PDA

View Full Version : защо всички отричат вечната любов?...



blader
05-21-2009, 10:39
според много хора няма двойка която да издържи заедно до смъртта и на двамата...
често се използват фрази като 'всичко си има край...' или
'така или иначе все някога всичко свършва...'
и то не по повод това че свършва със смъртта...
мисълта ми е че тези неща са адски отчайващи и вдъхват някаква непоносима безднадеждност в ежедневието...по тази логика няма смисъл момче да тръгва с момиче защото така или иначе ще се разделят...
но пък може би аз съм странен индивид...просто когато обичам момиче я обичам с цялото си сърце...наистина съм готов на всичко за нея...именно заради това не мога да я зарежа...дори да ми е направила нещо много лошо...и винаги аз съм наранен...задължително...
не знам...

MartiG
05-21-2009, 10:44
... Сори стана дублаж, това мнение да се изтрие.

MartiG
05-21-2009, 10:45
Защото еднообразието не е хубаво нещо (заложено е в човешката ни природа, когато правим едно и също нещо, то да идва момент когато ни писва) и колкото и да обичаш някого винаги идва момент, когато нещата стават просто рутинни. Дали след 2-5-10-20 години, този момент все някога идва :)

puhinka93
05-21-2009, 10:45
Аз мисля че човек, ако разсъждава по начина че няма вечна любов.. той едва ли не е обречен и никога няма да се отусне, да се привърже толкова силно към даден човек, та да му "даде" сърцето си! А и може би заради това гледат доста скиптично на любовта.. не знам това е моето мнение..

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-21-2009, 10:48
не се чуди просто ... само си обременяваш мисълта ... любовта май е сляпа ... нз и аз ... просто ... вече съм се предал ... и не искам да обичам повече ... колкото повече давам .. .все по-малко получавам ... ако си призная чувствата сякаш правя най-голямата грешка на света и всички свършва ... етц етц ... просто не знам ... нито съм извързвал до сега ... нито съм лъгал... нито съм подвеждал ... но но но ... колкото по-честен и отдаден си ... толкова по-манипулируем си .... любовта губи своите позициии ... по - един драматичен начин ... сякаш се връщаме до примитивните животински отношения и свеждаме всичко до едната сексуална задоволеност ... писна ми да обичам ! не си заслужава ...

TheBeliever
05-21-2009, 10:49
Защото хората са реалисти. Която и стара двойка да попиташ, такива, които са заедно повече от 30-40 години, те няма да ти кажат, че са заедно от любов, а от уважение и привързаност. Любовта е в първите няколко години максимум. После просто свикваш с човека до теб.
А колкото до това, че всичко си има край - така е. За нас младите е така. Не може сериозно да си мислиш, че като си хванеш приятелка на 15 и ще си с нея цял живот. Растеш, променяш се, изменят се вкусът ти и характерът ти. Както и на човека до теб. Появяват се различия, които понякога просто не могат да бъдат преодолени. И идва краят. И новото начало с новата "вечна любов". Това продължава, докато не намериш човека, когото да уважаваш и цениш, с когото да се чувстваш сигурен.

А колкото до "защо да тръгват като ще се разделят". Логиката е като в "Защо да се мия, като пак ще се изцапам" или "Защо да ям, като пак ще огладнея". Заради удоволствието ;) Имаше една мисъл, може да не я възпроизведа точно, но беше нещо от рода на "Всяка песен си има край, но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката".

Re5peC7
05-21-2009, 10:54
на тоя свят има всичко...снощи си се разхождам аз по центъра и си мисля за някакви глупости, докато пред мен не се появиха една баба и един дядо някъде около 65-70 годишни и те си се разкарваха двамцата хванати за ръце, усмихваха си се и си говориха нещо.Тази гледка породи много различни чувства в мен, както и помисли..Не може да няма вечни неща, макар и в наши дни да става това все по-трудно поради настъпващите промени, все още си ги има.Грешно е да се влиза в една връзка с мисли за края й, та нали все пак си започнал по-близките си взаимоотношения с човека насреща точно заради това, за да провериш дали той е правилния или както някои казват "the one and only".Това е истинската цел, тази за която всеки един човек копнее, а именно да намери половинката си в живота, която ще го накара да се почувства истински жив и пълноценен

Hilary_
05-21-2009, 11:11
... защото се съмнявам да има такава!!!! :? :?

mickelangelo
05-21-2009, 11:22
Любовта за мен има много форми .. но не е сега времето да философствам ... но просто .. с времето хората се променят .. нормално е да почнат да се разминават като мислене и да се разделят .. просто зависи от много неща .. но уви .. има и хора който се обичат до смъртта си .. ( или поне на 1 ния )

Lady_AMG
05-21-2009, 11:57
И аз не вярвах във вечната любов, докато не открих човека, който ще обичам вечно :)

Belair
05-21-2009, 11:57
Определено има вечна любов,просто трябва да попаднеш на подходящия човек

LovelyGirl
05-21-2009, 12:17
Ами като се съмнявате много ясно, че няма да ви се случи.
То с такава нагласа за къде..
Никой не е казал, че трябва да гледате света през розови очила, но не бъдете такива песимисти.

