PDA

View Full Version : Въпрос



poisonrose666
05-23-2009, 10:51
Здравейте! Искам да ви попитам следното нещо,не знам до колко ще ми помогнете,но нищо не ми пречи да опитам. :) Идва лято,мисля да започна работа,за да си изкарам някой лев.Може би ще се размина с морето и тази година,но да си кажа честно не ми се и ходи.Много искам да отида в Чехия при леля ми и братовчедите ми.Гледах автобусните билети,всичко ок,но не знам как биха реагирали наще.Хайде,баща ми е по-мек,но майка ми...адски притеснителен човек е,разбирам я, все пак...но наистина ми се иска да отида до там.Те едва ли ще заминат това лято,миналата година преживяхме тежък инцидент и мама още не се е оправила,тази психическа травма,която е останала в нея,изисква време,докато се възтанови напълно.Вие какво мислите по въпроса?Моля,без излишни коментари.
На 16 съм.

ToniStoraro
05-23-2009, 11:00
виж в jobs.bg . Там има обяви, търси за временна работа, неквалифициран персонал и може да изникне нещо.

fenkatakrisi952
05-23-2009, 11:01
И да отидеш в Чехия не съм сигурна,че ще те вземат на работа като си от друга страна.
стискам палци... :-)

poisonrose666
05-23-2009, 11:07
Може би не сте ме разбрали добре,искам да отида в Чехия,за да видя леля и другите,а не да работя там. :) Проблемът е какво бих могла да кажа на наще...

sexa_na_kompleksa
05-23-2009, 12:22
Искаш да изкараш пари лятото, за да можеш да си купиш сама билет до Чехия и там да видиш леля ти и братовчедите ти и се чудиш, и как да кажеш на родителите си, така ли? xD
Ако правилно съм разбрала, първо си потърси работа. Ако си от по-голям град, сигурно няма да имаш проблеми. Изборът не е много голям - сервитьорка, продавачка на сладолед или раздаване на флайери... След като си намериш работа, започни да обеждаваш вашите. Кажи им, че ще покриеш разходите или поне една част от тях, защото много искаш да видиш роднините си. Ако се справиш с работата, ще видят, че си достатъчно отговорна и можеш сама да се оправяш. : )

afterforever
05-23-2009, 13:05
хората кви проблеми имат, а аз се чудя как да си купя билет за варна :-o

poisonrose666
05-23-2009, 13:25
sexa_na_kompleksa,мерси за отговора.Работа-окей,въпросът е дали ще се оправя с наще,най-вече с майка ми.Дано да се получи,ако не,здраве да е. :)

ThePowerOfLove
05-23-2009, 13:50
Ами говори с нея. Не изчаквай последния момент, за да й съобщиш плана си :) А ако мислиш, че баща ти ще те пусне по-лесно говори първо с него и после двамата обяснете на майка ти :) Успех!

hisy
05-23-2009, 14:47
Ами говори с нея. Не изчаквай последния момент, за да й съобщиш плана си :) А ако мислиш, че баща ти ще те пусне по-лесно говори първо с него и после двамата обяснете на майка ти :) Успех! +1

sexa_na_kompleksa
05-23-2009, 15:08
sexa_na_kompleksa,мерси за отговора.Работа-окей,въпросът е дали ще се оправя с наще,най-вече с майка ми.Дано да се получи,ако не,здраве да е. :)

Бъди постоянна - говори им често, че искаш да отидеш там, но не се цупи при евенутален отказ. Не се отказвай след първото "Не".
Ако леля ти е сестра на майка, аз мисля, че няма да имаш такива проблеми. Ако пък е на баща ти, наистина по-добре говори първо с него. Кажи и на леля ти да поговори с тях.
Дано станат нещата! : )

blackvelvet
05-26-2009, 11:53
Ами говори с нея. Не изчаквай последния момент, за да й съобщиш плана си :) А ако мислиш, че баща ти ще те пусне по-лесно говори първо с него и после двамата обяснете на майка ти :) Успех!

+1

Mi6inka
05-26-2009, 19:02
хората кви проблеми имат, а аз се чудя как да си купя билет за варна :-o



ееее о0о0 :D Билетите до Варна не са толкова скъпи!!!Така, че изкопавай 30 лв от някъде за билет и идвай, че те чакам!!!


п.п сори за спама...по темата...да ..ако поговориш нормално с нея..защо да не се съгласи

poisonrose666
05-27-2009, 09:24
Мерси на всички за съветите,вече говорих с тях и отивам в Чехия :)

NeZaPoznat
05-27-2009, 10:33
Здравейте! Искам да ви попитам следното нещо,не знам до колко ще ми помогнете,но нищо не ми пречи да опитам. :) Идва лято,мисля да започна работа,за да си изкарам някой лев.Може би ще се размина с морето и тази година,но да си кажа честно не ми се и ходи.Много искам да отида в Чехия при леля ми и братовчедите ми.Гледах автобусните билети,всичко ок,но не знам как биха реагирали наще.Хайде,баща ми е по-мек,но майка ми...адски притеснителен човек е,разбирам я, все пак...но наистина ми се иска да отида до там.Те едва ли ще заминат това лято,миналата година преживяхме тежък инцидент и мама още не се е оправила,тази психическа травма,която е останала в нея,изисква време,докато се възтанови напълно.Вие какво мислите по въпроса?Моля,без излишни коментари.
На 16 съм.

Малък си. Ще ме разбереш като станеш на 20 ..

poisonrose666
05-27-2009, 12:52
NeZaPoznat,няма какво да разбирам,хах.На 16 съм и съм достатъчно разумна и отговорна.Не виждам какво лошо има човек да отиде и да види роднините си.А,да,нека те светна-момиче съм. :)

sexa_na_kompleksa
05-27-2009, 14:39
Мерси на всички за съветите,вече говорих с тях и отивам в Чехия :)

Браво! :smt038
Дано си изкараш хубаво! : )

Boyman
05-27-2009, 16:15
1. Едва ли знаеш езика
2. Нямаш необходимите години
3. Трябва да оправяш и документи - работна виза и такива простотии
4. По-добре изчакай още 2 години, доката нещата у вас се стабилизират (имам предвид доката майка ти преодолее стреса от инцидента, за който спомена)

poisonrose666
05-27-2009, 17:56
Ей,Boyman,ако говориш за работа в Чехия,мисля,че не си разбрал добре въпросът ми. :)

kinkygirl
08-03-2009, 12:18
може да се уредиш да гледаш хлапета :D това е един от начините,другият е да отидеш в някое заведение като сервитиор/ка .. незнам сега за това се сещам може да намериш нещичко като се поразровиш малко из нета :) айде успех :)

kinkygirl
08-03-2009, 12:20
poisonrose666 написа:
Мерси на всички за съветите,вече говорих с тях и отивам в Чехия :) > браво пожелавам ти приятно изкарване и сори ама малко се забавих с отговора си :-D