PDA

View Full Version : Спасете коте!



Forest_girl
05-22-2009, 15:23
Намерих вчера едно много мъничко коте изхвърлено на улицата.
Вече имам 4 котки и няма начин да си го взема.
Много спешно се нуждае от дом до няколко дена, защото ако остане на улицата ще умре - много е малко.
Ако има някои добър човек, които иска да го спаси да пише! :-)

machoka
05-22-2009, 15:51
Преди време в работата довтаса съвсем малко кученце. По едно време нещо започна да драска по вратата и като отворих - беше то и ме гледаше с влажен поглед. Беше топла, но дъждовна вечер. Приютих го в кашонче, нахраних го.. беше от нещо много стресирано и много плахо. Затворено добиче беше.
Накарах колегите да се грижат през деня за него, вечерта пак си го видях и вече се беше успокоило, щъкаше напред-назад да изучи обстановката и вървеше само по дире ми. Беше сладко, защото където и да отида, тичаше спъвайки се след мен, а като седна, клеква до мен и си опира муцунката на крака ми и заспива на земята.

Привързах се още на тази въпросна втора нощ и през деня си го взех вкъщи, като веднага минах през ветеринари и му направиха 100процедури за 60-70лв, не знам кви бяха ама му биха инжекции, препарати и 2 кила храна..Поставиха му възраст - приблизително 2 месеца.

В къщи се оживи много и се привърза. Щъкаше навсякъде, опикаваше всичко. Но ми допадна това, че като се прибирах от работа идва на вратата и скача по мен 10 минути и само по мен ходеше препъвайки се навсякъде.
Е да, но в един момент след около 3 седмици започна да киха постоянно, а от носа му стабилно количество сополи. Започна и да квичи от време на време. След 2-3 дена на усилено квичене го заведох на ветеринар, взеха някакви проби и казаха да мина след ден два. През тези дни обаче се влоши още повече и започна докато ходи да се спъва и да не може да стане и много да квичи. Отидох до ветеринарите за резултати - оказа се вродена гана - не знаят дали ще се оправи. Предписаха 3 вида хапчета, взех ги и започнах да му ги давам.
Положението ставаше от ден на ден все по-трагично и болно за мен. Схванаха му се задните крачета и не можеше да си мръдне от кашончето. След още някой му се схванаха и предните. Не можеш да мръдне, да се изправи дори. Кихаше толкова силно и толкова сополи имаше, че се задавяше в тях и ако не съм там да го обърна на другата страна, ще се задуши. Изхождаше се всякак в кашончето, вадя го да го изчистя - а то квичи толкова много, че чак сълзи имаше на очичките и в погледа му се четеше нещо като 'защо ми го причиняваш' - поглед на безпомощност и много мъка.
В един момент всичко стана толкова тежко, че цял ден съм седял до него, защото квичейки от болка се задушава от сополите си и ако не го обърна на другата страна ще погине. Така беше цял ден, не издържах на мъката и се обадих в единствения денонощен ветеринарен център в София - Анимо, в Младост. Хванах кашончето и го закарах при тях.
Сложиха го на операционна маса и направиха изследвания и ми казаха, че болестта му е смъртоносна, като техните възможности се ограничават в това да му дадат болкоуспокояващи и медикаменти да му удължат живота с няколко месеца. Другата алтернатива беше ясна.

Биха му последната инжекция, поседях 5 минути до него докато се успокояваше от болката и бавно по бавно си затваряше насълзените очички. В един момент излязох навън за да избърша мойте собствени. Като се върнах ми го връчиха в черен чувал.
Натоварих чувала в колата и на връщане към Люлин около 2 часа сутринта, на подходящо място спрях колата, слязох и го зарових.
Върнах се, легнах си, но следващите вечери така и не можах да заспя.

machoka
05-22-2009, 15:52
^^ с това държа да ви предупредя, когато взимате душичка от улицата да му правите ПЪЛНИ изследвания и необходимите процедури.

Canis_Dirus
05-22-2009, 15:58
А аз искам да ви кажа, че майката природа не е предвидила да оцеляват 100% от новородените котенца, кученца и тн.
Оставете природата да си върши работата. Тя знае, какво е по-добро!

MakeMeLaugh
05-22-2009, 16:05
Точно заради разказа на Мачока никога не бих си взел от улицата.

Forest_girl
05-22-2009, 16:05
А може би майката природа иска някой добър човек да го спаси и то да стане едно щастливо коте! Аз вярвам, че има много такива хора и съвсем скоро котето ще си намери дом.
И ако има и такива случай в които не е щастлив кря, има и много, в които е! И те са много повече...

Canis_Dirus
05-22-2009, 16:10
Майката природа не познава термина "домашни любимци". Остави котето да умре бе! Оставете природата на мира, баси.

Forest_girl
05-22-2009, 16:14
Успокояваш ли си съвестта така?!
Ти защо не живееш в пещера тогава? Предполагам, че и ти пиеш лекарства нали, не оставяш природата да реши дали да живееш или не, "баси"!

Canis_Dirus
05-22-2009, 16:19
Успокояваш ли си съвестта така?!
Ти защо не живееш в пещера тогава? Предполагам, че и ти пиеш лекарства нали, не оставяш природата да реши дали да живееш или не, "баси"!
Не пия лекарства. С удоволствие бих живял в пещера и ще трепя животни за прехрана, но уви цивилизацията не ми дава тази възможност.

И айде стига мрънка сега - прибрала си коте, поела си отговорност - грижи се за него цял живот.

acdcfenka
05-22-2009, 16:29
Мачока е много прав. Но и да не е от улицата, пак може да се случи подобно нещо. И мен ме чака същото нещо, през което е минал той. Бруталното е в това, че го гледаш как се мъчи.

Jamalska
05-22-2009, 17:10
Един хубав слънчев ден с мой приятел отидохме да търсим подарък за рождения ден на приятелката му.Той искаше да вземе зайче.Отидохме в един от най-големите зоомагазини в София,хубав,с много артикули,услуги и избор на животни.Животните със сигурност не са събирани от улицата.(ъм в името на добрата проза ще пропусна,че в месетнцето със зайчетата имаше умряло зайче,което продавачките не бяха видяли).Та ние с цялата си глупост харесахме едно малко сладко бежово зайче,космато и пухкаво,колкото топка за тенис...Купихме го заедно с клетка,поилка,талаш и тн,всичко необходимо...Момчето го подари на приятелката си,тя му се радва,даде му име и...след 3 дена зайчето умря.


Мойта котка я прибрах от улицата преди 10години,още е жива,здрава и щастлива.
пробвай тук http://bezdom.info

Boot
05-22-2009, 17:22
трябва да забранят продажба на животни в зоомагазини, ебаси ужаса е там.

бтв мачок, не е само тази клиника, която ти спомена, денонощна в София. "Син Кръст" също е денонощна, но е на майната си...

ToniStoraro
05-22-2009, 19:39
ако нямах вече 3 бройки щях да го взема, но за съжаление в момента нямам тази възможност да гледам повече котки, тези ми стигат. Но ще питам дали има заинтересовани.

Forest_girl
05-22-2009, 20:13
Благодаря ти много! :-)

А по-горе бяхте писали, че като съм го взела да го гледам, ама не съм го взела. Имам 4 котки и няма начн да гледам още просто, а не мога да го оставя да умре! Няко хора просто явно нямат сърца, но се радвам, че ма и такива които обичат котки знам, че те ще ме разбират! :-)

Lady_AMG
05-22-2009, 22:35
Ето една подобна история.
Намерих едно котенце, ама толкова мъчничко, толкова изоставено, мръсно, мокро, грозно и мършаво. Скъса ми се сърцето и го взех. И аз така дадох сумати пари за имунизации, лекарства и т.н. ПОсле и се появи една кожна болест, взе да оплешивява и станах цялата на лишеи. Пак я излекувах. Кръстих си я Пейтън. Стана една мазна дебела котка, красавица от класа. Гледам си я вече от една година и ми е най-вярната дружка, винаги ми е хубаво като е около мен, спим заедно, аз даже и говоря. Чувствам се страхтно, че вместо да дам пари за някаква породиста котка спасих един котешки живот и адски обичам тази котка. Сега тя е мама на четири малки красиви котета и няма как да взема още една, но и аз ви моля да спасите котето, просто защото сме хора и е човечно.

InnchetO
05-23-2009, 10:23
Ох мене ако питате бих взела всички котенца.. :( ама майка ми не ми позволява.. :( Иначе съм имала 3 котки и просто ги обожавам.. много искам пак да си имам поне едничка :(

ToniStoraro
05-23-2009, 12:12
Питах няколко човека, но почти никой не иска, а на двана родителите им не дават. Ще продължавам да търся. Само недей го дава на магазин за животни!

splendour
05-23-2009, 14:21
lelq mi vidqla deca pred bloka da dy6at ky4ence.dojalqlo i skarala im se i go pribrala.pasporti glyposti nqma no nz dali my e bila i dali my bie injekcii.ta tq go zanese na selo i tam baba mi si go gleda.samo 4e to ne e yli4no a edno bqlo i ne mnogo golqmo ta zatova si go gleda kato doma6no a za dvora si ima edin zvqr :-D . ta tva ky4ence go ima moje bi ot 15 godini i mn si se obi4at[tq e lelq na dqdo mi ne mi e to4no baba i xodq rqdko tam a i to vse me lae] no e jivo i zdravo.a na selo ky4eto i kotkite mi ne sa vijdali ni injekciq ni ni6to.ky4eto qde qrma i kokali,kotkata xlqb i kot nameri [xv1rlqm i i mesce pod masata :-D ] i se radvat na d1lgoletie.dori i dvete mi kotki tam se svanaxa v kapan i 1 godina im vise6e po ednata lapa i nz na ko vob6te se krepe6e i kokali i myskyli nav1n bqa ama baba mi ne6te i da 4ye za veterinar 6tot ne i pyka mn mn za kotkite.no sled godina nqk1de nito na ednata nito na drygata i ima6e ne6to si4ki kokalaci si se pribraxa obratno i si zazdravq se edno ne e bilo.
smqtam 4e prekalenoto iznejvane na jivotnite vodi do tva 4e ot nai malkoto ymirat [obi4am si gi mnogo i bix gi glezila ama baba mi na selo ne6te i da 4ye za veterinar ili kote6ka/ky4e6ka xrana.ne 4e ne mi pyka za tqx]

VerryBerry
05-23-2009, 15:43
бих го взела,но имам един мъжки и се страхувам да не го нарани..всъщност,ти от къде си,за да мога да питам познати и ако някой се заинтересува да ти пиша на лично!

IlOfFME
05-23-2009, 18:39
Ох, бих го взела, ама вече си имам едно. Преди 2 год. си намерих на село едно коте мяукаше в хартиена торба, беше със счупен крак и аз си го взех в къщата на село да го гледам. Много се привързах и като тръгнах да го давам на една баба, на майка ми й стана много тъжно и накрая решихме да го вземем и са си е тука у нас. Така, че в много редки случаи (ако го намерят и се смилят) , като моя, животното има късмет, че са го изхвърлили, защото попада при по- добро сем. :)

Forest_girl
05-23-2009, 18:50
Благодаря на всички, които помагат в търсенето!
Иначесъм от София, но не е проблем и човека да не е от София, само да обича котки! :grin:

Forest_girl
05-26-2009, 20:36
Котето вече си намери дом :grin:

Goebbels
05-26-2009, 20:42
Абе дай сега за всяка мачка да пускаме отделна тема, а? През кур0 ми е, както някой каза" майката природа....."

Extremescream
05-26-2009, 21:37
Майката природа не познава термина "домашни любимци". Остави котето да умре бе! Оставете природата на мира, баси.

И какво лошо има,че се опитва да го спаси? :? Ми аз пък не искам да умира.И пририодата какво ще направи по въпроса?Дано се е намерил добър стопанин,че аз съм вече с 3 котки по същия начин спасени (ех,защо ли не ги оставих да умрът :? ).

ToniStoraro
05-27-2009, 11:05
Това, че си е намерило най - накрая дом е супер! Браво!

53downfall
05-27-2009, 13:07
Оххх майко,аз у нас имам малко хлебарки но с удоволствие ще си взема още малко.Хайде много са ми мънички и невинни и ми лазят по ушенцето.
(не ги убивайте,грижете се за тях!)
по темата:
Кучетата са по готини и умни,предпочитам куче.

JUSTDNB
05-27-2009, 14:11
lelq mi vidqla deca pred bloka da dy6at ky4ence.dojalqlo i skarala im se i go pribrala.pasporti glyposti nqma no nz dali my e bila i dali my bie injekcii.ta tq go zanese na selo i tam baba mi si go gleda.samo 4e to ne e yli4no a edno bqlo i ne mnogo golqmo ta zatova si go gleda kato doma6no a za dvora si ima edin zvqr :-D . ta tva ky4ence go ima moje bi ot 15 godini i mn si se obi4at[tq e lelq na dqdo mi ne mi e to4no baba i xodq rqdko tam a i to vse me lae] no e jivo i zdravo.a na selo ky4eto i kotkite mi ne sa vijdali ni injekciq ni ni6to.ky4eto qde qrma i kokali,kotkata xlqb i kot nameri [xv1rlqm i i mesce pod masata :-D ] i se radvat na d1lgoletie.dori i dvete mi kotki tam se svanaxa v kapan i 1 godina im vise6e po ednata lapa i nz na ko vob6te se krepe6e i kokali i myskyli nav1n bqa ama baba mi ne6te i da 4ye za veterinar 6tot ne i pyka mn mn za kotkite.no sled godina nqk1de nito na ednata nito na drygata i ima6e ne6to si4ki kokalaci si se pribraxa obratno i si zazdravq se edno ne e bilo.smqtam 4e prekalenoto iznejvane na jivotnite vodi do tva 4e ot nai malkoto ymirat [obi4am si gi mnogo i bix gi glezila ama baba mi na selo ne6te i da 4ye za veterinar ili kote6ka/ky4e6ka xrana.ne 4e ne mi pyka za tqx]


