PDA

View Full Version : Хълцане ;]]



nikkiiii
05-20-2009, 11:08
проблема е от както се помня .. страшно много хълцам 8-) днес в училище през междучасието пих малко кола и целия час хълцах като ненормална :D ..г-жата ми каза да изляза за да пия малко вода ама .. тц .. чувала съм ,че когато пиеш или ядеш нещо бързо тогава започваш да хълцаш но при мен не е така .. :? случвало ли ви се е ?

clever
05-20-2009, 11:49
здравей
понякога хълцането може да се дължи на проблем
от колко време хълцаш толкова много
можеш да отидеш на лекар и да си направиш изследвания
щом пишеш тук значи наистина хълцаш много... и сигурно не ти е приятно :D
съмнявам се че е нещо лошо :-o
успех!

Sa6eks
05-20-2009, 11:54
И, аз така по-някой път, като се захълцам... става една... :D

nikkiiii
05-20-2009, 12:03
ами не хълцам чак толкова много за да ходя на лекар просто от малка помня че като започна нищо не може да го спре хълцам дори и от 1-2 глъдки вода понякога :-o искам да ви питам вие как се справяте 8-)

clever
05-20-2009, 12:08
вдишвай дълбоко
или някой да те стресне :lol: действа ;) лично опитано :razz:

AnIcHkAtA
05-20-2009, 12:13
На мен пък ми действа друго.

Пиеш малко вода, но без да я гълташ.Заставаш права, изпъната, с ръцете зад гърба и главата към тавана/небето.Преглъщаш водата бавно на 3 глътки.Седиш още 5-10 секунди без да мърдаш и си готова.Всеки път ми помага.

fluffka1
05-20-2009, 19:47
ами аз обикновено като пийна вода, ама я пия на големи глъдки, и така непрекъснато, ако ме разбра.. :D иначе са ми казвали че като хълцаш трябва да пиеш вода ама наобратната, т.е. си слагаш устните на отсрещната страна на чашата и пиеш така наведена. дано ме разбра.. пробвай! действа наистина! :)

js7tw
05-20-2009, 20:10
на мене са ми казвали,че хълцането се получава от неправилно поемане на въздух (немога да си го обесня) кучето ми често хълца,а когато аз хълцам пия 10 или 20 глътки вода една след друга и ми минава :)

idioticallystupid_
05-23-2009, 14:14
Като почнеш да хълцаш, пий вода без да дишаш.При мен действа :)

nightwissh
06-19-2009, 18:14
Пий вода,ама на глътки..насечено при мен помага :wink:

Ilikeliljon
06-19-2009, 19:05
Абе преди време ми беше попаднала една статия относно хълцането и на какво се дължи (не че помня вече :D :D ). Ама съвета беше да се подържи кубче лед на гръкляна :) :)

ShiningMoon
06-19-2009, 23:09
Преди време чух,че при хълцане се дразни нерв,който стимулира диафрагмата и ако погълнеш лъжичка захар или си сложиш парченце шоколад под езика,сладкото дразни друг нерв и така двата нерва се синхронизират и хълцането спира :)

Cherryy
06-20-2009, 08:44
и аз си похълцвам, като бях по малка ми помагаше да изпия една глътка вода>една лъжица захар>още една глътка вода но по сле това спря да действа, хълцала съм с часове, а по новините бяха дали веднъж за някакъв мъж който хълцал 50 и незнам си колко години, без да спре :o

lipstik
06-20-2009, 08:57
Аз като почна да хълцам нито от вода,нито като спирам да дишам ми минава.От самосебе си си минава.

Nitroglycerin
06-20-2009, 12:45
здравей
понякога хълцането може да се дължи на проблем
от колко време хълцаш толкова много
можеш да отидеш на лекар и да си направиш изследвания
щом пишеш тук значи наистина хълцаш много... и сигурно не ти е приятно :D
съмнявам се че е нещо лошо :-o
успех! Нищо опасно не е ,хълцанията са спазми на диафрагмата и ако хълцането продължи повече от 1 ден тогава се търси лекарска помощ.

Cherryy
06-20-2009, 13:31
здравей
понякога хълцането може да се дължи на проблем
от колко време хълцаш толкова много
можеш да отидеш на лекар и да си направиш изследвания
щом пишеш тук значи наистина хълцаш много... и сигурно не ти е приятно :D
съмнявам се че е нещо лошо :-o
успех! Нищо опасно не е ,хълцанията са спазми на диафрагмата и ако хълцането продължи повече от 1 ден тогава се търси лекарска помощ.
до колкото знам оперативна намеса в някой случеи

blondeVIP
06-21-2009, 20:49
Ем и аз до колкото знам нищо опасно няма, има един начин да спреш подобен на един друг описан. . качваш се на стол , ръцете зад гърба главата нагоре и караш някой да ти даде да пиеш. . цялата философия на тези методи не е някаква магия, а просто това че те е страх да даваш на някой друг да те. . пои :lol: и е един вид все едно някой да те оплаши и спираш. . тъй че пробвай го ;) или просто кзваш на приятелите ти като почнеш да хълцаш да те плашат и готово ;)