То, поне хубаво, че не всички мислят така, иначе и малкото любов, която е останала, нямаше да я има.

mArMaLaDkA
05-21-2009, 12:32
защо всички отричат вечната любов?...
Защото така е по-лесно. Много по-лесно е да кажеш "Край,дотук,няма смисъл", отколкото да се опиташ да запазиш връзката. Лесно е да отричаш например, вечната любов, защото просто самия ти не можеш да запазиш любовта си за толкова дълго време. Човекът и по-точно българинът, е такъв, че когато нещо не му е по силите, веднага то е невъзможно, не съществува и т.н. Не могла лисицата да достигне хубавото узряло грозде и казала, че е кисело.

Lapin
05-21-2009, 13:59
Щото няма :)

lipstik
05-21-2009, 14:22
Аз пък вявам в нея.Не искам никога да се разделям с приятеля ми.Според мен най-хубаво е да си имал само един приятел с които да се обичате много,отколкото постоянно да сменяш.

Ilikeliljon
05-21-2009, 14:48
Като понятие няма вечна любов!! Има само действие, акт на обичане. Няма такова животно като вечна любов, която трябва да дойде или ти да я търсиш. Любовта е активност, действие, тя може да се развива, а не да се търси къде е. Когато някой обича партньора си, това какво е нищо ли е. Дали ще бъде завинаги или двамата ще осъзнаят, че е по-добре да се разделят, защото си пречат на развитието от това зависи дали ще продължи нещо дълго или кратко. И под осъзнаят нямам предвид непременно да го мислят и знаят в тези използвани от мен думи. Мнението, че любовта прераства в уважение и привързаност ни се натрапва от детството. Не отричам, че не става така, но това означава нещо съвсем друго. Не означава, че няма любов, че никой не обича, а че нещо пречи на тази любов да разцъфти напълно. Повечето хора влизат в някакви взаимодействия и живеят цял живот заедно без дори да се познават, а какво остава да се обичат, защото любовта се опира на познанието за другия, за неговите нужди. И не образа, който ти имаш за неговите нужди, а наистина неговите нужди. Да познаваш другия, било то момче или момиче, не означава, да познаваш това или онова негово желание, това или онова негово поведение в даден момент или няколко момента, не означава дори и да познаваш характера му, а означава да познаваш него самия/ата, същността й. :) :) :)

Fritz
05-21-2009, 14:50
...защото всички знаят дръжката,дръжката,на тслата дръжката... :smt001

ImmortalForever
05-21-2009, 15:56
"Нищо не е винаги!Всичко е понякога!"

Карай на принципа "Кфото стане"... Аз лично твърдо отричам вечната любов.Няма такава...Има навик и свикване не и любов...А в свещеното начало са хормоните!

Glamour92
05-21-2009, 16:07
...защото е като феята от приказките-не съществува
Любовта може да продължи дълго,ама мнооого дълго,но не и вечно.Все някога приключва

bebybsss
05-21-2009, 16:22
Ммм.... Аз мисля, че има вечна любов и имам надеждата, че съществува. Все още никой не е описъл с думи това чувство. Все пак нека се замислим светът е саздаден от любовта. Когато хората се обичат - създават поколения и това е векове наред. Любовта е нещото, за което си заслужава да се борим и то до край. Следвайте сърцето си и ще видите, че вечната любов може да съществува. Всеки но този свят има създадена половинка за себе си. Търсенето й е много трудно, но усилията си струват. :smt007

ThePowerOfLove
05-21-2009, 16:48
Аз горе-долу вярвам :) Или по-точно се надявам да съществува такова нещо :} Да, не са много случаите, но това не ни пречи да вярваме.. Ако между двамата човека има здрава, стабилна връзка, основана на доверие и чувства, защо да няма вечна любов? Стига да не си омръзнат, но ако наистина са влюбени и се обичат няма да си омръзнат бързо :)

Whyniser
05-21-2009, 17:52
Ми то зависи всичко от самите вас.Дали ще се получи,да се опопзнаете,да си говорите,да си споделяте и т.н. зависи от самите вас.Ако си мислиш само за това,че ще свърши връзката ще ти омръзне и ще свърши по-бързо отколкото си предполагаш.За всички се отнася... ако искаш и желаеш от все сърце любовта да стане вечна любов винаги ще намериш начин и в най-мрачните дни ... като днешните ... :)

vampirekiss
05-21-2009, 18:00
Защото хората се променят и си омръзват,защото нищо не е вечно.И да аз също ВЕЧЕ не вярвам.

FaTaLn0t0_LaDy
05-21-2009, 18:05
Погоре бях прочела някакво мнение, че било по-хубаво да си само с един човек, който да обичаш а не да ги сменяш.. което доста ме подразни, защото за да намериш истинската си половинка/твоята сродна душа/ трябват много усилия и търсене... а и който търси намира все пак .. ако не търсиш няма да намериш.. но иначе ще е много по-хубаво ако всеки се раждаше със знанието за това коя е неговата сродна душа :)
А иначе по въпроса.. че малко се отплеснах.. съм 50 на 50 .. за да има любов са нужни двама, а за да има вечна любов за нужни 2 и още повече усилия .. защото както има препятствия/караници,интриги и прочие/ в кратките връзки представете си колко много повече са в една дълга връзка, в една вечна лбов... за да се говори за вечна любов трябва двамата човека да се обичат така силно както през началото на връзката си .. тръпката да я има и двамата да полагат усилията да са заедно, а не да захвърлят всичко без да им пука... общо взето за да има вечна любов зависи от чувствата и вижданията на човека до теб, както и от собствените твой :)

Faces
05-21-2009, 18:11
Честно казано не вярвам в тая вечна любов.Просто света стана толкова материален и всеки гледа себе си че не знам как да повярвам в нея.

kypo
05-21-2009, 18:20
щото няма смисъл... единия винаги проваля нещата и другия остава сам, огорчен и страдащ. за какво да причинявам или да ми причиняват нещо подобно, достатъчно страдах и за да не страда никой повече просто няма смисъл да се раздавам до край, да обичам, да споделям всичко с някого. просто привличане, флирт, секс - да, но любов никога повече. нали само веднъж се обичало истински, е този път мина много болезнено... за мен поне.

Punisherrr
05-21-2009, 19:14
Ами като се съмнявате много ясно, че няма да ви се случи.
То с такава нагласа за къде..
Никой не е казал, че трябва да гледате света през розови очила, но не бъдете такива песимисти.

То, поне хубаво, че не всички мислят така, иначе и малкото любов, която е останала, нямаше да я има.

Съгласна съм ;)

Просто такава е нагласата на тва поколение...
Както и автора каза за мен също няма смисъл да тръгвам с някой,ако го правя с мисълта как всичко ще свърши... :?
Ако ще бъда с някой,то ще е защото искам и виждам,че има накъде да се развива връзката ;)

Не слушам никакви такива изказвания,че НЕ Е възможно да съм с това момче завинаги,защото само ние двамата си знаем какво чувстваме и на какво сме способни ;)

FaTaLn0t0_LaDy > понякога не трябват нито усилия,нито търсене ;) Стига ти да си на ясно какъв човек искаш да имаш до себе си. (с което повечето тийновете не са никак наясно.)

Ilikeliljon
05-21-2009, 19:17
"Нищо не е винаги!Всичко е понякога!"

Карай на принципа "Кфото стане"... Аз лично твърдо отричам вечната любов.Няма такава...Има навик и свикване не и любов...А в свещеното начало са хормоните!

Имаш интересен биологичен принцип, свещеното начало са хормоните. :) :) Ами не мисля, те са някаква основа, подпомагане на нещо, което е по-голямо и извечно, а това е нуждата на човека да обича и да бъде обичан, а тя е екзистенциална (тоест на съществуването му), душевна, тоест хормоните в случая оказват влияние, но не решаващо. Това, което ни движи напред в търсенето на партньора, с който да споделим живота си не са хормоните, а именно тази нужда, която споменах. :P :P

kristito3
05-21-2009, 19:26
Това, което ти правиш е повече от невероятно :да я обичаш истински: за съжаление много малко са хората, които правят като теб, а това е повече от ужасно. Много вече тръгват с някоя само, за да има нещо :( :( А ти продължавай така :-) дано един ден някой оцени това, че знаеш как се обича и какво е всъщност :) :) А относно темата - да наистина е странно.Всеки говори за това, но дали е така. И точно това е, че ако го няма защо изобщо хората се отдават на любовта си като след време са с друг/а. И аз съм си задавала този въпрос неведнъж. Не знам дали има - може би да, но това после се превръща в отдаденост и някаш свикваш с човека.

Bellatrix
05-21-2009, 21:01
Защото не са я срещнали. Аз вярвам.
Ако я нямаше, вашите семейства защо са заедно?
Ако я нямаше, защо изобщо се опитвате да имате връзки? Минавайте на секс режим като няма истинска, вечна любов.

