PDA

View Full Version : Противозачатъчните и секса без презерватив



byezz
05-19-2009, 08:59
Вредни ли са противозъчатъчните ако ги започнеш на 16? Колко дълго могат да се пият? Ако реша да правя секс без презерватив какви тестове трябва да направя? Днес личната ми лекарка каза, че щом нямам 18 нямам право на профилактичен преглед и, че трябва да отида с майка ми. Незнам дали е вярно де ... аз ще говоря и с него, но се чудех най-вече за хапчетата ... също и колко са сигурни ...

LovelyGirl
05-19-2009, 09:37
По-добре не започвай още от сега с хапчета.Ползвай се презервативи и това е.

Това, което ти е казала личната е пълна глупост.Как така да нямаш право на профилактични?!Всеки има.
Не е задължително да ходиш с майка си.Можеш и сама.Ако личната ти даде направление, няма да плащаш нищо, но, ако нямаш си плащаш.

Rofl4e
05-19-2009, 10:46
не ги започвай още от сега.. по добре презервативи :P

voidwalker
05-28-2009, 19:06
това са глупости. след 15 може спокоино да си пиеш противозачатъчни. но се препоръчват само при постоянни партниори. иначе даже и да пиеш го правиш с презарватив. тогава шанс да забременееш 0 % , шанс да хванеш нещо почти 0 процента. това е при правилна употреба на презарватива и хапчетата!!

WaKo
05-28-2009, 20:43
При правилна употреба хапчетата са си 99,99% сигурни. Естествено не пазят от болести. Като цяло не е добре да се започват преди организма да е съзрял напълно и да си е регулирал сам процесите в него. И от тая гледна точка не е много добре да се пият преди 18-19 години. Но пък и много често се ползват за различни проблеми с яйчниците - кисти, нередовен цикъл и други. Но от друга страна са си хормонален препарат, който не е толкова добре да се смесва с още бушуващите ти хормони - първо трябва малко да си улегнат нещата в организма и тогава. Повечето тука ще ти кажат да се посъветваш с гинеколог, ама като ги знам нашите гинеколози какви са, най-много да вземе да те наплаши с разни глупости отпреди 40 години. Но в общи линии това е. Малко е рано според мен, а и не мисля че си заслужава - все пак си е ангажимент - да ги пиеш всеки ден в един и същи час, да се шашкаш, ако пропуснеш. Това е метод за предпазване за постоянни партньори и под постоянни имам предвид хора живеещи заедно, семейства и т.н. при които болести и такива неща като цяло не са проблем. А за горното мнение - да ползваш и презерватив и хапчета - според мен няма никакъв смисъл - ако си със случаен човек тогава презерватива би трябвало да ти е задължителен, което пък обезсмисля хапчетата.

puhinka93
05-28-2009, 21:17
При правилна употреба хапчетата са си 99,99% сигурни. Естествено не пазят от болести. Като цяло не е добре да се започват преди организма да е съзрял напълно и да си е регулирал сам процесите в него. И от тая гледна точка не е много добре да се пият преди 18-19 години. Но пък и много често се ползват за различни проблеми с яйчниците - кисти, нередовен цикъл и други. Но от друга страна са си хормонален препарат, който не е толкова добре да се смесва с още бушуващите ти хормони - първо трябва малко да си улегнат нещата в организма и тогава. Повечето тука ще ти кажат да се посъветваш с гинеколог, ама като ги знам нашите гинеколози какви са, най-много да вземе да те наплаши с разни глупости отпреди 40 години. Но в общи линии това е. Малко е рано според мен, а и не мисля че си заслужава - все пак си е ангажимент - да ги пиеш всеки ден в един и същи час, да се шашкаш, ако пропуснеш. Това е метод за предпазване за постоянни партньори и под постоянни имам предвид хора живеещи заедно, семейства и т.н. при които болести и такива неща като цяло не са проблем. А за горното мнение - да ползваш и презерватив и хапчета - според мен няма никакъв смисъл - ако си със случаен човек тогава презерватива би трябвало да ти е задължителен, което пък обезсмисля хапчетата.


Напълно съгласна!!

JeAsUS
05-28-2009, 23:05
:-o :x

mrrrr
05-29-2009, 20:53
аа тъкмо за бременност искам да попитам..значи направих си тест 2 седмици след акта и беше отрицателен.. мога ли да бъда сигурна че е верен ?!?!! :-o

mahoni
05-29-2009, 20:58
аа тъкмо за бременност искам да попитам..значи направих си тест 2 седмици след акта и беше отрицателен.. мога ли да бъда сигурна че е верен ?!?!! :-o
айде стига пита вече щом се съмняваш направи си друг тест :-x

sh3_1s_7h3_0n3
05-30-2009, 06:49
Не си струва на 16 да правиш секс без презерватив и да пиеш противозачатъчни. Дори и сега да си с постоянен партньор, ако след 2 години го смениш, пак ли ще пиеш хапчета и ще правиш секс без презерватив, и после след поредната смяна на 'гадже' пак и пак, и пак, и пак.

За мен е безсмислено да се трови организмът, а и не е безопасно с оглед на това, че за вбъдеще ще имаш още поне 'няколко' момчета, независимо дали са 1-2-5...

