PDA

View Full Version : Ехх...пак проблрм



LordXpLoD
05-23-2009, 18:56
Здравейте.

Момче на 13 години съм и имам проблем с прилушаването. Когато пътувам, и особенно когато има завои, ми прилушава и започвам да
повръщам :( 7-ми клас съм, предстои екскурзия и не искам да ме запомнят с това как съм повръщал. Затова ще съм благодарен ако някой ми предложи ампули,хапчета,инжекций, "бабешки" рецепти, или каквото и да е, против повръщане. Благодаря


п.п. Много ме е яд, за правописната грешка в заглавието. Като пиша бързам и не гледам какво пиша.

clever
05-23-2009, 18:59
в аптеката като кажеш хапчета за повръщане-веднага ще ти датат :)
при доста хора е това прилошаване по време на пътуване . . .

приятно прекарване!

LordXpLoD
05-23-2009, 19:16
Благодаря ти за отговора,не се бях сетил да питам в аптека :D

LetTheMusicTalks
05-23-2009, 19:29
Има едни хапчета в аптеките розови са против гадене и повръщане и тн действат найстина

sssladuranka
05-23-2009, 19:44
аз за гадене взимам Цирукал таблетки :)
успех

fatalgirl
05-23-2009, 21:11
Хляб със сол също помага :wink:

a6ly9
05-23-2009, 23:14
DIMENHIDRANAT не съм сигурна за правописа но така се казва лекарството. 100% помага пий го 1 час преди да тръгнете. Успех!

LordXpLoD
05-24-2009, 07:02
Благодаря на всички :) ! Ще си купя от всички лекарства против гадене за да съм сигурен :grin:

fluffka1
05-24-2009, 10:27
и аз го имам този проблем :D ама те в аптеките знаят, продто отивам и си взимам нещо. :lol:

bloodyF
05-24-2009, 11:09
дименхидринат ;)

AlaBalaa
05-24-2009, 11:46
вземи си КОКУЛИН хапчета за смукане за прилошаване отиваш в аптеката и вземаш преди пътуването по време на него на около час :) а и това че повръщаш да не те бърка ... няма лошо някой викат че е по-добре като повръщаш защото означава че някаква система в тялото е наред (забравих името вектибуларна май беше) само гледай като повръщаш да не оклиопаш нещо ^^ за това си вземай пласички винаги

absd
05-24-2009, 13:14
преди да тръгнеш не яж нищо

experiment_m
05-24-2009, 13:36
Според мен е желателно да хапнеш, но не по-късно от час преди тръгването. Хем храната вече ще се е послегнала, хем коремът ти няма да се стяга от глад, което би могло да те накара да се опитваш да повърнеш. Ако сте с рейс си избери предна седалка. Там завоите и неравностите на пътя не се усещат толкова силно. И си гледай пътя напред.

LordXpLoD
05-24-2009, 16:55
Не сам сигорен и аз в какво ще пътуваме, но думите на един приятел бяха:"сеедно че си в лодка", а на друг:"няма да осетиш завоите"... Отново ви благодаря за съветите. А ако лапна нещо, например филийка със сирене или някакъв млечен продукт, дали ще ми се отрази зле на стомаха?

m3talmania
05-24-2009, 18:59
Един час по-рано може да прилапаш. Аз така рано сутрин не мога, защото при мен храната пада като чувал в корема ми и ми става тежко. :lol:
То трябва да има медицинско лице на екскурзията, спокойно. :wink:
П.П. Вестибуларен апарат е но той е за равновесие, не би трябвало да го намесвате.

egois74e
05-24-2009, 22:07
аз го имах този проблем и го израстнах нЗ как... значи ако ти прилошее все пак вземи си лимон също са ми казвалии да смучеш клечица от кибрит..самия барут (междудругото нее гадно понеше ас си ги смуча мн често ама не заради прилошаване де..кефи ме) и задължително хапни нещо лекоо около час преди тръгванет...в случай че ти прилошее и се стигне до повръшане е по добре да има какво дап овърнеш повярай отколкот да повръщаш стомашен сок и кръв :wink:

Mi6inka
05-25-2009, 07:08
дамм присъединявам се към мненията.... това, което мога да добавя е..по време на самото пътуване може да смучеш и ментов бонбон..и аз имах тея проблеми точно на тая възраст като бях... наистина е много гадно..ама споко, хапчетата наистина помагат и гледаш пътя само напред и не би трябвало да има проблеми :)