PDA

View Full Version : Стойностен ужас?!



puhi14
05-23-2009, 13:58
КАжете ми един стойностен ужас,моля ви... :( От близо 2 месеца се запалих по Хорър жанра,но просто вече изгледах всички,които горе-долу стават за нещо,а не са поредната смехотворна боза . Гледала съм Гняв 1,2,3 , Сайлънт Хил , ПРедизвестена Смърт 1,2 ,Когато звънне непознат , Писък 1,2 , Мръчна вода,Тексаско клане,Погрешен завой,Огледала,НЕканеното, Ероденото (или Нероденият нз точно),Хелоуин(2007),Торбалан, ТЕ чакат,Восъчната къща,Апартамент 1303,Аз съм легенда, From Within и други ,от които полоlината не ми харесват.Напишете тук някой ужас,които наистина ви е харесал,които си заслужава гледането. Знам ,че има много такива теми,но реших да направя нова.Без мнения по въпросd,ако може.През к*ра ми е ,че нsкой решил да се прави на важен. Благодаря предварително :-)

MarkKnight
05-23-2009, 14:05
Бих ти препоръчал/а филма Psycho от 1960г и Shaun of the Dead 2004г :) Поне за филма Психо бих казал че си истински Хорър не тези КОМЕРСИ дето си написал/а по горе

JUSTDNB
05-23-2009, 14:06
Mn,mn stoinostni ujasi,tva sa - Chaos,High Tension i Frontiers :) Preduprejdavam,4e sa 18+ xaxax

puhi14
05-23-2009, 14:08
Бих ти препоръчал/а филма Psycho от 1960г и Shaun of the Dead 2004г :) Поне за филма Психо бих казал че си истински Хорър не тези КОМЕРСИ дето си написал/а по горе
Аз не съм казала,че тези горе ми харесват.Споделих ,че съм ги гледала и само някои са ми харесали.Благодаря за филмите! :)

puhi14
05-23-2009, 14:19
Mn,mn stoinostni ujasi,tva sa - Chaos,High Tension i Frontiers :) Preduprejdavam,4e sa 18+ xaxax
:-D

JUSTDNB
05-23-2009, 16:09
Леле,току що гледах The Broken не се учудвай ако до 40тата минута нищо не разбереш,оттам нататъка обачее..:shock: :booooomb:

machoka
05-23-2009, 16:21
Имаше един с една мъгла.... някой сеща ли се... хубав филм е

Nefarian
05-23-2009, 16:23
The Fog ?

JUSTDNB
05-23-2009, 16:36
The Mist е много по-добър,все пак Steven King

puhi14
05-23-2009, 16:44
Леле,току що гледах The Broken не се учудвай ако до 40тата минута нищо не разбереш,оттам нататъка обачее..:shock: :booooomb:
ееее 10х :-D доверявам ти се,ще го дръпна :) :shock: СЕга виждам ..има мн негативни коментари... http://www.zamunda.net/details.php?id=164817&comments=1#startcomments

puhi14
05-23-2009, 16:45
The Mist е много по-добър,все пак Steven King
Инфо???

YouCantStopMe
05-23-2009, 16:50
Извинявай,че спамя в твоята тема,но..
'неканенато' хубав ли е?

LetTheMusicTalks
05-23-2009, 17:09
Моят кървав Свети Валентин 2009 / Къщата 2008 / Погребването 2009
За тези нови и горе-долу хубави се сещам :)

puhi14
05-23-2009, 17:21
Извинявай,че спамя в твоята тема,но..
'неканенато' хубав ли е?
няма нищо... :-) филма е супер .има мигове,в които те е страх, и вкоито има напрежение...абе гледай го :)


Моят кървав Свети Валентин 2009 / Къщата 2008 / Погребването 2009
За тези нови и горе-долу хубави се сещам :)
10х за филмчетата :)

machoka
05-23-2009, 17:22
The Fog ?

Не, за друга мъгла ставаше въпрос, където главните актьори и много други хора са затоврени в един супермаркет.. а отвън е страшно )

JUSTDNB
05-23-2009, 17:33
The Fog ?

Не, за друга мъгла ставаше въпрос, където главните актьори и много други хора са затоврени в един супермаркет.. а отвън е страшно )

THE MIST

machoka
05-23-2009, 17:38
^^точно така, много добро филмче )

JUSTDNB
05-23-2009, 17:38
Леле,току що гледах The Broken не се учудвай ако до 40тата минута нищо не разбереш,оттам нататъка обачее..:shock: :booooomb:
ееее 10х :-D доверявам ти се,ще го дръпна :) :shock: СЕга виждам ..има мн негативни коментари... http://www.zamunda.net/details.php?id=164817&comments=1#startcomments


Ами как да ти кажа,не вярвам да ти хареса,защото незнам какъв вид ужаси харесваш..но наистина в началото няма никакво действие и е доста скучничък после накрая като се разбира всичко е малко стряскащ.

А за The Mist,той е по Steven King и е както каза мачока за едни хора затворени в супермаркет,не могат да излязат защото навън има някаква много гъста мъгла и в нея има някакви откачени неща,които убиват всеки,който излезе.За този филм помня 1 нещо,краят му е ужасно откачен. :shock:


Иначе ти само ми дай за ужаси да говоря..от както се помня го гледам този жанр и съм гледала почти всеки такъв филм,ама да не казвам голяма дума сега хаха

LetTheMusicTalks
05-23-2009, 17:41
Потърси също в З***нда там в секция ужасии и прочети коментари сама ще избереш :)

JUSTDNB
05-23-2009, 17:46
Аz 1 път точно по каталога на Замунда си проверявах кои съм гледала и ми се събраха към 140 филма само от каталога ,отделно нямам идея колко са тези които съм гледала но ги нямаше tam 8-) 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
05-23-2009, 18:13
The Fog ?

Не, за друга мъгла ставаше въпрос, където главните актьори и много други хора са затоврени в един супермаркет.. а отвън е страшно )

The Mist на Стивън Кинг.

Дето свърши супер тъпо. :?

puhi14
05-23-2009, 18:29
Леле,току що гледах The Broken не се учудвай ако до 40тата минута нищо не разбереш,оттам нататъка обачее..:shock: :booooomb:
ееее 10х :-D доверявам ти се,ще го дръпна :) :shock: СЕга виждам ..има мн негативни коментари... http://www.zamunda.net/details.php?id=164817&comments=1#startcomments

Иначе ти само ми дай за ужаси да говоря..от както се помня го гледам този жанр и съм гледала почти всеки такъв филм,ама да не казвам голяма дума сега хаха
Ми харесвам такива като Предизвестена смърт..но не и като Погрешен завой.Иии споко ве,говори си за ужаси...би ми било приятно тази темичка да се развие :)



Потърси също в З***нда там в секция ужасии и прочети коментари сама ще избереш :)
Предпочитам да се доверя на вас. :oops: :-)

woshata
05-23-2009, 18:38
The Fog ?

Не, за друга мъгла ставаше въпрос, където главните актьори и много други хора са затоврени в един супермаркет.. а отвън е страшно )гледала съм го тоя :booooomb:

бтв погрешен завой ако авторката не го слага към бозата.. или пък предизвестена смърт.. нз просто.. тва и в детската градина няма да ги е шубе.. особено за първия тоталния шаблон откъм сценарий.

глей stay alive .. за мен тва още е най-добрия филм

puhi14
05-23-2009, 18:41
The Fog ?

Не, за друга мъгла ставаше въпрос, където главните актьори и много други хора са затоврени в един супермаркет.. а отвън е страшно )гледала съм го тоя :booooomb:

бтв погрешен завой ако авторката не го слага към бозата.. или пък предизвестена смърт.. нз просто.. тва и в детската градина няма да ги е шубе.. особено за първия тоталния шаблон откъм сценарий.

глей stay alive .. за мен тва още е най-добрия филм
Ами аз с тези филми се запалих по Хорърите :oops: ... явно още съм бебе... :D

woshata
05-23-2009, 18:45
Ми нз, но след като гледаш 5 различни филми, в които има едно и също.. в случая група младежи забили се на възможно най-безлюдното място на света (за да няма кой да ги спаси) и там има или уродливи същества или луд еднорък с резачка.. някак си става изтъркано. :-o

puhi14
05-23-2009, 18:48
Ми нз, но след като гледаш 5 различни филми, в които има едно и също.. в случая група младежи забили се на възможно най-безлюдното място на света (за да няма кой да ги спаси) и там има или уродливи същества или луд еднорък с резачка.. някак си става изтъркано. :-o
Ам..да,но аз не съм казала,че Погрешен завой ме кефи...

woshata
05-23-2009, 18:49
абе няма значение
просто отбелязах :д

казах ти филм..от мен толкова

puhi14
05-23-2009, 18:55
абе няма значение
просто отбелязах :д

казах ти филм..от мен толкова
10х ББ :-)

JUSTDNB
05-23-2009, 19:25
Значи аз ти казах,виж 1вите 3,които ти препоръчах,тези филми са умопомрачителни просто,но си имам обяснение - не са американски,а европейски,ако искаш стойностен ужас - american movies не е отговора..и освен това има филми като The Blair Witch Project,тва е по-дълбок филм и не очаквай кървища и рязане,там е само чист страх,др такъв е Phobia,Rest Stop има и други

vampirekiss
05-23-2009, 19:29
Тексаско клане.За мен това си е класика.

редакт-не видях,че си го писала.

got2Bthe1
05-23-2009, 19:37
А за The Mist,той е по Steven King и е както каза мачока за едни хора затворени в супермаркет,не могат да излязат защото навън има някаква много гъста мъгла и в нея има някакви откачени неща,които убиват всеки,който излезе.За този филм помня 1 нещо,краят му е ужасно откачен. :shock:


Края на The Mist не е точно откаче по скоро гаден точно като си помисли човек че ше има хепи енд (а аз това исках 8-) ) иии ... мъжки полов орган 8-) 8-) 8-)

Иначе по темата: Мен ми харесаха The Mist / Freddy vs Jason / The Eye ... сега немога да се сетя други ама скоро ще ми доидат :D

JUSTDNB
05-23-2009, 19:42
Ми аз помня само,че бях втрещена не го очаквах и точно затова се прекланям пред Steven King

got2Bthe1
05-23-2009, 20:30
дамм и аз не го очаквах ама се пак филма беше уникален.Между другото по яко е да прочетете някоя и друга книга на Стивън Кинг аз примерно мн харесах "Сейлъмс Лот" (за вампири - уникална),"Кери" и разказите "4 след полунощ "- наистина мн интересни от Сейлъмс Лот не съм спал за да го дочета :D :D :D

JUSTDNB
05-23-2009, 21:37
Хаха ти улучи на кой да го кажеш :lol: Аз да не кажа,че съм чела всички негови книги и след тва филмите

impassive7
05-23-2009, 22:00
Ами аз по принцип не си падам по хорърите за разлика от една приятелка, която ги обожава. Преди 2-3 месеца си спомням, че ми хвали някъв филм за Кървавата Мери, можеш да го погледнеш. :) Също и филма по романа на Стивън Кинг ''То'' съм чувал, че бил много страшен.

Ilikeliljon
05-24-2009, 00:56
Зодиак (Zodiac), Последен изход 1, 2, 3 (Final destination) - култова поредица особено първа и втора част. Имаше още един филм, дори беше свързан с Балканите, за пещера в Румъния и някакви същества Спускане. Ама не му знам заглавието на английски. :) :)

puhi14
05-24-2009, 06:02
А за The Mist,той е по Steven King и е както каза мачока за едни хора затворени в супермаркет,не могат да излязат защото навън има някаква много гъста мъгла и в нея има някакви откачени неща,които убиват всеки,който излезе.За този филм помня 1 нещо,краят му е ужасно откачен. :shock:


Края на The Mist не е точно откаче по скоро гаден точно като си помисли човек че ше има хепи енд (а аз това исках 8-) ) иии ... мъжки полов орган 8-) 8-) 8-)

Иначе по темата: Мен ми харесаха The Mist / Freddy vs Jason / The Eye ... сега немога да се сетя други ама скоро ще ми доидат :D
Е т`ва е супер филмче :grin:

TheGoldenBoy
05-24-2009, 06:19
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 07:05
The Hills Have Eyes 1 и 2

Chery
05-24-2009, 07:41
Охх..много мразя такива тип "Погрешен завой".. Тийнейджъри си пътуват нанякъде,изведнъж .А.пукат гума :shock: Ии представи си почват да търсят къде да отседнат,а естествено се появяват ,някакви възхитителни човечета . :| xD :? Гледай " Mirrors" ,хубав е ,да и то много.Държи в напрежение,а края.края е великолепен ^^ . Друг стойностен филм за мен е Rec . Е няма такъв филм ;\ Предопреждавам ,намалявайте звука.Наистина може да получите удар от силните крещения и т.н. "Проклятието в Амутвил (нещо такова беше) 8-) .И той е хубав,да не кажа и по-силна дума (: ..Не гледайте shutter новата версия.Е няма такъв тъп филм . :?

Давам предложения:
"Готика" ."Психо".Хелоин"."Stay live"."Mirrors"."Rec"."Проклятието Амутвил"."The ring"."Final Destination"."Мизъри"."It"."Saw"."I Know What You did Last Summer :---) "."Тексаско клане"."23"."Hostel"."Omen"...Дано да съм помогнала :]

puhi14
05-24-2009, 08:08
Гледай " Mirrors" ,хубав е ,да и то много.Държи в напрежение,а края.края е великолепен
Давам предложения:
"Готика" ."Психо".Хелоин"."Stay live"."Mirrors"."Rec"."Проклятието Амутвил"."The ring"."Final Destination"."Мизъри"."It"."Saw"."I Know What You did Last Summer :---) "."Тексаско клане"."23"."Hostel"."Omen"...Дано да съм помогнала :]

Споделям мнението ти,че фимли от типа на Погрешен завой дразнят. И то много.А иначе от филмите ,които си предложи съм ги гледала всички,но все пак благодаря.
П.П : Имаш много добър вкус :)

Chery
05-24-2009, 08:30
Гледай " Mirrors" ,хубав е ,да и то много.Държи в напрежение,а края.края е великолепен
Давам предложения:
"Готика" ."Психо".Хелоин"."Stay live"."Mirrors"."Rec"."Проклятието Амутвил"."The ring"."Final Destination"."Мизъри"."It"."Saw"."I Know What You did Last Summer :---) "."Тексаско клане"."23"."Hostel"."Omen"...Дано да съм помогнала :]

Споделям мнението ти,че фимли от типа на Погрешен завой дразнят. И то много.А иначе от филмите ,които си предложи съм ги гледала всички,но все пак благодаря.
П.П : Имаш много добър вкус :)

Мерси ,ако се сетя за още ще напиша :-)

Chery
05-24-2009, 08:35
Гледай "Others". Много е хубав (sun) . "Нощен полет".Нищо особено,но за един път гледане става (:

bloodfrozen
05-24-2009, 09:32
И аз да препоръчам High Tension. :) Може и Masters of Horror да погледнеш, въпреки че е сериен.

TheGoldenBoy
05-24-2009, 09:50
Ми аз помня само,че бях втрещена не го очаквах и точно затова се прекланям пред Steven King
аз съм фен на ужасите.........наи-добре ела в нас да гледаме на плазмата :D

puhi14
05-24-2009, 10:06
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P
Гледала съм го :D

TheGoldenBoy
05-24-2009, 10:14
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P
Гледала съм го :D
Jeepers Creepers 1 и 2 ? :-P

puhi14
05-24-2009, 10:24
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P
Гледала съм го :D
Jeepers Creepers 1 и 2 ? :-P
Не :D 10х :)

TheGoldenBoy
05-24-2009, 10:25
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P
Гледала съм го :D
Jeepers Creepers 1 и 2 ? :-P
Не :D 10х :)
моля моля...............но можеш и в натура да се отблагодариш :P

Snuffles
05-24-2009, 12:08
Psycho
леле, тоя филм... :D

got2Bthe1
05-24-2009, 13:31
Хаха ти улучи на кой да го кажеш :lol: Аз да не кажа,че съм чела всички негови книги и след тва филмите

Шапка ти свалям ;) Лично мен обаче филмите не ми харесаха толкова...

По темата ; Сетих се за Градски Легенди 1 2 и 3 мн са интересни.

JUSTDNB
05-24-2009, 20:17
хахаха CHAOS,HIGH TENSION,THE AMYTIVILLE HORROR,FRONTIERS - тва са филмите

got2Bthe1
05-24-2009, 21:02
До ся гледах 28 Days Later / 28 Weeks Later хммм доста добри за губене на време :D

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 23:07
Ей до ся гледах пещерата няква румънска дупка и тн The Cave (2005) За***да го има хубав е

Myrth
05-25-2009, 11:34
Phantoms, по романа на Дийн Кунц. Доста интересен за ужас. Оригинален...но прочети и книгата. Много стойностен роман от жанра ужаси.

SlumdogMillionaire
05-25-2009, 16:09
Windchill
Хубав филм, започва малко бавно ни е просто невероятен. Не е като традиционалните хоръри... самата ситуация в която изпадат прави филма страшен... а не че има кръв. To по-скоро няма. Гледай го.

