PDA

View Full Version : Проблем със температурата ми



2SHAE
05-17-2009, 10:22
Искам да попитам ако някой е имал нещо подобно значи февруари тая година на първия учебен ден за 2-рия срок като отидох сутринта на училище ми беше гадно и като се прибрах видях,че имам температура отидох веднага на лекар и ми предписа лекарства същата вечер имах мн висока температура и неможех да я сваля на следващия ден нямах температура такава висока и се оправих за няколко дена обаче след това нещо имах температура 37.2 или 37.3 отидох пак на лекар пак ми предписа същите работи оспамокс и парацетамол май за температурата обаче и до днес още съм си така понякога дигам температура 37.2 или 37.3 и си спада според вас на какво може да се дължи това?

П.С Нещо ме боли над очите по някой път ти над едното око ту над другото ходих правиха ми снимки ама викат,че ми няма нищо

clever
05-17-2009, 10:32
да нямаш субфебрилна температура... ?
това може да е признак на много проблеми :-o
по-добре се консултирай с лекар скоро
но от друга страна може да е от жегите тия дни и нищо да ти няма ;)

2SHAE
05-17-2009, 10:53
Еми незнам също така преди месец отидох на лекар щот ме болеше корема и ми откри възпаление на дебелото черво и ме пита имаш ли треска чудех се да не би да е от това,защото аз още не съм се оправил

clever
05-17-2009, 11:23
може и да е от това :-o
незнам...
отиди на лекар за да ти направят изследвания :)
успех!

MrUndaztood
05-17-2009, 13:02
Баба ми имаше 4-5 години 37,2 -3 постоянна...жлъчката,махнах а я.



ТИ НАРЕД ЛИ СИ ДА ПИЕШ АНТИБИОТИК ЗА ТАКАВА ТЕМПЕРАТУРА,БОЖЕ ВСЧИКИ СТЕ ЕБАХТИ КЕЛЕШИТЕ! :-x

2SHAE
05-17-2009, 15:35
Аз тогава пих антиобиотик,защото имах проблем и със гърлото

la4ezara
05-18-2009, 17:34
Баба ми имаше 4-5 години 37,2 -3 постоянна...жлъчката,махнах а я.



ТИ НАРЕД ЛИ СИ ДА ПИЕШ АНТИБИОТИК ЗА ТАКАВА ТЕМПЕРАТУРА,БОЖЕ ВСЧИКИ СТЕ ЕБАХТИ КЕЛЕШИТЕ! :-x

:?

Abigoria
05-19-2009, 10:08
Искам да попитам ако някой е имал нещо подобно значи февруари тая година на първия учебен ден за 2-рия срок като отидох сутринта на училище ми беше гадно и като се прибрах видях,че имам температура отидох веднага на лекар и ми предписа лекарства същата вечер имах мн висока температура и неможех да я сваля на следващия ден нямах температура такава висока и се оправих за няколко дена обаче след това нещо имах температура 37.2 или 37.3 отидох пак на лекар пак ми предписа същите работи оспамокс и парацетамол май за температурата обаче и до днес още съм си така понякога дигам температура 37.2 или 37.3 и си спада според вас на какво може да се дължи това?

П.С Нещо ме боли над очите по някой път ти над едното око ту над другото ходих правиха ми снимки ама викат,че ми няма нищо

На мене ми е интересно кой лекар би ти изписал антибиотик за 37 температура... :?

UFOs
05-19-2009, 11:00
За болката при очите и въобще там където я описа, или е синузит или имаш проблем с очите. Но попринцип високата тепмература е знак, че има някаква инфекция в тялото. Температурата все пак не ти е много висока. по принцип нормалната температура е 36.8 и 36.9..
Ако живееш в София, добре е да отидеш на лекар, за да ти проверят червата. Щом имаш възпаление, значи може да е от това, но според мен просто си си с по висока температура и то не е много..

Boyd
05-20-2009, 15:07
Аз тогава пих антиобиотик,защото имах проблем и със гърлото

Значи си още по-голям кретен!

Ако се чувстваш нормално с тая температура, значи ти няма нищо. Като досега не си си я мерил и си мислиш, че е много висока и се притесняваш, а всъщност това може да ти е нормалната температура.

clever
05-20-2009, 15:21
Аз тогава пих антиобиотик,защото имах проблем и със гърлото

Значи си още по-голям кретен!

Ако се чувстваш нормално с тая температура, значи ти няма нищо. Като досега не си си я мерил и си мислиш, че е много висока и се притесняваш, а всъщност това може да ти е нормалната температура.
бе не обиждайте човека :-D кво е виновен;че ОПЛ-то му е дал антибиотик :?
то верно ;че за такава температура не може да се дава антибиотик ама някои лични лекири явно не го знаят :booooomb:

kir40
05-20-2009, 17:16
Аз тогава пих антиобиотик,защото имах проблем и със гърлото

Значи си още по-голям кретен!

Ако се чувстваш нормално с тая температура, значи ти няма нищо. Като досега не си си я мерил и си мислиш, че е много висока и се притесняваш, а всъщност това може да ти е нормалната температура.
бе не обиждайте човека :-D кво е виновен;че ОПЛ-то му е дал антибиотик :?
то верно ;че за такава температура не може да се дава антибиотик ама някои лични лекири явно не го знаят :booooomb:
Как изведнъж толкова доктори на едно място се навъдиха.
Като завършите медицина тогава давайте съвети.

clever
05-20-2009, 17:39
моята лична ми даде такъв антибиотик
а то се оказало;че температурата ми била нормална :?
е това беше отдавна де ...

