PDA

View Full Version : Паласки



InnchetO
05-23-2009, 21:35
Някой би ли ми препоръчал упражнения за "стопяване" на паласки ?

Мерси предварително :)

clever
05-23-2009, 22:13
танци :grin: :grin: :grin:

TheNewReligion
05-23-2009, 22:15
Въртене на обръч....Но не си взимай пластмасов от 5 лева, ами инвестирай повече в дървен такъв. :) И не забравяй да го въртиш правилно.

InnchetO
05-23-2009, 22:18
че аз дървени не съм виждала :-o колко струват?
аа и къде подяволите се продават обръчи ?! :lol:

FucKtheSyStem
05-23-2009, 22:26
Айде пак да кажа :D Аз ходя на танци,ама ти искаш упражнения така че казвам на мен кое ми помага ако успея да обясня ест :D Значи лягаш по гръб и се повдигаш на лакти,вдигаш краката като единия и сгънат а др прав и редуваш,след това изпъваш и двата и ги държиш над земята колкото можеш на ниско пак..Накрая ги вдигаш и правиш в това положение коремни преси наляво и надясно..Е малко ще те боли на др ден амаа са магически тия упражнения :D

InnchetO
05-23-2009, 22:28
я пак :D

FucKtheSyStem
05-23-2009, 22:30
Хмм май не мога да го обясня дееба :D :D Ще потърся клипче :D

Aniiiii
05-23-2009, 22:35
Паласки според мен не могат да се махнат само с упражнения. Трябва да намалиш (ако можеш спреш) мазните неща. По-малко сладко и хляб. И така..
Но естествено, че ако правиш и упражнения ефекта ще е много по голям! :)

InnchetO
05-23-2009, 22:40
Хмм май не мога да го обясня дееба :D :D Ще потърся клипче :D

значи това което разбрах от твоето обяснение е - http://prikachi.com/files/856184y.jpg това :D надявам се да разбереш мойте "рисунки" :Д късно е - мързеше ме да се занимавам ;дд

айде дано си разбрала какво.. аз съм разбрала :lol:

FucKtheSyStem
05-23-2009, 22:51
Хмм май не мога да го обясня дееба :D :D Ще потърся клипче :D

значи това което разбрах от твоето обяснение е - http://prikachi.com/files/856184y.jpg това :D надявам се да разбереш мойте "рисунки" :Д късно е - мързеше ме да се занимавам ;дд

айде дано си разбрала какво.. аз съм разбрала :lol:

Мдаа нещо такова, пък за тия коремни преси,смисъл последното което споменах,краката ти трябва да са така http://svejo.net/img_story_custom/14/144392-big.jpg :D

FucKtheSyStem
05-23-2009, 23:04
Еее няма да вдигаш до краката,малко се вдига :D Но има голям ефект :-D Ще свикнеш,нас много ни мъчат това нищо не е :D

MakeMeLaugh
05-23-2009, 23:30
ХЬАхьАУИьхАУИьхАьхАУИХьуи АХьАьАьуиАХьи

Вие сте нереалните художници бе :smt042 :smt042 :smt042

евала, хитро е :> :>


Стопяват се с хранителен режим, тренировки.
И прави упражнения за страничните мускули.
хващаш в едната ръка по-тежка гира (дъмбел) и се навеждаш в противоположната страна на тази, която държи дъмбела.
или лягаш на една страна и се изправяш нагоре (противоположната)

InnchetO
05-24-2009, 07:58
За мене по-тежка гира е 5кг. макс :Д едвам я помръдвам :-D

j_adore2
05-24-2009, 08:10
Абе 5 кг .. Ти ще се сецнеш като се наведеш :D Пълни 1 шише 2 литра и давай :-D

InnchetO
05-24-2009, 08:16
хаха добра идея :D

бтв. какви серий да правя дневно от тези :?:

smiLe49
05-24-2009, 14:43
Мали FucKtheSyStem баси упражнението е тва,напрао не мога да мръдна :D Иначе е мн добро. И кажи още някой идейки ако имаш такива щото и мен ме интересува. :P

FucKtheSyStem
05-24-2009, 15:08
Мали FucKtheSyStem баси упражнението е тва,напрао не мога да мръдна :D Иначе е мн добро. И кажи още някой идейки ако имаш такива щото и мен ме интересува. :P

Радвам се :D Наистина е много добро 8-) ами http://www.pure-yoga.com/images/asanas/photo/3.jpg много помага просто седиш в тази поза ако издържиш повече от минута евала :D Най-много се натоварва корема и през цялото време е стегнат,затова е полезно :)
И между другото,сетих се да добавя за предните упражнения които обясних-след всяка серия мускулите се усещат супер стегнати ако сте забелязали :D трябва да се разтегнат веднага сле това в тази поза http://www.bulpress.net/documents/newsimages/2008-07-09-cl-AEYWAWEXB.jpg / и дръжте над земята/ :)

mArMaLaDkA
05-24-2009, 15:45
За паласки и корем знам две упражнения:
1. Сядаш на края на легло, диван, стол и т.н., като краката ти са събрани.(1) Вземаш една точилка( или някакъв прът), хващаш го от двете страни, слагаш го зад тила си и започваш да се усукваш наляво- надясно, като целта е краката ти да не местят, а движението да е до кръста, краката неподвижни, затова е и (1). Естествено стойката е изправена. Това го правиш, колкото издържиш, че и малко отгоре. Някъде около 100-150 завъртания е добре. Почиваш малко и пак почваш. Помага доста, сваля мазнини и корема се стяга доста след края на упражнението.
2. Хващаш едни 5 кг гирички или по едно двулитрово шише, пълно с вода във всяка ръка и започваш да се люлееш наляво-надясно. Пак правиш примерно 50-70 повторения, спираш, почиваш и пак почваш. Също супер много се стяга корема и се изгарят паласки.

Ти преди беше пуснала снимка на коремчето ти, ако не се лъжа и се притесняваше. И аз имам същото. Няма как да ходя да тичам на стадиона или в парка примерно, защото живея на 20 мин. път и от двете места и докато се прибера такава потна, изморена, ще настина брутално, пък каквато съм зиморничева.. На фитнес преди ходех, ама ми писна. Почвам много рано училище, пък и много късно свършвам и няма как да съчетая нещата. 12 трябва да тръгвам за даскало, а фитнеса отваря в 10. Докато свърша с тренировката, докато се изкъпя, наглася... а училището ми не е много наблизо. Пък и затворено помещение, някакви бизони се сетиха чак сега се сетиха да ходят на фитнес, чак когато почнаха да се носят по-разголени блузи, и въртят ли, въртят на кростренажора или велоергометъра, не можеш да се вредиш. 8-) Та затова аз си правя упражнения вкъщи. 1 го правя около 8 мин., почивам и после пак. Така 3 пъти по 8 минути се усуквам като червей. 8-) После упражнение 2 пак към 8 минути, 3 пъти го повтарям. И за завършек 3 серии по 30 коремни преси.

sladur4etyYy
05-24-2009, 15:55
FucKtheSyStem, mArMaLaDkA, от тези упражнения няма да се получат плочки, нали? :D понеже не ми харесва особено момиче с релефен корем ;д

mArMaLaDkA
05-24-2009, 16:01
От упражненията, които аз посочих е просто абсурдно да се получат плочки. Упражненията са за изгаряне на мазнини в областта на корема и кръстта. Коремните обаче стягат и ако правиш такива като ненормална, може и да ти се получат плочки, но това е само, ако нямаш мазнини в областта на корема, инак се получава стягане на мускула, а мазнините пак си седят. Аз лично правя и коремни за завършек, понеже след упражненията за изгаряне, искам и да се постегне малко.

sladur4etyYy
05-24-2009, 16:11
От упражненията, които аз посочих е просто абсурдно да се получат плочки. Упражненията са за изгаряне на мазнини в областта на корема и кръстта. Коремните обаче стягат и ако правиш такива като ненормална, може и да ти се получат плочки, но това е само, ако нямаш мазнини в областта на корема, инак се получава стягане на мускула, а мазнините пак си седят. Аз лично правя и коремни за завършек, понеже след упражненията за изгаряне, искам и да се постегне малко.

ясно, мерси :) а горе- долу колко време, след като започна да ги правя, да очаквам резултат, при положение, че нямам кой знае колко мазнини, просто малко ми се отпусна коремчето тука в последните месеци :o

mArMaLaDkA
05-24-2009, 16:26
Зависи какво разбираш под "малко" и колко е това "малко" в действителност. Именно от тези две неща зависи и не мога да ти кажа с точност. Всеки ден редовно прави, по няколко пъти и така, въпреки че мен ме домързява, честно казано. :-D Има съществен резултат от упражненията, но трябва да се правят редовно. По принцип мазнините при корема и кръстта се топят най-бавно, затова ти трябва желязно търпение. Ако можеш, ходи да тичаш някъде и като се прибереш си прави и тези упражнения, ще има още по-голям ефект.

Сетих се какво още правя. Понеже коремните преси стягат горната част на корема, та аз правя и друго упражнение. Понеже от лявата страна на леглото ми се намира стена, а от дясната гардероб, та както си лежа в леглото, си слагам едната ръка на стената, другата на гардероба, придържам се и си вдигам краката, колкото мога по-нагоре. Правя по 10 повторения на 3 серии. Някой ще си помисли, че само си лежа и нищо не правя, ама си е супер упражнение и адски стяга долната част на корема. Всъщност във повечето зали има такива "дръжки", където се хващаш, набираш се и си вдигаш краката нагоре-надолу. Важното е краката да са изпънати и събрани.

По едно време супер се ограничавах, но сега пак си ям сладко като за световно. Хляба от 3 филийки го намалих на половин или цяла. Ям си всичко общо-взето, не се ограничавам. И кола си пия, като ми се пие. Не сядам да вечерям и/или обядвям(което се случва много рядко) без салата. Ужасно обичам плодове, но напоследък нещо все не ми харесват и не съм си купувала от много отдавна.

sladur4etyYy
05-24-2009, 16:31
^ хм.. за тичането... мисля сега тия дни да си взема карта за фитнес, все не намирам време, ама сега вече ще го направя ;д иначе коремчето наистина е малко, но съм перфектционистка :-D да се надяваме, че ще успея да постигна желаните резултати.

amusement
05-24-2009, 16:41
аз скачам на въже, нямам нито паласки нито корем

Loshotia
05-24-2009, 17:59
Хмм май не мога да го обясня дееба :D :D Ще потърся клипче :D

значи това което разбрах от твоето обяснение е - http://prikachi.com/files/856184y.jpg това :D надявам се да разбереш мойте "рисунки" :Д късно е - мързеше ме да се занимавам ;дд

айде дано си разбрала какво.. аз съм разбрала :lol:

:razz:

ти ме разби обаче :D

Slave4You
05-24-2009, 19:44
FucKtheSyStem мерси такова упражнение май не съм срещала :D Само не разбрах.. дето викаш единият крак сгънат другият- опънат и се редуват.. все едно колело ли да стане? Или 100% аз не съм разбрала.. мерси (:

InnchetO
05-24-2009, 19:46
^Ох какво да се прави :D беше в колко часа и ми се спеше а исках да ги разбера как стават :D

Иначе и аз така съм с малко коремче (под пъпа) и малки паласки, ама съм адската перфекционистка и бански няма да облека докато не ги сваля, а много ми се ходи на басеини :D

Довечера пак ще се нокаутирам от упражнения ;дд

smiLe49
05-24-2009, 20:29
Супер са всички идейки. :grin: Започвам да ги тествам. :P

FucKtheSyStem
05-24-2009, 20:39
FucKtheSyStem мерси такова упражнение май не съм срещала :D Само не разбрах.. дето викаш единият крак сгънат другият- опънат и се редуват.. все едно колело ли да стане? Или 100% аз не съм разбрала.. мерси (:

Да,така е :D Не се сетих да го кажа така,беше късно.. :D :D

InnchetO
05-24-2009, 23:02
http://www.pure-yoga.com/images/asanas/photo/3.jpg много помага просто седиш в тази поза ако издържиш повече от минута евала :D

тва е нечовешко, бе :shock: на 10тата секунда паднах 8-)


1. Сядаш на края на легло, диван, стол и т.н., като краката ти са събрани.(1) Вземаш една точилка( или някакъв прът), хващаш го от двете страни, слагаш го зад тила си и започваш да се усукваш наляво- надясно, като целта е краката ти да не местят, а движението да е до кръста, краката неподвижни
2. Хващаш едни 5 кг гирички или по едно двулитрово шише, пълно с вода във всяка ръка и започваш да се люлееш наляво-надясно

От първото ме стегна сърцето ,а от второто.. само ме заболяха ръцете от суупер тежките гирички (5кг ;д) :D

mArMaLaDkA
05-24-2009, 23:13
И мен ме заболя първия път. И то не само сърцето, ами и отзад лопатките. Ама то моето беше едно въртене, енергично, ентусиазирано.. 8-) Ако мислиш пак да правиш упражнението( за което се съмнявам) по-лекичко го раздавай. А за второто упражнение-
каква дребосъчка трябва да си, че да те заболят ръцете от едни 5 кг гирички? Аз съм 1.63, 52-53 кг и преспокойно ги вдигам. Така де, не двете едновременно, ама примерно за това упражнение не ти е нужна кой знае каква сила, да не кажа никаква. Просто ги държиш и се люлееш наляво-надясно. Вземи си по-леки в краен случай или пробвай с бутилки вода.

На FucKtheSyStem упражненията даже и не съм ги пробвала. Аз, когато се опитвам да се наглася за лицеви опори не мога да се задържа за повече от 5 секунди, какво остава за това! Не, не, не, нека поне тази нощ да не стряскаме съседите с трополене, падане и спъване. 8-)

InnchetO
05-24-2009, 23:27
абе аз съм 170/51 някъде ;д варирам ;д и на височина и на килограми :Д хаха 5те килограма ги вдигам едвам ;д смисъл дори както си се вдига гиричка много зор ;д

mArMaLaDkA
05-24-2009, 23:49
Извинявай, че ти таковаме темата, ама не се сдържам да споделя. :D
То и аз едвам ги вдигам. Ако трябва да вдигам гиричка, както си се вдига, мога само едната и то за не повече от 5 минути. И двете всъщност мога да ги вдигна, но не издържам много дълго. Иначе за това упражнение никакви проблеми не ми се създават. Само ме заболява бая яката кръста. Пробвай с 3 кг гирички или както ти казах, с бутилки. Аз лично 3-килограмовите гирички ги избягвам, понеже все едно нищо не правя. Иначе благородно ти завиждам и то много. Аз такова коремче съм спретналааа... краката ми са слабички, ръцете и те, направо пред счупване са, обаче пустото коремче как съм го заформила! Много ми е интересно как успях само и единствено в нея област да надебелея. Щом ти е мъничко коремчето, бързо ще стане. Ама при мен ще е зор. Паласки малко имам, корема ми е ужасен... А допреди година и половина бях супер кльощава. Никакво коремче, нищо. Лятото имах някакво коремче, но сега е по-големичко. Аз като се сетя октомври- февруари как ядях като ненормална.. :shock: Явно пуберитета си казва думата, ама бива ли толкова брутално, бе! :D

Bianca
05-25-2009, 07:52
^ Аз миналото лято бях тежка колкото Инчето и се мислех за дебела.
Боооооооооооооооооооооооо ожееееей, сега разбирам какво е да си дебел. 8-)
С две 2,5-килограмови гирички дали ще стане? :D

sladur4etyYy
05-25-2009, 11:12
обаче пустото коремче как съм го заформила! Много ми е интересно как успях само и единствено в нея област да надебелея.

винаги на неподходящи места се лепят мазнините. как веднъж на циците не се лепнат, бе, деееба... :razz:

аз снощо пробвах тва с точилката, ама ме заболяха ръцете да я държа :D за хубаво коремче не знам, но мускули на ръцете определено ще оформя 8-)

UnaBletoLoVeU
05-25-2009, 11:19
Тръгни на работа. :D На мен за два дни и коремчето ми се стопи.

InnchetO
05-25-2009, 11:45
^Ква е тая работа бее :shock: да не гониш гълъбите да ги хващаш :shock:
Не сериозно ква е тая работа о.0



винаги на неподходящи места се лепят мазнините. как веднъж на циците не се лепнат, бе, деееба... :razz:

А точно! :D И аз тва питам ама.. :Д:Д хахахаха


Аз като се сетя октомври- февруари как ядях като ненормална.. :shock: Явно пуберитета си казва думата, ама бива ли толкова брутално, бе! :D

Оф за ядене не ми приказвай :Д почвам си диетата "утре" от 2 години :lol: Не мога и немога, цигарите мога да откажа, ама да НАМАЛЯ дори яденето не мога.. А ям като за световно О.О сигурно по 5-6 пъти на ден и то като за 3ма О.О и после се чуда от къде се е взело шибаното коремче и шибаните паласки :D ама ще компенсираме яденето с упражненията и така :D



ПП. След последните 2 дни разглабяне в момента не мога да стана от стола :Д:Д няма такава мускулна треска просто :Д:Д и то в ребрата о.0 ужасТ :D

pinki
05-25-2009, 18:14
http://vbox7.com/play:320a4ebc мисля, че едно девойче по-горе говореше за такива упражнения :)