PDA

View Full Version : Безсъние



nellllly
05-19-2009, 02:26
Здравейте!
На 17 съм и от 5 дни насам не мога да спя като хората. Лягам си и започва адското въртене. Вече се чувствам като парцал... Да спомена, че не пия кафе, не пуша цигари, няма от какво да се стресирам...
Възможно ли е безсънието да е причинено от промяната на времето (при нас внезапно се затопли), ако Да следователно колко е възможно да продължи? И знаете ли някое чайче или някакъв метод (без лекарства), който да ми помогне?
Та на кратко какви могат да са евентуалноте причини и съответно нещо, което може да ми помогне (което е помагало и на други изпадали в това състояние).
Моля без мнения от рода: "иди на лекар", ако проблема ми се задълочи - ще го направя
Благодаря предварително!

iveto18
05-19-2009, 06:23
пий някакъв билков чай,или чаша топло мляко с мед..ако и така не можеш да заспиш си купи някакви леки приспивателни,може и Валериана...идеална билка е при трудно заспиване.

swords1010
05-19-2009, 07:14
Установено е, че на този проблем много помага слушането на музика преди сън. Тоест лягаш си и си пускаш нещо известно време. Музиката е добре да съответсва на моментното ти настроение. Няма значение дали ще е някаква релаксираща и нежна мелодия, или динамична и агресивна песен. :) Помага.

ghetto_superstar
05-19-2009, 07:42
Аз имам такъв проблем от близо половин година :( ,просто вече се чувствам безсилна да се справя със безсънието и незнам вече колко това ще продължи :( Лягам и колкото и да искам да заспя...НЕ МОГА...И към 3-4 сутринта най-много да заспя и така е карам вече толкова време...

nellllly
05-19-2009, 08:57
Благодаря момичета :-) ще пробвам с музичката и чайче или мляко, пък дано помогне :)
ghetto_superstar, а опитвала ли си по някакъв начин да се справиш с това състояние?

ghetto_superstar
05-19-2009, 10:32
^ Определено се опитвах да се справя...както казаха преди мен музика,с телевизор опитвах да заспивам и т.н и все още опитвам...но явно безуспешно.Някои ми казват,че биологичния ми часовник е такъв и затова се получава така.Ако това продължи още...нз кво ще правя :(

puhi14
05-19-2009, 12:28
Здравейте!
На 17 съм и от 5 дни насам не мога да спя като хората. Лягам си и започва адското въртене. Вече се чувствам като парцал... Да спомена, че не пия кафе, не пуша цигари, няма от какво да се стресирам...
Възможно ли е безсънието да е причинено от промяната на времето (при нас внезапно се затопли), ако Да следователно колко е възможно да продължи? И знаете ли някое чайче или някакъв метод (без лекарства), който да ми помогне?
Та на кратко какви могат да са евентуалноте причини и съответно нещо, което може да ми помогне (което е помагало и на други изпадали в това състояние).
Моля без мнения от рода: "иди на лекар", ако проблема ми се задълочи - ще го направя
Благодаря предварително!
и аз съм така..мисля,че е от датоплянето на времето

krasteva
05-19-2009, 12:43
Аз бих те посъветвала да си вземеш Валериан той е на билкова основа и няма да е проблем ако го пиеш !
Аз също го пия, но не от безсъние, а заради нервите. :)

ubuntureload
05-19-2009, 13:43
Бахти проблема ... че аз от как се помня спя по 3-4 макс 5 часа на ден .. и примерно веднъж в месеца спя 14 часа и тва е .... Много се филмирате ... А да Пуша пия и по разпоретини ходя .... (кафе не пия) ....

Samoten89
05-19-2009, 13:53
Бахти проблема ... че аз от как се помня спя по 3-4 макс 5 часа на ден .. и примерно веднъж в месеца спя 14 часа и тва е .... Много се филмирате ... А да Пуша пия и по разпоретини ходя .... (кафе не пия) .... Бая ти скасява това живота, но не вярвам да ти пука особено :). А иначе и аз съм имал такъв. Чети 30-60 минути преди лягане или нещо друго физическо/умствено натоварване прави. На отворен прозорец заспивай. Може от някакво вълнение да е. Мен като ме мъчише някаква мисъл така 1-2 часа докато заспя.

ubuntureload
05-19-2009, 14:50
Бахти проблема ... че аз от как се помня спя по 3-4 макс 5 часа на ден .. и примерно веднъж в месеца спя 14 часа и тва е .... Много се филмирате ... А да Пуша пия и по разпоретини ходя .... (кафе не пия) .... Бая ти скасява това живота, но не вярвам да ти пука особено :). А иначе и аз съм имал такъв. Чети 30-60 минути преди лягане или нещо друго физическо/умствено натоварване прави. На отворен прозорец заспивай. Може от някакво вълнение да е. Мен като ме мъчише някаква мисъл така 1-2 часа докато заспя.

