PDA

View Full Version : help me



yonsaaa
05-21-2009, 20:50
здрастиии на всички.момиче на 15 години и три месеца съм и съм доста пълна висока съм 165 и съм 70 кг.моето желателно тегло е 52 МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ КАЖЕТЕ КАК ДА ОТСЛАБНА КОЛКОКО СЕ МОЖЕ ПО-БЪРЗО МОЛЯ ВИ ВСИЧКИТЕ МИ ПРИЯТЕЛКИ СА СЛАБИ ИСКАМ И АЗ ДА СЪМ КАТО ТЯХ И ДА НОСЯ ВСЯКАКВИ ДРЕХИ МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ МНОГО ИСКАМ ДА СЪМ СЛАБА МНОГО МНОГО МНОГОО :smt022

mArMaLaDkA
05-21-2009, 21:09
А защо надебеля толкова? Ако е болест, разбирам, но другото вече е твое безхаберие или това на родителите ти. Белята е станала вече. Здравословно хранене, повече бяло месо, риба, плодове и зеленчуци. Спираш всякакви газирани напитки, дюнери, сандвичи и всякакви такива бързи закуски, не се тъпчеш с хляб, по половин филийка ще ти стига на ядене, ако толкова не можеш да издържиш без хляб, избягваш максимално захарта. Записваш се на някакъв спорт или си вадиш карта във фитнеса. Друг вариант е да навиеш някоя приятелка и да тичате заедно някъде. Отделно ще правиш упражнения и вкъщи за топене на мазнини в корема и талията. Препоръчвам също и да отидеш на диетолог, най-добре ще е, защото това са много килограми, а ти си подрастваща и ние не можем да ти дадем съвет, с който да отслабнеш и той да действа при теб. Със здравословното хранене не вярвам да свикнеш, все ще се изкушаваш от нещо сладко, но важното е воля да имаш. Никакви "диетични" бисквитки, сладоледи и други измишльоти. Никакви хапчета, чайчета, дъвки и т.н. за отслабване. Никакви диети тип Пиер Дюкан! Диетата е прекалено тежка, началните етапи са много трудни и организма ти много трудно ще издържи на такива лишения, диетата и без това не е подходяща за подрастващи. Никакви измислени от теб режими, никакво гладуване!

LiveFlower
05-21-2009, 21:43
Не почвай диета в никъв случай , а се ограничавай от хляб и тестени изделия. Приемай повечко вода (поне по 2 литра на ден) и започни да тичаш усилено,или пък фитнес. Ии недей да очакваш резултат за 1 или 2 месеца ;) трябва упоритост и воля .

От личен опит мога да ти кажа,че ако ги спазваш тия работи,ефект ще има . Но основата е в тичането.

ПП. Е,то че резултат има-има,ама покрай другите килограми и циците ми заминаха да го еба :-x

yonsaaa
05-22-2009, 11:14
много ви благодаря за съветите,но аз искам да стане колкото може по-бързо и да знам,че ще стане

mArMaLaDkA
05-22-2009, 14:26
Не става с магическа пръчица за 1-2 месеца. Трябвало е да си следиш менюто и да правиш упражнения, а не да надебелееш и сега да искаш на секундата всичко да стане. Ако започнеш да ходиш и на фитнес, до 3 месеца организма свиква. След тея 3 месеца започваш да изгаряш по-ефективно и трябва да работиш за определени мускулни зони. Ако спазваш съветите, които ти казахме и бъдеш упорита, имаш силна воля и не се пречупваш лесно, ще отслабнеш. Но ти казвам, недей се и надява, че след 5 посещения във фитнес залата ще станеш като манекенка.

anitram
05-22-2009, 15:05
Не става с магическа пръчица за 1-2 месеца. ма не разбрахте ли момичето иска фея :lol:

H8_mE
05-22-2009, 15:15
Здравей!Не се притеснявай толкова!И не бързай за никъде,защото отслабването не става бързо.Успокой се и се приготви за една дълга битка.
При отслабването не става въпрос просто да отслабнеш,става въпрос за промяна.За да постигнеш нещо и да го задържиш трябва да промениш хранителните си навици,но не за период от време ,а завинаги.Това не е толкова лесно,но не е и невъзможно.Изготви си меню по свой избор.Нека то да съдържа повече плодове,зеленчуци и пълнозърнести храни.Не яж сладко,пържено,сандвичи пици и т,н.Разбира се може да си позволяваш от време на време,но не постоянно.В началото ще ти е най-трудно,тогава се въздържай и ще видиш,че с времето няма да имаш нужда да ги ядеш.Пий повече течности.Моля те количеството на храната да намалява постепенно,не рязко.АКо в момента ядеш големи количества,намали ги малко за една седмица после още толкова за една седмица и така постепенно докато достигнеш нормална порция.Физическите упражнения са също важни,но с тях също трябва да внимаваш.Не трябва да се претоварваш.Тялото има нужда да почива.Увеличавай интензивността и продължителността също постепенно.Най-добрата тренировка е около 40 минути кардио и след това упражнения,които да работят определена зона от тялото ти.
НЕ СЕ ВМАНИАЧАВАЙ!Това е най-важното!Пожелавам ти успех.Ако искаш ми пиши лично,можем да започнем заедно програмка за отслабване!Ще чакам!

yonsaaa
05-22-2009, 20:12
мерси много за съветите и не искам магия по-точно не искам да е толкова бързо а някъкъв метод дето помага със сигурност

clever
05-22-2009, 20:25
без буклуци;много спорт и диетолог!сигурно 100% с волята ти ;)

kuklichka_bg
05-23-2009, 09:08
Адски е трудно :o :o :o :o :o :o Докато се видят видими резултати

amusement
05-23-2009, 09:52
може да се каже, че вече бера плодовете на своя труд, спярх сладкото, тестяното, пържено и всякакви боклуци, скачам на въже по 30 мин на ден правя лицеви упори и ефекта вече е на лице :)

shell
05-23-2009, 09:57
Здравей :) Килограмите,които искаш да свалиш са много затова в никакъв случай не трябва да ги сваляш рязко ,защото това ще е само в твой минус отколкото плюс и след това ще съжаляваш горчиво(ще ти овисне кожата,ще си докараш страшен целулит и стрии,ще е огромен шок и стрес за организма,може да ти повлияе неблагоприятно на цикъла и изобщо ще си навредиш на здравето,а то е най-важното :) )
Хората са казали: Бавно и славно!Следвай този принцип-за да не съжаляваш сваляй по-бавно,но сигурно и здравословно.На първо място се успокой и недей да искаш от днес за утре да ги свалиш килцата , а се съсредоточи в това да сваляш и да не качваш :wink:
Както ти казаха вече по горе спираш всичките газирани напитки,Макдоналдс и всички подобни,намаляш хляба и включваш повече зеленчуци и плодове в менюто си,бяло месо и риба.Намали и захарта и сладките като цяло.Започни да спортуваш активно! Без спорт няма да има толкова виидими и бързи резултати така че или се записваш в някой клуб или почваш та тичаш в парка всеки ден и вкъщи си правиш упражнения за корема (в нета има много примерни така че се поразрови и си избери)
Вземи си и антицелулитни кремове и такива против стрии,за да не позволиш кожата ти да се скапе!
И много търпение-това е ключът към постигане на заветната цел.Не се отказвай ако по някога ти се струва,че не сваляш-това е нолмална защитна реакция на организма ,но в един момен ще продължиш да сваляш :)
Успех :P