PDA

View Full Version : Сертификати



.. DeViL mAy CrY ..
05-16-2009, 19:00
Здравейте,една приятелка ме амбицира да отида на ипит а сертификат за език руски или английски.Какво трвбва да знам за първо ниво и по двата езика,и за нагоре знаниета какви трябва да са? Куде се провеждат.Имам и друг въпрос понеже в училището уча икономика може ли да се явя и на изпит по икономика

plmn
05-16-2009, 19:03
поинтересувай се и провери къде и какво има из града ти

bishop
05-16-2009, 20:22
първото нещо, което ми мина през ума като ти прочетох темата беше че изобщо не си наясно за какво става дума.
първо сертификатите, които предполагам сте обсъждали с твойта фр са по езици, а не други науки (като изключим сатовете, но те пак оценяват основно способност за работа с езика) => международен сертификат по икономика не можеш да вземеш, или поне не под формата, която ти си представяш.
второ, по руски нямам представа как стоят нещата, но по английски има над 10 различни сертификата, започвайки от детските (KET и PET мисля че бяха, не съм сиг, защото не съм ги карал), продължавайки през 3те сертификата на кеймбридж и 2та варианта на IELTS и стигайки до SAT изпитите и TOEFL-а (има и оше, но това са най популярните). в европа за следване и работа се признават сертификатите на кеймбридж, IELTS и TOEFL, макар че той не е много престижен. за америка ти трябват SAT-ове, които оценяват както знанията ти по език, така и общи знания по други основни предмети като математика и TOEFL.
общо взето най лесния от изброените е TOEFL-а, за него не съм чувал за човек който да го е изкарал ниско. после идва First Certificate in English (първият на кеймбридж), който отговаря на B2 по международната система, той също е много лесен. следват 2та варианта на IELTS (стандартният и академичният), после Certificate of Advanced English (вторият на кеймбридж), въответстващ на ниво С1 и накрая Certificate of Proficiensy in English (последният на кеймбридж), който отговаря на С2 (най високото ниво) и е изключително тежък.
SATовете са по различни и не съм ги включил в тази разбивка.
моят съвет е да си отвориш сайта на British Council и да си прочетеш за кой изпит какво пише (там се провеждат тези на кеймбридж и IELTS-овете).


ПП: постът ми вероятно е пълен с правописни грешки, изядени букви, липсващи пунктуациони знаци и неправилно поставени запетаи, но в момента не съм мн в кондиция да мисля и да пиша, моля без забележки че съм неграмотен. а да. домързя ме и да натискам шифт за главна буква в началото на всяко изречение и на имената.

vilioradev
05-17-2009, 22:45
Браво на твоята приятелка,много хубаво,че сте се навили да учите.За англииски език ти препоръчвам фирма Lingua Mundi която предлага цялостна подготовка за изпитите на Cambridge FCE и CAE,TOEFL.

--Не мога да ти напиша сайта на фирмата ,защто ми излиза съобщение ,че съм потребител който е наскоро регистриран и с цял да се предпазят темите от реклама на игри не приема линка :( но ако потърсиш в гугъл ще го намериш :)