PDA

View Full Version : Ноктопластика - въпроси



stealthyGirl
05-17-2009, 15:25
Здравейте, мацки!
Реших (може би) да пробвам с ноктопластика, защото ноктите ми дори и да порастнах винаги се цепят или чупят и просто не мога да ги запазя особено дълги.
-Къде в Пловдив я правят добре и не е от най-скъпите?
-Какъв е този гел и с какво се различава от това, което по принцип се слага?
-Мога ли да си слагам и трия лак, ако имам ноктопластика?

Аз въобще нищо не знам, не се смейте. 8-) Бих могла да попитам и в салон, но не знам дали няма да попадна на някой скъпарски,а е тъпо само да питам и да кажа "Ааа, добре, благодаря" и да си тръгна. Освен това скоро нямам работа и във фризъорски салон, защото пускам дълга коса... :-D

hahavteen
05-17-2009, 18:04
Само на един въпрос мога да отговоря. Аз бях с ноктопластика и можеш да се лакираш но трябва да ползваш винаги бейс коут преди да нанесеш лака и лакочистителя да е без ацетон. :)

GaBiIi__
05-18-2009, 10:24
mojesh da se lakirash.. a gela e za pokritie da sa mn po zdravi i mn po trudno se chupqt :)

s1NNer
05-18-2009, 12:12
По едно време и аз мислех за ноктопластика, обаче ми препоръчаха на Перфект - лилавия заздравител и сега ноктите ми са много по твърди и не се чупят толкова лесно! ;] Можеш да пробваш първо с този заздравител и ако не те устройва резултата да си направиш ноктопластика! =]

Loshotia
05-18-2009, 13:45
По едно време и аз мислех за ноктопластика, обаче ми препоръчаха на Перфект - лилавия заздравител и сега ноктите ми са много по твърди и не се чупят толкова лесно! ;] Можеш да пробваш първо с този заздравител и ако не те устройва резултата да си направиш ноктопластика! =]

Добре де, имам го този заздравител, ама ти всеки ден ли си нанасяш, или само като си махаш лака?

s1NNer
05-18-2009, 13:48
Ми аз попринцип отвикнах да се лакирам и си ходя само с заздравителя в/у ноктите и на всеки 3 дни си трия заздравителя и нанасям пак. Като лично аз нанасям 1 път изчаквам 2-3 мин. и нанасям още един слой. И така за 2 седмици определено при мен има подобрение! :)


Edit: А сега се сетих, че не е задължително да си правиш ноктопластика само за да не ти се чупят ноктите. Можеш да отидеш да ти сложат просто гел на ноктите. И така също се предпазват ноктите от чупене, а вместо тях се чупи самият гел (не, че е доста лесно да се счупи де!) Катоо ако не се бъркам цените на геловете са от 15 до към 40 лв.

stealthyGirl
05-23-2009, 23:00
Благодаря ви за отговорите, амаа аз и без това се отказах.
А пък от тия Пърфект имах два вида заздравителя и не ми харесаха. :?
Отново мерси. :)