PDA

View Full Version : хим на китай



ice__kiss
05-21-2009, 14:00
трябва ми химна на китай за един доклад...самия текст и самият химн...ако някой ми го намери ще съм много балгодарна...търсих в нета ама нищо....за днес м и трябва

shadow4e
Грешен разедл

Naughty_
05-21-2009, 14:03
Националният химн на Китайската Народна Република е написан през 1935 г. по стихове на известния поет Тиен Хан и музика на водещия композитор Ние Ар:

Станете вие, които отказвате да бъдете роби!
С нашата собствена плът и кръв
да построим нова Велика стена!
Народът на Китай е изправен пред големи трудности,
всички трябва да отвърнем на предизвикателството.
Станете! Станете! Станете!
Милиони хора с една цел,
Настъпвайте въпреки вражеския огън!
Настъпвайте въпреки вражеския огън!
Напред! Напред! Напред!


Първоначално тази песен, наречена "Маршът на доброволците", е била използвана за тема на филма "Деца на трудни времена". Филмът разказва историята на онези, които се бият на фронта в северозападен Китай срещу японските окупатори през 30-те години, когато съдбата на нацията е висяла на косъм.

Тази песен, енергична, ритмична и силна, изразява решимостта на китайския народ да пролее своята кръв и да отдаде в жертва живота си в името на свободата; въплъщава традициионните смелост, непоколебимост и единност в борбата срещу общия враг.

Така на 29 септември 1949г. Китайският народен политически консултативен съвет решава да приеме песента за временен национален химн на КНР, а на 4 декември 1982 г. Общокитайското събрание на народните представители официално приема песента за национален химн.




Източник на информацията

Посолство на Китайската Народна Република в България: Китай - основни положения
Последна актуализация на тази страница: 01/06/2006

Naughty_
05-21-2009, 14:04
Как си търсила, а не си намерила нищо :shock: ?!? за 1мин. ти го открих :?

ice__kiss
05-21-2009, 14:06
Националният химн на Китайската Народна Република е написан през 1935 г. по стихове на известния поет Тиен Хан и музика на водещия композитор Ние Ар:

Станете вие, които отказвате да бъдете роби!
С нашата собствена плът и кръв
да построим нова Велика стена!
Народът на Китай е изправен пред големи трудности,
всички трябва да отвърнем на предизвикателството.
Станете! Станете! Станете!
Милиони хора с една цел,
Настъпвайте въпреки вражеския огън!
Настъпвайте въпреки вражеския огън!
Напред! Напред! Напред!


Първоначално тази песен, наречена "Маршът на доброволците", е била използвана за тема на филма "Деца на трудни времена". Филмът разказва историята на онези, които се бият на фронта в северозападен Китай срещу японските окупатори през 30-те години, когато съдбата на нацията е висяла на косъм.

Тази песен, енергична, ритмична и силна, изразява решимостта на китайския народ да пролее своята кръв и да отдаде в жертва живота си в името на свободата; въплъщава традициионните смелост, непоколебимост и единност в борбата срещу общия враг.

Така на 29 септември 1949г. Китайският народен политически консултативен съвет решава да приеме песента за временен национален химн на КНР, а на 4 декември 1982 г. Общокитайското събрание на народните представители официално приема песента за национален химн.




Източник на информацията

Посолство на Китайската Народна Република в България: Китай - основни положения
Последна актуализация на тази страница: 01/06/2006

мерси за бързината,но и музиката ми трябва намирех в vbox7,но май нее целият само по минута и нещо,но и трявба да си го сваля от някъде се пак

ice__kiss
05-21-2009, 14:07
Как си търсила, а не си намерила нищо :shock: ?!? за 1мин. ти го открих :?
това и аз го намерих ама смаия текс на химна на сякъде разли4ен а самата музика не мога да я намеря

Terorist
05-21-2009, 14:07
Текста и самия химн (http://www.geocities.com/ccparty2002/patriot.html)
А също и тук (http://www.chinaodysseytours.com/guide/national_anthem.htm)