PDA

View Full Version : "По жътва"



Mimito1991
05-21-2009, 13:02
Здравейте, искам да ви помоля да ми помогнете с няколко въпроса ако не ви затруднявам :) :) значи търсих в нета, но нищо не намерих , та ако можете да ми помогнете .. ще съм ви много благодарна!! :)

Въпроси:

От разказа " По жътва "

~ Кои елементи от косвената характеристика на Пенка най-ясно внушават начина, по който тя присъства в живота на общността ?

~ Как портретната характеристика на Пенка в мига на смъртта и осъществява трагичното внушение на разказа ?

shadow4e
Грешен разедл

Tutmanik
05-21-2009, 16:23
На 1-вия въпрос не знам..
2-рия..
Ми там на края на разказа,когато умира виж как е описана и обясни,че това поражда еди кви си чувства....Аз когато отговарям на въпроси пиша общи приказки...или написвам цитат от текста. :D

faststep
05-21-2009, 18:17
1.С песента(волна,закачлива....) и с израза "селско дете обичливо".
2.Накрая чувството е породено от това, че нещо толкова младо и красиво(от портретната характеристика) е станало поредната жертва на труда.

damdam
05-21-2009, 18:21
Здравейте, искам да ви помоля да ми помогнете с няколко въпроса ако не ви затруднявам :) :) значи търсих в нета, но нищо не намерих , та ако можете да ми помогнете .. ще съм ви много благодарна!! :)

Въпроси:

От разказа " По жътва "

~ Кои елементи от косвената характеристика на Пенка най-ясно внушават начина, по който тя присъства в живота на общността ?

~ Как портретната характеристика на Пенка в мига на смъртта и осъществява трагичното внушение на разказа ?

[/b]1.Чрез песента и. И си препиши описанието на песента...
2.Ами тя е най-обичаното дете, най-красивата девойка е станала жертва.

Magichkaa_
05-21-2009, 18:31
Представена и чрез думите на Никола и авторовата характеристика.Представат за нея е чрез песента-висока,звънлива.."хубаво лице","гъсти ресници","бяла гушка"очелтават физическия и нравствен портрет.. Това ми пише в тетрадката :-D

Mimito1991
05-21-2009, 18:38
Благодаря ви много :-) :P

Lucho
05-21-2009, 19:46
~ Кои елементи от косвената характеристика на Пенка най-ясно внушават начина, по който тя присъства в живота на общността ? -
"Пенка, селско дете обичливо"; Нейният чуден глас, Млада, стройна, хубава невеста - тя е млада и всички я обичат, наричат я "селско дете обичливо"

~ Как портретната характеристика на Пенка в мига на смъртта и осъществява трагичното внушение на разказа ?
"По забрадката им бяла се лееше струйка червена кръв" - струйката кръв която е потекла от главата им

А относно елин пелин и сайт има направен - www.elinpelinbg.hit.bg :)