GossipGirl89
05-21-2009, 22:34
Защото хората са реалисти. Която и стара двойка да попиташ, такива, които са заедно повече от 30-40 години, те няма да ти кажат, че са заедно от любов, а от уважение и привързаност. Любовта е в първите няколко години максимум. После просто свикваш с човека до теб.
А колкото до това, че всичко си има край - така е. За нас младите е така. Не може сериозно да си мислиш, че като си хванеш приятелка на 15 и ще си с нея цял живот. Растеш, променяш се, изменят се вкусът ти и характерът ти. Както и на човека до теб. Появяват се различия, които понякога просто не могат да бъдат преодолени. И идва краят. И новото начало с новата "вечна любов". Това продължава, докато не намериш човека, когото да уважаваш и цениш, с когото да се чувстваш сигурен.

А колкото до "защо да тръгват като ще се разделят". Логиката е като в "Защо да се мия, като пак ще се изцапам" или "Защо да ям, като пак ще огладнея". Заради удоволствието ;) Имаше една мисъл, може да не я възпроизведа точно, но беше нещо от рода на "Всяка песен си има край, но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката".

Напълно съгласна съм с тебе! ;)

XTREMEFREERIDE
05-22-2009, 06:59
ПЕСИМИСТИ С ПЕСИМИСТИТЕ!!! :-x Защо го повтаряте т'ва нещо. Ето НА, аз пък няма да го повярвам. Защо трябва да започнеш да обичаш по навик!? Защо по дяволите го повтаряте. Знайте го за себе си. Престанете да настройвате всички така. Спрете просто. :-x

XTREMEFREERIDE
05-22-2009, 07:01
Пра баба ми е на 91 години. Мъжът й е мъртъв. Тя още го сънува. Още неговата снимка стои на шкафчето до главата й. Още носи герданчето, което той сам й е направил. Още топли сълзи се стичат по лицето й когато ми разказва какъв невероятен човек е бил. И, ДА, тя казва, че винаги го е обичала и винаги ще го обича. Ето ви доказателство! :x

moneycomeme
05-22-2009, 07:07
ЕВАЛА НА автора... всичко на тази земя съществува,всичко което съществува в съзнанието присъства и в живота ни,ако вярваш че има вечни неща,ще дойде момент,в който ще осъзнаеш,4е си бил прав, не за друго просто всеки се бори за своята истина....

NeZaPoznat
05-22-2009, 08:14
Един мой колега на 50 г казва. Ако човеке на 20 и не вярва в любовта значи няма чувства, но ако е на 40 и вярва в любовта значи няма мозък. Нямам опит за да кажа дали е така но другите колеги се съгласни с него. :?

blader
05-22-2009, 11:55
не мога да кажа кое от 2-те полюсни мнения е правилно но искам да дам личен пример...
ходих с едно момиче 4 месеца...и дори според нейните думи не можеше да се каже че беше истинска любов...по-точо не може да се каже че беше споделена...защото аз я обичах...наистина...преживяв ах доста неща...съобразявах се със всичко...условия,липса на възможности да се видим,провали на плановете в последния момент...дори в случая в който можехме да правим секс и отказах тъй като беше пила а не исках да се възползвам от нея(за което тя ми благодари тъй като после е усетила че не е готова...но това няма голямо значение...)
та...това момиче само ми сподели че никога не ме е обичала така както аз нея...вярно...било и е приятно и интересно с мен но дотам...
докато аз във всеки един момент се вълнувах как е...притеснявах се когато не беше в града и се мъчех всячески да изразявам любовта си(без да досаждам разбира се...а и никога не съм бил ревнив...много пъти се е случвало да отменим излизането някоя вечер за да излезе тя с приятели...но никога не ми е било проблем...)
и всичко вървеше добре...но последния месец се забелязваше видима загуба на интерес към мен...просто...в началото го имаше елемента на мистериозност около моята личност...бях и интересен(тъй като съм с дълга коса(не много но все пак дълга...),ходя основно облечен в черно...и съм някакъв разсеян романтик(а и сестра и е в класа ми и е разказала че имаме общи интереси като музиката и аниметата и това че се отдаваме на философски размисли...)...и въобще...не съм типичното момче...поне се старая с всички сили да не съм като другите(което не означава че съм нещо повече...нямам такива претенций...но да съм различен определено ми е цел..))и така нещата се получиха...но просто в един момент тя ме опозна и вече не и бях интересен(тъй като тя е личност която изключително много държи на самостоятелността си и смяташе че връзките я ограничават...дори имайки вредвид това че се съобразявах с нея всякак...)
а и беше доста ангажирана в училище и не и оставаше време за мен...и...се случи...една вечер когато след почти двуседмична пауза излязохме след около час навън тя ми каза че мисли че и за 2-ма ни би било най-добре да се разделим...
последва обяснение което не и поисках но тя реши да ми даде и в което каза че тъй като не може да ми отвърне на чувствата и напоследък рядко се виждаме и аз страдам тя решила че е най-добре да си останем приятели и аз дълго време мълчахи само и казах 'добре'...и така до днес(това беше преди почти 3 месеца...
извода е че съм прецакан...адски наранен и въобще..в ситуация в която много хора казват 'няма любов...'...н'не вярвам в любовта...' и такива неща...но не мисля че би било правилно...смятам че това че с едно момиче не се е получило въпреки силната любов която изпитвах към нея не означава че любовта е невъзможна или непостижима...просто не е била този път...
смятам че чувствата не се износват...и това че си дал сърцето си на някого и той го е разбил не пречи то да се възстанови и да можеш да го отдадеш на някого отново...според мен няма смисъл да отричаме нещо след като не сме го постигнали от първия път или от първите няколко...просто трябва да се опитва...
все в един момент опитът ще бсе окаже успешен и човек ще усети удовлетворението от достигането на това невероятно чувство...чувството да обичаш и да бъдеш обичан...само трябва да се проявява упорство а не слабост...
това е от мен засега...

