PDA

View Full Version : Книга



XTREMEFREERIDE
05-19-2009, 22:30
Мисля да започна да пиша книга. Иска ми се някой, който е писал преди това да ми даде съвети. Книгата искам да е главно за мен и приятеля ми. За случки, които сме плеживяли заедно и така нататък. Просто съвети ако може някой да даде. От къде да започна. Някакви мъдри мисли или цитати от други книги дали да слагам?! Най - простотие нещица ми трябват.

Blab
05-19-2009, 22:34
Най-простото нещо, което ти трябва, е да не се напъваш, а само да идва.
Избери си форма. Можеш да се спреш на епистоларния жанр, например. Смятам, че в този случай е удачен, ще включиш смс-и, чатове и всякаки други писмени форми на общуване м/у вас. Текстове на любими песни, като въведение в дадена история. Бла-бла... и т.н.

Jazzer
05-20-2009, 08:46
Мисля да започна да пиша книга. Иска ми се някой, който е писал преди това да ми даде съвети. Книгата искам да е главно за мен и приятеля ми. За случки, които сме плеживяли заедно и така нататък. Просто съвети ако може някой да даде. От къде да започна. Някакви мъдри мисли или цитати от други книги дали да слагам?! Най - простотие нещица ми трябват.


Ами, нали знаеш, че всичко започва от целите. Измисли каква е цетла на книгата ти. Ако е да си спомняте за сладкото минало с приятеля си, тогава няма никакво значение какво ще пишеш в нея.

Ако обаче искаш да я насочиш към някакъв вид публика, измисли как ще заинтригуваш читателите. Никой не се интересува от личните страсти на двама влюбени. Рискуваш феновете на книгата ти да бъдат майка ти, баба ти и няколко приятели.

И ако все пак решиш да пишеш за връзката с приятеля си, направи така, че да дава информация, било то някакъв житейски опит, прозрения и т.н

Успех

ANTIHUMAN
05-20-2009, 16:03
Aз съм започнал със цитати от съученици, философи или мои собствени.



,, Мълчанието е най добрият приятел и най-големият враг!’’
От автора

Това си е моя мисъл! :-P :lol:

Dumb
05-20-2009, 19:18
Захващай се... Може да стане новия Здрач. Обаче опиши приятеля си като митично създание- да хване тираж
ПП:не се сдържах..

Sisky
05-24-2010, 14:34
Аз също пиша така че успех ! :grin: Препоръчвам ти да не пишеш докато няма муза - нямаш ли муза написаното от теб може да е пълна боза ... Успех !

Elenichkaa
05-26-2010, 18:01
)Не ползвай съвети или някоя чужда идея.
Ако напишеш нещо(без значение жанра,важно е да е от сърце,личи си когато са просто нахвърлени мисли,хаотично подредени 8-) )и в твоя случай казваш,че искаш да е преживяно,то няма кой да ти помогне или да ти каже какво да пишеш,ти решаваш кое е интересно,кое да изопачиш и т.н.(да не се увличам много 8-) ) ;)