Slashy
05-25-2009, 16:35
и освен това има филми като The Blair Witch Project,тва е по-дълбок филм и не очаквай кървища и рязане,там е само чист страх,др такъв е Phobia,Rest Stop има и други

УЖАСНО Е :Х -най-лошото е, че е по действителен случай. мн мн гадно! само че накрая не разбрах кво му стана на майк...
аве егати страха

crust5
05-25-2009, 17:35
The Hills Have Eyes 1 и 2 ........... :P
Гледала съм го :D
Абе, гледайте оригинала на The Hills... от 70' и някоя май беше

http://www.youtube.com/watch?v=26jvG4THLIE ето ви стойностен ужас
Blacula, Dracula's soul brother

JUSTDNB
05-25-2009, 17:39
и освен това има филми като The Blair Witch Project,тва е по-дълбок филм и не очаквай кървища и рязане,там е само чист страх,др такъв е Phobia,Rest Stop има и други

УЖАСНО Е :Х -най-лошото е, че е по действителен случай. мн мн гадно! само че накрая не разбрах кво му стана на майк...
аве егати страха



Ми да ти кажа аз бях потресена карто го изгледах и като се поразрових се оказа,че естесвено не е било съвсем по действителен случай,така че спи спокойно :) 8-)

Slashy
05-25-2009, 17:54
е, тва не са истинските кадри де, ама се пак е имало такива случки с тея студенти

monityY
05-25-2009, 18:41
Гледай Shrooms,ако обичаш психо филмчета...Тъкмо щях да питам защо никой не е споменал Saw I-V ,но после видях че някой се е сетил за него хаха..Това за мен е най стойностния филм..А ако искаш мога да ти кажа 1 филм от който няма да спиш и да ядеш сигурно с дни..Обаче няма никъв сюжет и е доста еднообразен..Но за сметка на това..сцените по въпрос на кръв и бруталност са му в повечено наистина ( :shock: ) но все пак искаш стойностни филми,този не е такъв,просто е якото клане и кво ли не още..Но ае карай щи го кажа хах "Мъченици" дано не се излъжеш да го гледаш хах...(бз се) То всичките почти яки филми които щях да ти кажа си ги изредила...оо сетих се за един "страшен филм 1-4" хахахаха (пак се бъзикам) нещо ме е хванала лигнята,ще ме извинявате 8-)

JUSTDNB
05-25-2009, 19:35
Shrooms хич не ми хареса - най-обикновен,със адски банален сюжет...чакам включване от Cunt-и 8-)

Myrth
05-25-2009, 20:21
the exorcist не е лош, стар е, но определено е по-стойностен от бозавата продукция от последните години.

psychopath
05-25-2009, 20:27
Freddy vs. Jason!!! 8-)

Downingtn
05-27-2009, 18:02
^ да, както и цялата поредица Nightmares on Elm Street това е класика :)

monityY
05-29-2009, 16:52
Сетих се за един ужас/психо,надявам се да не го е казал някой преди мен,ако не,извинявам се :) The Uninvited е филмчето...На мен лично мн ми хареса :)

gabi_94
05-29-2009, 17:24
"Последен изход" - мисля че има три филма, аз съм гледала първия и е жесток!!!!!!!!!!! :booooomb:

Lacroix
05-29-2009, 17:27
"Последен изход" - мисля че има три филма, аз съм гледала първия и е жесток!!!!!!!!!!! :booooomb:
втората част е най-добрата ; ]]

amusement
05-29-2009, 18:21
днес ми пратиха един The last house on the left хубав е, но няма никъде суб в нета за него :x

ghetto_superstar
05-29-2009, 19:01
Cube Трилогията

1-Cube
2-Cube II - Hypercube
3-Cube-Zero

8)

BlackWings
05-30-2009, 10:16
Аз под стойностен разбирам най-малкото смислен , с логичен сюжет и ясен край, т.е. липсва частта в която незнайно-какви зомбита излизат от незнайно-къде и незнайно-защо почват да колят по брутален начин някакви хора , които от незнайно-какъв зор сами се бутат при тях :shock:
Та на тоя принцип предпочитам следните:
Saw I-V
Final Destination
Walled In - доста ми хареса като замисъл , определено препоръчвам като стойностен
Cube - може би само първата част
Uninvited