PDA

View Full Version : Осветление по таблото на Вектра А



skuck
05-24-2009, 18:52
Ся ще направя едно лошо нещо ама .... тва е най четения радел ... така че... ако намерите къде да я преместите темата местете... ! ;) Извинявам се ... все пак ...!
Та ... искам да сложа на вектрата някакво осветление на централната конзола, там където са бутоните за парното и вентилатора.Ще бъда радостен ако някой ми обясни как да сваля въпросната конзола, понеже днес опитах, свалих часовиника, развих двете болчета който са в дупката за часовника, обаче от ляво изглежда има нещо друго което държи конзолата .... другото което искам да попитам е какви точно диоди да сложа и как да ги свържа...

в общи линий тва е.... ще се радвам ако някой помогне ;)

п.с. забравих да кажа, че искам да сложа 8 диода, понеже тази бройка ще мога добре да разположа по бутоните и т.н.

machoka
05-24-2009, 18:54
Абе темата мога да ти преместя от раздел секс, ама кажи ми как да я преместя директно във форума на опел?!

skuck
05-24-2009, 18:59
ае там има някъв проблем, не ми дават да поствам... баси гадовете! пък в форума на вектра... никой не влиза ... освен с чука да се справя...

LizZz
05-24-2009, 19:46
Абе темата мога да ти преместя от раздел секс, ама кажи ми как да я преместя директно във форума на опел?! :lol:

machoka
05-24-2009, 19:55
ае там има някъв проблем, не ми дават да поствам... баси гадовете! пък в форума на вектра... никой не влиза ... освен с чука да се справя...

и ти се сети във форум, който се занимава с пъпкотрепачество и вещерски заклинания за бяла магия - любов между 8класници да питаш как да разкачиш централната конзола на опел вектра и да я накичиш с цигански диоди?!

Е, всичко бях виждал, но това наистина ме изненада.

MakeMeLaugh
05-24-2009, 20:30
Синиоте диоди работят на друг волтаж и ампераж.
Трябва да се внимава.
Също и има значение в каква схема ще ги навържиш.
Може и да ти потрябват и резистори и да изчисляваш компенсациите.
Потърси си из нета схема на таблото и кое как става.
И сини диоди ще светят хубаво, само ако километража и т.н. са ти с бял фон, а не с обикновения черен.

skuck
05-25-2009, 08:51
Синиоте диоди работят на друг волтаж и ампераж.
Трябва да се внимава.
Също и има значение в каква схема ще ги навържиш.
Може и да ти потрябват и резистори и да изчисляваш компенсациите.
Потърси си из нета схема на таблото и кое как става.
И сини диоди ще светят хубаво, само ако километража и т.н. са ти с бял фон, а не с обикновения черен.

не, не ме разбираш, километража няма да го пипам, там си свети добре, ама на тая вектра, германците са се изгаврили, и там където е парното, часовника, и вентилатора не са сложили нищо да свети, което ме дразни, щото не моа да нацеля плъзгачите за парното. Знам, че са с различен волтаж и ампераж и за тва питам....

wolfdance
05-25-2009, 10:45
Обикновено се свалят с болчета, които са зад таблото, и си пада само централната конзолка. Виждал съм и такива, модулни, като касетофон се вкарват и се вадят само с отверката... Имай предвид, че акумулатора дава 15 волта, ако свържеш диодите последователно няма да имаш проблеми.

skuck
05-25-2009, 14:46
Обикновено се свалят с болчета, които са зад таблото, и си пада само централната конзолка. Виждал съм и такива, модулни, като касетофон се вкарват и се вадят само с отверката... Имай предвид, че акумулатора дава 15 волта, ако свържеш диодите последователно няма да имаш проблеми.

има две болчета там в дупката като се изкара часовника, ама в ляво нещо друго го държи, сигурен ли си че говориш за вектра А? и аз си мислих да ги вържа последвоателно диодите

OtherDimension
05-25-2009, 15:09
Синиоте диоди работят на друг волтаж и ампераж.
Трябва да се внимава.
Също и има значение в каква схема ще ги навържиш.
Може и да ти потрябват и резистори и да изчисляваш компенсациите.
Потърси си из нета схема на таблото и кое как става.
И сини диоди ще светят хубаво, само ако километража и т.н. са ти с бял фон, а не с обикновения черен.
:lol:

Lucho
05-25-2009, 15:57
Доколкото знам, електронните табели по автобусите (всички виждате че те светят със жълто) всеки диод се захранва по отделно с 1.2 mA ток. Предполагам твоите диоди трябва да работят на същият принцип. Дано съм помогнал !

MakeMeLaugh
05-25-2009, 22:04
OtherDimension ?

n0x
05-25-2009, 22:06
http://www.tuning.bg/forum/ ?!