PDA

View Full Version : поредната тема заа...



fibichkaaa
05-19-2009, 17:32
..отслабването.
Здравейте!Казвам се Марина.Имам проблем с килограмите.ЪЪ..Да!
Въпросът е,че съм още на 14 и огразнизмът ми не е готов за строги диети и няма да му се отразят добре.От много време се боря с излишните килограми,но резулатът е НУЛЕВ!Висока съм 170 и тежа 65 килограма.За моята възраст просто.. не е добре.Не съм свръх дебела,но не съм и слаба.Не искам да съм кожа и кости,но ми писна да се гледам в огледалото и да не се харесвам.Имам големи бедра,бричове,корем.Писна ми да съм обект на подигравки,ала когато започна диета спирам на 2-3 ден,защото по цял ден стоя гладна,въпреки че знам,че това не е решение.
Какво да правя?
ИСКАМ да се отърва от излишните мазнини.НЕ можете да си представите как го искам.Желение има,но дали ще имам сили?
Не мога да гладувам,това ми е ясно.Не мога да спазвам и някаква определена диета.Никой не може да ми каже в колко часа да ям,за БОГА!
Мисля от утре да се взема в ръце.Искам поне до средата на лятото да има видим резултат.Искам когато отида септември на училище-в нов клас да имам съмочувствие!
Ще спра всякакво газирано,тестено,сладко(ще ми е мноого трудно) и пържено.Сега е сезонът на плодовете и мисля те да са ми основната част от менюто.Спирам и сладоледите,разбира се,макар че тия месеци всеки е със сладолед в ръка.
Проблемът е какво да ям в училище?
Мога да си взимам плодове,но няма да имам възможност да го правя всеки ден.Мисля да си купувам Активиа.Предложения?
Освен това нямам и възможност за фитнес.
Мога да въртя обръчи,да скачам на въже,да правя коремни и всякакви упражнения,които могат да се правят лесно вкъщи.След време ще мога и да тичам.Колело за съжаление нямам.
МНОГО съм амбицирана,но когато огледнея забравям всичко.Нахвърлям се към яденето ииии....
Пускам темата,за да ми дадете съвет.
Какви примерни менюта да си правя.. Как сте отслабнали вие... За колко време,с каква програма.. И такива неща.Ще съм ви много благодарна за всяка информация,относно отслабване и по точно.. около специално моят.. проблем.

П.С като кажа на някой колко тежа,не се впечатлява много от килограмите,но..личи си.. Има какво да се иска,определено.
Благодаря предварително!

akinom
05-19-2009, 17:42
Здравей, Марина.
Тайната на отслабването е в начина, по който възприемаш храната. Ако си поставяш ограничения, спазваш някакви диети, си казваш , че това са глупости, опасяваш се , че ако посегнеш към сладичко ще сбъркаш и всичко ще отиде по дяволите, и накрая решаваш да се откажеш. Има ли смисъл?!
Съветвам те да правиш упражнения всеки ден по 1-2 часа, без значение у вас или във фитнес залата. Както и да слушаш организма си, какво иска, и да му даваш по малко от него, ако ти се яде шоколад, примерно, изяж 1-2 блокчета от колкото 200 гр.,, ако ти се яде сиренце си отрежи едно парче и готово. Прави като децата, когато ти се яде определена храна- яж си я, но споделяй с някого, изяж я на половина или я замести с нещо по= здравословно, но пак вкусно. ;) Хубаво е ( аз така правя ) 1 седмица да си на течности, всякакви, може и мляко под формата на айрян, нескафета и т.н. Спазвай си някакъв режим, движи се повече, НЕДЕЙ ДА ГЛАДУВАШ, яж през 4-5 часа и след 16.00 не поемайй сладко, а след 18.30 не трябва да се храниш, това са основните правила за добра фигура. Надявам се да съм помогнала, Марина. А ти ще имаш още да растеж и да растеж... не се притеснявай, ако спазваш по- горните препоръки ще се радваш на едно хубаво тяло и с времето кг-те ще се стопят. Късмет. :)

hipopotamka
05-19-2009, 17:50
Канела
Без да навлизаме в пълното научно обяснение защо наистина помага, ако добавяш 1/4 супена лъжица от тази подправка в нещо, което обичаш да си хапваш всеки ден – овесени ядки, кисело мляко, сосове – кръвната захар в клетките ти започва работа, за да ти достави енергия и така по-малка част от нея се превръща в мазнини.

Зелен чай
Една от съставките му, кофеинът, е стимулант, който забързва пулса и кара организма ти да гори калории по-бързо. Освен това зеленият чай съдържа катехин – вещество, за което експертите вярват, че гори мазнините в коремната област. Опитай да пиеш поне 300 ml дневно.

Кисело мляко
Репутацията на млечните продукти не е особено добра заради високите им калорични стойности. За сметка на това киселото мляко, както нискомасленото, така и нормалното, съдържа пробиотици - „приятелски“ настроени бактерии, които всъщност ти помагат да намалиш количеството мазнини, което поглъща тялото ти.

Кафе
Вече ти казахме, че кофеинът забързва метаболизма. Той освен това стартира процеса на липолиза в тялото ти (разграждането на мазнини). Една-две чаши на ден е идеалната доза.

Червени люти чушлета
Тези чудеса на природата притежават повишаващата метаболизма съставка на име капсаицин. Тя е и виновникът за огнения им вкус. В добавка към това капсаицинът увеличава телесната ти температура като по този начин допълнително тласка метаболизма ти към горене на калории.

Пиле и риба
Всъщност хабиш енергия, докато храносмилаш, и тялото ти гори повече калории, докато смила протеин, отколкото когато смила мазнини и въглехидрати. С други думи, ако хапваш чист протеин под формата на пиле, риба, тофу, всеки ден, метаболизмът ти ще продължи да работи дълго след като си приключила с ястието си.

***
Аз бях пробвала една диета,уж на Пенелопе Круз бла бла..Беше с ябълки,само и единствено. Ще я потърся и ще ти я напиша..Обаче за човек свикнал да яде по много когато огладнее...е малко гадна.Гладува се,усеща се гладът и то доста (поне при мен беше така) като огладнееш много можеш да хапнеш 1-2 сухара.Пий много вода, така ще ти се прочисти огранизмът.Пий зелен чай..Яж повече храни,които ще задействат метаболизмът ти на бързии обороти,включи гореизброените храни в менюто си и ще отслабнеш със същата скорост, с която и с диети..Тичай примерно в парк или на стадион..Дори и блока си обикаляй ако трябва.И когато огладнееш адски,усещаш, че ще се нахвърлиш на хладилника, се сети за нещо,заради което искаш да отслабнеш.Например,ако харесваш някое момче..мисли си за него,не преставай! Или танцувай..застани пред огледалото,виж се и си кажи..има ефект,защо да преставам.Пък ако не ти се движи,легни си,заспи..Може да попремине малко,обаче по-ефективно е с движение..Хъх и аз не се харесвам бай дъ уей (55кг-168см а ту смъквам ту качвам кила..)
успех хаха :) дано съм помогнала с нещо..

fibichkaaa
05-19-2009, 18:03
Благодаря ви!
Аз ще опитам.. Ще се постарая да успея.
И още един въпрос:
Има ли някакъв проблем когато си в цикъл.В смисъл..Аз чух,че когато си в цикъл не се отслабва.На мен ще ми идва след 2-3 дни..
ии просто се чудя.
Е,разбира се,че няма да спирам заради това,но просто да питам. :)

Giva
05-19-2009, 18:08
Мисля че ти сама разбираш какво да правиш-повече спорт и по-малко вредни храни.А колкото до цикъла незнам за такова нещо.

akinom
05-19-2009, 18:15
Има ли някакъв проблем когато си в цикъл.В смисъл..Аз чух,че когато си в цикъл не се отслабва.На мен ще ми идва след 2-3 дни..
ии просто се чудя.
Е,разбира се,че няма да спирам заради това,но просто да питам. :)

Винаги можеш да слабееш.. цикъл, овулация, болести нищо не пречи.

