PDA

View Full Version : Какво ни предстои?



clever
05-19-2009, 15:15
Здравейте!
Тук споделете за интересни открития ,свързани с медицината, които смятате че предстоят или бихте искали да се направят :)

clever
05-19-2009, 15:25
нека аз започна
бих искал да се разбере причината на изменението на нормалната структура на клетките при рака :-o
и да се предотврати това изменение... следователно искам ракът да стане лечим
също интересно ще ми е и аз да учавствам в това медицинско откритие

blago84
05-19-2009, 15:36
Аз бих искал, да се научим да "пишем" генетичен код. Това може да е решението на всичките ни медицински проблеми.

Ilikeliljon
05-19-2009, 18:42
Бих искал развитието на запазването на човешките стволови клетки да се подобри и да могат да се решат проблемите с много генетични и други болести. А също така най-накрая да измислят лек, който да неутрализира вируса на СПИН (думата неутрализира е точна, защото СПИН-а не убива, а само обезсилва и унищожава имунната ти система). :) :)

pifiella
05-19-2009, 19:54
Ами аз бих искала всички хора да ходят редовно на изследвания за рак и други страшни болести,защото последствията са катострофални.... :( ..!
А и също така да се открие вирус,които да се вкарва в мозъчните тумори и по този начин да се неутрализират разсейките!Също така да се открие лечение на всички генетични заболявания при новородените,родителите да ходят на генетични прегледи преди да решат да имат деца,така може да предотвратят много генетични заболявания........
Много цели,но дали са постижими?

molika
05-20-2009, 19:24
Така...искам просто да се занимавам с медицина(нищо не искам повече от това) с неврохирургия или мозъчна хирургия 8) МОже би най много ме притесняват мускулните заболявания (казвам го защото просто за момента най много ми правят впечатление) :smt069 и все още искам да ходя в космоса 8-)

Genetix
05-20-2009, 23:20
Разбира се, че това ще бъдат нано-технологиите илии геното инженерство за подобряване клонирането на органи. Лек за рака и спина. Лек за простотията (за него няма не се заблуждавайте).

Гено моделиране и манипулиране. Чрез него се премахват генетични болести. Създават се супер герой(даа спайдър мен е жив ПС гледайте филма Върколак ПС2. Много сам прост).

Но все пак мисля, че се отклонявам от темата на кратко:

1. Лечение за неизлечимите болести за момента.
2. Нано-технологии отделят се по 500 Милиарда (световно) годишно за този проект. (Не се заблуждавайте парите са много само защото това е военен проект а ~ 40% от световния капитал върви там).
3. Гено моделиране и манипулиране. Много важен проект.

clever
09-17-2009, 19:22
Лек за простотията
e за това точно лек незнам дали ще измислим .. :lol: :lol:

иначе идеите са супер :) дано да се реализират :grin: