PDA

View Full Version : Колебание за хемороиди...



romantikat2
05-21-2009, 16:58
Хора, възможно ли е да имам хемороиди, без да имам всички симптоми - примерно да няма кръв в изпражненията или по тоалетната хартия?

Малко ме дразни и пари отзад и не знам дали са хемороиди или просто е възпалено. Ако имам хемороиди, трябва ли да имам всички симптоми?

Abigoria
05-21-2009, 17:04
Ми по принцип се разбира от кръвта... Най- добре иди на лекар, може би е просто възпаление ;)

clever
05-21-2009, 18:15
на колко си години?
най-вероятно е възпаление
отиди на лекар

Rofl4e
05-21-2009, 19:00
отиди на лекар не се знае какво ще се окаже ;)

batkodoki
05-21-2009, 22:43
Хора, възможно ли е да имам хемороиди, без да имам всички симптоми - примерно да няма кръв в изпражненията или по тоалетната хартия?

Малко ме дразни и пари отзад и не знам дали са хемороиди или просто е възпалено. Ако имам хемороиди, трябва ли да имам всички симптоми?

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

не, е е задължително да имаш "всички" симптоми :)

клииничната изява при хемороидите е многопластова, разлята, зависи от степента на изразеност, от еволюцията на заболяването, от ред генетични и фактори на средата.

при подрастващи интензивно спортуващи момчета този проблем е често срещан.
момичетата в тази възраст са леко облагодетелствувани, но пък във фазата на бременност по късно инкасират тази разлика в свой ущърб.

извън наличието на истински хемороиди
много често причината за "дразнене, парене" може да се окаже неподходящо козметично средство: сапун, шампоан, душ-гел, "интимен" уж някакъв продукт, неподходящо бельо, употреба на антибиотици, запек или разстройство, обезкосмяване "там", употреба на нетипични храни, употреба на някои лекарства.