silver_moon
05-19-2009, 18:20
Ми наблягай на месо - пиле, риба, аве нетлъсти меса, забрави колбасите обаче, мляко и млечни продукти също можеш да ядеш и яйца, супички, таратор (точно за лятото). Ограничи и картофите и ориза. Яж салатки, но без олио и сол, плодове - но до около 15.00 часа, че те са си въглехидратни. Може да закусваш овесени ядки с мляко да речем, ако не са ти вкусни само ядките прибави и нарязани плодове към тях, НЯКОЛКО бадема/лешника и така. Ръжен хляб също можеш да ядеш - но не прекалявай с количеството.
пий много вода и чайчета също, ма лятото и чай - ще вземеш да се свариш 8-)
Ако имаш възможност ходи на плуване, наистина много добър спорт, изгаря бая калории, стяга цялото тяло

Като си в цикъл, не че неможеш да отслабнеш, просто тогава задържаш много вода и затова ти се струва че не слабедееш, дори може и да станеш малко по-тежка, но това е просто вода, която след цикъла си заминава по каналния ред :D

fibichkaaa
05-19-2009, 18:21
А как се борите срещу целулита..
Нямам много,но като се отслабва.. искаш не искаш,понякога се появява.

fibichkaaa
05-19-2009, 18:24
Благодаря ти,silver_moon,но нямам възможност да ходя на плуване. :o :(
На какви плодове трябва да се набляга..
Изключвам банани.
Защото сега.. ягоди,череши,джанки.. ох,мале! :D

silver_moon
05-19-2009, 18:24
А как се борите срещу целулита..
Нямам много,но като се отслабва.. искаш не искаш,понякога се появява.
с анти целутни кремчета, вземи си и нещо против стрии, че :o На "Икаров" за масажното масло против стии е добро и за целута има пак на "икаров", пробвай ги, ако искаш

Благодаря ти,silver_moon,но нямам възможност да ходя на плуване.
На какви плодове трябва да се набляга..
Изключвам банани.
Защото сега.. ягоди,череши,джанки.. ох,мале!
няма проблем :)

ми ябълки, ягодки, черешки, скоро ще излязат праскови и кайсийки - и тях може
лятото - диня, пъпеш (леле, дояде ми се диня 8-) )
аве горе-долу почти всички плодове - без банани и гроздедо е добре да се избягва, ма аз лично си го ям и не ми пречи

B2BFW
05-19-2009, 18:28
Всичко е до психическа нагласа.
Воля.

splendour
05-19-2009, 18:31
ако ти се яде шоколад, примерно, изяж 1-2 блокчета от колкото 200 гр., :D :D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1 6okolad na milka ili svoge primerno e 100 grama.dosta qki 2 kyb4eta 6okolad ot 200 grama 6i stanat :shock:

vampirekiss
05-19-2009, 18:37
Коремни преси му е майката.

fibichkaaa
05-19-2009, 18:40
ако ти се яде шоколад, примерно, изяж 1-2 блокчета от колкото 200 гр., :D :D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1 6okolad na milka ili svoge primerno e 100 grama.dosta qki 2 kyb4eta 6okolad ot 200 grama 6i stanat :shock:
Не си разбрал.
Тя имаше предвид да изям едно две блокчета,което е по-добре,ОТКОЛКОТО 200ГРАМА.

fibichkaaa
05-19-2009, 18:42
Коремни преси му е майката.
Чувала съм,че от тях не се отслабва,а само се стяга,но.. до колко е вярно не знам.

akinom
05-19-2009, 18:42
ако ти се яде шоколад, примерно, изяж 1-2 блокчета от колкото 200 гр., :D :D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1 6okolad na milka ili svoge primerno e 100 grama.dosta qki 2 kyb4eta 6okolad ot 200 grama 6i stanat :shock:

Що не помисли малко, преди да постнеш безсмисления си отговор?
100гр. са повечето шоколади, но я си предсави че един не я засища и иска да изяде 2, колко прави това 200 гр. А сега пуснаха и едни шоколади по 5лв, 200-300 гр, ама те са на дължина, а не на дебелина.. както си мислиш.Позаинтересувай се малко и тогава пиши.

splendour
05-19-2009, 19:05
ако ти се яде шоколад, примерно, изяж 1-2 блокчета от колкото 200 гр., :D :D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 1 6okolad na milka ili svoge primerno e 100 grama.dosta qki 2 kyb4eta 6okolad ot 200 grama 6i stanat :shock:
Не си разбрал.
Тя имаше предвид да изям едно две блокчета,което е по-добре,ОТКОЛКОТО 200ГРАМА. xaxa sori .t1i e kato s1m kiorava :lol: :-D
ina4e da ne e spam da ti kaja-qj mnogo salata.predi qdene qj salata.ne govorq samo za onaq zelena gadost na lista ami i za krastavici domati.....

SuperBadSuperFresh
05-19-2009, 19:43
Изпълваш ми душата,честно.Едно момиче на 14,което умее да изразява мислите си и да пише ГРАМОТНО :-)
По темата...Цаката за мен е в спорта.Чувстваш се жизнен/а,изпълнен/а с живот,сегнат/а...абе няма да ти обеснявам предимствата,не мисля че е нужно.Пък и както казва треньора ми-не е нужно да ходиш и да тракаш от глад 8-) Разбира се,ограничавай яденето,но спортувай!.
Успех :)

MalaBuzka
05-19-2009, 20:00
Всички говорят- спорт и диета,спорт и диета.... На същото мнение съм, но ще споделя и личния си опит. Когато бях в 8-9 клас (тъкмо когато влязох в пубертета) забелязах че доста съм напълняла... доста , доста... винаги допреди това съм била много слаба... но в пубертета бях започнала супер много да се тъпча с много сладки с много мазни и пържени храни, стреснах се и целия девети клас го изкарах в много ограничрение на храната ... ядях само сутрин и следобед.... след 4 нищичко не си слагах в устата и също така тренирах синхронно плуване по 2-3 пъти седмично за по 2 часа. Е, ефект огромен нямаше.... отслабнах малко.... но не изглеждах особено добре защото то дойде от глад.... да съм отслабнала най - много с 2-3 килограма при положение че се ограничавах адски много. Дойде лятото и супер много се зарибих по тае-бо-то ... правех по две 30 минутни тренировки на ден около час .. понякога малко повече + коремни преси .... Е казвам ти, тогава дойде ОГРОМНИЯТ резултат- толкова много отслабнах- 5 килограма за близо 2 месеца (при положение че за мен това е много бях 49 килограма при височина 160 и станах 44 дори 43) и това само с много спорт- и специялно - тае-бо.... незнам при мен действаше като магия това тае-бо.... в диетата промених това че се хранех по често но по по-малко а не както преди това- 2 пъти дневно. Единствено калориите си броях и те бяха около 1200 на ден, защото знам че при по-нисък калориен прием на ден метаболизмът се забавя. След като си стигнах желаните килограми продължих да си тренирам, но включих всичко в режима си на хранене, като след няколко месеца вече си ядях по 1700 калории на ден без да качвам.... Нямаше никакъв йойо ефект, защото всичко стана много постепенно .... тааа увлякох се ... но ти това и искаше да знаеш- с какво сме отслабнали ... Е, аз отслабнах така, дано съм ти била полезна :) УСПЕХ

kuklichka_bg
05-19-2009, 20:06
тегля таебото веднага. :-)
По темата: може да си изтеглиш на Синди упражненията,щом нямаш време за фитнес.

YouCantStopMe
05-20-2009, 10:58
Е,трябва да се заемеш сериозно,ако наистина го искаш.
Ти ми изглеждаш умна и мисля,че си знаеш от кое трябва да не ядеш.. да ги наречем 'забранени' храни-пържено,сладко,чипсове(пъл и боклуци),тестено.Спри хляба,а ако не можеш,яж черен.
Пий течности.
Ограничи се в приемането на картофи и ориз.Не прекалявай със солта.
Можеш да ядеш супички,защото не се издържа на пълен глад.
Успех!

clever
05-20-2009, 12:15
на килограми си нормална
просто трябва да спортуваш
съответно да се стегнеш
не се подлагай на диети
само на 14 си :?
бъди активна и ще станеш във форма
успех!

Pepincetyy
05-20-2009, 14:18
на килограми си нормална
просто трябва да спортуваш
съответно да се стегнеш
не се подлагай на диети
само на 14 си :?
бъди активна и ще станеш във форма
успех!
На същото мнение съм, не е нужно да се подлагаш на диети просто спортувай и си готова :)