MrBlinD
05-22-2009, 12:42
Хората я отричат просто защото не са я намерили или просто защото таят много мъка в сърцата си и не са готови да признаят този вид любов...

takitogirl
05-22-2009, 12:55
може би, защото няма нищо вечно и накрая само спомените остават.

Maexxna
05-22-2009, 13:13
Най-успешните връзки за базирани на лъжа.Може да има вечна любов но 100% ще има изневяра за разнообарзие.

BlueDream16
05-22-2009, 16:08
Защото повечeто,хора са лъгани от любимия си човек и за да не страдат повече отричат вечната любов.. :)

blader
05-22-2009, 19:26
точно за това дадох пример със себе си...
не мисля че това че са те лъгали и зарязвали трябва да те отказва да вярваш във любовта...
според мен това е просто въпрос на късмет...или по-точно на моментната му липса...

PainMonopoly
05-22-2009, 20:36
Всичко е хормони, а към хормоните се развива толерантност.

DevilWish
05-22-2009, 20:40
Защото хората са реалисти. Която и стара двойка да попиташ, такива, които са заедно повече от 30-40 години, те няма да ти кажат, че са заедно от любов, а от уважение и привързаност. Любовта е в първите няколко години максимум. После просто свикваш с човека до теб.
А колкото до това, че всичко си има край - така е. За нас младите е така. Не може сериозно да си мислиш, че като си хванеш приятелка на 15 и ще си с нея цял живот. Растеш, променяш се, изменят се вкусът ти и характерът ти. Както и на човека до теб. Появяват се различия, които понякога просто не могат да бъдат преодолени. И идва краят. И новото начало с новата "вечна любов". Това продължава, докато не намериш човека, когото да уважаваш и цениш, с когото да се чувстваш сигурен.

А колкото до "защо да тръгват като ще се разделят". Логиката е като в "Защо да се мия, като пак ще се изцапам" или "Защо да ям, като пак ще огладнея". Заради удоволствието ;) Имаше една мисъл, може да не я възпроизведа точно, но беше нещо от рода на "Всяка песен си има край, но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката".
Това беше най-свястното мнение ,което съм чела във форума от много време :) Моите поздравления :) Всяка една дума казана от теб, е така :) Нямам какво да добавя просто :)

haritov
05-22-2009, 20:48
накарайте баба си и дядо си да си представят как би им изглеждал света ако не бяха запознали

СМЪРТТА НЕ Е КРАЯТ ХОРАТА УМИРАТ НО СЕ ПОМНЯТ ЗНАЕТЕ ЗА РОМЕО И ЖУЛИЕТА НАЛИ ЦЯЛ СВЯТ ЗНАЕ КАК СЕ ОБИЧАХА КАК МИСЛИТЕ ЛЮБОВТА НЕ ИМ ЛИ Е ОСТАНАЛА И ДО ДНЕС В СЪРЦАТА НИ ЧОВЕК КАТО УМРЕ ОСТАВЯ НЕЩО СЛЕД СЕБЕ СИ НАЙ ВЕЧЕ ПОКОЛЕНИЕ А ТОВА ПОКОЛЕНИЕ ДРУГО ПОКОЛЕНИЕ ТОВА Е РЕЗУЛТАТА ОТ ЛЮБОВТА НА 2 ДУШИ

BlueFace
05-22-2009, 21:03
ТheBeliever го написа много точно... Любовта изчезва с годините , но споменът за нея и спомените за всички красиви моменти не ти позволяват да не си с човека който с който си преживял толкова много.
Когато си с някой дълго време придобиваш уважение и доверие към него.Както каза ТheBeliever усещаш сигурност и удовлетворение да си с този човек.
В днешни дни( В България ) е времето на мутресите и батките и такива връзки които продължават с години и никога не идва краят им , дори и след смъртта на двамата партньори, са много голяма рядкост.Времената се менят , поколенията деградират повече и повече.
Интернета (скайп и другите програми за чат) според мен влиаят на хората и те забравят как да общуват лице в лице.Затова и виждаме теми като "Търся си гадже" , "Как да и кажа ,че я харесвам"....Преди когато хората са били разделени и не винаги са имали как да комуникират тяхната любов е нараствала с всяка изминала секунда далеч от любимия , а когато за били заедно са се наслаждавали максимално.Сега постоянно чат , телефони и т.н. Малко или много хората си омръзват.
Пък и вече любовта става отживелица...Зачестяват разводите,безбрачието и т.н. Много хора водят само сексуален живот ,задоволявайки физически нужди и не изпитвайки нужда от сериозна връзка и любов.

