PDA

View Full Version : Кристалните черепи....



blackvelvet
05-25-2009, 14:37
Първият намерен кристален череп е направен от чист кристален кварц. Хората които вярват в психическата енергия на кристала казват, че черепите са концентрирана енергия и имат силата да увеличават щастието и да подобряват живота, само като се пипне държи или му говориш; други пък казват, че кристалните черепи могат да се използват като кристални топки за врачуване. Твърденията за лекуващите и свръхестествени сили на кристалните черепи не се поддържат от научните среди. Те отричат да са потвърдени необикновените феномени свързани с черепите или за по нататъшна потребност за изследвания в тази област, освен странното в метода на изработката им.
Може би най-известния и загадъчен череп е този намерен през 1926 година от Анна Льо Гион Мишел Хеджес. Бил е намерен, според нея, заровен под руините на олтара на храма в Лубантун в Британски Хондурас. В писмо собственичката твърди, че "и е било казано от няколкото останали маи и от висшия духовник да предава смърт". Известен е още като "черепа на съдбата". Може би защото е популярен с лечебните си свойства. Черепа е направен от чист кварцов кристал(въпреки че бижутерите го отричат). висок 13 см., 18 см. дълъг и 13 см. широк, като това е приблизителния размер на човешки череп с перфектни детайли. Метода на гравиране е абсолютно необичаен и непознат за човека. Според специалисти черепа е обработван изцяло в разрез с общопознатите техники и не са използвани метални инструменти. Установено е че черепа е на 3600 години и е използван от върховния жрец на Маите при изпълнение на ритуали. Разказва се, че когато е пожелавал смърт тя неотменно се случвала.
Още два такива черепа са намерени, познати като британския кристален череп и парижкия кристален череп и и двата са купени от търговци в Мексико през 1890 г. Двата черепа са почти идентечни, но за разлика от първия са направени от cloudier crystal.
Друга двойка кристални черепа са кристалния череп на Маите и черепа от аметист. Открити са през 1900 г. в Гватемала и Мексико и пренесени от маиски свещеник. и двата си приличат много.
Още един череп е открит и се знае като тексаския кристален череп. Той е само един, тежи 18 паунда и е намерен в Гватемала.
ЕТ кристалния череп е още един намерен в началото на 20 век в централна Америка и е направен от smoky crystal.
Единствения познат кристален череп, който прилича на този на Митчел Хеджес е наречен "rose crystal skull". Намерен е близо да Хондурас и Гватемала.
От неизвестни източници се знае, че черепите са 13 на брой и че крият информация в себе си, но човечеството не е готово за нея.
Затова и кристалните черепи си остават една от най-големите загадки на света.

----------
Като прочетох повечето статии за кристалните черепи,толкова повече се замислях дали това е истина или е някакъв мит...

Ilikeliljon
05-25-2009, 15:09
Кристалния череп е много известен артифакт, мисля че по-точно е намерен в Белиз. Иначе кристаал се използва в научно-фантастичния сериал Старгейт СГ-1 като проход към друго измерение, за среща с извънземни. Честно казано това ми е инфото, всичко друго, което е написано изглежда малко тъпо. Ако ти е интересно виж тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Crystal_skull :) :)

ZipFail
05-25-2009, 20:42
Кристални черепи са били намирани и другаде и днес може да се видят в престижни музеи в Европа и Америка. Но въпреки това черепът се смята за уникален. Изработен е от цял прозрачен къс планински кристал, в който се виждат вътрешни вени и мехурчета. Само иронична усмивка предизвикват твърдения на онези експерти, според които кристалът е шлифован с пясък. Те стигат до това заключение, след като изследванията под микроскоп не са намерили следи от метални инструменти. За да се обработи ръчно, с пясък или с нещо по-твърдо, са необходими най-малко 150 години по 12 часа упорит дневен труд на много занаятчии. Някои изчисляват, че за постигането на този резултат ще бъдат необходими 800, 1000 или 1500 години. Не вярвам, че ще се намерят майстори, които да се заемат с толкова тънка и продължителна работа.

Планинският кварцов кристал не може да се реже и всеки опит би завършил с натрошаване. Освен това майсторите по шлифоване знаят, че кварцовият кристал расте спираловидно около невидими оси. Те могат да се видят само при определени условия и силно увеличение. Обработката може да се извършва само по посока на тези оси. И най-незначителното отклонение веднага би го натрошило на малки късчета. А кристалът на маите е обработен тъкмо по този невъзможен начин.

Тянко, зле си 8-)

themusicinme
05-26-2009, 04:46
Аз съм чула, че кристалните черепи са 13, пръснати по Земята, и ако се съберат всичките, ще се създаде някаква мощ, която ще спаси света от погубването му, тъй като това се предполага, че ще стане 2012 г. - според пророчеството на маите - апокалипсиса. Аз вярвам до известна степен и в кристалните черепи, и в пророчеството на маите. Маите са били доста развит народ. Имали са мистични способности. Едва ли са го казали просто така? Сигурно тези кристални черепи са създадени именно за спасението. И са черепи, не кристални пръчки примерно, т.е. отнасят се пряко за човека, за човешкия вид. Не искам да вярвам нито в едното, нито в другото, но самото съществуване на двата факта води до това, че има някакъв смисъл - въпросът е какъв. Дано да не е такъв, какъвто се предполага.

ZipFail
05-26-2009, 10:25
Не вярвам. А да поставяш под критика нещо за което не си прочел и 2 реда граничи с умствена изостаналост..

ShiZo
05-29-2009, 13:07
Аз съм чула, че кристалните черепи са 13, пръснати по Земята, и ако се съберат всичките, ще се създаде някаква мощ, която ще спаси света от погубването му, тъй като това се предполага, че ще стане 2012 г. - според пророчеството на маите - апокалипсиса. Аз вярвам до известна степен и в кристалните черепи, и в пророчеството на маите. Маите са били доста развит народ. Имали са мистични способности. Едва ли са го казали просто така? Сигурно тези кристални черепи са създадени именно за спасението. И са черепи, не кристални пръчки примерно, т.е. отнасят се пряко за човека, за човешкия вид. Не искам да вярвам нито в едното, нито в другото, но самото съществуване на двата факта води до това, че има някакъв смисъл - въпросът е какъв. Дано да не е такъв, какъвто се предполага.

Много филми.

padnaloblak
05-29-2009, 17:41
Аз съм чула, че кристалните черепи са 13, пръснати по Земята, и ако се съберат всичките, ще се създаде някаква мощ, която ще спаси света от погубването му, тъй като това се предполага, че ще стане 2012 г. - според пророчеството на маите - апокалипсиса. Аз вярвам до известна степен и в кристалните черепи, и в пророчеството на маите. Маите са били доста развит народ. Имали са мистични способности. Едва ли са го казали просто така? Сигурно тези кристални черепи са създадени именно за спасението. И са черепи, не кристални пръчки примерно, т.е. отнасят се пряко за човека, за човешкия вид. Не искам да вярвам нито в едното, нито в другото, но самото съществуване на двата факта води до това, че има някакъв смисъл - въпросът е какъв. Дано да не е такъв, какъвто се предполага.

1. календарът на маите не предсказва апокалипсис а край на някакъв космичен цикъл от време който е точно на 31.12.2012. тва е края на 3тия календар който е и последния такав намерен.
2. апокалипсис не изначава разруха и опустошение, а откровение. коренът на думата е по стар от библията така че не спорете :)
3. не знам за вас но на мен черепът ми звучи като заплаха... едва ли е нещо което е направено с добра цел :D все пак защо не са направили цяла глава а само череп ... припомнете си знаците които се поставят на смъртоносните химични в-ва примерно (черепче с кръстосани кости)
4. числото 13 не води на добре в нито един момент от историята ... + тва е основата на суеверията днешно време ......

така че поне според мен отпадаш мила...

themusicinme
06-04-2009, 06:01
padnaloblak,
1. ето по темата за календара на маите: "В основата на календара на маите е митичната дата 13.08.3113 г. пр.Хр. Продължителността на неговата година е 365,2420 денонощия. Той е удивително точен - съвременни изчисления сочат, че годината на календара, който използваме, съдържа 365,2422 денонощия.
Маите смятат, че Вселената съществува в рамките на велики цикли, чието начало съвпада със сътворението на човека. Според тях първият трае 4008 години и

приключва със силно земетресение

Вторият продължава 4010 лета, в края му се развихря свръхмощен ураган. Финалът на третия (4081 г.) е причинен от огнен дъжд, излял се от кратерите на много вулкани. Невероятен потоп бележи края на четвъртия (5026 г.). Ние живеем в петия цикъл, който започва на 13.08.3113 г. пр.Хр. и завършва на 21.12.2012 г.
Надпис на каменни стълбове, дело на маите, съобщава, че човешката история се управлява от особен лъч, чийто източник е в ядрото на нашата галактика (Млечния път). Този лъч наподобява светлината на морски фар. Представете си как тя пълзи из необятната шир и от време на време в нея попада рибарска лодка.
В "онзи" надпис се казва, че Земята е огряна за пореден път от галактичния лъч на 13.08.3113 г. пр.Хр. Какво ще се случи на 21.12.2012 г., деня след приключването на петия цикъл? Пак ли ще се окажем в лъча?
Има тотален разнобой в мненията на учените, занимаващи се с тази загадка. Част от тях са убедени, че Слънчевата система ще загине поради катаклизъм в ядрото на Галактиката. Други вещаят, че

сблъсък с астероид или комета

ще причини гибелта на човечеството, ще отклони планетата ни от сегашната й орбита и ще я запрати в още по-затънтена провинция (Слънчевото семейство е разположено в периферията на Млечния път). Трети прогнозират внезапни силни земетресения, гигантски вълни цунами, изригвания на вулкани и др., причинени от неведоми процеси в земното ядро. Не са малко и специалистите, които са на мнение, че хомо сапиенс ще се самоунищожи - няма да успее да озапти глобалното затопляне. Астролози също предсказват катаклизъм на 21.12.2012 г." Изчерпателна, а?
2. прав си за думата апокалипсис. Видях в уикипедия. Но също пише, че " термин, с който се обозначават текстове, носещи пророчески и обикновено есхатологичен характер". Значи е отркровение и пророчество.
3. На мен ми звучи логично. Нали става впрос за гибелта на човечеството, защо да не е череп в такъв случай? Защо ще са пръснати, ако са за разруха, ако се открият? Значи е капан.
4. Вярването за сатанинската сила на числото 13 е разпространено сред различните народи, независимо от степента на тяхната култура и образованост. И нашият народ не прави изключение в това отношение.
"Страхът пред съчетанието на петък и 13-о число крие корените си в древността. Според поверията в такива дни на шабаш долитали по 12 вещици, а като 13 на веселието се появявал самият Сатана. Някои тълкуватели на библейските текстове са уверени, че именно в такъв ден Ева и Адам са откъснали забранения плод. И в самия “черен” петък Каин е убил своя брат Авел. Заради тези “събития", свързани с "дяволската дузина" (числото 13) трискайдекафобията е разпространена само в страните с християнска култура." Няма да крия, че и на мен не ми харесва това число. Може да си е просто число, нз.

padnaloblak
06-04-2009, 12:34
ето такива мнения харесвам ! щом твърдите нещо го докажете. ей така се прави. и бтв научих нкои нови неща :) . само че не разбрах след като е петият цикъл значи светът е оцелял цели четири такива до сега .. не следва ли че е възможно да оцелеем и след този ? не видях нито една прогноза която да казва че света ще оцелее :D

blackvelvet
06-04-2009, 14:41
ето такива мнения харесвам ! щом твърдите нещо го докажете. ей така се прави. и бтв научих нкои нови неща :) . само че не разбрах след като е петият цикъл значи светът е оцелял цели четири такива до сега .. не следва ли че е възможно да оцелеем и след този ? не видях нито една прогноза която да казва че света ще оцелее :D

:-D Като не съм жива тогава,защо да ме интересува :-D ...шегувам се.Всъщност не съм се замисляла върху това дали света ще оцелее и след този пети цикъл.Но ми се струва логично....все пак досега е оцеляла,нали ;)

themusicinme
06-04-2009, 19:36
padnaloblak, радвам се, че ти харесва отговора ми, понеже помислих, че ще се подразниш и ще ме нападнеш. Е това е само форум де, но все пак. :)
Мисля, че ще оцелее човечеството. Чела съм нещо, което може би има връзка с 2012 г. Учителят Петър Дънов (сигурно сте чували за него, основател на Бялото братство) казва, че наближава времето на шестата раса. Ние сме петата и ще ни сполетят мн катаклизми и такива неща с цел очистване на хората, пресяване, така да се каже. Не знам точно какво се има предвид. От човек съм чула, който е чел предполагам, за да го знае, че ще се разкрие невидимият свят и мн хора ще полудеят и ще останат тези, които си запазят ума. За кристалните черепи казвам само какво съм чела. По-скоро нямам мнение. Иска ми се и те да не съществуват, и да не идва край на света или каквото и да е. Плашещо е. Вярно, че има мн негативизми в нашето време, но пък не е толкова зле, че да се стига дотам. Може да са само предположения и нищо лошо да не се случи. Но пък факта, че съществуват кристални черепи, мисля че е добре да се разбере за какво служат, така или иначе съществуват/ако съществуват. Но ако не се знае къде може да са, намирането може да е невъзможно. А и това, което ни се предлага като информация, откъде да знаем, че всичко е достоверно? Знаете, има тайни организации, държавни или други, които може да заблуждават с някаква цел с тези неща или пък да потулват мн неща, които са от значение.

Ilikeliljon
06-04-2009, 19:58
Езотерични теории за света, колкото искате. Честно казано не се знае какво ще стане. Иначе един интерес факт, който на мен ми направи впечатление от едно предаване по Дискавъри. На всеки 200 000 години магнитните полюси на Земята се обръщат и през времето на обръщането защитата на Земята от слънчевия вятър намалява и впоследствие за известно време е изключително малка. Което действа пагубно на живия свят. А ето го и факта, те не са се сменяли от 800 000 години, тоест ако направим връзка с антропологията, горе-долу от зората на човечеството. :) :)

themusicinme
06-05-2009, 07:11
Тогава защо в предаването са казали такова нещо, като полюсите не се сменят? Аз не виждам логика да се сменят.

Ilikeliljon
06-05-2009, 08:40
Тогава защо в предаването са казали такова нещо, като полюсите не се сменят? Аз не виждам логика да се сменят.

Предаването казаха, че не са се сменяли от 800 000 години, което било странно, но вече с азапочнали да се сменят. Процеса е започнал вече. Защо се сменят сега точно и аз не мога да кажа:) :)

themusicinme
06-05-2009, 11:01
Но в какъв смисъл се сменят, че не го разбирам?

Ilikeliljon
06-05-2009, 11:28
Но в какъв смисъл се сменят, че не го разбирам?

Ами да ти кажа и на мен точно не ми е познат принципа. Но накратко има два вида полюси така да го кажа. Географски полюс и магнитен полюс, като двете линии на географския и на магнития не съвпадат, а имат отклонение от около 15 градуса. Неслучайно сега новите навигационни системи трябва постоянно да правят корекции иначе кораба ще се изгуби в океана или морето. На всеки 200 000 години магнитните полюси се разместват като северния магнитен отива на юг, а юнжния на север. През това време магнитното поле на Земята отслабва и слънчевия вятър може лесно да навлезе на Земята (слънчевия вятър е поток от заредени частици, но им забравих името). Едно дело на слънчевия вятър, което се наблюдава само на полюсите, защото там пада по-косо вълната е аврора бореалис или Северното сияние. Та Земята има магнитно поле, което се разпростира на няколко хиляди километри извън нея в открития космос. Като започне промяната то ще отслабва и ще се приближава към Земята (магнитното поле) и микровълните и слънчевия вятър ще проникват по-лесно. В резултат на това рака на кожата ще се увеличи, изгарянията също и други подобни проблеми. :-o :-o

padnaloblak
06-05-2009, 11:52
самата смяна на полюсите доколкото аз знам се дължи на тва че южния (-) се зарежда положително а северния (+) се зарежда отрицателно и поради тая причина в определен момент "се сменят" :) поне според мойте знани е така

themusicinme
06-05-2009, 18:31
Мерси мн за обясненията. Разбрах горе долу за какво става въпрос. :) Разбрах. че няма противодействие и ще страдаме повече от слънцето :( Но и че това е временно? Там само когато я има смяната...