PDA

View Full Version : "Обичам те!"



kristito3
05-21-2009, 18:55
Темата ми може би вече за пореден път се повтаря, но аз искам да обърна внимание на нещо друго. Смятате ли, че този израз:"Обичам те!" в днешно време до някаква степен губи истинския си смисъл? Тоест много често момиче на момиче го казва, което ми звучи все едно момичето се е обърнала :-D (е то е и като приятелско, но не е много логично момиче към момиче да го казва). А нещото, което тя казва не е истинският смисъл на това, което се крие в двете невероятни думи. Казват се вече просто така. Убедена съм, че в доста сайтове (примено impulse) ви е направило впечатление, че само това се пише, но ви откроявам случаите, когато са написани не от някоя влюбена двойка, ами само от момичета към момиче. За мен е глупаво те една на друга да си го казват. Не знам дали успяхте да ме разберете какво точно искам да кажа, но с две думи - изразът "Обичам те!" губи истинското си значение днес, а пример е, когато две приятелки си го казват помежду си вместо едни наистина влюбени души от противоположния пол. ;)

DJEB
05-21-2009, 18:59
имам чувството , че си си внушила ,че могат да се обичат само хора от различни полове (не знам дали правилно съм те разбрала .. )
ти майка си или сестра си примерно не ОБИЧАШ ЛИ?
може би аз не те разбрах правилно или знам ли.. :)

Faces
05-21-2009, 18:59
Много от тийновете дето го казват това обичам те на всяко второ изречение си нямат представа какво значи.Казват обичам те без да знаят каква сила имат тези 2 прости думи ако някой повярва истински в тях и как боли когато се окажат заблуда или просто лъжа.Обичам те стана просто изтривалка днес използва се както здрасти тези 2 иначе толкова красиви думи в днешно време нямат тежест.

3oPuTy
05-21-2009, 19:00
По твоята логика трябва да казваме "Обичам те" само на гаджетата си,а?!
Нима ти обичаш само гаджето си?!Ами родителите,ами семейството,ами приятелите?!
Аз лично често си го казвам,но само на хора,които наистина обичам :)
Казвам го на родителите ми,казвам го на най-близките ми приятели и на няколко човека от форума,които въпреки,че не познавам (все още) лично си ги чувствам по-близки от повечето ми реални приятели :-)

BlueFace
05-21-2009, 19:01
Така е.В днешно време думите "Обичам те" се казват под път и над път ...Не е правилно но се прави.Повечето го казват само ей така .... :? А до колкото за приятелките които си го казват, не е много странно може да има приятелкса обич,както има роднинска обич :]
Но наистина думите "Обичам те" загубват своя смисъл , но има хора които все още ги употребяват с правилното им значение ;) [/b]

ThePowerOfLove
05-21-2009, 19:03
И аз го казвам на приятелките си, които наистина обичам. Дали сме обратни, според теб ?

Hilary_
05-21-2009, 19:15
Шанс ... :? :? Кой както м ухаресва... дай да не почнем да коментираме мърлите дето го казват на всеки втори ... :?

Ilikeliljon
05-21-2009, 19:22
За съжаление губи смисъла си, но не по начина по който ти го мислиш. Все повече думите "Обичам те" се казват без да има нещо зад тях, а още по-често по навик, защото знаеш, че трябва да го кажев този или онзи момент. :? :?

cinderella_gugutka
05-21-2009, 19:30
незнам за другите но аз много трудно казвам тези думи и ако ги кажа то това си е самата истина и не е преувели4ено

music0is0my0life
05-21-2009, 19:55
защо пък да не кажеш "Обичам те" на хората които наистина обичаш ... :-o аз до сега съм го казвала само ако съм го чуствала .. наистина че някои хора прекаляват понякога с тези думи но от друга старна няма ли да ви стане приятно ако някой когото обичате и държите ви каже тези две толкова прости но толкова красиви думи...? :oops:

GossipGirl89
05-21-2009, 20:00
Аз също го казвам на една моя приятелка, но ние си казваме "обичКам те" :D Така наистина си звучи приятелско докато другото си е за влюбените :)
Иначе в днешно време всеки втори казва "Обичам те" за щяло е нешяло, но много малко хора са искрени ;)

Mi6inka
05-21-2009, 20:42
"Обичам те" се казва на всички хора, които обичаш....защо трябва задължително да са влюбена двойка...и на майка ми и казвам, че я обичам... нелепо ли е??И на най-добрата ми приятелка и го казвам...защото наистина я обичам, скъп човек ми е....По-тревожен е факта не кой на кой казва "Обичам те" , а това, че повечето хора не го казват съвсем искрено...