blader
05-23-2009, 08:52
ТheBeliever го написа много точно... Любовта изчезва с годините , но споменът за нея и спомените за всички красиви моменти не ти позволяват да не си с човека който с който си преживял толкова много.
Когато си с някой дълго време придобиваш уважение и доверие към него.Както каза ТheBeliever усещаш сигурност и удовлетворение да си с този човек.
В днешни дни( В България ) е времето на мутресите и батките и такива връзки които продължават с години и никога не идва краят им , дори и след смъртта на двамата партньори, са много голяма рядкост.Времената се менят , поколенията деградират повече и повече.
Интернета (скайп и другите програми за чат) според мен влиаят на хората и те забравят как да общуват лице в лице.Затова и виждаме теми като "Търся си гадже" , "Как да и кажа ,че я харесвам"....Преди когато хората са били разделени и не винаги са имали как да комуникират тяхната любов е нараствала с всяка изминала секунда далеч от любимия , а когато за били заедно са се наслаждавали максимално.Сега постоянно чат , телефони и т.н. Малко или много хората си омръзват.
Пък и вече любовта става отживелица...Зачестяват разводите,безбрачието и т.н. Много хора водят само сексуален живот ,задоволявайки физически нужди и не изпитвайки нужда от сериозна връзка и любов.
така казано звучи вярно и реалистично...сякаш няма никаква надежда за любовта...сякаш няма нужда хората да се мъчат да я постигнат...
стига бе...мислите ли че не може да се прояви малко воля...воля да се преодолее деградацията на обществото и ценностите...
аз не смятам че съм подвластен на повсеместния упадък...
всмисъл...нищо не ми пречи да обичам и знам че нито технологийте които ми дават връзка с човека когото обичам денонощно и навсякъде нито липсата на подобна връзка биха ме накарали да загубя интерес(което би било породено от чувството за сигурност което дава постоянната връзка...) или да го забравя(което би било породено от липсата на връзка...)...
според мен нещата като става дума за любов са си чисто индивидуални...всмисъл...аз мисля че нищо не ми пречи да обичам един човек цял живот(казвам го с ясната мисъл че ще има моменти на много сериозни различия и разминавания...но все пак не е ли преодоляването иам нещо което усилва любовта още повече?...)...
мисля че ако човек иска и има реалното желание да е с друг човек до края на живота си това е постижимо...естествено нужна е и взаимност...а именно строго индивидуалния характер на възприемането на любовта при различните хора често води до липсата на тази така необходима взаимност...
и все пак нищо не ни пречи да опитваме нали?...

kristito3
05-23-2009, 09:22
blader, недей да се влияеш от хорското мнение. Аз съм повече от съгласна в това, което казваш! Начинът ти на мислене е изключителен и от правилен по-правилен! Поздравявам те за това, защото хората като теб вече са съвсем малко. Явно много добре знаеш какво е ЛЮБОВ! Продължавай така! :smt038 :)

blader
05-23-2009, 13:31
blader, недей да се влияеш от хорското мнение. Аз съм повече от съгласна в това, което казваш! Начинът ти на мислене е изключителен и от правилен по-правилен! Поздравявам те за това, защото хората като теб вече са съвсем малко. Явно много добре знаеш какво е ЛЮБОВ! Продължавай така! :smt038 :)
не знам дали някой би казал нещо толкова хубаво относно начина ми на мислене и то точно по тази тема ако знаеше че съм на 16...
но пък нищо не ми пречи да се радвам на одобрителните коментари...които не се съмнявам че след като вече се знае и на колко съм ще спаднат вероятно...
и все пак благодаря...
мисля че това няма голямо значение тъй като възрастта е определящ фактор като става въпрос за количеството и опита...но като убеждения и мнение мисля че няма никакво значение нещо като годините...
всмисъл...доколкото се познавам няма да си променя възгледите...такъв съм...

r3s53c7
05-23-2009, 13:43
Защото те казват "Немога да повярвам в това".

Не, че немогат, ами неискат да повярват...Аз например вярвам, и пожелавам на всички да издържат колко се може повече с половинката си ;) :grin:

blader, и аз съм на 16 и наистина мисля по същия начин като теб. Евала, че има хора останали като теб, мислиш страхотно.

kristito3
05-23-2009, 13:45
ами така е - възрастта не е опрделящ фактор. може и да си на 40, ама като не си изпитал нищо свързано с любовта как да разбереш за какво се говори :) "Не питай старило - питай патило." :) (бтв - и аз съм на 16 ;) )

blader
05-23-2009, 22:47
Защото те казват "Немога да повярвам в това".

