PDA

View Full Version : Защо не ми е казала



IncHeTy
05-25-2009, 18:28
Здравейте! Аз съм момиче на 12 и искам да споделя какво стана преди месец. Идва една комшийка вкъщи- от бебе ме е гледала смисъл имаме и най-голямо доверие,много е добра и винаги ми носи всичко което е направила.Та аз съм сложила слушалките и двете с баба си говорят (майка ми е в Италия и ба4ка с приятелят си - с ба6та ми се разведоха когато бях на 8-9. Та те си мислят 4е не ги 4увам и се заприказваха за майка ми и ба6та ми и разбрах не6то от което 6тях да падна - майка ми е направила аборт. :shock: :shock: :shock: И то 1-2 г преди да се разведат. Баба и казала да го махне понеже ако станело не6то - което стана - разведоха се,поне да е била с 1 дете нали все пак ако са 2 - грижите стават о6те по големи. На никой ни6то не съм казвала, само на вас - знаейки 4е вие сте добри и умни хора които 6те ме уте6ат или 6те ми кажат какво да направя. ПП- ком6ийката е с около 10 г по млада от баба но са най-добри фр :P :shock:

Rofl4e
05-25-2009, 18:49
е и? Явно баба ти се е оказала права

lipstik
05-25-2009, 18:52
Може би не ти е казала,защото си мисли,че си още малка и няма да можеш да я разбереш.И явно майка ти е усещала,че ще се развежда и заради това го е махнала.Спокойно,щом майка ти си има приятел може все пак да си имаш някога братче или сестриче.

LittlePrincess
05-25-2009, 18:55
Не е задължена да ти казва, ако смята, че това е правилното.

Biskfitka
05-25-2009, 18:58
Тогава си била много малка за да ти кажат.А и какъв е смисъла?Едва ли на майка ти и е приятно да говори за това. :)

term0t0
05-26-2009, 06:06
Към авторката,откъде си и кой квартал :shock:

cveteto64
05-26-2009, 07:31
Ако майка ти се е повлияла само от мнението на баба ти (баба ти е зле щом е на мнение, че едно дете може да пречи и да е в тежест на някой) според мен е направила голяма грешка. Развели са се след 1-2 нямало е как да знаят, че ще стане нещо такова, сега можеше да си играеш и да гледаш братче или сестриче вместо да седиш по цял ден на компа.

NeZaPoznat
05-26-2009, 07:54
И какво щеше да направиш ако ти беше казала ? :?

sexa_na_kompleksa
05-26-2009, 08:22
И според мен не е постъпила правилно... но кой ни пита.
А ти по-добре си мълчи. След свършен факт, нищо не можеш да направиш. На майка ти само ще й стане кофти, ако повдигнеш темата. Пък и ти тогава си била малка, какво е трябвало да ти каже? (мисля, че и сега си малка и не трябва да си вреш носа, където не ти е работата)

asi_basi
05-26-2009, 08:32
Ако майка ти се е повлияла само от мнението на баба ти (баба ти е зле щом е на мнение, че едно дете може да пречи и да е в тежест на някой) според мен е направила голяма грешка. Развели са се след 1-2 нямало е как да знаят, че ще стане нещо такова, сега можеше да си играеш и да гледаш братче или сестриче вместо да седиш по цял ден на компа.