Suzie
05-21-2009, 21:12
Не, не си права. Казваш, че по сайтовете /особено в импулс и подобните/ хората непрекъснато си казват, че се обичат? Неее.. Те не обичат. Те се "ЛоФкЪъТ" или "БиЧКъЪт". Такива хора над път и под път.. И като за капак повечето се познават не повече от месец ;д
Разбира се, няма нищо лошо от време на време да казавш на любимите си хора, че ги обичаш, де :) Независимо дали на гаджето или на най - добрата си приятелка :)

beb4yy
05-21-2009, 22:09
Хората отдавна погубиха смисъла на думата Обичам те !

miss_asi
05-22-2009, 05:37
Хората отдавна погубиха смисъла на думата Обичам те !

+1

bubblebabe
05-22-2009, 06:19
Ооо, говориш пълни глупости.
Нима не обичаш майка си? Или баща си?
Как така няма да кажа "Обичам те" на най - добрите си приятели (момиче, момче са) след като го чувствам толкова силно?
Не, не губи смисъл от това, а губи смисъл, защото повечето хора, го казват без да го чувстваш. Погледнато реално не можеш да обичаш някого, който не познаваш добре...

XTREMEFREERIDE
05-22-2009, 06:45
А ти не мислиш ли, че, когато си го казват момичета, го казват в друг смисъл и с друг блясък в очите? Не казвам, че всеки може да го каже на всеки. Аз на моята приятелка след 4 години приятелство се усмелих да й го кажа. На приятелят ми също го казвам. На най - добрият ми приятел също (след 13 години приятелство). Но към всеки от тях тримата изпитвам различна любов и ги обичам по различен начин. Няма лошо да го казваш, ако го чувстваш към някой. И не е нужно да си обратна за да кажеш на приятелката си, че я обичаш. ;)

vampirekiss
05-22-2009, 13:33
Аз тези думи без повод не ги казвам и винаги преценям кой ги заслужава.Според мен те наистина на последък станаха леко лъжливи,но хората са различни и не може да се каже като цяло.

BatJony
05-22-2009, 21:36
Много от тийновете дето го казват това обичам те на всяко второ изречение си нямат представа какво значи.Казват обичам те без да знаят каква сила имат тези 2 прости думи ако някой повярва истински в тях и как боли когато се окажат заблуда или просто лъжа.Обичам те стана просто изтривалка днес използва се както здрасти тези 2 иначе толкова красиви думи в днешно време нямат тежест.

+1
много точно казано

unicorn_f
05-22-2009, 21:53
Много от тийновете дето го казват това обичам те на всяко второ изречение си нямат представа какво значи.Казват обичам те без да знаят каква сила имат тези 2 прости думи ако някой повярва истински в тях и как боли когато се окажат заблуда или просто лъжа.Обичам те стана просто изтривалка днес използва се както здрасти тези 2 иначе толкова красиви думи в днешно време нямат тежест.
+1 и това за приятелките дето го казваш и мен мн ме дразни супер ми е лигаво някво и мисля че няма смисъл от него :?

sh3_1s_7h3_0n3
05-22-2009, 22:41
Че това да не се казва само между двама влюбени? :)

Една от най-близките ми приятелки много често ми го е казвала. И знам, че е искрено, защото тя просто е такава и знам колко много важна съм за нея и колко държи на мен, както и аз на нея. Независимо от факта, че нямаме възможност да се виждаме твърде често.

И не, не се обезсмисля, когато е казано с истински. За сметка на това пък... аз не мога да го казвам често. Изобщо..... по принцип ми е трудно да го правя. Не, че не го чувствам... (: особено да го кажа на родителите ми, на приятелка или на който и да било друг. ;)

smileforyou12
05-22-2009, 23:32
странна логика имаш. не виждам нищо лошо в това истинската обич да се казва не само доказва с думи.в днешно време "обичам те" в повечето случай са преувеличени от момчетата :?

sextazy_baby
05-23-2009, 07:31
Не си го казват само влюбени...ти само гаджето си ли обичаш??Ами близките,ами приятелите...

