PDA

View Full Version : съпруга ви



Rofl4e
05-25-2009, 19:40
мамита мъжете ви помагат ли и в отглеждането на бебоците и ако да как?

а в домакинската работа? 8)

iiirish
05-26-2009, 08:10
ние бебок още нямаме, а пък и сме "младички" още :-D
но моя мъж страшно много ми помага в кухнята - когато съм затрупана с готвене идва и ми измива съдовете, нерядко ми пуска пералнята и простира прането, той е и този, който по-често хваща прахосмука :D той просто е такъв, че не може да стои на едно място, и това мнооого ме устройва 8-) абе направо ми е златен :)

krem4et0
05-26-2009, 12:02
Мъж който не готви, не минава с прахосмукачка, не хвърля боклук и не мие чинии аз няма да взема. А, да и да си пере чорапите и бельото, моля. Да не съм домашна помощница?

Wrathchild
05-26-2009, 14:19
Според-зависи. Не всичко е точно разпределено. Както той ми е прал гащите, така и аз неговите. Както той се е заемал с храната и чистенето, така и аз. Но е задължително нещата да са разпределени, за да не пада всичко само на единия.

beb4yy
05-26-2009, 16:47
Е ти пък мамита хммм чак пак ще срещнем след 10 години и ще ти кажем :D

mgxpower
06-05-2009, 03:18
Вие пък ще кажете , че вие перете чорапите и гащите на приятелите си на ръка - хайде моля ви се хората са измислили пералните

RAWRRR
06-05-2009, 06:40
Аз бих му ги прала и на ръка с удоволствие :)
Преди да пусна пералня,винаги ги кисна и ги претърквам малко и чак тогава в нея.

Колкото по темата,с моя приятел не живеем заедно (той ми отхвърли наскоро предложението) , но бих искала сама да се грижа за домакинството.Неговата задача е само да не цапа.

mgxpower
06-05-2009, 10:23
В момента има толкова добри перални аз се чудя само как оше малко няма да отидат до терасата самми да прострат...така , че твоето плакнене преди това е безпочвено :)

DivoTo_KoTe
06-06-2009, 08:33
Аз бих му ги прала и на ръка с удоволствие :)
Преди да пусна пералня,винаги ги кисна и ги претърквам малко и чак тогава в нея.

Колкото по темата,с моя приятел не живеем заедно (той ми отхвърли наскоро предложението) , но бих искала сама да се грижа за домакинството.Неговата задача е само да не цапа.


+1 Пък едва ли мъжа би издържал :D

krem4et0
06-06-2009, 11:36
mgxpower, не е безпочвено. чорапи без накисване-абсурд да се операт, даже и с Ариел. Аз лично моето бельо си го пера на ръка с тоалетен сапун, защото е фино. Да не говорим, че някои дрехи също са фини и няма как да ги пуснеш в пералнята. Има и дрехи, които пускат боя. Даже и със студена вода да ги пера, пак тя се оцветява подобаващо. Изобщо прането ми е най-омразното домакинско задължение. Особено зимата да пера пускащи пуловери. Ей с тия ми ръце не мога да ги изстискам като хората и това е. Пердета също се киснат преди пералнята в солена вода, защото това е най-мръсното нещо в къщата. Наглед бели пердета каква чернилка оставят...Не, че не пера. Но дори и в пералнята да се пере си остава простирането, гладенето, подреждането в гардероба....С прахосмукачка няма да минавам. Това в прав текст съм му го казала. Рискува да живее в мизерия. Мен лично не ме дразни...Обещала съм да обирам праха и да чистя санитарния възел. Стига толкова.

А дали е така....времето ще покаже. Ако съм на тази си работа хич няма да се сещам, че е мръсно. Като се върна у дома нямам сили за абсолютно нищо.

hottie
06-06-2009, 14:46
И аз много от нещаща си ги пера на ръка ! Бельото задължително ! В пералня се скапва по-бързо. Някои дрехи също на ръка, тези които са по фини и с леки материи.

Wrathchild
06-07-2009, 06:28
Вие пък ще кажете , че вие перете чорапите и гащите на приятелите си на ръка - хайде моля ви се хората са измислили пералнитеБельото аз в пералня не си го оставям.
Та какво за казването?

darla
06-07-2009, 09:10
слава Богу,моя мъж ми помага адски много в отглеждането на малкия.Къпе го,приспива го,храни го ,играят си,занимават се,когато имам работа,нямам забележки.Забележките ми са насочени към домакинството-ако го накарам с 300 зора ще изчисти къщата,но обожава след като аз съм чистила цифра време да цапа и клепа и да си разхвърля дрехите навсякъде.Преди повече ми помагаше в домакинството,но с детето и работата и да иска няма особена възможност. Лошото е,че и аз трудно намирам време за чистене и като почна-хвърча като фурия,за да свърша много работа з амалко време. Обожава да готви, пере и простира,а санитарният възел от самото начало на връзката ни е негово задължение и съм много доволна. При нас никога не е стоял на дневен ред въпроса "ще помагаш ли с малкия?"...винаги го е гледал наравно с мен,че и повече дори.Какво повече мога да искам?!

MalKa_BLuDnica
06-13-2009, 18:36
Абе много м ие интересно мъжете що толкова много се шашкат като стане дума за бебета? С моя приятел ни се случи наскоро да направим един гаф и той полудя..само ходеше и повтаряше "ше го махнеш ...да да ше го махнеш! Задължително просто..оо да ше го махнеш!' (добре че не бях бременна че да се е самоубил сигурно) и аз седя и гледам тъпо...аз че ще го махна ще го махна ама все едно нарочно съм забременяла..само и само да го вържа за мене! Голямо е лайно ..аз понеже имам проблеми с яйчниците ..и един път си говорим и му казвам че ако забременея няма да го махна щото после може и да не забременя никога..мале откачи! Как няма да го махнеш луда ли си... :x :-x Викам може никога повече да не забременея..и той вика "ще си осиновим" и просто се отказах да споря! :( :@:@:@:@

darla
07-20-2009, 17:22
защо? Майка си имаш да ти върви след задника,жена ти не е за това...ще вземеш,ще вземеш,те други жени не останаха :-)

hardball
07-20-2009, 22:39
В момента има толкова добри перални аз се чудя само как оше малко няма да отидат до терасата самми да прострат...така , че твоето плакнене преди това е безпочвено :)
Хахаха, представих си го :D

Ufff
07-20-2009, 23:10
нищо не барва моя. плаща на друга да го прави обаче /за къщата, дете няма/

mgxpower
07-21-2009, 00:58
И аз много от нещаща си ги пера на ръка ! Бельото задължително ! В пералня се скапва по-бързо. Някои дрехи също на ръка, тези които са по фини и с леки материи.Да те взимам вкъщи щом си толкова старателна 8-)

Nadelina
08-24-2009, 11:27
Моя приятел в началото нищо не хващаше. Мама го беше научила, че като си хвърли фланелката и дънките на леглото, после веднага се прибират от нея; да му се сготви, да седне и като свърши да стане и да си легне да гледа телевизия и т.н. В момента и съдове мие, и прахосмукачка пуска, и боклука хвърля, и много готви (дори повече от мен). Веднъж го накарах и да пере на ръка , само за да види какво е. Вече съм абсолютно доволна от него, защото ми помага за всичко и съм сигурна, че когато дойде времето да си имаме дете и с него ще помага. И съм на мнение, че както си го научиш, такъв ще си го търпиш. Всички мъже от майките си са научени да бездействат и всичко да им е на готово.

iiirish
09-11-2009, 10:04
mgxpower, не е безпочвено. чорапи без накисване-абсурд да се операт, даже и с Ариел. Аз лично моето бельо си го пера на ръка с тоалетен сапун, защото е фино. Да не говорим, че някои дрехи също са фини и няма как да ги пуснеш в пералнята. Има и дрехи, които пускат боя. Даже и със студена вода да ги пера, пак тя се оцветява подобаващо. Изобщо прането ми е най-омразното домакинско задължение. Особено зимата да пера пускащи пуловери. Ей с тия ми ръце не мога да ги изстискам като хората и това е. Пердета също се киснат преди пералнята в солена вода, защото това е най-мръсното нещо в къщата. Наглед бели пердета каква чернилка оставят...Не, че не пера. Но дори и в пералнята да се пере си остава простирането, гладенето, подреждането в гардероба....С прахосмукачка няма да минавам. Това в прав текст съм му го казала. Рискува да живее в мизерия. Мен лично не ме дразни...Обещала съм да обирам праха и да чистя санитарния възел. Стига толкова.

А дали е така....времето ще покаже. Ако съм на тази си работа хич няма да се сещам, че е мръсно. Като се върна у дома нямам сили за абсолютно нищо.

Някак си не ми се вписваш в представите ми за нормална жена :) Ти винаги можеш да си вършиш задълженията, като намираш лесни начини за това. Какво значи, че някой други пускали боя при пране?! Хората са измислили за това цветоулавящите кърпички, които аз лично ползвам от почти една година и никога съм нямала проблем. Пъхам в пералнята както снежно бяло пране, така и тъмни дънки заедно с него и всичко, за което се сетиш. Накрая бялото си излиза перфектно бяло, и всичко е изпрано. Защо да пера на ръка, като хората са ме улеснили?!
Колкото до пертедата, може и да си права. Но аз пердетя нямам - не обичам. Затова се задоволявам само с миене на щорите от време на време, което ако се прави досатъчно постоянно, не се налага да търкам като замаяна.
И не виждам какво толкова трудно и досадно намираш в простирането, гладенето и подреждането в гардероба?! Това не може да ти извади душата, нали така :) Пък и всяко от тези неща става за отрицателно време стига да се организираш. Ако през цялото време мислиш колко ти е досадно да го правиш, то е естествено да ти изглежда още по-трудно.
А пък за минаването с прахосмукачката съвсем не мога да те разбера. Това е нещото в къщи, което лично на мен ми отнема най-малко време и не изисква никакви усилия. Нито търкаш,нито плакнеш...
Общо взето ти изкара домакинството най-мръсната и долна работа :lol: Аз не се оплаквам от тези си задължения, не съм казала, че еди си кое няма да правя или ще правя. Правя това, което мога и което ми позволява времето, като заедно с това имам невероятен мъж, който върши останалите неща, които аз не мога. Винаги се радвам на това, че той ми помага изключително много и точно затова никога няма да му "връча" график кой какво ще прави или няма да прави. Помощта, която получавам от него е досатъчно голяма, за да нямам подобни проблеми.
Той дори и чиниите и тавите ми мие, ако му кажа, че ме мързи. Но никога няма да кажа "отказвам да ги мия".

А пък специално при тебе както го нагърбваш с домакинска работа, той утре е в пълното си право да каже "аз колата си няма да мия- мий я ти" или нещо от сорта. Виждаш ли колко е глупаво острани?!
Извинявай, че го казвам, но твоето си е чиста проява на мързел, не на ненамиране на време. Или просто те е страх да кажеш, че си вършиш домашните задължения?! Има жени, на които това се отразява на достойнството им. Дано не си от тях

iiirish
09-11-2009, 10:09
но бих искала сама да се грижа за домакинството.Неговата задача е само да не цапа.

Всъщност има нещо вярно, че когато си вършиш нещо сама си най-сигурна, че е свършено като хората :D

krem4et0
09-11-2009, 12:31
Виж, аз съм си добра домакиня. Живея при родителите си все още, но общо взето последните 2-3 години чистенето пада на моите плещи изцяло. Имаме вила извън града и често уикенда родителите ми са там да я ремонтират. Аз оставам у дома и чистя, готвя, пера, гладя...Не ме бърка,не ми тежи,не ме мързи.

Скоро бях на почивка с приятелска двойка и ние с моя приятел. Направих 1 бързо сравнение между нас и тях. Момичето в другата двойка се нагърбваше с абсолютно всичко, когато беше техен ред за готвене, миене, чистене. При нас всичко беше просто естествено-правихме го двамата, заедно, без 1 скандал. Е, аз готвех, но той режеше продуктите, миеше съдовете, чистеше печката. Имам до себе си мъж-злато. Без 1 подканяне, без сърдене, без забележки работеше наравно с мен. Така както бих искала да бъде и в нашия общ дом.

Не обичам да минавам с прахосмукачката, защото е свързано с местене на дивани, маси, бюра, а това не ми е физически по силите. Всичко свързано с прането ми е неприятно и досадно. Мразя да пера, да простирам(особено зимата е огромен кеф да ти се вкочанят пръстите), да прибирам, сгъвам и гладя. Почти не гладя собствените си дрехи-купувам такива,които не се мачкат. Единствено ризите на баща си гладя и то с огромна досада. За сметка на това обожавам да търкам ваната и хромираните прибори,да готвя, дори да мие чинии.


Иначе с него съм се разбрала кое е негова работа. Аз кофа с органични отпадъци няма да хвърля да речем. Ако ще и дапрелива-тежи 10 кг и от миризмата повръщам.

iiirish
09-11-2009, 14:07
Странни разбирания имаш :? Аз не казвам, че жената трябва да се нагърбва със всичко. Трябва да има синхром между двамата партньори, съгласна съм. Има го при теб, има го и при мен. С разликата, че аз не казвам "това няма никога да го правя". Някак си ми е кофти да го кажа, особено при положение че и не ми се налага, щом той сам проявява желание за домакинстване.
Всъщност адски много мразя "санитарния възел" :o За повече от година откакто живеем заедно, съм го измила точно веднъж, и то просто защото приятеля ми боядисваше през това време, и тъй като нямаше с какво да му помогна, реших да си намеря някаква работа. :?

krem4et0
09-12-2009, 09:07
Е, всеки има предпочитания все пак. А и като се разбираме-какъв е проблемът? Не мисля, че домакинството е женска работа и само жената трябва да върши всичко.

darla
09-12-2009, 11:20
^абсолютно съм съгласна! Много по-лесно е физически и за двамата ако си разпределят задълженията,а и никой мъж не иска жена му да е вечно недоволна,нацупена,да вдига скандали,че той не и помага и т.н.Колко по-лесно е да помогне вкъщи и по този начин да си "плати" доброто настроение и спокоиствието вкъщи

Biskfitka
09-12-2009, 14:34
^Малее повечето от вас колко работни мъже имаат.. :shock: Моя баща абсолютно нищо не прави,даже кара майка ми да му слага вечерята (ако ще вечеря сам..).Ама много им се радвам на скандалите заради това де 8-) Аз пък бих правила всичко с удоволствие (като се оженя..) стига да не ходя на работа и да имам време :D (А и сега го правя у нас..) Само буклука ии чистенето на банята не е за мене :? ...