Не, че немогат, ами неискат да повярват...Аз например вярвам, и пожелавам на всички да издържат колко се може повече с половинката си ;) :grin:

blader, и аз съм на 16 и наистина мисля по същия начин като теб. Евала, че има хора останали като теб, мислиш страхотно.
не смятам че начина ми на мислене е впечатляващ по някакъв начин...аз просто разсъждавам логически...знаете...вадя си изводи на принципа на причинно-следствените връзки между събитията и така...
но винаги има изключения...затова и темата е интересна и подлежи на обсъждане...
продължавайте да давате мненията си...просто...наистина е интересно да се гледа как представителите на 2-те страни се аргументират защитавайки тезите си...

IndependentGirl
05-23-2009, 23:04
Аз пък мисля, че нищо на този свят не е вечно.. за съжаление.. :( ..не само любовта.. всяко нещо свършва по някакъв начин и има своя край.. или пък се променя и изменя по различни начини... 8)

irony
05-24-2009, 21:20
дали я има .. дали я няма .. НЕЗНАМ ;д но все пак хубаво е да вярваме 4е съществува , някакси успокояващо е ;;) . Вярвайте , аз вярвам !! :)))

machoka
05-24-2009, 21:23
защото всички са ГЛУПАЦИ!

всички смятат 'истинската любов' за мит, а напротив формулата за тази смес е много елементарна - тя се намира в съзнанието на двама души. Това е. Искат ли го - любовта е 'истинска', 'за винаги' и всякакви други клишета.

Extremescream
05-24-2009, 21:38
Aз винаги съм вярвала във вечната любов.Когато започна връзка,винаги знам как ще свърши-кой кого ще зареже и прилизително кога и как.Но сега не знам и не мисля,че ще стане така.Може и да звучи глупаво,но не ми пука-всеки човек си има срдона душа и мисля,че съм намерила моята. :)
А хората не вярват,защото още не са я намерили,а и от страх,че дори да я намерят,нещо може да се случи.

miss_asi
05-25-2009, 05:49
Защото винаги е по-лесно да откажеш да се бориш!А любовта(каквото и да е) изисква много жертви

Aicken
05-25-2009, 05:51
[quote="SmiLeHappyEnjoyMyPaiN"] любовта май е сляпа ..quote]


а понякога кьорава

zvezdii4kaa
05-25-2009, 20:40
Защото няма нишо вечно,освен смъртта разбира се... :-D

cinderella_gugutka
05-25-2009, 20:47
аз не отри4ам ве4ната любов сега ,но когато се влюбя отново и ме наранят пак ще по4на да я отри4ам....като се "излекувам" пак ще по4на да вярвам в нея и така :D

TheGirlNextDoor
05-25-2009, 21:12
ква любов,брааааааааааат?!..сам курви :-o

blader
05-26-2009, 03:55
ква любов,брааааааааааат?!..сам к**ви :-o
e за т'ва говоря...
:( ...

Aicken
05-26-2009, 07:17
ква любов,брааааааааааат?!..сам к**ви :-o
e за т'ва говоря...
:( ...


тя е кучка брат иска голямата кошница , ше я чукам по нощница или там кво беше 8-)

kristito3
05-26-2009, 10:30
ква любов,брааааааааааат?!..сам к**ви :-o
e за т'ва говоря...
:( ...
точно...само гледат да си направят кефа с някоя...тъпотия ама от всякъде... :( :( :(

cvetenceto0o
05-26-2009, 12:40
...по тази логика няма смисъл момче да тръгва с момиче защото така или иначе ще се разделят... да ама по тая логика можем да си кажем и за кво да ядем кат пак ще огладнеем.Понякога трябва да се действа без да се мисли.Чесно да си призная и аз не мога все още да си представя че от тук до края на живота си ще прекарам само с един човек,но може би когато срещна някой подходящ за това ще мисля по друг начин.А вечна любов има знам,дори и сега да ми е чуждо. :smt049 :smt049 :smt049

kristito3
05-26-2009, 14:43
да ама по тая логика можем да си кажем и за кво да ядем кат пак ще огладнеем.Понякога трябва да се действа без да се мисли.Чесно да си призная и аз не мога все още да си представя че от тук до края на живота си ще прекарам само с един човек,но може би когато срещна някой подходящ за това ще мисля по друг начин.А вечна любов има знам,дори и сега да ми е чуждо. :smt049 :smt049 :smt049[/quote]
да права си - понякога трябва да правим неща без да си задаваме мн. въпроси (примерно да не си казваме "Сега трябва да го гушна, защото и той ще ме гушне..." - което наистина си е глупаво) Аз сега се стремя точно към това - да не се замислям чак толкова, най-вече за нещата с любовта. Смисъл, с това не искам да изразя, че съм повърхностна, ами например защо точно сега да му се обадя.