ImmortalForever
05-23-2009, 10:05
Хората отдавна погубиха смисъла на думата Обичам те !

+ (от големите)

mimzchet0
05-26-2009, 06:26
И аз го казвам на приятелките си, които наистина обичам. Дали сме обратни, според теб ?

Никой не е споменал в темата,че на приятелката си може да кажеш "Обичам те!" .. и сте обратни ... още в самата тема .. тя започна да говори .. за това,че вече за някои няма истинската любов .. а само на приказки .. Обичам те .. много е лесно да го кажеш,но не и найстина да го почувстваш. .

iiirish
05-26-2009, 07:20
Губи го, да! И знаете ли защо?! Заради такива ученички, които още на 12-13 мислят, че са постигнали върха на чувствата и че са изпитали голямата любов! Казват "обичам те" без да се замислят дали наистина имат чувства. Защо младите толкова много бъркат любовта с други чувства?! Защо бързат да я изпитат и насилват нещата?! Отговорите на тези въпроси аз не ги знам, но знам, че от тях произтича това заветно "обичам те" просто като едно "здравей". Стремежа им към това чувство ги кара да бързат да израстват морално, но уви те не го правят, а просто говорят празни думи на вятъра.
Е, как кажете ми няма тези толкова хубави думи да са загубили смисъла си вече?!

Aicken
05-26-2009, 07:22
обичам ви форумче






























да ви го натрамалелелеляскам

toni_nemezis
05-26-2009, 09:36
Тези 2 думи в днешно време се казват постоянно но без да се замисля човек какво всъщност е истинското им значение.Много хора си ги казват просто така а не трябва.Всички дето са гаджета си казват обичам те обичам те но много от тях не чувстат обич.Така че за мене в днешно време използват ОБИЧАМ ТЕ в истинския смисъл на думата.
П.С. Изключвам любовта към семейството. 8) 8) 8)

lpfc1936
05-26-2009, 09:42
Тези 2 думи в днешно време се казват постоянно но без да се замисля човек какво всъщност е истинското им значение.Много хора си ги казват просто така а не трябва.Всички дето са гаджета си казват обичам те обичам те но много от тях не чувстат обич.Така че за мене в днешно време използват ОБИЧАМ ТЕ в истинския смисъл на думата.
П.С. Изключвам любовта към семейството. 8) 8) 8)
Малко се повтаря от по-горното написано , но е пълната истина..

+ :oops:

blackvelvet
05-26-2009, 11:40
По твоята логика трябва да казваме "Обичам те" само на гаджетата си,а?!
Нима ти обичаш само гаджето си?!Ами родителите,ами семейството,ами приятелите?!
Аз лично често си го казвам,но само на хора,които наистина обичам :)
Казвам го на родителите ми,казвам го на най-близките ми приятели и на няколко човека от форума,които въпреки,че не познавам (все още) лично си ги чувствам по-близки от повечето ми реални приятели :-)

+1 :)

NeZaPoznat
05-26-2009, 12:02
Темата ми може би вече за пореден път се повтаря, но аз искам да обърна внимание на нещо друго. Смятате ли, че този израз:"Обичам те!" в днешно време до някаква степен губи истинския си смисъл? Тоест много често момиче на момиче го казва, което ми звучи все едно момичето се е обърнала :-D (е то е и като приятелско, но не е много логично момиче към момиче да го казва). А нещото, което тя казва не е истинският смисъл на това, което се крие в двете невероятни думи. Казват се вече просто така. Убедена съм, че в доста сайтове (примено impulse) ви е направило впечатление, че само това се пише, но ви откроявам случаите, когато са написани не от някоя влюбена двойка, ами само от момичета към момиче. За мен е глупаво те една на друга да си го казват. Не знам дали успяхте да ме разберете какво точно искам да кажа, но с две думи - изразът "Обичам те!" губи истинското си значение днес, а пример е, когато две приятелки си го казват помежду си вместо едни наистина влюбени души от противоположния пол. ;)

Всяки израз неподкрепен с доказателства си е чисто и просто думи. :?