Абе бате много си филмиран нещо ...... дали ще пукнеш на 70-80-90 или 100 май няма голямо значение ... Предпочитам да си живея живота докато мога на макс ......
На kypа му минава времето независимо дали eбeш или не!

nellllly
05-19-2009, 18:35
Точно снощи четох около час преди лягане :)
Но май Валерианът ще е най-доброто решение.. като не мога да се наспивам и ми е едно нервно днес и някакво такова.. криво...

ubuntureload, щом на теб това не ти пречи - добре, жив и здрав да си, обаче за мен това е проблем, с който не мога да живея дълго. Уча, работя и ако нощем не почивам - то няма кога. Аз лично се чувствам изтущена, а и не съм привикнала на подобен на твоя начин на живот. Филмирам се - да, грижа ме е за моя милост :)

Отново благодаря на изказалите мнение по въпроса!

ubuntureload
05-19-2009, 20:09
Точно снощи четох около час преди лягане :)
Но май Валерианът ще е най-доброто решение.. като не мога да се наспивам и ми е едно нервно днес и някакво такова.. криво...

ubuntureload, щом на теб това не ти пречи - добре, жив и здрав да си, обаче за мен това е проблем, с който не мога да живея дълго. Уча, работя и ако нощем не почивам - то няма кога. Аз лично се чувствам изтущена, а и не съм привикнала на подобен на твоя начин на живот. Филмирам се - да, грижа ме е за моя милост :)

Отново благодаря на изказалите мнение по въпроса!

Ми ходи на лекар кво питаш някви пикльовци които веднага ти казват да се тъпчеш с хапчета и ти готова ... Не осъзнавате че тва не са бонбони бе маа му дебаааа .... А тва че учиш и работиш много го правят в момента ... ;)
Аз съм имал случаи в които по 48 часа и повече не съм спал заради кефа и кво ... нищо ми няма (Ставам в 6 сутринта - отивам на работа прибирам се душ ала бала, отивам на Рожден ден на около 100км извън софия пия пуша чукам, прибирам се в 8 сутринта в нас един душ закъснявам за работа но отивам, прибирам се в 18:00 душ излизам прибирам се сутринта към 4 и в 6 ставам за работа )
Всичко си е до организъм ... Но ако питаш мен въпреки че не ме питаш "Щом се притесняваш ходи на лекар" Не започвай още от малка с излишните хапчета"

ghetto_superstar
05-19-2009, 20:14
^Въх :-o Машина баткЪ... :D

ubuntureload
05-19-2009, 20:38
^Въх :-o Машина баткЪ... :D
Освен всичко трябва и малко да си луд .... Миналата година по баловете 1 седмица--> над 10литра уиски--->около 100 редбула--->има няма 10 часа сън.... и след тва май ходих на матури 8-) Абе са съм си седнал и малко на гъза едно време много се изцепвах брутално ... много неща съм правил които 99,9% от съфорумците дори не са си и представяли че могат да направят.... в тоя 0,01% слагам приятелите които са регнати ... щото сме били заедно ....

nellllly
05-20-2009, 19:34
^^ Не че нещо, ubuntureload, ама май не си ми прочел 1-вия пост - писах без хапчета.. Казах, че ще пробвамс музика, чай , мляко и такива неща.. +това (дано не звучи заядливо), не ми се струва логично човек, който открито говори за това колко нездравословен начин на живот води да ми обяснява вредата от хапчета и такива неща - не съм тръгнала още, спокойно. Що се отнасядо лекаря - е не може за най-малкото нещо да се тича в поликлиниката, нали? ако например млякото помага - от лекар смисъл няма, поне в този случай. Все пак - да, и ти имаш право на мнение, това е общ форум, но не мисля, че тук е мястото да си ги мерим кой на колко купони е бил и прочие.. все ще се намери някой, който да е по-по-най, дори и да си измисля.
Благодаря ти все пак :)

Fantomche
05-20-2009, 21:55
Valeriana se priema za supokoene...i moje da se izpolzva bez recepta.Bilkov e taka 4e spokoino.Ni6to nqma da kaja otnosno prednite postove na ediniq potrebitel..ama malko da misli predi da pi6e...I mlekceto naistina pomaga :-P Haide leka no6t i priqtni suni6ta :smt030 :-k :smt015

batkodoki
05-22-2009, 02:31
Здравейте!
На 17 съм и от 5 дни насам не мога да спя като хората. Лягам си и започва адското въртене. Вече се чувствам като парцал... Да спомена, че не пия кафе, не пуша цигари, няма от какво да се стресирам...
Възможно ли е безсънието да е причинено от промяната на времето (при нас внезапно се затопли), ако Да следователно колко е възможно да продължи? И знаете ли някое чайче или някакъв метод (без лекарства), който да ми помогне?
Та на кратко какви могат да са евентуалноте причини и съответно нещо, което може да ми помогне (което е помагало и на други изпадали в това състояние).
Моля без мнения от рода: "иди на лекар", ако проблема ми се задълочи - ще го направя
Благодаря предварително!

мента+глог+валериан.

на таблетки НЕ сироп!

1+1+2таблетки.
ако не помогне - ще те гледаме на друго ниво, но не вярвам!
при валериансъдържащите дроги дозата е индивидуална и ефекта е кумулативно-зависим. напаснеш ли си дозата няма проблем