PDA

View Full Version : Ако сте пропуснали този коментар!



_donna_
05-23-2009, 13:42
"Сръбски лимони

Сърбинът Драган Мирич нахлу в президентството с две бомби и заплаши да се взриви.

Евала, Драган, евала, Мирич. Може да е лудо, може да е опасно, ама е някак по сръбски хубаво. Драган сега ще си изгние в затвора, но поне цял ден държа на нокти цялата държава и 100% им е казал какво точно си мисли за властите и институциите. Цялата работа на сърбите е такава, като на Драган Мирич. Предпочитат да си патят, но да са горди. Като нещо не им харесва, си го казват "Право куме в очи". Или направо гърмят. Затова ние, например, сме в НАТО и в ЕС. Защото слушкаме. Те пък са навън, но са горди.

Когато светът им праща лимони, те си правят лимонада. Страдат, но се смеят през сълзи. Затова са пичове."

Коментар публикуван в Градски вестник.

Този,който го е писал дори не предполага колко дяволски прав е.Защото ние все влизаме и излизаме,на нас ни влизат и излизат.И никой не търси отговорност,никой не се опитва да предяви мнение,да напомни на хората,които се присъединяват насам и натам,че има право да знае и дори да определя.Че не е честно,нито пък оправдано да се подместваме като пръдливи след тия дето уж са по-силни,да избираме мутри с репутация на достижими за народа селяци,говорещи на "простичък" език,за политици.Да приемаме нормално кризата (от която никога не се измъкнахме),ниските заплати,лошото,отвратителн ото оценяване на високо квалифицирания труд,корупцията.И оттам озлоблението на хората,отношението ни едни към други,състоянието на градовете,автобусите и сърцата ни.Както пита Костурица (в един мой много любим филм) въплътен в една възрастна дама,която иска да купи ягоди,за да направи на внук си торта за рождения ден - "В какви хора сме се превърнали?".И наистина ...

Прав си е авторът,прав си е.Но не съвсем.Ние не просто слушкаме.Ние слушкаме с kyp в гъза.

_donna_
05-23-2009, 13:58
Защо член за сърбите - защото им завиждаш,защото си псевдопатриот или защото просто си тъп?

_donna_
05-23-2009, 14:28
Не обичал сърби и македонци.
Пфаф. :lol: Аз пък не обичам ескимоси и португалци.
Това да не са ти патладжани.

Колкото до окичването с бомби - мислиш ли,че това е единствения вариант?! Хайде де,големите мъже,големите умници...само знаете да псувате.

_donna_
05-23-2009, 14:49
О,човеко с позицията! :grin:

В момента сърбите и хърватите са много далеч от нас и като манталитет,и като мислене,и като всичко.И цялото твое остроумничене няма да промени това.

Колкото до спомените и ти нямаш кой знае какво да си спомняш,освен едно турско робство и с умиление билетчета по 25 ст. Че се делят си е техен проблем(проблем,който при нас е много по-развит и хората се делят един от друг,а не както сърби от хървати).Всички си имат такива.Но те се справят.

Не,не съм най-умната.Просто не съм обладана от мания за величие прикрита с дебел слой арогантни дрънканици.И да,правя много неща,които са по силите ми.Винаги,когато мога и (за това можем да се обзаложим) много по-често от теб.

Canis_Dirus
05-23-2009, 14:59
Оди да те натурализират сръбкиня бе.

Да видиш, какво е - навсякъде визи, къщата на баба в Косово - не можеш да отидеш, защото с цялата си гордост армията леко е тероризирала албанците, та а си отишъл, няма да се върнеш цял. Къщата на дядо в Черна Гора. Ако излезеш десети километра западно от Белград получаваш на телефона смс-и от черногорски оператори.

_donna_
05-23-2009, 15:10
Виж,драги,вече ти споменах за ръсенето на тъпотии,нали?

Е,да.Аз винаги мога да отида там.И най-вероятно ще го направя.
Какъв шок.Едва ли е нужно на теб да обяснявам.

Правя това,че уча и работя.Че разсъждавам и отхвърлям по всякакви начини Милко Калайджиев(да обяснявам ли по-подробно?).Че не напуснах България,когато имах прекрасна възможност(за което сега съжалявам,разбира се).Че помагам на хората около мен,които обичам и на които мога.И още много други неща,които може да не са стрелба с Калашник по средата на Народното събрание,но не това и исках да кажа.

Смисълът на т. нар. "словесна диария"(която никой не е наричал статия) може да е ограничен или изобщо да го няма.Или да е кирлив,изтъпанчен в парцаливо подлистниче,но поне свободно можеш да си обършеш гъза с него.Без угризения на съвестта и без арест.

Canis_Dirus,разбирам какво казваш,но не мога да ти отговоря смислено.Сигурно,защото си противоречиш.А мен парадоксите ме объркват.

Canis_Dirus
05-23-2009, 15:16
Какво си противореча? Че с поведението си сърбите и тяхната изкуствено създадена държавица се срина?

Отишъл някъв и държал заложници и най-важното било, че им казал, какво мисли за тях. Все едно народните представители тук, в Сърби и тн. не знаят, какво мисли народът за тях. Знаят. И не им пука. Дедото само е дал повод да затегнат охраната и да харчат още повече от парите на данъкоплатците. С леки промени в закона да ограничават правата и тн.

Гордост тип "кварталната кръчма след четвъртата сливова".

_donna_
05-23-2009, 15:23
Има ли разлика между тази гордост и гордост тип "кварталния тротоар след 2 шишенца спирт разредени с вода".В устойчивостта най-често няма велики философии,а простички неща.Колкото по-скоро го разберете,толкова по-добре.

Изкуствено създадена държавица?!
Изкуствено?Държавица?! :lol:
Ти какво знаеш за историята им,скъпи?
Защо изкуствено създадена?И защо държавица?
А? :shock:

Raybeez,

И какво ТОЧНО правиш ти,което е тооооолкова полезно и смислено?
Нещо конкретно?! Или?

Колкото до клишетата.Само нещастници с промити мозъци,на които някой оригинален тип им е казал,че е лошо и клиширано да правиш неща като да живееш в България,да изпълняваш съвестно задълженията си на човек присъстващ в едно общество и да обичаш близките си,могат да успеят да бълват постоянно кафево пък да си и вярват на всичкото отгоре.

machoka
05-23-2009, 15:34
Вие двамата бивши ли сте? :oops:

_donna_
05-23-2009, 15:38
И не ми отговори на въпроса:


Raybeez,

И какво ТОЧНО правиш ти,което е тооооолкова полезно и смислено?
Нещо конкретно?! Или?

Колкото до клишетата.Само нещастници с промити мозъци,на които някой оригинален тип им е казал,че е лошо и клиширано да правиш неща като да живееш в България,да изпълняваш съвестно задълженията си на човек присъстващ в едно общество и да обичаш близките си,могат да успеят да бълват постоянно кафево пък да си и вярват на всичкото отгоре.

Canis_Dirus
05-23-2009, 15:44
Прав беше Жорж Ганчев, когато казваше "Бог да пази България!". Без висша сила няма да я бъде тая държава.

_donna_
05-23-2009, 15:47
Оо,не било за форумите.
Много неща ..сега разбирам.

Какво - миньор ли си?

Жорж Ганчев винаги ми е бил идол.

_donna_
05-23-2009, 15:54
Много е приятно да се измъкваш така,полезни ми!
Но както решиш.Жалко,че всички не са като теб.Тогава България щеш да цъфне и да върже.

_donna_
05-23-2009, 16:01
А,с вратовръзка.Ясно.Значи си бил или сервитьор в лъскаво заведение или лична охрана на Азис. :lol:

А колкото до това с какво се занимавам - изобщо не можеш да си сигурен. :-D