Vie pak mnogo znaete babata zle li e ili ne? Vsmisal, 4e nie nito znaem finansovite vazmojnosti na tova semeistvo (sadeiki i po tova, 4e maika i e v 4ujbina da raboti, zna4i ne sa mn bogati4ki) ne mislete, 4e da se gleda 1 bebe e mnogo lesno i evtino... Sa6to qvno sa znaeli, 4e kam razvod otivat ne6tata a tova, 4e 4ak sled godina-dve e stanalo e samo podrobnost, za6toto qvno to e 6tqlo da stane taka ili ina4e 6tom babata go e kazala taka.
Ddz, az ne mislq 4e e 4aaaak takova golqmo prestaplenie, 4e e napravila abort. Avtorkata e o6te na 12g. i sega se 6okirva, no ako go be6e nau4ila sled nqkoq druga godinka kadeto moje6e da preceni argumentite na vsi4kite strani zameseni v slu4aq, sigurno nqma6e da pravi 4ak takava drama.
I posledno - ne mislq 4e na edno 8 godi6no dete bih tragnala da kazvam ili obqsnqvam, 4e 6te pravq abort ot ba6ta i. Az li4no go priemam za normalno, brakat i ne varvql i re6ila da pravi abort, emi ok kakvo tolkova. Maika ti e dostata4no golqma da preceni, 4e qvno tova e bilo pravilnoto re6enie v slu4aq. Sega si ima priqtel i moje ot nego da iska vtoro detence.... Pak i dali priqtelq i 6te6e da se saglasi priqtelkata mu (maika i) da e s 2 deca ? Pomislete malko predi da sadite jenata....Az znam mn jeni koito sa pravili abort a brakovete im sa si nared, prosto taka sa precenili ili neiskat deca ili ve4e imat 2-3 i nemogat da otglejdat o6te

Ehhhh kolko o6te ne6tica 6te nau4im za roditelite si dokato porasnem ...... :D

MoHuTo
05-26-2009, 09:53
Приеми, че и майка ти си има тайни и не се меси, където не ти е работа..

blackvelvet
05-26-2009, 11:22
Защото не е твоя работа :D ако беше по-голяма можеше да ти каже (въпреки че пак не е сигурно),защото тогава щеше да я разбереш. :)

Jumbie483
05-26-2009, 15:14
Не са ти казали, защото си прекалено малка за да разбереш всичко това.
Аз пък разбрах, че майка ми е имала две бебета преди мен, когато бях на 11 или 12 някъде. Голям шок. Не осъзнавах нищо, само исках да ги видя :? Глупава работа.. Само докарах на нашите главоболия и караници..
Сега осъзнавам всичко.. Дори ми разказаха.
Изкачай и ти още няколко години и може би ще ти споделят малко повече. Сега и да ти кажат.. нищо няма да стане.

IncHeTy
05-26-2009, 15:29
E и двете с баба са усетили.Това го разбирам - баща ми пиеше взимаше и мизерната заплата от 120 лева и я изпиваше. Просто ми е гадно. Пък и незнам защо - аз още от по малка разбирах мн неща - когато и изневери- разбрах без да ми е казано. Когато тя ми викаше че е наред а беше съсипана от болка - разбирах. А колкото до приятеля на майка ми - той казва че не е важно кой те е направил а кой те гледа- тоест той ми е баща. Грижи се за мен всичко е ок. Но предполагам че на 12 годишно дете това може да се обесни - така и така - усетихме че ще се стигне до там... Благодаря ви !

ThePowerOfLove
05-26-2009, 17:15
И аз мисля, че моята майка е правила аборт, защото не е искала 3то дете :neutral: Все пак избора си е нейн и в това отношение ти нямаш право на глас :?

teenems
05-26-2009, 17:44
еми то не е много твоя работа . пък и щом майка ти така е преценила значи така е правилно . моята майка и тя е правила аборт ,но е раждала цезарово и там колко време след това не е трябвало да се ражда . а тя бързо забременяла пак - но как да кажа по случайност и е абортирала . еми нищо не и казах ,пък и то не е било хубаво да ражда . ако имах брат или сестра щяхме да имаме 1-2 или 3 години разлика . в кяой моменти ми се иска ,но в други не

hisy
05-27-2009, 16:11
Приеми, че и майка ти си има тайни и не се меси, където не ти е работа.. +1

mynichka
05-28-2009, 14:54
Защото явно си била на 10 и не е било твоя работа!

alwaysnforever
05-28-2009, 15:29
Така е решила -> така е постъпила..не я съди, майка ти си е имала причини да не ти каже. :)

kinkygirl
06-26-2009, 22:44
може би е преценила че няма да приемеш постъпката на майка си и ще я намразиш за тва помисли ли?