PDA

View Full Version : Подарък - екскурзия ?



Sw3eTy
05-18-2009, 20:10
Така .. на 6 и 7 юни сме на екскурзия с класа. И има едно момиче, моя много добра приятелка, която има проблеми в семейството, сестра и е болна и се налага парите за екскурзията да отидат за лекари и т.н. Това момиче на 5 юни има рожден ден .. та си мислехме дали да не се организираме някои хора от класа, нейни по-близки приятели (пък и другите, тя е много лъчезарна, разбира се с абсолютно всички .. ) и да й съберем пари да дойде на екскурзията, защото тя много иска, а финансовата страна е единствения проблем .. НО не сме много сигурни тя как ще реагира, най-вероятно ще и стане неудобно и ще се чувства тъпо, че другите и плащат екскурзията, ама пък от друга страна ние ще го представим като подарък за рождения ден, защото много я обичаме и много държим на нея, иска ни се да бъде с нас на екскурзията. Та исках да попитам вие как бихте се почувствали на нейно място - по-скоро обидени или поласкани, че толкова много ви ценят? И от другата гледна точка - бихте ли участвали в нещо подобно въпреки неудобния момент с "не мога да приема"?

Blab
05-18-2009, 20:13
сУадури<3
:)

XceSS
05-18-2009, 20:24
Не й давайте пари, а просто и платете екскурзията и й кажете, че тва е подарък.Дори и да й стане кофти й кажи нещо от сорта:
"Вместо да ти купуваме некоя глупост, по-добре да дойдеш с нас" и готово.
П.С. Евала за жеста :)

laila_94
05-18-2009, 20:29
Чудесни сте .. Е,това са приятели \:D/

Sw3eTy
05-18-2009, 20:43
XceSS, не сме искали да й даваме пари, точно това ни е идеята, да й платим екскурзията и това да е подаръка. :) Въпроса е как би се почувствала тя. :) Предложих го на четирима души, всички се навиха, но доста трудно точно заради това "на нея ще й стане много кофти .. по-добре не ..". Затова реших да питам и за вашето мнение ..

XceSS
05-18-2009, 21:38
Ам нали ти казвам, кажете й, че вместо подарък, сте й платили екскурзията :)

FancyGirl
05-18-2009, 21:46
Това наистина е много мило от ваша страна страхотни сте... ами вижте обеснете и че искате да е с вас и наистина екскурзията без нея няма да е хубава и искате да си изкарате хубаво заедно. Да не го приема като съжаление а като приятелска грижа и да не и става за нищо неудобно (което е невъзможно ще и е гадно при всички случай но и кажете, че сте я платили и не приемате отказ). Абе кажете и Обичаме те искаме да дойдеш...

Flander
05-18-2009, 21:50
Едно голямо БРАВО на вас. Страхотна идея, а момичето ще се почувста:
1. леко неудобно
2. много щастлива, че толкова много я обичате

Отново Евала за това, което правите :)

tonie__
05-18-2009, 22:00
като го прочетох тва и ми стана едно такова хубаво :) подарете и я . отначалото 100% ще и е странно,но ще се зарадва супер много щом толкова иска да отиде :) :-) :-)

got2Bthe1
05-18-2009, 22:29
като го прочетох тва и ми стана едно такова хубаво :) подарете и я . отначалото 100% ще и е странно,но ще се зарадва супер много щом толкова иска да отиде :) :-) :-)
+
Мн ме кефите страшни сте! Подарете и я и нека се кефи ;)

rubi
05-18-2009, 23:00
и аз подкрепям подаръка..предполагам че ако го представите по правилния начин като подарък за рд-то и и кажете колко я обичате и че наистина искате да е с вас....няма за какво да и стане гадно според мен...но все пак си зависи и от човека.. :-) но все пак браво на вас!радвам ви се!!! :-) :-) :-)

rauwkost
05-19-2009, 10:44
Сестра и е болна, може да иска да е при нея. Ще и е неудобно, но ако я поставите пред свършен факт няма какво да прави.
П.П. Пожелавам на всички, да имат приятели като вас!

Sissy90
05-19-2009, 10:56
Според мен, като й казвате какъв й е подаръка, най-добре не споменавайте думата "платили", просто кажете, че подаръкът й е да дойде на екскурзията с вас. Просто ми се струва, че ако директно й кажете, че сте дали пари, ще е малко по-конфузно. Но иначе идеята е страхотна, браво на вас! А и като я поставите пред свършен факт, че мястото й вече е запазено, не би трябвало да откаже.

YouCantStopMe
05-19-2009, 11:06
^мда.
Браво,страхотно решение. :) Чудесни сте.
И все пак..
То като отидеш на екскурзия ти трябват и достатъчно джобни.
Дали тяхните ще могат да й дадат пари?

Sissy90
05-19-2009, 11:09
^мда.
Браво,страхотно решение. :) Чудесни сте.
И все пак..
То като отидеш на екскурзия ти трябват и достатъчно джобни.
Дали тяхните ще могат да й дадат пари?
Джобни ти трябват, за да ядеш нещо (може да си вземе примерно 2-3 сандвича предварително и после да не дава много пари за храна), за някакъв сувенир (който в повечето случаи е страшно безполезен и можеш да минеш и без него) и примерно ако седнете на кафе (но е малко вероятно, защото все пак отивате на ново мясно, на кафе можете да ходите и където си живеете). Така че може и с по-малко пари да мине. Не смятам, че ще е такъв проблем.

Undying
05-19-2009, 11:32
Ами вие нали правите подарка за рождения и ден, дори и да и подарите нещо материално пак ще се почувства неудобно, така че това не бива да ви притеснява толкова. Браво за идеята и жеста. :)

LizZz
05-19-2009, 19:13
Смело действайте + някви джобни.
Мисля, че много ще се изкефи. ;)

3motion
05-22-2009, 08:10
Смело действайте + някви джобни.
Мисля, че много ще се изкефи. ;)
+1
Айде,после пиши какво е станало :)

lipstik
05-22-2009, 09:56
Браво на вас.Личи си,че наистина мн я обичате.И според мен тя мн ще се зарадва,особено като види,че е толкова обичана :-)
Де да имаше повече хора като вас...

tupcho
06-27-2010, 00:02
ей това се казват приятели