PDA

View Full Version : Трябва ли да си зададем този въпрос ..?!?!



marlu
05-17-2009, 22:01
Искам малко помощ отностно какво точно представлява реалността и за какво служи тя ... ако искате си го задайте и вие знаем ли какво е найстина реално или това което наричаме в момента "ЖИВОТ" е наистина реалността за която сме съсдадени и дали може би не сме създадени за по скоро различна реалност а вместо това живеем в едно не толкова примерно общество което трябва да спазва определени закони и наредби за които никой нищо не може да каже ... А ако това не е реалността във която всички трябва да гледаме в една и съща точка а ако това което сега наричаме "РЕАЛНОСТ" всъщност не е наистина толкова реално а е по скоро експреримент в който умовете на хората не само преполагат затворническо поведение но и много повече ... ами ако това е просто ................ ?!?!?!?!!?!???!?!?!?!?!? 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

DimovB
05-17-2009, 22:03
не мисля, че има начин да разберем кое е реалност и кое не

b0Nb0n
05-17-2009, 22:05
ква реалност чист плод на въображението заебете я тая реалност ела в моята
8)

InnchetO
05-17-2009, 22:12
Много неточен, както въпрос, така и отговори си дал.
Иначе темата е интересна, но изисква много повече от 1 пост..
Напиши едно есе или някоя статия със твой размишления над въпроса и твоята гледна точка и естествено постни ако все пак се решиш :)
Иначе според мен това, което виждаме всеки ден не е точно реалност. Тоест то си е реалност по свой си начин, но не е Реалността. Или поне не по моите представи за реалност. Зависи.. като цяло реалност е абстрактно понятие и е много трудно да се каже нещо като общоприетно мнение по този въпрос. Според мен реалността се намира в дребните незабележими неща, които, в повечето случаи, приемаме за даденост. Реалност е безвъзратната любов на майката към рожбата й, реалност са усещанията, реалност е болката.. реалност е всичко, което чувстваме и изпитваме. Аз не приемам за Реалност, това, което например ни показват по новините.. Също не мисля, че е реално това да ни заливат с информация за убийства, катастрофи, убийства, верижни катастрофи.. едва ли не да се радваш, че си се прибрал жив...
кааакто и да е поотплеснах се..
Незнам, това е моята гледна точка. :)

Ще ме прощавате ако има грешки или някакви несмилици, ама е късно и ми беше дълъг ден.. :)

ZipFail
05-17-2009, 22:26
Тревожиш си мозъчето с кофти въпроси...
Никой никога няма да види реалността => тя не съществува...
Нещата са такива, каквито ги виждаш и сам си направиш.

Blab
05-17-2009, 22:46
Има едно такова нещо, викат му призма, многостен или може би многоръб.))

А камерата улавя всеки миг по снимка, рамкирана и откъсната от цялото, частичка от пъзел(а?).

b0Nb0n
05-17-2009, 22:48
много интересно бих добавил аз

Whyniser
05-21-2009, 18:15
Реалност е многозначно понятие.Реалност може да е някакво измерение между отделни други изменения,може да е като си купил нещо преди 10 години и сега го гледаш по магазините на по-малка цена или въобще го няма,т.е реалността се губи или е в непрекъснато течение.Да тръгнем от най-простото Земята се върти, вътре заедно с нея и ние се въртим макар и да не го забелязваме. А и си има нещо в съзнанието,което чувстваме,че ни си е случило отново или нареченото Дежа Вю, и оттам идва моето мнение,че всичко се повтаря и реалността бива пречупена през времето.