Да не говорим, че организмът ти още не се е доразвил качествено.

ladykeisy
05-30-2009, 08:21
Вредни ли са противозъчатъчните ако ги започнеш на 16? Колко дълго могат да се пият? Ако реша да правя секс без презерватив какви тестове трябва да направя? Днес личната ми лекарка каза, че щом нямам 18 нямам право на профилактичен преглед и, че трябва да отида с майка ми. Незнам дали е вярно де ... аз ще говоря и с него, но се чудех най-вече за хапчетата ... също и колко са сигурни ...

Мила ,аз ходя на гинеколог откакто имам цикъл ,защото откакто се е появил е отвратително и нетърпимо силен, караше ми 12-13 дни най-малко.Започнах да пия противозачатъчни на 13 мисля,защото най-добрия гинеколог в града ми ги предписа и бях доволна.Откакто започнах да правя секс с гаджето си ..няколко месеца след това отидох на гинеколог заради цикъла и ми предписаха същите хапчета (Ясмин) първоначално ги пиех и нямаше никакъв проблем.Започнах след 3-4 хапчета да правя секс с гаджето си без презерватив ,даже му разрешавах да свърши в мен и нямаше НИКАКЪВ проблем...Накрая след 2-3 месеца пиене на тези хапчета организма ми откачи.Точно на морето цикъла ми беше най-силен,не трябваше да идва ,но аз нямаше какво да направя ...кара ми около месец/някъде към 25-26 дни/ ...Спрях хапчетата спряха ми и проблемите.Наскоро пак реших да ги почна и онзи ден ги спрях ,защото откакто ги пия цикъла ми е 15-16 ден вече ....Сама си прави изводи за тези хапчета

bitterbloom
05-30-2009, 09:04
Може да ти отговори адекватно само гинеколог. Аз ги пия от 16-годишна, но винаги съм била отвратително моногамна. Лично никога не съм имала проблеми, регулираха ми цикъла и спря да ме боли сякаш някой ми стиска матката с менгеме. Но всеки случай е индивидуален, затова трябва да те прегледа лекар. Личната ти е овца някаква безобразна...как може да нямаш право на преглед ако нямаш 18? Ако се заинати и не ти дава направление, ще се наложи да отидеш платено....кофти, но не почвай да пиеш нищо без лекарско предписание. По добре си карайте на презервативи в такъв случай.

kalpazanka
05-31-2009, 14:18
Абе аз ли бъркам, или до 18 годишна възраст профилактичните прегледи ги провежда джипито /че и след 18/? И по принцип направление за профилактика не се издава. Пише се диагноза.

action4k
06-20-2009, 18:49
Здравейте! Имам един въпрос. Правихме секс с приятелката ми с презерватив, но поради едни усложнения трябваше да изпие едно противозачатъчно, за да сме по-сигурни. Да ви попитам - като си изпие така както тя го направи- само веднъж, за да сме сигурни, че няма да забременее - може ли да е навреди по някакъв начин? Като се наложи само ВЕДНЪЖ да го изпие.Тя е на 15(почти 16) години.Благодаря за помощта.

anyfany2
06-20-2009, 19:01
И аз съм ан 16. Няма проблем да се пият. Те са хормонални таблетки. Просто подобряват хормоните- ендрогени, естрогени, прогестерони, тестостерон... и други.. не се сещам повече.. :lol: И аз се допитах дали мога да пия и ми казаха - ДА. Те не са вредни и подобряват състоянието на кожата. Въобще добре действат. Успехче!!! :---) :---) :---) =P~ =P~ =P~

puhinka93
06-20-2009, 21:34
Здравейте! Имам един въпрос. Правихме секс с приятелката ми с презерватив, но поради едни усложнения трябваше да изпие едно противозачатъчно, за да сме по-сигурни. Да ви попитам - като си изпие така както тя го направи- само веднъж, за да сме сигурни, че няма да забременее - може ли да е навреди по някакъв начин? Като се наложи само ВЕДНЪЖ да го изпие.Тя е на 15(почти 16) години.Благодаря за помощта.

и какво.. мислиш че с 1 пиене на хапче и трябва да сте спокойни ли.. оффффф.... тия хапчета не са като примерно "Екапел".. пият се по определено време.. и определе период. :-x

action4k
06-20-2009, 22:00
Здравейте! Имам един въпрос. Правихме секс с приятелката ми с презерватив, но поради едни усложнения трябваше да изпие едно противозачатъчно, за да сме по-сигурни. Да ви попитам - като си изпие така както тя го направи- само веднъж, за да сме сигурни, че няма да забременее - може ли да е навреди по някакъв начин? Като се наложи само ВЕДНЪЖ да го изпие.Тя е на 15(почти 16) години.Благодаря за помощта.

и какво.. мислиш че с 1 пиене на хапче и трябва да сте спокойни ли.. оффффф.... тия хапчета не са като примерно "Екапел".. пият се по определено време.. и определе период. :-x
Кво ми се караш... това не са от онези, които се пият всеки ден, а СЛЕД секс. Не случайно е едно хапче и е 30 лева...
Даже си мисля, че хапчето се казва Ескапел. "Спешното" хапче.

kalpazanka
06-21-2009, 08:43
И аз съм ан 16. Няма проблем да се пият. Те са хормонални таблетки. Просто подобряват хормоните- ендрогени, естрогени, прогестерони, тестостерон... и други.. не се сещам повече.. :lol: И аз се допитах дали мога да пия и ми казаха - ДА. Те не са вредни и подобряват състоянието на кожата. Въобще добре действат. Успехче!!! :---) :---) :---) =P~ =P~ =P~
Сигурно и ракът на гърдата е вследствие на "доброто" им действие!