PDA

View Full Version : гадноо :( помощ!



anonim4e14
05-17-2009, 14:44
Такаа проблема ми е че сам много срамежлива . На 14 съм и почти не говоря :( има само един човек пред когото се отпускам и направо не си затварям устата ..... а когато някой ме заговори аз седа и му се усмихвам :( искам да говоря но немога ;( преди няколко дни бях на рожден ден всички танцуваха и се веселиха само аз стоях неподвижно на масата и ги гледах ;( вси4ките ми приятелки си имат гаджета аз не :( много момчета ме харесват но като ме опознаят се отказват от мен :( защото и думичка не обелвам :( опитвам се да се стегна да говоря да не се притеснявам толкова но немога ;( не искам да съм такава! ;( моляви помогнете ми дайте ми някакви съвети много са ми нужни ;(

Ravy
05-17-2009, 15:06
Ами миличка нe трябва така да се отцепваш от колектива, трябва винаги да се стараеш да си при компанията. Давай си мнението за темите които дискутирате, закачай се. Нека това, че още си нямаш гадже да не те притеснява, просто трябва да се отпуснеш нали си си в твоята среда, това са твоите приятели. Просто бъди по общителна и ще видиш че момчетата ще те забележат. Имай в предвид, че мъжете не обичат да стоят и да мълчат, става им много неловко когато няма какво да кажат. За това поеми дълбоко въздух и се впусни в бурната си младост, защото тези години ще са ти най-хубави!
Поздрави и горе главата :)

happyfacex
05-17-2009, 17:17
^
я се стегни :lol:

miminky
05-17-2009, 17:29
опитвам се да се стегна да говоря да не се притеснявам толкова но немога

по-скоро се отпусни и говори. стягането няма да ти помогне. представи си, че тези хора пред които мълчиш са ти толкова близки, колкото тоя човек, пред който говориш спокойно. усмихвай се докато говориш. покажи на другите, че ти е приятно да си с тях. докажи им, че не си скучна, а напротив- че си забавна.. например можеш да им разкажеш някоя твоя смешна случка. може да им предложиш някой път да излезете заедно. вземи им скайповете, пиши им и така. не е толкова трудо. успех

nan4onanka
05-18-2009, 12:28
От какво се притесняваш?От това дали мнението ти ще бъде прието или отхвърлено?От това как изглеждаш на външен вид?Или от какво?Първо си задай тези въпроси,после търси решение на проблема.А това,че много момчета те харесват...значи си хубаво момиче и вероятно няма от какво да се притесняваш.Не ги отблъсквай така,защото след време ще търсиш тяхното внимание,но тях няма да ги има.Помисли си хубаво върху тези въпроси които ти казах. :)

anonim4e14
05-18-2009, 14:23
да аз съм мислила много пъти върху тези въпроси и отговорът е че ме е страх от реакциата на другите когато кажа нещо или по точно страх ме е да не се изложа защото понякога казвам нещо и всички ме гледат и нищо не казват тогва става едно неловко мълчание което много мразя ;( не се притеснявам от външниа си вид въпреки че и тои не е перфектен но аз си се харесвам :) преди стоях пред огледалото и само си намирах дефекти :D обаче сега не се вглеждам толкова просто няма смисъл да си сривам повече самочувствието което така и нямам :(

Carmen_Kass
05-18-2009, 15:21
От какво се притесняваш?От това дали мнението ти ще бъде прието или отхвърлено?От това как изглеждаш на външен вид?Или от какво?Първо си задай тези въпроси,после търси решение на проблема.А това,че много момчета те харесват...значи си хубаво момиче и вероятно няма от какво да се притесняваш.Не ги отблъсквай така,защото след време ще търсиш тяхното внимание,но тях няма да ги има.Помисли си хубаво върху тези въпроси които ти казах. :)

+1

nan4onanka
05-18-2009, 18:05
да аз съм мислила много пъти върху тези въпроси и отговорът е че ме е страх от реакциата на другите когато кажа нещо или по точно страх ме е да не се изложа защото понякога казвам нещо и всички ме гледат и нищо не казват тогва става едно неловко мълчание което много мразя ;( не се притеснявам от външниа си вид въпреки че и тои не е перфектен но аз си се харесвам :) преди стоях пред огледалото и само си намирах дефекти :D обаче сега не се вглеждам толкова просто няма смисъл да си сривам повече самочувствието което така и нямам :(Тогава защо не промениш нещо?Все пак не може всички да са съгласни за всичко с теб,това е ясно.Гледат те странно,а я си помисли колко пъти са били на едно мнение с теб,колко пъти ти си била права.Не приемай всичко от лошата страна,бъди по отворена и приемай критики и похвали,без те да засягат самочувствието ти,защото в живота ще имаш много по-тежки моменти,повярвай ми. :)

