PDA

View Full Version : Малко разяснения за бала?



iwhswgrs
05-23-2009, 16:08
Значи аз съм 10-и клас, и след 2 години ми предстои бал..та сега тея работи покрай бала не са ми хич ясни и искам сега да ви питам няколко неща да съм наясно отсега:
1.Какво ще рече като се каже, че се отива на "изпращане" на някои?
2.На бала задължително ли е да ходиш с кола смисл всички ли ходят с коли?
3.Какво се прави на самия бал..ходи се там на ресторант и след това на дискотека?
4.Задължително ли е да имаш дама за бала?И тя трябва ли да е от твоя клас или може и да не е от твоя клас?

Значи това са ми въпросите за сега..ако се сетя да питам още нещо, ще пиша..

bebezaek
05-23-2009, 16:18
ами утре е моят бал :)
1. изпращането - събират се роднини и близки познати.. да те видят, да ти се порадват хаха :D подаряват ти нещо...
не е задължително да се прави кой знай колко голям "банкет" , аз лично познавам хора, които си правят възможно по-голямо изпращане и канят колкото се може повече хора- за да им подарят повече неща... което ми се струва някак си смешно
2.ами не е задължително да се ходи с кола.. зависи
моето училище се събира в центъра на града, на главната улица и там кола не може да отиде..
3. ние първо минаваме по главната .. после отиваме на ресторант целия випуск, а след това всеки клас решава какво да прави.. ние ще ходим на дискотека
4. ти си решаваш :D аз си имам кавалер.. от моя клас е , понеже така сме се разбрали - да няма външни лица за цялото училище.. други училища решават, че дамите и кавалерите им може да са от др училища.. индивидуално е/

pam1
05-23-2009, 16:21
аз бях дама на приятеля ми той е по голям и нямаше никакъв проблем а и повечето момчета така бяха :)

iwhswgrs
05-23-2009, 16:23
а кавалера ти просто сте си приятели с него или ??Смисл има ли някво кои знае колко голямо значение с кои ще отидеш?

bebezaek
05-23-2009, 16:27
няма
като дойде време да си абитуриентка.. ще разбереш
то и аз исках да съм с приятеля ми.. ама като сме се разбрали, че няма да има външни лица за какво да правя изпълнения..

iwhswgrs
05-23-2009, 16:44
няма
като дойде време да си абитуриентка.. ще разбереш
то и аз исках да съм с приятеля ми.. ама като сме се разбрали, че няма да има външни лица за какво да правя изпълнения..

само да уточня, че съм момче :D :D

Lekov
05-23-2009, 16:50
наборката bebezaek ти го обясни много точно и ясно а относно тожа дали е задължително да се ходи с кола че ако искаш и с каруца можеш да отидеш важното е да си там ,а това за дамата и за кавалера не е задължително лично аз си нямам дама за утре но пък честно казано не ми и трябва щото така ще си изкарам по яко ще си се намеля както аз си знам ще си купонясвам като за последно :-({|= :smt006 :smt006

iwhswgrs
05-23-2009, 19:55
Значи ся се сетих да питам още нещо..значи кога се провежда това така наречено "изпращане" в деня на бала или преди това? И на него трябва ли да присъства дамата/кавалера ти за бала заедно с нейното/неговото семейство??!

bebezaek
05-23-2009, 20:03
мне..
когато искаш .. тогава го правиш
който искаш - него каниш

Boyd
05-24-2009, 14:25
Значи аз съм 10-и клас, и след 2 години ми предстои бал..та сега тея работи покрай бала не са ми хич ясни и искам сега да ви питам няколко неща да съм наясно отсега:
1.Какво ще рече като се каже, че се отива на "изпращане" на някои?
2.На бала задължително ли е да ходиш с кола смисл всички ли ходят с коли?
3.Какво се прави на самия бал..ходи се там на ресторант и след това на дискотека?
4.Задължително ли е да имаш дама за бала?И тя трябва ли да е от твоя клас или може и да не е от твоя клас?

Значи това са ми въпросите за сега..ако се сетя да питам още нещо, ще пиша..

