PDA

View Full Version : Нервен съм......



FlashMX
05-19-2009, 20:37
Преди 15 дена ме рязна една болка в областа на черния дроб... Появяваше се само вечерта... на 10тия ден почна толкова силно да ме боли че не можех да спа.. Отразява ми се на всичко.Вечно кисел не ми се занимава с нищо... нямам апетит... та днеска отидох на иследвания и ми поставиха диагноза: откъс: " Десен бъбрек със силно дилатирана пиелокаликсн...(не се чете на бележката) система -хидронефроза ТРЕТА степен. Ляв бъбрек със запазен дренаж." Демек доколкото разбрах в момента съм само с един функциониращ бъбрек. Аз имам така лек страх от лекари и болници а утре цял ден ще съм на изледвания и незнам какво ще стане... диагнозата не е 100% точна и може или да е по сериозно или по несериозно. Супер нервен съм просто... в някаква неизвестност какво точно ми има... лекарите ми казаха че си е сериозно и трябва бързо лечение и т.н . Не знам как ще спя днеска.. толкова съм изнервен + че ме боли + че си ме е леко бъз... признавам си го... Просто трябваше да споделя на някои...

babity
05-19-2009, 20:50
Не съм сигурна, че само с един бъбрек би могъл да остискаш дори толкова. Дааа, никак не прозвуча добре... Мисълта ми беше, че сигурно са сбъркали (както обикновено). Имам позната, която като си има ядове и като прегрее и изпитва режещи болки в областта на сърцето, ама всъщност нищо и няма. Спокойно, всичко ще е наред! И утре да сбадиш какво е станало!

Ravy
05-19-2009, 20:53
Милият :(
Eдна приятелка беше така преди време, знам какво ти е, защото го съпреживях с нея. Тези лекари и болници.. Но тя лежа в болница дълго време, защото получи бъбречна криза. Не знам какво по - точно да те посъветвам, някак си не мисли за това. Компанията на най - близките и приятелите е най - доброто средство за ободряване. Знам, че при проблеми с бъбреците се пият повечко течности. И недей да се притесняваш, гледай оптимистично и всичко ще мине добре!
Стискам палци за изследванията утре, дано не е сериозно ! :)

Boot
05-19-2009, 21:06
Аз нито я разбирам тази диагнозна, нито изобщо разбирам много от болести и човешко тяло, но имах проблеми с бъбреците (края на миналата година, на Бъдни вечер и на Коледа бях в болница, съвсем сама, нямах съквартиранти, сестрите си празнуваха в стаичката) и знам колко боли, обаче в момента няма какво да направиш. Отиваш утре на изследвания и хубаво си разпитай доктора за какво точно става въпрос, как се лекува, какви са последствията, режим на хранене и т.н. Ако е нещо страшно после ще се притесняваш, няма смисъл от сега :)

DjBaloon
05-19-2009, 21:41
ако искаш да си разбереш диагнозата напиши си я в гогъла там 100% има много статии и информация или напиши нещо приблизително на това което виждаш то ще ти намери тва дет ти трябва

Надали не ти функционира
сигурно има някакво възпаление или работи по-слабо

Хора с един бъбрек си живеят без проблем,майка ми е с 1 бъбрек от 30 години и нищо и няма,но не мисли за такиа глупости
100% ще го оправят или в най-лошия случей да работи по-слабо,което няма да ти пречи по никакъв начин

Jesus
05-19-2009, 22:03
абе лекарите нещо не ги бива :С кръвното ми е 45-70 аз едвам стоя, след 15 мин ми е 100-160 отивам на лекар правят ми пълна кръвна картина и ме изкараха че съм по здрав от спортист, само дето 5-6 дена едва стоя изправен, абе пълен ужас :С

afterforever
05-20-2009, 09:35
как ме дразнят хора, които казват "тия докотри нищо не знаят", "тия доктори не ги бива", като не ги бива - не ходи при тях! ебати, не стига, че искаш помощ, пък и очакваш да те изцелят, ако може без хапчета, без интервенции, без изследвания, само с поглед и малко божествена светлина и светена вода. Те са хора, те не са Бог. деба, мрете като докторите не са ви от полза :-x :-x :-x :-x

babity
05-20-2009, 10:15
как ме дразнят хора, които казват "тия докотри нищо не знаят", "тия доктори не ги бива", като не ги бива - не ходи при тях! ебати, не стига, че искаш помощ, пък и очакваш да те изцелят, ако може без хапчета, без интервенции, без изследвания, само с поглед и малко божествена светлина и светена вода. Те са хора, те не са Бог. Д**а, мрете като докторите не са ви от полза :-x :-x :-x :-x

Отивам за главобол. Правя си изследвания, нямам синузит. Решава "добре подготвената" докторка, че проблема е в стафилококовата ми инфекция, която някога съм имала, не може да ми причини главобол и след изследването на сопола ми (за който ми бръкна през носа до мозъка, ама аз не се оплаквам) се оказва, че аз НЯМАМ стафилококи, ама нека да си пия аз антибиотиците, 'щото черния дроб и бъбреците не са ми нужни и аз обичам да давам над 100 лв за антибиотици, които не са ми нужни. 'Ми да, много са кадърни... То стана без връзки да те е страх да идеш на случаен, непознат лекар...

afterforever
05-20-2009, 10:18
Айде сега си представи, че няма докотри и се умира от настинка... ебати несериозниците сте. аз казах квото имах. неблагодарници сте си и такива ще си останете во веки

babity
05-20-2009, 10:23
Айде сега си представи, че няма докотри и се умира от настинка... ебати несериозниците сте. аз казах квото имах. неблагодарници сте си и такива ще си останете во веки

Проблема не е в нас, пациентите. И не става въпрос за благодарност и неблагодарност. В момента, в който да лекарите започнаха да работят с единствена цел пари хуманността умря и цялата професия и въобще съсловието се изроди. По - добре да чакам с месеци да отида при лекар, чиято работи ми е позната и знам, че е квалифициран и кадърен или да отида на частно и да ме носят на ръце, отколкото да си преебавам органите, лекувайки нещо, което нямам.

afterforever
05-20-2009, 10:30
Проблемът не е само в докторите. Тук изобщо говорим за различни неща. Изследвания се правят, за да се установи каква е болестта. След като нямаш вяра - не си правиш и си умираш от главобол, защото не си изпил 5 антибиотика, които О БОЖЕ, ще ти разградят черния дроб :razz: :razz: Да, ама не! Хуманността умря, когато хората почнаха да лежат по улиците и никой не се обажда на полиция или бърза помощ. Хуманността умря тогава. На какво прилича 1 седмица човек да лежи на пейка пред НДК, докато кучета не почнали да го ядат, че някой да се сети, че той бил умрял...
Са за докторите - всеки работи за пари. Лекарите са достатъчно добре платени, че да работят за това, за което трябва. Не се заблуждавайте, че всичик работят за пари, и никой не иска да помага, това е ебати грозната заблуда. След като можеш - чакай с месеци. Това не е ничий друг, освен твой си проблем. Никой няма да ти изпише нещо, с което да те затрие, за да му се махнеш от главата. Ако пък имаше стафилококова инфекция, са щеше да пискаш защо не са ти изписали антибиотик, а са чакали други изследвания. Това е приницип - лекува се това, което излезе първо, докато не излезе потвърждението. Жива ли си? Очевидно, какво мрънкаш не мога да разбера... :-o

P.s. А какво ще кажете за лекарите, на чиято маса са умирали хора?! Те как се чувстват? Всеки отива при тях, за да ги СПАСИ!!! (глаголът е неслучайно подбран!)

babity
05-20-2009, 14:21
Познавам лекари които работят за парите, както и такива които си гледат работата, защото това им е призванието и искат да СПАСЯВАТ хора. На 80% от хората, с които съм обкръжена им се пишат рецептите с антибиотиците за едната хрема... Да, изследванията са начина да се постави диагноза, но защо в такъв случай ти пишат чаршафите с лекарства за това, че ти НЯМАШ конкретното заболяване. Отивам за едно, лекуват ми друго, за което проблема е ясен и накрая аз пак си мра от главобола. Смятам се за достатъчно образована в това отношение за да мога да си направя сметката дали да пия антибиотици за маса пари от едното нищо или не. За к'ви докторо си говорим като джи пи-то на дядо ми звъни по телефона на мама да пита к'ви лекарства да му даде при все, че пълните изследвания са под огромния му нос? УНГ-то гледа изследванията, на които пише като за едни "много грамотни" и "латински знаещи" доктори в едно каре резулатите и то на чист български език, че няма намерени стафилококи, обръща се към мен и ми вика: "Дааа, ама майка ти каза, че някога си имала и затова ще ти дам аз антибиотичето"... От такива доктори съм наркоманка в момента. Нормалните момичета си носят гримове по чантите, аз капки за нос и салфетки нося. Извинявай аз на такива доктори не смятам, че дължа уважение. Никога няма да отрека някой, определен, доктор да ми е помогнал и да кажа, че не е така. Ама смятай колко са такива при все, че вече (както по - горе видя) те съветват да си намериш за диагнозата в интернет да видиш дали съвпадат симптомите....

Lucho
05-20-2009, 14:56
Има хора които са се родили в следствие на аномалия само с един бъбрек, и не само - има много други примери, но babity, първото ти мнение което е в темата не го одобрявам, защото пак както казах по-горе - има такива хора, които са се родили с един бъбрек, има такива хора които си продават бъбрека за пари, и все пак голяма част оцеляват. Успех на изследванията, дано не е сериозно ! =;

afterforever
05-20-2009, 17:42
Познавам лекари които работят за парите, както и такива които си гледат работата, защото ....

Ама фактът, че е така при теб не значи, че е така навсякъде. Нищо лично, разбирам те прекрасно, все пак не трябва да се подхожда с предубеждения. Факт е, че има ужасно много не знаещи кво правят. Пък и мнозинството изобщо не знаят латински (сестрите го знаят много повече, имайки предвид кой пише бележките (ако говорим за GP-та)). Все пак не може да се очаква всичко от лекаря и човек трябва да е благодарен за това, че има изобщо такива хора, защото можеше и да няма... не гледайте колко по-добре може да е, а колко по-зле може да е. Айде, стига спор, че темата не е за тва.

FlashMX
05-28-2009, 20:07
Еми оказа се че ще ме режат скоро време.... Има някаквъв шанс да спасят бъбрека и ще опитат . Цяла седмица търча по болници.. Две седмици не съм ходил на даскало. Нямам сили да уча. Незнам как ще завърша просто... ставам в 6 и до следобяд съм по болници... да махнем факта че и доста ме наболява... Понеделник ще ходя венозно да ми преливат някакъв препарат за да ми направят някаква "Контрастна снимка" и не издържам вече да ме боцкат -.- .. А само като отново се замисля наистина незнам как ще завърша..... няма просто кога да ходя на даскало.. а то вече свърши.... + Че по принцип трябва да ме оформят по рано защото към 25 Юни заминавам да бачкам малко в Англия.