smileforyou12
05-26-2009, 14:47
любов.... имА несъм обичала до сега затовасе кефя на момента 8-)

LittlePrincess
05-26-2009, 14:53
Аз принципно не я отричам. Просто не я виждам в 14-15-16 годишните. Как изведнъж се пръкнаха с гаджета от 2 месеца, но мислят, че това няма край и че без милутууу ще умрат.

padnaloblak
05-26-2009, 17:00
с риск да повторя нечие исказване

любовта е страст, копнеж който трае в ранните години на една връзка , когато хормоните кипят и чувствата са силно изразени . по късно любовта се превръща в обич ... хората се привързват един към друг. нещо като при брат и сестра ... цял живот могат да се обичат ... но има разлика между любов и обич :)

sladkish_14
05-26-2009, 17:19
Хората не вярват в нея , защото са били наранявани !
Това е повода да не вярваме във вечната любов! Има вечна любов към шоколада , към кученцето , към мама и тати , към някой приятел , който е оставил следа в живота и сърцето ни ! Защо не можем да обичаме даден човек вечно , защото сме ХОРА , характери при това различни и постоянно се меним ! Обичаш даден човек , до момента в който не те угорчи , докато не почне да се променя и как би могъл пак да продължиш да го обичаш като не е същия ? Кученцето ми няма да си промени характера или поне няма да разбера , затова ще го обичам вечно ! Останалото е спомен , вечен спомен за дадена личност ,която е била в сърцата ни , опустошила е с любовта си всичко в нас ..
Не знам това е положението , баба и дядо да не мислиш че се обичат - Уважават се ! За това , което са постигнали в живота си , за това , което двамата са изградили - навик ! ..Любовта идва и си заминава ! Тя е като вятъра , някой път ни духа по - силно , друг път леко ..

Някой хора преминават на бързо през живота ни , други спират за миг и остават диря в сърцата ни .. А после .. никога не можем да бъдем същите ! :)
Казват , че любовта не е някой с който да живееш , а някой без когото не можеш да живееш ! :)


П.С - Детската любов / 14 - 18/ е най - красива , глупаво е да се заравяте в учебниците , губите цялия си живот там ! :)

TheGirlNextDoor
05-26-2009, 18:30
ква любов,брааааааааааат?!..сам к**ви :-o
e за т'ва говоря...
:( ...
точно...само гледат да си направят кефа с някоя...тъпотия ама от всякъде... :( :( :(

щот ние сме шматки..вместо само да си правим кефа ние си вкарваме филми..

blader
05-29-2009, 10:07
ква любов,брааааааааааат?!..сам к**ви :-o
e за т'ва говоря...
:( ...
точно...само гледат да си направят кефа с някоя...тъпотия ама от всякъде... :( :( :(

щот ние сме шматки..вместо само да си правим кефа ние си вкарваме филми..
ами...меко казано тъпо е да възприемаш момичетата така(и въобще хората...)
всмисъл...някакси умаловажаваш техните чувства...разум...всичко...ся аш те са вещи които просто захвърляш след като си им се наситил...все едно те не означават нищоп за теб и никога не са означавали...
не мога да разбера как има хора за които това е нормално...но пък си е факт че ги има и никой не ме пита какво разбирам...

Re5peC7
05-29-2009, 10:11
Всички отричат вечната любов, защото почти винаги единия прецаква другия :)

blader
05-29-2009, 10:17
аз бях много гадно прецакан точно в това отношение...
и какво?!?!?...
не ми пука...вярвам си в любовта както и преди...не смятам чемоментното разочарование е достатъчен стимул да накара някого да каже или по-скоро да исли и вярва че 'няма любов' или подобни идиотщини...
просто хората при неуспешен опит да я постигнат започват да смятат че е невъзможна...
това е липсата на воля...
но аз пък не смятам да се проявявам като loser...не смятам че трябва да се отрича нещо което си загубил или което трудно се постига...мисля че ако човек наистина го иска просто трябва да прояви упорство и силно изразен непукизъм...

sm_95
05-29-2009, 15:00
кой е казал че няма помисли, ами родителите ти, баба ти и дядо ти , кой е казал че няма вечна любов. Всеки избира в какво да вярва :)

blader
06-02-2009, 05:24
да...но все пак като съм говорил с други хора за тва те казвт че не могат да си представят да са цялживот с един човек...
а пък аз мисля че това е най-голямото щастое...да намериш човек когото просто да не искаш да замениш...който да ти дава всичко от което имаш нужда...
това за мен е истинска любов...

evelinka1122
06-02-2009, 10:08
текста четоха артистите.......