Уплаши ме супер много тва :shock: Иначе много се радвам за котето и аз веднъж прибрах 1 малко котенце от улицата,но мисля,че малко сгафих с него накрая.. :( Оказа се,че май е било по-добре да не го взимам,дано още да е живо и здраво
:-k

mmKamm
05-27-2009, 14:18
Моята първа и единствена котка си я взех от улицата...беше много малка и някакси убедих майка ми да си я взема. Беше супер умно котенце. Нито веднъж не се изходи на място различно от тоалетната си. Никакви проблеми с нея, нито бълхи, нито болести. Порастна голяма и като почна да се разгонва, майка ми я пусна да живее зад блока. След седмица я прибрах отново. Беше щастлива, че пак ще хапва свястна храна. (Докато живееше в къщи не ядеше нищо, което е сложено на земята. Или от купичката си, или от масата.) После майка ми пак я изхвърли. Сега вече е дърта котка. Живеее си щастливо с децата си (първите и деца един урод ги уби) иии е баси безсрамната курва :lol: Скоро я видях да се чука с един котарак ттооооочно на улицата пред блока. (живея до центъра) и задника и беше насочен точно към минаващите хора...улицата я развали много. Бета се казваше.

babity
05-27-2009, 14:45
....
Е да, но в един момент след около 3 седмици започна да киха постоянно, а от носа му стабилно количество сополи. Започна и да квичи от време на време. След 2-3 дена на усилено квичене го заведох на ветеринар, взеха някакви проби и казаха да мина след ден два. През тези дни обаче се влоши още повече и започна докато ходи да се спъва и да не може да стане и много да квичи. Отидох до ветеринарите за резултати - оказа се вродена гана - не знаят дали ще се оправи. Предписаха 3 вида хапчета, взех ги и започнах да му ги давам.
Положението ставаше от ден на ден все по-трагично и болно за мен. Схванаха му се задните крачета и не можеше да си мръдне от кашончето. След още някой му се схванаха и предните. Не можеш да мръдне, да се изправи дори. Кихаше толкова силно и толкова сополи имаше, че се задавяше в тях и ако не съм там да го обърна на другата страна, ще се задуши. Изхождаше се всякак в кашончето, вадя го да го изчистя - а то квичи толкова много, че чак сълзи имаше на очичките и в погледа му се четеше нещо като 'защо ми го причиняваш' - поглед на безпомощност и много мъка.
В един момент всичко стана толкова тежко, че цял ден съм седял до него, защото квичейки от болка се задушава от сополите си и ако не го обърна на другата страна ще погине. Така беше цял ден, не издържах на мъката и се обадих в единствения денонощен ветеринарен център в София - Анимо, в Младост. Хванах кашончето и го закарах при тях.
Сложиха го на операционна маса и направиха изследвания и ми казаха, че болестта му е смъртоносна, като техните възможности се ограничават в това да му дадат болкоуспокояващи и медикаменти да му удължат живота с няколко месеца. Другата алтернатива беше ясна.

Биха му последната инжекция, поседях 5 минути до него докато се успокояваше от болката и бавно по бавно си затваряше насълзените очички. В един момент излязох навън за да избърша мойте собствени. Като се върнах ми го връчиха в черен чувал.
Натоварих чувала в колата и на връщане към Люлин около 2 часа сутринта, на подходящо място спрях колата, слязох и го зарових.
Върнах се, легнах си, но следващите вечери така и не можах да заспя.

Филм вродена гана НЯМА. Това е вирусно заболяване. Над 90% от заболелите кучета умират. Заразило се е навън преди да го вземеш или ти си му го занесъл вкъщи с обувка или дреха. По - специфично е, че на някои животни еднократно поставена ваксина не е достатъчна за добиване на имунитет. След това поне година не трябва да се гледа куче там, където е имало болно от гана куче, защото вирусът е адски устойчив. Последно: Анимо са възможно най - лошият избор на клиника по какъвто и да е повод, а в момента, в който наистина намерят начин да удължат живота на заболяло от гана куче съм сигурна, че ще получат поне Нобелова награда.

Едит: Идеята на поста ми не беше да ограмотявам мачока, а че като ще го водите на доктор и като ще давате пари поне да ги дадете на някой, който разбира и ше ви каже какво е положението в действителност.