PDA

View Full Version : Подействало ли е хапчето



withoutbreaking
05-25-2009, 21:36
здравейте.. пиша по обичайните проблеми..
значи с приятела ми днес правихме секс с кондом както винаги.По принцип той свършва в мен в кондома,но днес като го извади кондома беше се скъсал и всичко е отишло в мен.................
аз изпаднах в паника естествено .. но той веднага реагира
веднага до аптеката
купи ми ескапеле и тест за бремонност,което хапче изпих 40 мин след случката..
на листовката на хапчето пише че трябва да се изпие 12 часа след акта и най късно до 3 дни..
аз го изпих след 40 мин..
също така пише,че в рамките на часа след изпиването му може да има странични ефекти като повръщане,диария,болки в корема и т.н, аз нямам никакви такива симптоми.вече минаха 5 часа.
въпросът ми е като ти нямам тези симптоми значи ли че хапчето е подействало или не е.. и трябва ли да се притеснявам иззлишно..
Въпросът ми е към тези,които са пили такова хапче,а не веднага да ме винят за нещо.И този тест за бременност утре сутринта ли да си го направя..
Мерси предварително :(

Т.7
swords1010

bitterbloom
05-25-2009, 21:48
Поздрав за бързата реакция!
Не е задължително да имаш симптоми от хапчето, те са преупреждение какво МОЖЕ да се случи като го пиеш, а не какво ТРЯБВА да се случи. Теста го пази, той сега нищо не може да хване. В листовката си пише кога е добре да се направи, ако си спомням правилно-ако ти закъснява с повече от 3 дни. Не се паникьосвай, пила съм ескапел няколко пъти, мои познати също, дори без симптоми не е имало проблем.
Не се паникьосвай!!!
Имай предвид че ескапел е хормонална бомба, която може да ти разстрои цикъла, така че дори да ти закъснее (по-вероятно е да ти подрани), не се шашкай! В такъв случай си направи теста, за да се успокоиш.

Не знам на колко си години, но ако имаш стабилно гадже, помисли за противозачатъчни таблетки. Нямат толкова странични ефекти колкото се твърди, а ще ти спестят такива моменти на паника.

hamacs563
05-25-2009, 21:49
За хапчето нз немога да ти отговоря,защото не ми се е налагало да използвам такова и дано не ми се наложи :( но за теста до колкото знам се прави минумум 1 седмица след това,но ако не си сигорна и си объркана (аз мисля,че си доста) отиди на лекар макар и да нямаш 18 години и дано есичко е наред и няма нещо нежелано :? и следващия път бъдете по кротки :-D :-D :-D

withoutbreaking
05-25-2009, 21:51
Годините нямат значение
знам с какъв човек съм,за това се радвам,че съм с него!
Значи да се надявам,че хапчето е подействало..
примерно ако реша да си направа теста нищо няма да покаже
да изчакам така ли ?
нищо не пише на таз листовка за тест изобщо
Майка му е лекарка та тя малко ме поуспокои.Даже ми написа рецепта,защото иначе не дават вече..

bitterbloom
05-25-2009, 22:00
Годините нямат значение
знам с какъв човек съм,за това се радвам,че съм с него!
Значи да се надявам,че хапчето е подействало..
примерно ако реша да си направа теста нищо няма да покаже
да изчакам така ли ?
нищо не пише на таз листовка за тест изобщо
Майка му е лекарка та тя малко ме поуспокои.Даже ми написа рецепта,защото иначе не дават вече..

Щом майка му е лекарка, няма какво да питаш във форума :) Тя знае най-добре.
Теста няма какво да покаже, защото той регистрира нивото на един хормон, който се отделя след като оплодената яйцеклетка се имплантира в стената на матката, а това става няколко дена след оплождането. Така че на сутринта след гафа, дори да се е случило нещо (дано не!!!), теста няма какво да отчете.
Спокойно! Ескапела е много ефективен. Ако се притесняваш, има шанс да ти закъснее от стрес и още повече да се шашнеш.

withoutbreaking
05-25-2009, 22:02
Да,но с майка му не мога да си говора такива неща.. но няма значение
а на теб подействало ли ти е ? закъснявало ли е?

bitterbloom
05-25-2009, 22:14
Да,но с майка му не мога да си говора такива неща.. но няма значение
а на теб подействало ли ти е ? закъснявало ли е?

Извинявай, понеже каза че майка му е написала рецепта, реших че е окей да си говорите.
Три пъти съм взимала ескапел без проблеми после. Няма 100% гаранция, добре е че си го взела веднага. При мен нямаше закъснение, а прокапах около седмица преди да ми дойде като хората, но на мои приятелки им е закъснявало. Просто то си е конска доза хормони за да действа ударно и да ти спре овулацията ако е на път, така че е нормално да ти обърка цикъла.

egois74e
05-25-2009, 22:28
Escapelle

Нежеланата бременност е драма за всяка жена.
Най-важно за предотвратяването й е бързото действие.
...
УПОТРЕБА
Приемете таблетката възможно най-скоро, за предпочитане до 12 часа след непротектиран полов акт, но не по-късно от 3 дни след това

JUSTDNB
05-25-2009, 22:33
Нали затва се наричат "странични ефекти",при някои се проявяват,при други - не.Радвай се,че не си от 1вите.Бързо сте реагирал,значи няма опасност.

summerlove66
05-26-2009, 05:48
На опаковката доколкото си спомням пише, че ако повърнеш трябва да го пиеш на ново .. Така че може да се радваш , че нямаш странични ефекти .. :)

swords1010
05-26-2009, 07:42
Спокойно. Страничните ефекти се дават като възможни. Въобще не е задължително да се появят. Ескапел пак си действа. :)

withoutbreaking
05-26-2009, 07:57
Escapelle

Нежеланата бременност е драма за всяка жена.
Най-важно за предотвратяването й е бързото действие.
...
УПОТРЕБА
Приемете таблетката възможно най-скоро, за предпочитане до 12 часа след непротектиран полов акт, но не по-късно от 3 дни след това


е това го знам... изпих го веднага след 40 мин,даже предполагам,че така ефектът е по-сигурен.
Направих си тест тази сутрин,беше отрицателен
За предпочитане ли е след 3-4 дни да си направя още един,а на този да не му вярвам... а и още не са минали 24 часа от тази тъпотия къде стана :(

Bobs
05-26-2009, 10:30
шанс да отчете вярно теста има чак след първата или втората седмица след половия акт ако не се лъжа :)

Rofl4e
05-26-2009, 10:47
аз съм пила ескапеле.. :) при мен също нямаше странични ефекти но си подейства..

и пише че е по добре да се изпие до 12-я час.. а не след.. ;)