1. Това всъщност е завършването на випуска.
2. Не е задължително, но всички ходят с коли, за да са такива, каквито не са за 1 вечер.
3. На самия бал.. събирате се, ходите и взимате класната, отивате в училището, ходи се на ресторант (резервиран цифра време преди това), в ресторанта ти надуват главата с постоянно крещене и надуване на свирки. После ако искате ходите по дискотеки.
4. Не е задължително, може да не е от училището ти даже, но както за всички и за нея се плаща куверт, който не обхваща нищо.

lussi
05-24-2009, 15:23
Да имаш кавалер/дама на бала не е никак задължително, това си е за класа според мен - всички като един колектив.

iwhswgrs
05-24-2009, 18:56
добре де ..това с колите..значи то примерно кво праиш..имаш дама отиваш с колата до тях зимаш я и отивате там дето е ресторанта или дето се сабирате..ли кво??и то минаваш с тая кола в крайна сметка 1 км и тва е :D :D

ThePowerOfLove
05-24-2009, 19:21
ами да, това е ;) и гледаш да те видят колкото се може повече хора с каква кола отиваш :D

iwhswgrs
05-24-2009, 20:16
ами да, това е ;) и гледаш да те видят колкото се може повече хора с каква кола отиваш :D

е то зависи от колата..ама принципно много хора ли наемат коли???

afterforever
05-24-2009, 20:27
Мен лично ще ме кара братовчед ми, има някои, които наема т каблиота, мабриота (особено второто), зависи от как ще се чувстваш. Ако имаш родниа с хубава кола - нека те закара. Това покрай тоя бал са толко грешни пари, че ме боли сърцето.

iwhswgrs
05-25-2009, 15:19
Значи много мой познати предимно момичетата се викат днеска съм на бал..и кво ще рече днеска съм на бал..тя отива там дето ще им е бала и се снима с тези които познава и това??

naviacha
05-26-2009, 01:24
Значи много мой познати предимно момичетата се викат днеска съм на бал..и кво ще рече днеска съм на бал..тя отива там дето ще им е бала и се снима с тези които познава и това??
Ти па не си ли ходил на бал досега ?
ще рече че отива на изпращането на абитуриента от къщата му където са се събрали всичките му роднини и приятели (може и в някое квартално ресторантче ако апартемента е твърде тесен за всички гости)
Следват снимки, подаръци пак снимки обикновенно има и оператор заснемащ всяка твоя стъпка :D , после като стане 5-6 часа излизаш пред къщата/блока пак снимки със всички след тва се качваш в колата със шофьора, гаджето, оператора ,майка ти, баща ти, сестра ти брат ти и т.н. може и още няколко коли зависи колко ти е голяма делегацията :D Отивате към сборния пункт на класа определен предварително примерно пред някой голям магазин или бензиностанция крещите като откачени, после цялата колона отивате да вземете класната (ако живее наблизо :D ) там окрещявате целия и квартал после се насочвате към училището там се съдинявате със останалата част от випуска и става пълната лудница и след това целия поток се изнася към ресторанта където ще бъде бала. Пред ресторанта още повече дране още снимки влизаш в ресторанта само със випуска и даскалите и ако евентуално си си довел дама за бала, а приятелите дето са дошли с тебе се връщат обратно във вас да доотпразнуват изпращането ти :D В общи линии тва е от десетките балове на които съм бил :D

rubi
05-26-2009, 23:28
Значи много мой познати предимно момичетата се викат днеска съм на бал..и кво ще рече днеска съм на бал..тя отива там дето ще им е бала и се снима с тези които познава и това??
Ти па не си ли ходил на бал досега ?
ще рече че отива на изпращането на абитуриента от къщата му където са се събрали всичките му роднини и приятели (може и в някое квартално ресторантче ако апартемента е твърде тесен за всички гости)
Следват снимки, подаръци пак снимки обикновенно има и оператор заснемащ всяка твоя стъпка :D , после като стане 5-6 часа излизаш пред къщата/блока пак снимки със всички след тва се качваш в колата със шофьора, гаджето, оператора ,майка ти, баща ти, сестра ти брат ти и т.н. може и още няколко коли зависи колко ти е голяма делегацията :D Отивате към сборния пункт на класа определен предварително примерно пред някой голям магазин или бензиностанция крещите като откачени, после цялата колона отивате да вземете класната (ако живее наблизо :D ) там окрещявате целия и квартал после се насочвате към училището там се съдинявате със останалата част от випуска и става пълната лудница и след това целия поток се изнася към ресторанта където ще бъде бала. Пред ресторанта още повече дране още снимки влизаш в ресторанта само със випуска и даскалите и ако евентуално си си довел дама за бала, а приятелите дето са дошли с тебе се връщат обратно във вас да доотпразнуват изпращането ти :D В общи линии тва е от десетките балове на които съм бил :D
много точно обяснено :)
харесва ми когато ходя на бал на някой друг, а всъщност на моя бал нищо не усетих...освен това че бях прегракнала на максимум и че имам снимки само с отворена уста и крещяща....беше много странно......