PDA

View Full Version : Предизвикване или забавяне на менструация



Sw3eTy
05-17-2009, 12:17
Така .. Здравейте :)

Да чуя и вашето мнение. Този месец ми дойде на 8, 28-ия ден беше 10. И сега се очертава другия месец да ми дойде на 5 или няколко дни по-рано, защото принципно ми идва на 25-ия, 26-ия ден. Проблема е, че на 6 и 7 юни съм на екскурзия с класа си и не ми се иска точно тогава да съм неразположена. Принципно ми тече доста и продължава 5-6 дни все така обилно, а на тази екскурзия ще обикаляме много с автобус и няма да имам възможност да сменям превръзки често и изобщо гадничко се получава .. На всичкото отгоре приятеля ми ще е там и съвсем .. Та, четох за някакви хапчета Примолут-нор, които започват да се пият 3 дни преди датата, на която би трябвало да ти дойде, и после като ги спреш ти идва. Но доста хора ми казаха, че после ти се размествал цикъла, ставал нередовен .. Нормално ми изглежда да ти се объркат хормоните, но все пак някой с опит може ли да даде по-подробна информация? Или пък да предложи нещо друго? Знам, че е рано още, ама не ми се чака до последния момент, пък и повечето неща, които могат да се направят, трябва да се започнат по-раничко .. За това с витамин Ц също съм чувала, ама при повечето ми приятелки и познати не е имало кой знае какъв ефект, общо взето само е намалил количеството кръв. Другия вариант е да си предизвикам менструацията няколко дни по-рано, за да ми свърши преди екскурзията. Но по-вероятно и възможно ми изглежда забавянето .. Благодаря предварително :)

girlstar96
05-17-2009, 17:43
Разбирам проблема ти , но мисля че не е добре да пиеш хапчета. Не е полезно да си "играеш" с цикала ти .
Приятно изкарване на екскурзията. :)

Sw3eTy
05-17-2009, 19:25
Принципно и аз съм против тия работи, ама автобуса не може да спира през 1-2 часа заради мен да си сменям превързочните материали. Като знам, че има моменти, когато трябва през 40-50 минути да сменям и ми причернява. Аз цялата екскурзия ще я прекарам в мислене как да се измъкна и да отида до тоалетна или пък кой храст би ми свършил работа. Мерси за мнението, ще чакам някой, който е пил нещо подобно, да каже как му се е отразило. :)

clever
05-17-2009, 20:14
мм.. използвай тампони :D
една приятелка каза че си слага и тампон и превръзка и й е добре

hottie
05-17-2009, 21:17
правилно си чула, но те съветвам да се допиташ до лекар.

LadyDy
05-19-2009, 07:15
Ползвай тампон и превръзка (Оуеиз Ултра - нощна) и си фрий! ;)

Sw3eTy
05-19-2009, 08:45
Да, благодаря много, но може ли все пак по темата? Как мога да забавя менструацията и какви са последиците?

clever
05-19-2009, 08:52
консултирай се с гинеколог за някакви хапчета