Boyd
05-20-2009, 20:42
бе не обиждайте човека :-D кво е виновен;че ОПЛ-то му е дал антибиотик :?
то верно ;че за такава температура не може да се дава антибиотик ама някои лични лекири явно не го знаят :booooomb:

Да не го пие като са му го дали! Толко ли му е акъла!? Кихнал и юруш на антибиотиците! После що не ви действат...чудно нали !?

rusova
05-21-2009, 09:30
:shock: :shock: :shock:

OneGirl
05-21-2009, 09:57
Може ОПЛ му е дал антибиотик, защото може да се опасявал да не е нещо бактериално или да не развие нещо... знам ли :? .

pam1
05-21-2009, 15:02
синозит заради болките в главата приятелка беше 3 седмици болна температура и неможеше да диша казаха и че има астма отиде в софия изписаха и 3 вида капки и се оправи излезна че било СИНОЗИТ

batkodoki
05-22-2009, 02:49
това е хубав въпрос.
само ще маркирам водещите начала към момента:

- по т.н. Социалистическа система - t над 37С се смята за патология.

- по т.н. Англосаксонска система - t над 39+С се смята за патология.

на Запад или в USA ако нямате 40С и тя не е придружена с неврологична симптоматика - вие сте симулант и никой няма да ви обърне внимание!

който не вярва да порови в нета и ако не чете инглиша в бг-задграничните форуми да погледне

absd
05-24-2009, 14:44
ами да не притесняваш много или да се претоварваш, защото аз съм дигала температура от това

mizzzuno
10-01-2009, 18:29
Аз имам нещо по-особено от известо време, някъде между 18-20 часа вдигам температура(около 39 градуса), минава ми за 1-2 часа и след това ми няма абсолютно нищо, дори бих казал че се чувствам по-енергичен, тва става от около месец някъде.

clever
10-01-2009, 18:41
Аз имам нещо по-особено от известо време, някъде между 18-20 часа вдигам температура(около 39 градуса), минава ми за 1-2 часа и след това ми няма абсолютно нищо, дори бих казал че се чувствам по-енергичен, тва става от около месец някъде.
много време .. цял месец :shock:
какво правиш досега-що не си отишъл на лекар ?? :?

mizzzuno
10-01-2009, 18:50
Аз имам нещо по-особено от известо време, някъде между 18-20 часа вдигам температура(около 39 градуса), минава ми за 1-2 часа и след това ми няма абсолютно нищо, дори бих казал че се чувствам по-енергичен, тва става от около месец някъде.
много време .. цял месец :shock:
какво правиш досега-що не си отишъл на лекар ?? :?
Ами нямам оплаквания освен че вдигам температура, дори някак си ми е кеф вече.И след като ми падне температурата се чувствам като новороден и така ме държи почти през цялото време и съм постоянно гладен, и метаболизма ми работи доста по-добре от преди :grin: , преди се е случвало да не се изхождам по 5-6 дена, сега е нещо от сорта на 2 пъти на ден :grin: (голям кеф).

tochica
10-01-2009, 19:26
ъъъъ сигурен ли си, че вдигаш 39
да не вземаш някакви хапчета

mizzzuno
10-01-2009, 19:35
ъъъъ сигурен ли си, че вдигаш 39
да не вземаш някакви хапчета
Ами задължително 38.5-39.5 градуса, а пък първите дни пиех разни упсарини,аналгини и разни такива, ама сега нищо не пия.

AlaBalaa
10-01-2009, 20:09
ало хора 37.2 според мене е в границите на нормалното а вече 38 и нагоре трябва поне 1 парацетамол да земеш или течен аналгин ;)

tochica
10-01-2009, 20:11
и ко нямаш други оплаквания тъй ли
я за по-сигурно иди при джипито и да ти земат кръв за изследвания, че мноо съмнителна работата

piro_man
10-01-2009, 21:45
ало хора 37.2 според мене е в границите на нормалното а вече 38 и нагоре трябва поне 1 парацетамол да земеш или течен аналгин ;)

нече съм лекар но доколкото знам 37.0 и нагоре до 38.0 е вътрешна инфекция възплаение.

AlaBalaa
10-02-2009, 10:05
ами то май зависи на 37.2 някой може се чустват добре някой не тогава 1 парацетамол може оправи работата :)

lawl
10-02-2009, 12:21
Като бях болен от пневмония бях така , оправих се и въпреки това седмици наред вдигах температура...

clever
10-02-2009, 13:00
не винаги като се чувстваш добре си здрав за жалост
ако имаш температура значи нещо не е наред
аз една зима имах 38 градуса температура и то нищо ми нямаше ... само казах че ми е малко топло и майка ми я премери незнам защо :lol: и се оказа че се разболях от гаден грип :?
при хлевмонията температурата е такава понякога-не много висока и не я усещаш ама я има ..
ае кажи след като си ходил-а на лекар какво ти е че ми е интересно ;д
успех ;)