PDA

View Full Version : уникален случай със майка ми ..



oTPoBHa
05-21-2009, 14:08
Здравейте! За първи път пиша в подобен сайт, но това е просто защото съм тотално бясна на наш'те. По-точно, на майка ми. Не мога да я разбера, тая жена. Ужасно е неадекватна, изнервя ме със своята простота и глупост относно някои неща ........ просто понякога ме дразни начина по който се държи, по който говори и т.н. и това се случва само с нея, искам да кажа, че аз по принцип не се дразня на хората за такива неща и съм много спокоен човек, но на нея даже и най-спокойният на света не би и устоял. Разделиха се със баща ми, и да ви кажа, напълно го разбирам човека. Сега живеем само двете (баща ми се изнесе на квартира и си идва само събота и неделя). Оттогава просто си е истински ад. Не знам просто как да го опиша, тя е уникален случай, почти няма ден във който да не стане караница. Ще пробвам да ви обясня малко за днешната ситуация, дано ме разберете. Имаме котка, която днес си счупи опашката и предполагам се досещате колко са скъпи ветеринарните услуги. Тъй като котенцето не е в много добро състояние и има нужда да бъде прегледано от лекар, днес като се върнах от училище, помолих майка ми да го заведем до ветеринаря, за да разберем най-малко какъв е проблема, може пък да не трябва да се притесняваме толкова, знае ли човек. Майка ми е много добра душа иначе и ужасно много обича животните, всичко би направила за тях, държа да подчертая това. И така, помолих я няколко пъти, казах и "мамо, нека да отидем бързо при лекаря, при животните това може и да е фатално, ако не се направи нещо веднага", при което оттам чувам отговор "не мога, в момента ям баница" ^^^ доста се учудих като чух това, но реших да запазя самообладание и казах простичко: "добре, наяж си се спокойно в такъв случай, после като приключиш, ще отидем до лекаря." и си отидох в стаята. изчаках около един час, отивам в хола и я питам пак: "приключи ли със хапването, да заведем Малюшка на лекар", тя седи и си бъбри с някаква нейна приятелка. за втори път се вбесих, но реших и този път да запазя добрия тон и отидох при котарака, на който опашката му от началото някъде до долу виси и той не може да я движи, погалих го, при което той измяука доста жално, и казах отново: "нека да отидем, поне за да ни каже докторът какво му е .. може да е нещо сериозно, по-добре е да разберем веднага, отколкото да стоим в неведение" при което тя, пиейки си кафето, започна да ми обяснява да съм дошла да си взема баница, че била вкусна и т.н. при което аз просто загубих всякакво спокойствие и леко повиших тон и казах "ти какво, уж много го обичаш котарака, а сега какво правиш, животното се мъчи, а ти си седиш и си бъбриш и си пиеш кафенцето, затворила си си очите (btw, това поведение си и е редовен номер за много неща, не го прави само сега) и въобще не те интересува...." при което, всеки път, когато и противореча за нещо, тя без да ми казва нищо, взима телефона и звъни на баща ми в София и му обяснява някави небивалици, че съм подивявала, че съм и противоречала, излагала съм я, при което аз като слушам тия работи, нали се сещате какво става, аз почвам наистина да викам, защото просто не мога да издържа тя да говори лъжи на баща ми и после той да ми се кара...заради нея !!!!! не знам, мрази ли ме, какво и става, защо прави така !??!?! и за много други неща е така, не само в този случай, това е една от многото ситуации, в които си се държи така, не мога да разбера защо го прави !??? Това нормално родителско поведение ли е, или какво !??? На никой от моите приятели родителите му не правят така! Вече започвам да се чудя, че или е ЯКО ГЛУПАВА, или е луда, или пък и двете! Неприятно ми е да говоря така за майка си, но в момента не лъжа за абсолютно нищо, относно мен, нея, поведението и и ситуацията, прясна, прясна отпреди час-два. Разберете, не искам майка ми да е луда жена, която не знае какво прави ... както и да е. надявам се, някой е разбрал за какво става дума, случаят наистина е уникален, не познавам никой, който има проблеми с родителите, подобни на моите. Надявам се на адекватни мнения по темата, благодаря.

DMX1
05-21-2009, 14:57
Здравейте! За първи път пиша в подобен сайт, но това е просто защото съм тотално бясна на наш'те. По-точно, на майка ми. Не мога да я разбера, тая жена. Ужасно е неадекватна, изнервя ме със своята простота и глупост относно някои неща ........ просто понякога ме дразни начина по който се държи, по който говори и т.н. и това се случва само с нея, искам да кажа, че аз по принцип не се дразня на хората за такива неща и съм много спокоен човек, но на нея даже и най-спокойният на света не би и устоял. Разделиха се със баща ми, и да ви кажа, напълно го разбирам човека. Сега живеем само двете (баща ми се изнесе на квартира и си идва само събота и неделя). Оттогава просто си е истински ад. Не знам просто как да го опиша, тя е уникален случай, почти няма ден във който да не стане караница. Ще пробвам да ви обясня малко за днешната ситуация, дано ме разберете. Имаме котка, която днес си счупи опашката и предполагам се досещате колко са скъпи ветеринарните услуги. Тъй като котенцето не е в много добро състояние и има нужда да бъде прегледано от лекар, днес като се върнах от училище, помолих майка ми да го заведем до ветеринаря, за да разберем най-малко какъв е проблема, може пък да не трябва да се притесняваме толкова, знае ли човек. Майка ми е много добра душа иначе и ужасно много обича животните, всичко би направила за тях, държа да подчертая това. И така, помолих я няколко пъти, казах и "мамо, нека да отидем бързо при лекаря, при животните това може и да е фатално, ако не се направи нещо веднага", при което оттам чувам отговор "не мога, в момента ям баница" ^^^ доста се учудих като чух това, но реших да запазя самообладание и казах простичко: "добре, наяж си се спокойно в такъв случай, после като приключиш, ще отидем до лекаря." и си отидох в стаята. изчаках около един час, отивам в хола и я питам пак: "приключи ли със хапването, да заведем Малюшка на лекар", тя седи и си бъбри с някаква нейна приятелка. за втори път се вбесих, но реших и този път да запазя добрия тон и отидох при котарака, на който опашката му от началото някъде до долу виси и той не може да я движи, погалих го, при което той измяука доста жално, и казах отново: "нека да отидем, поне за да ни каже докторът какво му е .. може да е нещо сериозно, по-добре е да разберем веднага, отколкото да стоим в неведение" при което тя, пиейки си кафето, започна да ми обяснява да съм дошла да си взема баница, че била вкусна и т.н. при което аз просто загубих всякакво спокойствие и леко повиших тон и казах "ти какво, уж много го обичаш котарака, а сега какво правиш, животното се мъчи, а ти си седиш и си бъбриш и си пиеш кафенцето, затворила си си очите (btw, това поведение си и е редовен номер за много неща, не го прави само сега) и въобще не те интересува...." при което, всеки път, когато и противореча за нещо, тя без да ми казва нищо, взима телефона и звъни на баща ми в София и му обяснява някави небивалици, че съм подивявала, че съм и противоречала, излагала съм я, при което аз като слушам тия работи, нали се сещате какво става, аз почвам наистина да викам, защото просто не мога да издържа тя да говори лъжи на баща ми и после той да ми се кара...заради нея !!!!! не знам, мрази ли ме, какво и става, защо прави така !??!?! и за много други неща е така, не само в този случай, това е една от многото ситуации, в които си се държи така, не мога да разбера защо го прави !??? Това нормално родителско поведение ли е, или какво !??? На никой от моите приятели родителите му не правят така! Вече започвам да се чудя, че или е ЯКО ГЛУПАВА, или е луда, или пък и двете! Неприятно ми е да говоря така за майка си, но в момента не лъжа за абсолютно нищо, относно мен, нея, поведението и и ситуацията, прясна, прясна отпреди час-два. Разберете, не искам майка ми да е луда жена, която не знае какво прави ... както и да е. надявам се, някой е разбрал за какво става дума, случаят наистина е уникален, не познавам никой, който има проблеми с родителите, подобни на моите. Надявам се на адекватни мнения по темата, благодаря.




Едва ли е луда , просто е изнервена. И мойта понякога е така ...

pam1
05-21-2009, 15:15
мести се при баща си

Sa6eks
05-21-2009, 15:26
Нека ти се кара, да прай каквото иска ти си стой мирно и се прави, че не я чуваш, така ще утихнат проблемите рано или късно.

LiveFlower
05-21-2009, 15:34
Нека ти се кара, да прай каквото иска ти си стой мирно и се прави, че не я чуваш, така ще утихнат проблемите рано или късно.Много грешен мит,много.

В никъв случай не се пречупвай и не оставяй нещата така.Ще видиш,че след години ще стане още по-зле,ако сега не и се опълчиш,макар и да знаеш,че го прави за твое добро ;)

Rofl4e
05-21-2009, 15:35
и накрая заведох те ли котенцето при лекар?

oTPoBHa
05-21-2009, 15:36
да
изнервена е
..................
и аз се изнервям покрай нея, е със такива неща КОЛКО ме дразни направо ми иде да я пребия съвсем сериозно
най-вече, че говори разни глупости и неверни работи на баща ми по телефона ако и кажа НЕ за нещо, при което откачам и верно почвам да трошим сичко и ставам такава, квато ме описва....!
хиляди пъти съм си говорила с нея за тия работи, просто и казвам : за да не се караме, аз не правя неща, които не харесваш, просто прави същото и за мене, много добре знаеш от какво мога да стана звяр, просто не го прави, моля те, не ми е приятно да се превръщам в чудовище
и резултата след това е : винаги прави неща, които не харесвам и които ме изкарват извън равновесие! това си и е навик сякаш и харесва а ве да се опраа аз хиляди пъти съм и казвала аз не права неща които на нея не и харесват да не прави и тя бе проблема си е неин да се оправя тя цял живот си е с тва деструктивно поведение относно хората около нея и нищо добро не е получила, ама не може да разбере
да се ОПРАВЯ ! ! !

oTPoBHa
05-21-2009, 15:38
не котарака седи вкъщи, опашката си му виси и се друска, мама си седи в момента пред компютъра и просто е са само да ми каже ЕМИ КОЕ КОПЧЕ ДА НАТИСНА мислим че вече не знам кво ще направа .................................................. ...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

Jumbie483
05-21-2009, 15:52
Заведи котето сама..
Не и обръщай внимание, явно е в труден период.
НИТО ЕДИН човек, който обича животни няма да седи и да яде баница, при положение, че животинче се мъчи наблизо.

oTPoBHa
05-21-2009, 16:32
да ти кажа аз така ги виждам и аз нещата утре тегля пари и ще си го заведа на лекар ама ако ми кажат 400 лв за операция .... тогава вече не знам ... дано да се оправи :/

vampirekiss
05-21-2009, 18:31
Аа те и мойте не са по-добре,ама аз не ги оставям никога те да ми говорят гъпотии насреща.Те мойте си бърборат,но никой не ги отразява или пък ако се ядосам започвам да викам и така.Преди много се нервирах,но вече въобще ни ми пука.Те мойте поне само за някой неща са така.Като цяло даже са доста пекани,но като не са на кеф е ад просто.Хич да не ти пука какви си ги приказва,но и не й се оставяй.Нека разбере,че и тя греши.

3oPuTy
05-21-2009, 18:36
^^ Спокойно ;) Няма да ти кажат да даваш 400 лв. за операция ;)
Преди години и аз счупих опашлето на старата ми котка (без да искам естествено ... вреше ми се из краката,настъпах я леко без да искам и се счупи отгоре),но нищо й нямаше :) Така си остана и много й се радваше - беше й по-удобна за гонене (май) :D
А иначе успех с котето и гледай по-скоро да отидете на лекар,а що се отнася до майка ти - защо наистина не се приместиш при баща си?! :-o

teenems
05-21-2009, 18:44
Заведи котето сама..
Не и обръщай внимание, явно е в труден период.
НИТО ЕДИН човек, който обича животни няма да седи и да яде баница, при положение, че животинче се мъчи наблизо.

+1 и е пише с майка

oTPoBHa
05-22-2009, 11:54
не тя се е вкарала във ебати филмите и надали ще разбере, че греши
тъпото е че е ужасно слънчев човек и с това поведение просто изгражда некви негативни представи на хората за нея ама да се оправя, аз възрастен човек на 40 години и повече не мога да променя
пък то като цяло хората не можеш да ги промениш, това са безмислени опити :smt028
иначе не мога да се преместя при баща ми, защото квартирата му е метър на метър и простно той едвам се побира вътре със всички музикални инструменти около него, камо ли и аз там ... пък и ако майка ми остане да живее сама, познавам я, лабилен характер е и няма да и е добре ... ще започне да ни обвинява, че никой не я иска и ей такива работи
дали не трябва страничен човек, а не аз, да и ги каже тия неща, току виж му повярвала..

puhi14
05-22-2009, 12:41
E ne... vse edno slusham za moqta maika...makar,che ako stavashe duma za koteto ni sheteshe da trugne vednaga... :( no za vsichki durgi neshta e taka....kogato i kaja....mamo zashii mi qketo(ili tam kakvoto e) se zashiva sled 50 povtoreniq i 1 sedmica... :x a kogato tq mi kaje da ida do magazina stoto sa i svurshili cigarkite,a az otogovarqm,che v momenta ne moga (i to ne shoto me murzi...prosto ucheh)zapochva trqskaneto na vrati i tem podobni... ato i vzema da i otgovarqm ili da se obqsnqvam MOEMNTALNO se zvuni na bashta mi...ama toi e pekan i nishto ne mi kazva :D moqt suvet e-ne q slu6ai,govori i kolko bezotgovorno se durji i na neq shte i stane guzno...pone pri men pomaga
P.P Sujalqvam 4e pisha na latinica ama sum pri bashta si i kompa neshto se bugna... :oops:

Lucho
05-22-2009, 13:41
Прочетох текста и какво ще ти кажа, или майка ти е изнервена, или ако хептен не можете да се понасяте се обърни към съда или ДПС(Детска педагогическа стая) и да дадат права за попечителство над баща ти и да се разреши сагата :)

alexandra00
05-25-2009, 19:24
Потрай още малко. Ако скоро са се разделили с баща ти може би наистина е напрегната и не и е до такива глупости. А относно котката заведи я ти на лекар!