PDA

View Full Version : 18 години - придружител?



myNameIsImmortal
05-17-2009, 15:39
Ровех се в търсачката, но не намерих нищо с което да намеря отговор на въпроса си, който е:

След навършване на 18 години, на колко човека мога да бъда придружител - на само 1 или 2ма?
И също ако можете да ми дадете малко информация - в смисъл трябва ли да имам роднинска връзка, бля бля и такива глупости с този на който ще бъда придружител..?

machoka
05-17-2009, 16:03
Ако става въпрос за дискотеки и подобни вечерно време, САМО ако си му брат/сестра. По НИКАКЪВ друг начин не става, макар в закона да не е точно така.

afterforever
05-17-2009, 16:08
Става с удостоверение, че ваште пускат непълнолетния с баткото/каката на 18. Това съм го правил, така че в

myNameIsImmortal
05-17-2009, 16:09
Ако става въпрос за дискотеки и подобни вечерно време, САМО ако си му брат/сестра. По НИКАКЪВ друг начин не става, макар в закона да не е точно така.

Добре.
А например за вечерно време по улиците например?
Или пак не може?

machoka
05-17-2009, 16:15
тцък

CheriHool
05-17-2009, 16:19
Ако става въпрос за дискотеки и подобни вечерно време, САМО ако си му брат/сестра. По НИКАКЪВ друг начин не става, макар в закона да не е точно така.

Добре.
А например за вечерно време по улиците например?
Или пак не може?

[quote=afterforever]Става с удостоверение, че ваште пускат непълнолетния с баткото/каката на 18. Това съм го правил, така че в

machoka
05-17-2009, 16:21
Не може бе човек... никакви такива удостоверения не важат..


закона беше формулиран нещо от сорта 'дееспособно, пълнолетно лице'... като не се споменаваше да е роднина, но ходи го обясни на тъпите мутри или на когото и да било.

Просто трябва второ и третото име да са ви еднакви по ЛК и тогава става. Това дори и за по улиците да се разхождате.

myNameIsImmortal
05-17-2009, 16:27
Мерси за информацията. :)

LovelyGirl
05-17-2009, 20:52
Абе аз бях чела в един новинарски сайт, за една майка(май от Дупница), че направила пълномощно н 17годишната си дъщеря да може да излиза на дискотека с приятеля си(той не помня на колко беше).
И там пишеше, че стига да си е заверено и всичко там, може :-o

babity
05-17-2009, 20:59
В Дупница може всичко да може, ама другаде не може. Или си ме пускат сама, непълнолетна, просто защото съм с компания по - големи/разгологъзена/напълно незаконно или ни вадят с брат ми под уличната лампа, сравняват ни личните карти една с друга, после дали са си наши и накрая тъпо питат: "'ма вие брат и сестра ли сте"... Т'ва са вариантите. Аааа и нещо чух, че са раздули глобите до 15 хилки, ама за т'ва последното не съм сигурна 100%

afterforever
05-17-2009, 21:20
Абе аз бях чела в един новинарски сайт, за една майка(май от Дупница), че направила пълномощно н 17годишната си дъщеря да може да излиза на дискотека с приятеля си(той не помня на колко беше).
И там пишеше, че стига да си е заверено и всичко там, може :-o

Именно, това е правилното. Като не те пускат викаш съответните органи на мястото и те пускат, не е ебати философията. Сещате ли се, че полицията работи не само когато има убийство!! Научете си правата и си ги търсете, ебати...

Blab
05-17-2009, 21:26
Аз помня как веднъж Прея мъкнеше едно пълномощно, декларация или и-аз-не-знам-какво, та който се подпише, отговаря за нея.

puhen0to
05-18-2009, 07:02
Доколкото знам имало такива с деклараций които се заверяват при нотариус че те пускат с еди-кой-си след посочения полицейски час,само че имало такива които не зачитат и деклараций... кофти но факт ](*,)

ViolentSaint
05-18-2009, 07:34
по принцип с декларация подписана от 2-мата родители заверена от нотариус и МВР става.
на бившата ми приятелка бяхме изкарали такъв документ с който тя спокойно се разхождаше с мене навсякъде обаче стане ли нещо носиш пълна наказателна и всякаква друга отговорност която се сетиш

afterforever
05-18-2009, 07:35
Еми... някак си... нормално е да е така :-D