Sintya
05-18-2009, 18:44
Ох, и аз имах същия проблем, просто се научих да се усмихвам... това супер много ми помага... примерно когато си говоря с някого се отпускам и ако нещо ' сгафя ' просто се усмихвам и така... отпусни се. :)

anonim4e14
05-18-2009, 19:42
Ох, и аз имах същия проблем, просто се научих да се усмихвам... това супер много ми помага... примерно когато си говоря с някого се отпускам и ако нещо ' сгафя ' просто се усмихвам и така... отпусни се. :)



аз постоянно се усмихвам но не говоря много това ми е проблема

Mastta
05-18-2009, 20:31
говори квото ти падне на устата, ако ще да е глупост,, за кратко време ще стенеш душицата на компанията :D

Boyd
05-20-2009, 14:44
А защо толкова много мислиш, че ще се изложиш като кажеш нещо? Може да кажеш нещо, което другите ти познати изобщо не могат да измислят. Е..за тях ще се изложиш, щото имаш повече акъл от тях, но те не го знаят. Хубаво е да общуваш с умни хора.. тогава човек да научава да се държи нормално и да има необходимото му самочувстие. Щото след т'ва ше се яви някои изтребител от Перник и можеш да го храниш както си искаш, без да разбере.

Като искаш да кажеш нещо го казвай, но помисли дали не е прекалено голяма глупост, при сериозен разговор. Като се дрънкат глупости, не се притеснявай чак толкова.. тогава всички говорят глупости! А в крайна сметка не може и без дебилии..

sladur4etyYy
05-20-2009, 16:33
да аз съм мислила много пъти върху тези въпроси и отговорът е че ме е страх от реакциата на другите когато кажа нещо или по точно страх ме е да не се изложа защото понякога казвам нещо и всички ме гледат и нищо не казват тогва става едно неловко мълчание което много мразя ;( не се притеснявам от външниа си вид въпреки че и тои не е перфектен но аз си се харесвам :) преди стоях пред огледалото и само си намирах дефекти :D обаче сега не се вглеждам толкова просто няма смисъл да си сривам повече самочувствието което така и нямам :(

да се изложиш?! пред кого?? пред банда хлапета? те с какво са повече от тебе, че да се ''излагаш''? да не си пред някой ядрен физик, дето е доста по- напред от тебе с материала? 8-) вие сте в една среда и най- вероятно разсъждавате по сходен начин (въпреки че някои изобщо не умеят да разсъждават ;д), така че каквото и да кажеш, ще се приеме. важното е КАК го казваш. говори уверено, все едно всичко ти е ясно и ще видиш, че е много по- добре да общуваш, вместо да мълчиш. не е притеснявай и разбери, че никой не е повече от теб! :P

ToniStoraro
05-20-2009, 16:44
трябва да си дигнеш самочувствието. Участвай в купона, разговаряй с хората! Бъди в центъра на купона!

anonim4e14
05-20-2009, 17:16
много ви благодаря на всички :) днес излязох и говорех каквото ми доиде в главата без да се притеснявам 8) беше много хубаво искарах си супер обаче накрая един приятел по скайпа аз го попитах дали е харесал държанието ми днес и той каза : аа ништо усобено просто някои като те заговори и ти тогава говореше :( това ме накара пак да се "здухам" и ще се опитам следващиа път да им покажа че мога да говоря но просто не знам как да заговоря някого :-x :( писна ми да ме мислят за нещо по малко от тях ПИСНА МИ !! :(

YakUZa777
05-20-2009, 21:17
Аз съм на 18 и с непознати хора или пред непознати много, много не говоря трябва ми време за да се доверя на някого, никога незнаеш какво си мислят в малките кухи главици

anonim4e14
05-21-2009, 11:58
Аз съм на 18 и с непознати хора или пред непознати много, много не говоря трябва ми време за да се доверя на някого, никога незнаеш какво си мислят в малките кухи главици



точно така аз съм същата

SummerParty
05-25-2009, 15:55
Не им обръщай внимание когато ти говорят така !! .. Бъди себе си,не се здухвай от мнението на хората ! Говори каквото ти падне,някоя интересна тема подхвани или нещо такова 8) Горе главата ! Трябва да имаш самочувствие !! :-)

kinkygirl
06-26-2009, 22:50
няма така бе момиче стани като хамелеон отпуснии се малко свикни с средата ас така бях като малка ама сега ми е по-добре щото се отучих от тоя гаден навик (sun)

dimeto007
07-07-2009, 18:10
Ми отпусни си не знам как но го направи !!

Rapture
07-10-2009, 03:22
лол ееее....айде стига сега ти си си виновна...ебаси проблема -ставаш си денсаш си ,сваляш някой пич кво толкова никой няма да те изяде иначе за кво си жива да седиш като бавна :-o

bloodylips
07-13-2009, 11:44
докато си сама не започнеш да си помагаш но найстина да си помагаш не само да искаш....тогава и другите ще ти помогнат но първо трябва сама...

soif
07-14-2009, 10:36
^
я се стегни :lol: