PDA

View Full Version : Въпрос за гаранцията на телефона



babity
05-19-2009, 20:33
През януари си купих телефон. Нокия 7210 (не, че има няк'во значение какъв е). Ста'а дума, че със самия договор ми казаха там,че щяли да ми правят няк'ва застраховка за една година. Преди малко помияра малко ми огъна дисплея навътре. Не, че ми пречи - всичко се вижда и работи. Само дето не е много естетически издържано. Има ли смисъл да се разкарвам до магазина? Дали ше му сменят дисплея или по - хуу да си карам така, та да не вземат да ми преебат цялата гаранция?

DjBaloon
05-20-2009, 07:23
Няма как да ти бъде отнето правото на гаранция
принципно в договора или в отделно листче/хартия са написани условия при които гаранцията покрива щетите,но според мене по-скоро при фабрични дефекти биха се заели,НО никога не ти пречи да пробваш

Но има един голям друг проблем,понеже ми се е налагало да ползвам такива услуги, ако искаш да се възползваш те ти пращат телефона в сервиза на Никоя и ти го дърват от 2 до 4 седмици,малоумни са нали?

Та ако ти пречи отиди при някое нелицензирано сервизче за 15-20 лева ти оправят телефона ;]
Иначе не знам дали е възможна смяна на дисплея,не знам точно тоя модел не се сещам кой е

YakUZa777
05-20-2009, 17:07
В сервиз ти държат телефона по месец, понякога и 2 ... Налагало ми се е и не останах много доволен

afterforever
05-20-2009, 17:45
Да използвам темата и за 1 мой въпрос:

А ако имаш кофти телефон и го изтървеш и спре да ти чете картата с памет, защото се е изкъртила една частичка от онова, което я държи, тва поправя ли се... шото не искам да казвам на наште, понеже баща ми е голямо мрънкало и изобщо няма смисъл да му обяснявам за кво стаа дума? А ме мързи да ходя до сервиз да питам, таа?

DjBaloon
05-20-2009, 17:48
занесиси го на най-обикновен сервиз и питай
не съм запознат дали е възможно да се извади цялата част за картата и да се сложи нови и да е възможно според мене под 100 лева не е,ако искаш от гаранцията надали ще ти го признаят,а и ако стане 1 месец без телефон не ти мърда

Аз на твое място бих се примирил без карта с памет 8-)

afterforever
05-20-2009, 17:51
Дааааа, месеееееец, аз 1 ден не мога да живея без телефон... пфу, аз се бях примирил за без картата, ама като видях темата и надеждата ми изкочи отново :D явно ще да е без карта... :lol: мерси