам за задълженията на квесторите по точки и как точно се случва проверяването. От доставянето на работите, през разпределянето, чак до поставянето на оценката. 2 различни цвята химикал? Трябва ли да се четат в/у листата? Къде се записва оценката на първия проверител, къде на втория, кой и кога прави средно аритметично? Проверяващите отделени ли са един от друг? Такива работи.)

Мога да ти кажа за изпита по италиански, защото за него знам и не твърдя, че става по 1 и същи начин. Проверяващите са в 1 стая, докато проверяват работите. Първо минава през един проверяващ, след което той си прави негов си лист със забележки, след което минава в ръцете на втория проверител, който също наняса корекции на отделен лист. (впрочем неуспоримите грешки се поправят директно върху работата, останалите се обсъждат, но рядко има такива (все пак е език)). След проверяването, работата се смъква в изчислителния отдел, където се отваря пликченцето с именцето и оттам нататък си е чисто административно, издават се списъци с имена, оценки, които се проверявт 1 път, ако има грешки се преиздават и след това окачват на стената на плача/срама или както я знаете.