P.S. Кремче,като си видях аватара за 1ви път,помислих, че това са огромни циции :lol: :-D

darla
09-12-2009, 16:52
^дори и да не работиш и да имаш време,повярвай ми,много бързо ще ти писне мъжа ти по цял ден да е навън(било то и на работа),а ти да си се заровила с парцалите вкъщи!

Biskfitka
09-12-2009, 21:06
^дори и да не работиш и да имаш време,повярвай ми,много бързо ще ти писне мъжа ти по цял ден да е навън(било то и на работа),а ти да си се заровила с парцалите вкъщи!Е,сигурно си права.. :( На мен сега ми е добре като си мисля така 8-)

krem4et0
09-13-2009, 19:16
Това са си лично моите гърди :D Просто ъгълът леееееееко лъже за размера.

С тениска на форума съм.

Да стоиш по цял ден и да шеташ в къщи не си е работа. На 2-рата седмица писва тотално.

Seducti0n
09-13-2009, 19:59
:) на мен пък не ми е неприятно да върша домакинската работа
като изключение прави прането на ръка, което ми е крайно противно

хах, сега си давам сметка, че доста помагам вкъщи, нищо, че наште винаги са недоволни...дори и като отида на някого на гости пак помагам, ако има с какво, ахаха сбъркаха работа :Р

krem4et0
09-14-2009, 06:57
2 дни се скапах от чистене и готвене(събота) и консервиране на чушки(вчера). Боли ме всичко, лошо ми е и въпреки 9-те часа сън съм просто разбита от умора...Не си е работа.

iiirish
09-14-2009, 07:46
^абсолютно съм съгласна! Много по-лесно е физически и за двамата ако си разпределят задълженията,а и никой мъж не иска жена му да е вечно недоволна,нацупена,да вдига скандали,че той не и помага и т.н.Колко по-лесно е да помогне вкъщи и по този начин да си "плати" доброто настроение и спокоиствието вкъщи

Аз не казвам, че това е изцяло женска работа. Всъщност и аз не върша всичко в къщи, но никога не мога да си позволя да се правя на "мамина принцеска" и да казвам "уф, не мога това, уф не мога онова" и да правя погнусени физиономийки :?

krem4et0
09-14-2009, 17:32
Не мисля, че съм мамина принцеса, защото от малка върша всякаква работа-от бършене на прах, до шпакловане и боядисване. Не обичам някои неща и ги причислявам към зоната"задължения". Но 1 път не съм хвърлила хранителните отпадъци. Моя кош, този в тоалетната....няма проблем. Това обаче не мога. Лошо ми е, момиче. Адски чувствителна съм на миризми. Много мразя зеле(варено, печено). Помириша ли го ме боли глава и повръщам. Е, зелето ми е по-приятно и от кофата с боклука. Да не говорим, че тежи. Кекава съм в ръчичките. Вчера едва успях 10 кг чушки да изтърбуша и сега имам мускулна треска на ръцете.....

Не бягам от работа, но не смятам, че съм длъжна аз да правя всичко. Не смятам, че съм длъжна да пера и чистя непрекъснато след някой си мъж, а той да вири крака пред телевизора. Искам до себе си партньор в живота и това се отнася за всяко отношение.

VeSna
10-10-2009, 13:27
Аз бих му ги прала и на ръка с удоволствие :)
Преди да пусна пералня,винаги ги кисна и ги претърквам малко и чак тогава в нея.

Колкото по темата,с моя приятел не живеем заедно (той ми отхвърли наскоро предложението) , но бих искала сама да се грижа за домакинството.Неговата задача е само да не цапа.


Ха ха ха ха - мъж, който да не цапа? Това е само този, който знае как се чисти после :Д

По темата - помага ми страшно много (по-точно поагаше, но започна работа) сега ми помага в къпането на бебока, когато си е в къщи ми вика "Излез някъде, помотай се 1-2 часа аз ще го гледам" Старае се да не цапа чак толкова, не мрънка когато няма "топла вечеря" или не са измити съдовете, прави яденето на детето (кисело мляко, сокчета и т.н.) Абе общо взето доста ми помага :)

Biskfitka
10-10-2009, 15:31
^Родила ли сии :grin: чакаме снимки на бебетоо...
Съжалявам за поста,не много ;д по темата