PDA

View Full Version : Кои сме ние?



bubblebabe
05-19-2009, 11:57
Трябва да го напиша. Искам да го напиша. Сърцето ми плаче, само като си помисля за това...

Училище, училище, училище...
Моя клас е разпокъсан. Делим се на групички, обиждаме се, не се обичаме. Отмъщаваме си, не се харесваме и т.н. Всичко това ми тежи много. Искам да сме сплутени и да сме КЛАС, защото сега не сме. Класът ми е изпълнен с лицемери. Как може да говориш зад гърба на някого, а после да си при него, за да му се подмазваш? Или аз съм глупава и не мога да се примиря с това, или не знам... Та, ние дори не се уважаваме помежду си. Правим си мръсно. Какво ли не...
Мразя класа, в който съм, малко хора са стойностни и истински. Млако са децата усмихващи се на истинското и нямащи маска. Малко са, но ги има.
Защо е нужно да се подиграваме на някого? Нали "сме" един клас? Нали "сме" семейство? Нали нашата класна стая е нашата къща, в която живеем. Нали семейството трябва да се подкрепя и да е заедно?! А какво се получава? Имаме невероятна класна, която прави и невъзможното за нас, обича ни и иска да бъдем ЧОВЕЦИ. Говори с нас по всякакви теми, опитвайки се да ни налее малко ум в главата. А ние какво? Не, не, не.
Тя иска да ни препази, като забранява грим и разни привличащи окото на педофилите неща. Човек с житейски опит е, тя също е майка и знае, че никак няма да й е приятно детето й, което е на крехка възраст да бъде заглеждано от възрастни хора, зъл поглед.
Но НЕ ние сме "големи", съпротивляваме се, искаме ГРИМ. За бога едва на 12/13 да ходиш с черен молив НЕ е нормално. Повечето не оценяват нищо.
Гадно е, мъча се...

afterforever
05-19-2009, 12:00
прекалено си взискателна... аз те разбирам прекрасно... но няма какво да се направи... като отидеш в гимназия, нещата МОЖЕ БИ ще стоят различно

bubblebabe
05-19-2009, 12:06
прекалено си взискателна... аз те разбирам прекрасно... но няма какво да се направи... като отидеш в гимназия, нещата МОЖЕ БИ ще стоят различно
Не знам дали съм взискателна, но от випуска ни само моя клас е талкъв.

Jumbie483
05-19-2009, 12:09
Не си случила на клас..
Аз не мога да кажа, че те разбирам защото нашият клас беше и си остава най-добрия за мен :) Сплотени, винаги един за друг..
Но пък ти спомена 12/13.. Както казаха и горе, в гимназията можеш да попаднеш в клас с по-разбрани и готини хора.
Надеждата умира последна !

afterforever
05-19-2009, 12:10
това не означава, че не си взискателна... и аз 5 години живях с илюзията, че 1 от класовете въввипуска е ебати сплотения, че се обичат, че са заедно и сега последния учебен ден разбирам, че изобщо не е така, а вътре се мразят като нам кви

bubblebabe
05-19-2009, 12:13
^^Дано попадна на по - добър клас. Но ако е ужасен като сегашния ми, няма да го преживея 8-)

BlackaTBW
05-19-2009, 15:09
Скандаааааално.

Вие сте малки и лигави. Когато разберете, че в живота има по-големи проблеми от това, че класа ви се карал, ще престанете да се вманиачавате по теми като 'те носят черен молив' и 'те са лицемери'.
Лицемери има на всякъде, по всяко време, на всяка възраст, спри да драматизираш.

pam1
05-19-2009, 15:45
това не е само в училище Самият живот е такъв

sladur4etyYy
05-19-2009, 18:47
да, бе, вие сте били семейство, а класната стая ви била къщата :lol: недей да се измъчваш, няма смисъл. още като прочетох първите 3 изречения се досетих, че си някъде 6-7 клас. просто като попораснеш още малко, тези неща спират да ти правят впечатление. радвай се, че не си като съучениците ти и се старай да не станеш. остави настрана тия мисли за семейството- измислени са от някой не особено запознат с училищната атмосфера човечец. никъде не съществува тая идилия и е напълно разбираемо. жалко, но разбираемо. гледай себе си и недей да ги мислиш толкова останалите.

AnnATeo
05-19-2009, 19:15
Аз само искам да поздравя авторката на темата. Личи си, че това, което си написала ти идва директно от сърцето. разбирам те напълно, но в случая няма какво да направиш. Можеш само да се надяваш нещо да се промени...

Biskfitka
05-19-2009, 20:30
И моя клас е такъв....(почти..) и ми е през тва дето го нямам за тях.След 1 месец завършвам и тва ми са последните дни с тях.Нямам излишни нерви,че да мисля и за това... :grin: