PDA

View Full Version : ситни пъпки по ръцете



bebygirl
05-23-2009, 18:30
Здравейте имам проблем той е ,че по ръцете си имам ситни гноини пъпчици и не е това проблема проблемът е ,че като е лятно време и аз немога да ги търпя и ги стискам до кръв ,след което те стават на ранички и е адски грозно всеки ме пита какво ти е защо си се обринала ... нз от какво ги имам тези пъпки от малка ги имам ( и други хора съм виждала с такива ) мазала съм ги с кремове за пъпки махали са се но сега не става с нищо някой може ли да ми препоръча някакво средство , с което да изчезнат Мн ще съм благодарна :)

j_adore2
05-23-2009, 18:32
Ходи при дерматолог.Тук не знам дали има някой който да ти помогне :?

LovEsIckk
05-23-2009, 18:32
Аз преди година-две имах такива,над лакътя,махнаха се от само себе си . Обаче в никакъв случай не ги стискай .. остават отвратителни белези.Аз моите не съм ги стискала и пак са ми останали белези които не знам просто как да махна,но лятото като се опека и не си личат.

bebygirl
05-23-2009, 18:37
Аз преди година-две имах такива,над лакътя,махнаха се от само себе си . Обаче в никакъв случай не ги стискай .. остават отвратителни белези.Аз моите не съм ги стискала и пак са ми останали белези които не знам просто как да махна,но лятото като се опека и не си личат.
мойте също са над лакътя и проблема ми е ,че аз немога да не ги стискам просто се дразня като видя някоя излязла ,а като ги стисками те няма на4ин да се махнат иначе и аз съм забелязала ,че лятото като хвана тен не се забелязват даже май и дори изчезват ,но после на ново

Sintya
05-23-2009, 19:09
Отивай на дерматолог, може да са младежки или пък някакво заразяване. Той ще ти изпише мехлемче, с което ще минат.

vivteen
05-23-2009, 19:19
аз си ги имам откакто се помня.Майка ми ги има и до днес.Може пък просто да сме си така

clever
05-23-2009, 20:23
и аз съм така от 2-3 години
ама не си личат и не ги мажа с нищо
сигурно са младежки..
по-добре не ги стискай!
можеш да отидеш на дерматолог:)

rauwkost
05-23-2009, 20:56
Това се нарича "Кокоша кожа". :)

gabi_94
05-23-2009, 21:03
ами аз имам някакви подобни пъпчици от малка, ама не са гнойни. Те са едни мънички и са от лакътя, не са супер много ама дразнят, приличат на алергия. Не знам дали твойте са такива де, но аз ги мажа с един крем на Др. Тайс - на него пише - Nachtkerzen Балсам...основна грижа за кожата...при невродермити и много суха кожа...подходящ за бебета и малки деца. Той е на сестра ми, тя е на 6г. и кожата и е супер суха и има некви пъпчици като моите на ръката, освен това и е груба кожата. На мен ми действа добре тоя крем, даже сякаш ми намалиха доста пъпките от него

bebygirl
05-23-2009, 21:16
Това се нарича "Кокоша кожа". :)
k
ms
;d

puhi14
05-24-2009, 10:35
Аз преди година-две имах такива,над лакътя,махнаха се от само себе си . Обаче в никакъв случай не ги стискай .. остават отвратителни белези.Аз моите не съм ги стискала и пак са ми останали белези които не знам просто как да махна,но лятото като се опека и не си личат.
мойте също са над лакътя и проблема ми е ,че аз немога да не ги стискам просто се дразня като видя някоя излязла ,а като ги стисками те няма на4ин да се махнат иначе и аз съм забелязала ,че лятото като хвана тен не се забелязват даже май и дори изчезват ,но после на ново
и моите са над лакътя :x изключително досадно е вече... :( моите не изчезват и сами още откакто бях малка,казвали са ми,че от мъхчетата по дрехите,обаче не ми се вярва,писна миииии :(

Sunrisee
05-24-2009, 11:07
Тези над лакътя се махат с морска вода чух.Това лято ще пробвам този метод. ((:

viki_beb4ety
05-24-2009, 16:36
и аз ги имам даже и по гърба имам и изчезват лятото от слънцето и от солената вода в морето :)

XXX_f
05-24-2009, 18:08
имах подобни пъпчици и ги показах на колежката ми (дерматолог) и тя ми каза че е алергия от слънцето. Мажи се с някакъв слънце защитен :)

Loshotia
05-24-2009, 18:11
имах подобни пъпчици и ги показах на колежката ми (дерматолог) и тя ми каза че е алергия от слънцето. Мажи се с някакъв слънце защитен :)


Явно са ни различни пъпчиците. Моите целогодишно ги има. Същите са както ги описва авторката, и аз ги стискам, но не мисля, че е алергия.

marin4itu
05-24-2009, 19:40
Аз преди няколко дена се обринах от слънцето, но пъпките не са гнойни, мисля че не става въпрос за тесзи на авторката. Пък и мойте от слънцето ме сърбяха и ми минаха за 2-3 дена някъде.

scanadal
05-24-2009, 19:53
И моите ръце са в гадни пъпчици,ама на мен ми се появиха от скубането на космите.Мажа се с крем "Здраве",помага ама не много и на следващото скубане пак ги има и са ужасни :?

happyfacex
05-25-2009, 09:54
Това се нарича "Кокоша кожа". :)
мхм :lol: