PDA

View Full Version : Гимназии за..



pinkisexapilla
05-24-2009, 11:03
Здравейте. Пиша от името на сестра си,тъй като ме помоли за това. :)
Тя е 7ми клас и тази година ще кандидаства,но още не е съвсем решила къде. Ако може да ми препоръчате гимназии в София,където се изучава:
- философия или психология
- сладкарски изделия
- латински език (освен НГДЕК)
- по-нетрадиционални езици (специално за шведски ме интересува)
- гримьорство (най-вече това ни интересува)

Благодарим предварително. ;)

dark_wings
05-24-2009, 13:12
Сладкарски изделия-Професионална Гимназия по Хлебна и Сладкарска Промишленост;Професионалн Гимназия по Хранително-вкусови Технологии
За латински мисля,че няма друга освен НГДЕК.
За шведски език не знам,ама ако иска нещо нетрадиционно-18СОУ
Философия и психология навсякъде май се учат,ама не знам да ги има като специални предмети.
За козметика-Професионална Гимназия по Фризьорство и Козметика ''Кн.Евдокия''

А ти не можеш ли да я навиеш нещо по-смислено да учи?..

tArIkAt
05-24-2009, 14:53
За ШвеДски в 12-то СОУ "Иван Асен 2-ри" ;)

pinkisexapilla
06-02-2009, 16:41
Мерси,ама защо това не е смислено според теб? Излиза с профил и ще и е лесно да намери работа.. Според мен и родителите ни е направила доста добър избор.. Но незнам.

А,да,и понеже ми каза,че я влекат психологията и философията.. някакви училища с такъв профил или пък професионални? :)

dark_wings
06-02-2009, 17:38
Ми тоя шведски,сладкарси изделия,козметика...ама все пак както си предцените.
Психологията и философията са добра идея,а и щом й харесват-супер.Ако влезе в НГДЕК ше е добре,ама за там май имаше некви специални изпити.А ако не там психологияи философия винаги след като завърши може да учи.Средното образование не решава нищо,само може да избере училище,което дава добра подготовка.

SuNsEt
06-02-2009, 19:06
Здравейте. Пиша от името на сестра си,тъй като ме помоли за това. :)
Тя е 7ми клас и тази година ще кандидаства,но още не е съвсем решила къде. Ако може да ми препоръчате гимназии в София,където се изучава:
- философия или психология
- сладкарски изделия
- латински език (освен НГДЕК)
- по-нетрадиционални езици (специално за шведски ме интересува)
- гримьорство (най-вече това ни интересува)

Благодарим предварително. ;)



За сладкарски изделия,защо не пробва в СПГТ?

За нетрадиционални езици 18 СОУ(моето).Изучават се японски,китайски,арабски.П еди имаше и персийски.Освен това има и от обикновените-немски,английски,френски... ко ви заинтригува-пишете ми на ЛС :)

http://www.bgschoolbell.com/schools.php ето тук може да си помогнете в търсенето

dark_wings
06-03-2009, 06:14
По-добре да се пробва с ''обикновените'' езици.Тия япоски,китайски нема да ги научи за 5 години.

afterforever
06-03-2009, 08:45
Латински се учи освен в НГДЕК и в едно училище в Русе и хуманитарната във Варна, и в Априлската гимназия. А какво общо имат латинският със сладкарските изделия и гримьорството... 8-)


По-добре да се пробва с ''обикновените'' езици.Тия япоски,китайски нема да ги научи за 5 години.

Ти колко време ги учи, че знаеш?!

Loshotia
06-03-2009, 09:00
Има някакво училище на пазара Димитър Петков- там гледам, че румънски се учи.

А тя сестра ти верно с професия ще излезе, но без никаква подготовка за кандидат студентски изпити.

dark_wings
06-03-2009, 18:49
Латински се учи освен в НГДЕК и в едно училище в Русе и хуманитарната във Варна, и в Априлската гимназия. А какво общо имат латинският със сладкарските изделия и гримьорството... 8-)


По-добре да се пробва с ''обикновените'' езици.Тия япоски,китайски нема да ги научи за 5 години.

Ти колко време ги учи, че знаеш?!

Познавам хора,които учат такива езици.Такива езици се учат,ако имаш огромно желание,и започнеш от малък.

cherrypezz
06-04-2009, 07:06
Philosophy/ Философия
(различни колежи)
Философията, заедно със социологията и психологията, е една от тези специалности, които хората записват, когато нямат идея какво търсят. Това са четири години на веселие и забава за хора, иначе „сухари” и егоцентрици, и такива, които се опияняват от звука на собствения си глас. Обикновено тези хора завършват образованието си по-объркани, отколкото са били в началото и най-вероятно авантюрата завършва с работа в кварталния магазин.

Как може да я влече това, при условие, че се учи за 1 път в 9 клас?

SuNsEt
06-04-2009, 08:08
Латински се учи освен в НГДЕК и в едно училище в Русе и хуманитарната във Варна, и в Априлската гимназия. А какво общо имат латинският със сладкарските изделия и гримьорството... 8-)


По-добре да се пробва с ''обикновените'' езици.Тия япоски,китайски нема да ги научи за 5 години.

Ти колко време ги учи, че знаеш?!

Познавам хора,които учат такива езици.Такива езици се учат,ако имаш огромно желание,и започнеш от малък. Ако имаш огромно желание-да,но тук в България няма как някой да започне да учи японски от малък. :wink: Така,че ако има желание може да напише 18 СОУ.Във всеки случай,в това даскало японските паралелки са на почит.Предлага се страхотно обучение и апаратура.Една позната завърши 18 соу с японски.След това следва японистика и сега работи в българското посолство в Япония. :)

Loshotia
06-04-2009, 08:51
В 18то обаче не всяка година има паралелски с тези езици- зависи от кандидатстващите.

zai4ety13
06-04-2009, 13:27
И аз съм за някои мнения по-горе да си избере по-обикновенни неща за учене. По добре да отиде в езикова или математическа, защото на нея сега и харесва примерно сладкарството, но не се знае дали след 5 години още ще иска да е сладкарка, а като завършиш примерно математическа гимнация имаш всякакви възможности :)

Infinity
06-04-2009, 14:28
А някой ще може ли да даде някакъв сайт,на това у-ще за козметика...защото аз намирам,но само във Варна? :-o

afterforever
06-04-2009, 14:35
Латински се учи освен в НГДЕК и в едно училище в Русе и хуманитарната във Варна, и в Априлската гимназия. А какво общо имат латинският със сладкарските изделия и гримьорството... 8-)


По-добре да се пробва с ''обикновените'' езици.Тия япоски,китайски нема да ги научи за 5 години.

Ти колко време ги учи, че знаеш?!

Познавам хора,които учат такива езици.Такива езици се учат,ако имаш огромно желание,и започнеш от малък.

Ми не знам какви хора познаваш, но тва е тъпо твърдение.

Detestation
06-04-2009, 15:20
Разубеди я, с това гримьорство и пр.
Това е страшно безсмислено, и не й осигурява никаква доходоносна бъдеща професия. Насочи я към езиковите, че после ще си блъска главата в стената, задето е избрала такова училище. Плюс това, атмосферата из тези гримьорски и сладкарски училища е страшно просташка.
Не съм от София, но бих препоръчала 1 АЕГ, Класическа гимназия, 'Мигел де Сервантес'..

afterforever
06-04-2009, 15:26
Разубеди я, с това гримьорство и пр.
Това е страшно безсмислено, и не й осигурява никаква доходоносна бъдеща професия. Насочи я към езиковите, че после ще си блъска главата в стената, задето е избрала такова училище. Плюс това, атмосферата из тези гримьорски и сладкарски училища е страшно просташка.
Не съм от София, но бих препоръчала 1 АЕГ, Класическа гимназия, 'Мигел де Сервантес'..

Е класическата отпада като вариант, така че от предложенията остават 1АЕГ и испанското..

Detestation
06-04-2009, 15:27
Тогава НГДЕК.

afterforever
06-04-2009, 15:36
Шото Класическата и НГДЕК са 2 различни училищща ли? :razz: :razz:

SuNsEt
06-04-2009, 18:36
В 18то обаче не всяка година има паралелски с тези езици- зависи от кандидатстващите. Не мисля,че е вярно.Винаги е имало желаещи за източните езици.Особено японски.След няколко години може и да махнат някоя езикова паралелка,но ще я заменят за такава с друг език.
Както и да е,щом има на ум хем философия,хем сладкарски изделия,хем гримьорство...Според мен въобще не знае какво иска.

Да пробва с език или обикновена паралелка в краен случай.