PDA

View Full Version : Колония от микроорганизми в аквариума ми?!?!?



pipituyoni
05-22-2009, 06:50
Амм такова...от доста време забелязвам едно петно от вътре на стената на един от аквариумите ми. Само че в това петно имаше вътре разни малки точици (имам добро зрение и лесно ги видях). Всеки ден го гледах това петно и след време забелязах, че не е едиствено. Всъщност се оказа, че почти цялата стена на аквариума е с такива петънца. :D Днес огледах аквариума, взех лупата и се загледах в едно от всичките петънца. Доколкото си спомням от часовете по биология, това ми заприлича точно на някакъв микроорганизъм - имаше си добре оформена клетка и се виждаше ядрото :o Кажете какво да ги правя тези неща?? Ще ми уморят рибките! :-)

Loshotia
05-22-2009, 09:03
Никога не съм гледала рибки, но не можеш ли да преместиш рибките временно в някакви буркани и междувременно да изчистиш хубаво аквариума с Доместос?

MarkKnight
05-22-2009, 09:25
Случайно да имаш охлюви в аквариума ?

DMX1
05-22-2009, 10:06
Никога не съм гледала рибки, но не можеш ли да преместиш рибките временно в някакви буркани и междувременно да изчистиш хубаво аквариума с Доместос?


С доместос няма ли да се изтровят после като ги пусне ?

3oPuTy
05-22-2009, 12:40
С лупа мааалко трудно ще им видиш ядрата :razz: :razz: :razz:

МО (т.е. микроорганизмите) се убиват с дестилирана вода,като под дестилирана нямам предвид преварена,а истинска дестилирана вода,която доста трудно (може би) ще намериш ...
Друг вариант е да изтъркаш добре стените с някакъв препарат,след което да изплакнеш аквариума 5-6 пъти с вода.
Ако ти се занимава може и с някоя запалка (например) да обгориш вътрешните стени на аквариума :)

(Хммм часовете по Микробиология - практика май се оказаха полезни :-D )

П.П.Няма да е зле да започнеш да се грижиш по-добре за рибите си :?

vampirekiss
05-22-2009, 13:47
:D :D Ха интересно.

Rofl4e
05-22-2009, 13:59
с лупа ще им видеш ядрата ... уоу.. 8-)

послушай 3oPuTy

anitram
05-22-2009, 14:29
яко :lol:

Seducti0n
05-22-2009, 14:50
не знам до колко ефикасна ще бъде дестилираната вода в случая,
но ако решиш не е трудно да я намериш-във всеки магазин за авточасти се предлага(=

3oPuTy
05-22-2009, 16:15
не знам до колко ефикасна ще бъде дестилираната вода в случая,
но ако решиш не е трудно да я намериш-във всеки магазин за авточасти се предлага(=
Истинската дестилирана вода (а не обикновената преварена вода) разкъсва самите микроорганизми и за това е подходяща (е естествено преди това все пак трябва да се измие,щом вече са си направили колонии :?)

MP
05-22-2009, 16:19
хаха и на мен ми е интересно с каква лупа ги видя.Някаква наподобяваща светлинен микроскоп ли ?

Hilary_
05-22-2009, 18:01
Егати яката лупа... :lol: :lol: искам и аз такава... :D :D
По темата: Смени им водата...но не търкай аквариума с ДОМЕСТОС щоту после ще ти се наложи с лупа да търсиш умрелите си рибки... :D :D

MarkKnight
05-23-2009, 11:45
Питах автора нещо тя не отогваря...това са яйцата на охлювите в аквариума :D Представляват малки прозрачни топчета залепени на стъклото,никакви МИКРООРГАНИЗМИ,Доместоси и дестилирани води

pipituyoni
05-23-2009, 21:00
Охх съжалявам че не съм писала, но не съм влизала. Тааа да, имам охлюви и не знам как да се отърва от тях. И да, май че наистина са яйца от охлюви - естествено е доста невъзможно да видиш клетките с обикновена лупа. Даже и с просто око ги забелязвам. :D :D :D Все пак ви благодаря, че ми дадохте този прекрасен съвет: УТРЕ ЩЕ СИ ИЗЧИСТЯ АКВАРИУМА :razz: :razz: :razz: :razz:


По темата: Смени им водата...но не търкай аквариума с ДОМЕСТОС щоту после ще ти се наложи с лупа да търсиш умрелите си рибки...
И двата ми аквариума са пълни с гупи, тъй че няма да е зле да поумрат малко (леле това го казвам аз?!) :-D

pipituyoni
05-23-2009, 21:01
Охх съжалявам че не съм писала, но не съм влизала. Тааа да, имам охлюви и не знам как да се отърва от тях. И да, май че наистина са яйца от охлюви - естествено е доста невъзможно да видиш клетките с обикновена лупа. Даже и с просто око ги забелязвам. :D :D :D Все пак ви благодаря, че ми дадохте този прекрасен съвет: УТРЕ ЩЕ СИ ИЗЧИСТЯ АКВАРИУМА :razz: :razz: :razz: :razz:


По темата: Смени им водата...но не търкай аквариума с ДОМЕСТОС щоту после ще ти се наложи с лупа да търсиш умрелите си рибки...
И двата ми аквариума са пълни с гупи, тъй че няма да е зле да поумрат малко (леле това го казвам аз?!) :-D

afterforever
05-23-2009, 22:53
На мен ми е интересно кога ще открият междугалактическата технология за бързо предвижване... :shock:

SuNsEt
05-30-2009, 16:54
Ако като за начало,измий аквариума!

plmn
05-30-2009, 17:53
ми чисти им водата от време на време? :roll: