PDA

View Full Version : Ако забременеете, но не можете да направите аборт



sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:00
Представете си следната ситуация...

Забременявате, но не можете да направите аборт. Трябва да запазите детето и да го родите. В такъв случай ще се омъжите ли за момчето, което го е 'направило', или ще си го отгледате сами? ;)

Аналогично за момчетата: ако някое момиче е бременно от вас, по някакви причини не може да напарви аборт, ще се омъжите ли за нея, само ще й помагате ли, или изобщо ще се покриете някъде? ;)

AlokiNn
05-24-2009, 20:01
Зависи много .. че ще помагам 100% зависи на каква възраст съм и до колко я обичам ако е много ще се оженя иначе не

qn1to0o1
05-24-2009, 20:06
Емии като за начало докато навърша 18 бих живяла с него, а след това зависи как се развият нещата може и да се омъжим. :)

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:06
Представи си на тази възраст в момента... и другия вариант, ако си на 20+ примерно. ;)
Какво ще предприемеш? (:
До колко чувствата ти към половинката ще са предопределящи, и до колко относно малкото същество, което ще се появи. ;)

3oPuTy
05-24-2009, 20:07
Ако това нещо ми се случи (недай си Боже) нито ще се омъжа за момчето,нито ще очаквам някаква помощ от него ...
В крайна сметка за к'во да съсипвам и неговия живот?!Аз съм на 18 год. той евентуално ще е между 19 и 22 год. ... не си струва да го натоварвам с нещо толкова отговорно като семейство и дете :? Все пак на тази възраст едва ли ще е готов за подобно нещо :?
Що се отнася до издръжката - и без това той едва ли ще изкарва кой знай,колко пари (ако евентуално работи) и няма смисъл да ги дава за дете,което не е искал :? Родителите ми вземат достатъчно хубави заплати и ще могат да осигурят всичко необходимо за едно малко човече :)


И пак казвам ... Дано подобно нещо не ми дойде на главата,защото не си струва от сега да си съсипвам живота и образованието ... Не,че едно бебе е нещо лошо - напротив,но на тази възраст е просто НЕДОПУСТИМО :?

Fritz
05-24-2009, 20:08
Аз пък ще избягам и ще се покрия.

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:09
Нормално, никой на тази крехка възраст все още не иска дете...

но говорим за хипотетична ситуация. ;)


Значи, 3oPuTy, би си го гледала сама, без да очакваш помощ от момчето, и без да изискваш от него да се жените? (: Ще разчиташ единствено на твоите родители? ;)

Extremescream
05-24-2009, 20:10
Да не дърпаме дявола за опашката.
Но ако ми се наложеше,ако е от сегашния ми приятел,да бих се омъжила за него.Той ми е казал,че ако стане нещо такова,ще поеме отговорност.Но дано не стане,защото не искам да правя аборт,ама и дете не ми се гледа.

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:10
Аз пък ще избягам и ще се покрия.

Ако мнението ти е сериозно, не е ли твърде безотговорна подобна постъпка? ;)

lipstik
05-24-2009, 20:11
Аз бих искала да се оженим,но след като завършим.Сама бебе няма да мога да гледам.А и без друго аз ще си обичам мъжа(щом съм правила секс с него значи съм го обичала достатъчно много)

sexyyyy93
05-24-2009, 20:13
Ако ми се наложи бих останала с момчето и бихме си помагали!Но само ако има чувства мажду нас!Иначе защо да тормозя някого!
А относно детето!Това е най-хубавото нещо в живота на един човек(е на тази възраст не е много забавно,но все пак)!Нали затова се раждаме-да създадем поколение и да оставим нещо добро за това поколение! :)

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:14
Само да наблегна на факта, че разиграваме ХИПОТЕТИЧНА ситуация, в която сте бременна и НЕ МОЖЕТЕ да махнете бебето.

Няма смисъл да се обяснявате как не искате да ви се случва, как ще направите аборт и т.н. То това за повечето е ясно...

Въпросът е КАКВО ЩЕ НАПРАВИТЕ, АКО НЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ АБОРТ И ПОЯВАТА НА МАЛКИЯ ЧОВЕК ЩЕ Е ФАКТ? ;)

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:15
Ако ми се наложи бих останала с момчето и бихме си помагали!Но само ако има чувства мажду нас!Иначе защо да тормозя някого!
А относно детето!Това е най-хубавото нещо в живота на един човек(е на тази възраст не е много забавно,но все пак)!Нали затова се раждаме-да създадем поколение и да оставим нещо добро за това поколение! :)

би останала с него и бихте си помагала, т.е. бихте се оженили? ;)

3oPuTy
05-24-2009, 20:16
what3ver точно така :) Няма смисъл да съсипвам и неговия живот заради една "грешка" ... Ясно е,че щом сме правили секс имаме някакви чувства един към друг,но все пак на тази възраст не може да се говори за истинска сериозна връзка :? Естествено ако той сам пожелае да остане с мен,да помага за детето и т.н. няма да откажа,но определено не бих го накарала да прави нещо против волята и желанието му :)

sexyyyy93
05-24-2009, 20:17
А щом сте правили секс и си забременяла не би ли те обичал той и не би ли ти помогнал във всяка ситуация?!

3oPuTy
05-24-2009, 20:19
А щом сте правили секс и си забременяла не би ли те обичал той и не би ли ти помогнал във всяка ситуация?!
Нали знаеш,че има всякакви момчета с различни характери :) Има такива,които биха помогнали,но има и такива,които ще се стреснат и ще избягат от отговорност :)

sexyyyy93
05-24-2009, 20:23
Така е!Аз просто съдя от личен опит! :)

AlokiNn
05-24-2009, 20:25
3-ти я бутат "НЕВОЛНО" по стълбите и бебе няма

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:26
А щом сте правили секс и си забременяла не би ли те обичал той и не би ли ти помогнал във всяка ситуация?!

Искаш да кажеш, че секс се прави само с чувства, и дори и да стане 'фалът' би ти помогнал, защото нали те обича? ;)


3oPuTy, какво значи 'да остане с теб'? Да се ожените или просто да ти помага? ;)
И би ли се омъжила за някого само заради детето? Дори и да не се обичате толкова силно?
А би ли се омъжила за някого, когото обичаш, но се жените само защото си забременяла, а не защото и двамата изведнъж сте го поискали. Имам предвид бракът да е следствие на първо място от детето, а не от силните ви чувства? (:

sexyyyy93
05-24-2009, 20:30
Да,то без чувства просто не ми се получава! :)

3oPuTy
05-24-2009, 20:33
3oPuTy, какво значи 'да остане с теб'? Да се ожените или просто да ти помага? ;) "Да остане с мен",т.е. да си продължим връзката.
И би ли се омъжила за някого само заради детето? Дори и да не се обичате толкова силно? НЕ!Не бих се омъжила за някого заради детето :) Както казах дори не бих очаквала момчето да ми помага за детето,а какво остава за сватба ...
А би ли се омъжила за някого, когото обичаш, но се жените само защото си забременяла, а не защото и двамата изведнъж сте го поискали. Имам предвид бракът да е следствие на първо място от детето, а не от силните ви чувства? (: Хммм мисля,че не ... Не бих се омъжила за някого само заради детето ... Не си струва да се омъжа на 18-19 год. и след някой друга година да се размотавам по съдилища заради (евентуален) развод :) Пак казвам - на тази възраст нито аз,нито момчето ще е готово за семеен живот ... Не си струва да създаваме семейство и след време някой от двамата (или и двамата) да съжаляваме ... :?

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 20:36
Ясно. ;)
Благодаря за изчерпателните ви отговори и на 2те. ;)

3oPuTy
05-24-2009, 20:38
Ми темата е интересна за това даваме изчерпателни отговори ;)

sexyyyy93
05-24-2009, 20:41
Абсолютно съм съгласна! :) И добре,че има някой,който поне да пуска наистина заинтригуващи и умни теми! :grin:

Rofl4e
05-24-2009, 21:08
не бих го задължила :P

loveme
05-24-2009, 21:11
ау дано скоро време не става така.. ( да чукна на дърво) :-o
а ако съм в такава ситуация .. 100% детето няма да го дам в някой дом за сираци или там квото е..ще го задържа ..а дали със или без баща то ще се реши.. но ще гледам детето да е здраво и да живее щастливо :)

sh3_1s_7h3_0n3
05-24-2009, 21:44
Странно защо повечето оттук твърдят, че правят секс, но явно не са дорасли дотолкова, че да могат да се замислят дори върху такава хипотетична ситуация.
Което само показва колко неподготвени сте да се отдадете на това иначе удоволствие. :?

Biskfitka
05-24-2009, 21:44
Еми и аз не бих го дала в дом за деца.Но няма да се оженя само заради него.Бих приела помощ от бащата,може и да си продължим връзката,но не и да се женя... :? Дано не ми се налага скоро да мисля за такова нещо,че.... :o

sexyyyy93
05-24-2009, 22:12
В моя град има едно момиче,което забременя на 15,за да задържи приятеля си!Роди детето!Тя буквално принуди момчето да се ожени за нея!И наистина се ожениха! :-o
Е сега уж са щастливо семейство,но ще видим докога ще се закрепи връзката им! :)

MalKa_BLuDnica
05-24-2009, 22:15
Аз ще си го гледам сама..ако той иска да помага и да бъде до мене оше по-добре! В никакъв случай няма да го насилвам и да му напомням всеки ден че има дете ! В такива моменти се разбира доколкот е силна връзката с един човек..ако не избяга като му съобщя че ще става татко бих се омъжила :grin: :smt011

babity
05-24-2009, 22:46
Странно защо повечето оттук твърдят, че правят секс, но явно не са дорасли дотолкова, че да могат да се замислят дори върху такава хипотетична ситуация.
Което само показва колко неподготвени сте да се отдадете на това иначе удоволствие. :?

Преди да се качиш в самолета не мислиш какво ще правят близките ти като се разбие и умреш нали?

По темата: Аз пък бих искала мъжът да поеме някаква отговорност. Естествено, ако не говорим за секс за една нощ, с непознат. Не съм го правила сама това бебе - да си е държал момчетата далеч от яйцеклетката ми. Знам, че малко несериозно изглежда както го пиша, но в такава ситуация мъжът като такъв е длъжен да поеме поне една финансова отговорност за нещата. Бебето не струва никак малко. А в случай, че той поиска да се оженим... еми да, мисля, че бих се оженила за него. Всичко зависи от обстоятелствата.

egois74e
05-24-2009, 23:24
ами ако обичам момчето ще му кажа какво мисля и ще му кажа че той също има отговорности ако пожелае да го отгледа с мен ще се радвам а ако не ..ми не е болка за умиране просто ти става ясно колко е отговорен...ааа и не съм съгласна с някои мнения на 3oPuTy понеже щом има акъл да ти напрай бебе ще трябва да му дойде такъв и да го отгледа и възпита наравно с теб...прекалено си загрижена за него и неговия живо мила...ддзн..не си искала да му провалш живота с тва бебе, той не бил длъжен...мн странно как реши че ти не искаш да провалиш неговия а той може да провали малко или много твоя като ти напраи бебето и после те заебе... еднакво е..поне аз тъка мсила :-)

3oPuTy
05-25-2009, 05:38
ами ако обичам момчето ще му кажа какво мисля и ще му кажа че той също има отговорности ако пожелае да го отгледа с мен ще се радвам а ако не ..ми не е болка за умиране просто ти става ясно колко е отговорен...ааа и не съм съгласна с някои мнения на 3oPuTy понеже щом има акъл да ти напрай бебе ще трябва да му дойде такъв и да го отгледа и възпита наравно с теб...прекалено си загрижена за него и неговия живо мила...ддзн..не си искала да му провалш живота с тва бебе, той не бил длъжен...мн странно как реши че ти не искаш да провалиш неговия а той може да провали малко или много твоя като ти напраи бебето и после те заебе... еднакво е..поне аз тъка мсила :-)
Нали се сещаш,че НИКОЕ момче на тази възраст няма да направи бебе на някое момиче НАРОЧНО!!!Тези неща понякога стават дори,когато момчето и момичето използват повече от едно предпазно средство (давам пример с една приятелка:Тя пиеше противозачатъчни повече от година,той използваше презерватив и на края к'во?!Тя забременя...)
Освен това никого не съм карала да се съгласява с мен ;) Щом ти си мислиш,че имаш право да съсипваш и живота на момчето - ноу проблем ... Аз обаче не бих го направила,защото аз ще съм по-виновна от него ... Защо ли?!Защото щом съм стигнала до етап,в който аборта е невъзможен значи аз не съм си свършила "работата" като хората ... Не съм забелязала признаците на бременността и за това се е стигнало до там!А и както казах ако момчето иска да е с мен след като разбере за бебето или иска да помага - добре :),но определено не бих го манипулирала с бебето :? Нито той ще го заслужава,нито бебето ...


П.П.Сори ако пиша малко несвързано,но още ми се спи :oops:

hottie
05-25-2009, 06:13
what3ver точно така :) Няма смисъл да съсипвам и неговия живот заради една "грешка" ... Ясно е,че щом сме правили секс имаме някакви чувства един към друг,но все пак на тази възраст не може да се говори за истинска сериозна връзка :? Естествено ако той сам пожелае да остане с мен,да помага за детето и т.н. няма да откажа,но определено не бих го накарала да прави нещо против волята и желанието му :)

Много егоистично мислиш. Не смяташ ли че това дете някой ден ще пита за биологичния си баща? Не смяташ ли, че ще се нуждае от него? Отговорността поемате двамата, не само ти.

P.S. Зори, представи си, че не можеш да направиш аборт поради медицински причини, например(т.е. не си ти виновна, че си стигнала до това положение).

3oPuTy
05-25-2009, 07:09
Много егоистично мислиш. Не смяташ ли че това дете някой ден ще пита за биологичния си баща? Не смяташ ли, че ще се нуждае от него? Отговорността поемате двамата, не само ти.

P.S. Зори, представи си, че не можеш да направиш аборт поради медицински причини, например(т.е. не си ти виновна, че си стигнала до това положение).
Хоти нали знаеш,че ако бащата не иска да има нещо общо с детето или с мен аз не мога да го накарам на сила да остане с нас,да се оженим и прочие ... А и за к'во му е на детето ми баща-страхливец?!Казвам страхливец,защото момче на такава възраст (19-22г.) не би поело отговорност само от страх ... По-добре детето ми да си расте само с майка,от колкото до себе си да има човек,който не го обича и го смята за грешка :?
Що се отнася до медицинските причини - за това не се бях замисляла :-o,но въпреки това мисля,че пак няма да очаквам нещо от бащата ... Ако той поиска да остане с мен или да помага на детето - добре,ако не иска - здраве да е ... не ми трябва безотговорен баща :?
Не смятам,че мисля егоистично ... Познавам момиче израснало само с майка си,което не познава баща си,но и не иска да го познава точно поради причината,която дискутираме в момента (т.е.,защото не е поел отговорност,когато майка й е била бременна).Познавам и две момчета,чиито родители са заедно заради тях (единствената разлика е,че родителите им са били по-големи,когато е станал "гафа") и повярвай ми не бих искала моето дете да е на тяхно място,само защото се предполага,че трябва да бъде с двамата си родители ... :?

Както и да е :) Може наистина да не съм права,но нали знаеш,че човек няма как да е сигурен в думите си докато дадено нещо не му дойде на главата ... :) Е да се надяваме,че на мен няма да ми дойде,де ... :)

hottie
05-25-2009, 07:17
Е ако ще навлизаме в подробности да. Естествено, че ако той не желае няма да го насилваш, а и няма смисъл.
Но ако иска да признае детето, защо не.

3oPuTy
05-25-2009, 07:38
Е ако ще навлизаме в подробности да. Естествено, че ако той не желае няма да го насилваш, а и няма смисъл.
Но ако иска да признае детето, защо не.
В предишните мнения няколко пъти казах,че ако той иска да признае детето няма да има никакъв проблем,но ако не иска - няма да го карам на сила или да очаквам някаква помощ от него :)

OstraPisalka
05-25-2009, 07:43
Дано не се стигне до там.А ако се ще го задържим естествено все пак това е плод на нашата любов и няма да се крием от това я :)

Bellatrix
05-25-2009, 07:46
С моят приятел сме говорили за това. В крайна сметка нищо не е сигурно. Ако има шанс за аборт - той ще го плати.
Ако няма - ще се оженим.

hottie
05-25-2009, 07:52
Е ако ще навлизаме в подробности да. Естествено, че ако той не желае няма да го насилваш, а и няма смисъл.
Но ако иска да признае детето, защо не.
В предишните мнения няколко пъти казах,че ако той иска да признае детето няма да има никакъв проблем,но ако не иска - няма да го карам на сила или да очаквам някаква помощ от него :)

Значи съм прочела погрешно, за което се извинявам :oops:

HichNeMiPuka
05-25-2009, 08:25
много фактори могат да окажат влияние на решението ми
ако е било просто секс и нямам никакви чувства към момчето
няма смисъл да сключваме брак

пък дори и да се обичаме и да държим един на др
ако не желаем да сключваме брак
няма смисъл да го правим
като цяло това са отживелици


ще отгледам детето със или без помощта на бащата

3oPuTy
05-25-2009, 09:31
Е ако ще навлизаме в подробности да. Естествено, че ако той не желае няма да го насилваш, а и няма смисъл.
Но ако иска да признае детето, защо не.
В предишните мнения няколко пъти казах,че ако той иска да признае детето няма да има никакъв проблем,но ако не иска - няма да го карам на сила или да очаквам някаква помощ от него :)

Значи съм прочела погрешно, за което се извинявам :oops:
Всеки прави грешки,така че спокойно ;) :P

BuKTopuq
05-25-2009, 12:33
Първоначално ще и помагам без съмнение с каквото мога,няма да я оставя за нищо на света,но за женитба не съм сигурен,защото би било рано,но след време да бих се оженил за нея. :) :-)

Thunder01
05-25-2009, 12:41
Еми ще си нося последствията , все пак детето ще е мое а пък и грешката ( ако е такава ) си е на двама ни . А за женитба не разбирам защо толкова се държи на брака , не смятам че трябва да се жениш при положение че и двамата си имате доверие и тн. Важна в брака е клетвата която полагаш , тя е най най във него . (:

Lyubeto
05-25-2009, 12:45
Първо ще се замисля над факта в какви точно отношения сме с бащата . После ще кажа и на самия него . Ще го обсъдим и ще стигнем до някакво решение. Така или иначе дали ще поеме отговорност за детето или не ще е в по- голямата си част негово решение . Естествено ако реши ,че не може да поеме такава отговорност, въпреки всичко ще изисквам някаква издръжка за детето , защото не съм си го направила аз сама . Дори и да нямам нужда от парите пак ще ги искам . Детето ми ще знае ,че може и баща му да не е с нас , той все пак мисли за него и му помага финансово. А ако положението с бащата е както със сегашния ми приятел - ще заживеем заедно ,а кой знае може и да се оженим . Ако се случи съм сигурна ,че няма да ме остави.Говорили сме на тази тема доста пъти.

zay4e
05-25-2009, 13:36
Аз си обичам приятеля си и щях да искам да се омъжа за него.И без това мн искам дете от него,но той още учи :(