PDA

View Full Version : Бременност



kriskaata
05-25-2009, 22:22
Здравейте,не мислих че някой ден ще пиша по тази тема,но ето че и аз се изложих!Имам сериозен приятел и правим секс без презърватив!3 дена след като ми свърши цикъла го направихме два пъти!Той свърши и след около 15 20 минути пак го направихме има ли шанс от бременност??

Искам мнения от хора който могат да ми кажат вярни неща,а не тъпи коментари .. мерси предварително ..!

bitterbloom
05-25-2009, 22:35
Дори да и свършил вън, има шанс да си бременна, преди еякулацията се отделят мали количества сперма. Не говоря наизуст, аз лично така забременях. От това че сте повторили, шанса се увеличава.
Дай подробности, кога беше това?

kriskaata
05-25-2009, 22:48
Това стана в събота не бяхме в града и нямаше от къде да си купя хапчета ...

Justicar
05-25-2009, 22:51
тая гадост я намерих в космополитън :

Може ли да забременееш?
Има минимален риск – особено ако цикълът ти е от късите - идва ти на 21 до 22 дни вместо средните 28. Ето защо: сперматозоидите могат да живеят от четири до пет дни. Обикновено овулацията ти е две седмици след началото на цикъла - доста време, след като цикълът ти е свършил. Но по време на кратките менструални цикли може да се получи така, че овулацията ти да е едва няколко дни след приключването на цикъла, когато сперматозоидите са все още живи – това прави оплождането съвсем реално. Ако правиш секс по време на цикъл и не приемаш противозачатъчни, предпазвай се с алтернативни методи като презервативите например.

горе/долу май се връзва с въпроса ти .. дано съм помогнал

bitterbloom
05-25-2009, 22:54
Ако не са минали 72 часа, взимай Ескапел. Риска не е огромен, но се случва. Достатъчно мои приятелки са забременявали така, не съм само аз. Стискай палци всчико да е наред-и без паника. Заради стрес може да ти закъснее. Ако стане така, 3 дни след закъснението си взимаш тест за бременност. Обикновено е отрицателен, успокояваш се и ти идва :)

Оттук нататък-ползвайте презервативи или мини на хапчета, няма смисъл да си разсипваш нервите. Дори този път да няма беля (стискам палци!!!), за другия път няма гаранция. Не можеш да разчиташ и на това че е скоро след цикъл, майка ми е забременяла с мен докато е била 4-ти ден В цикъл.

kriskaata
05-25-2009, 23:00
дано няма проблем .. утре ще си зема хапчета и така ,колкото за противозачатъчните съм много против да ги пия,а от тук натам секс без презърватив няма да има ... моля се само този път да не е станало :lol: :lol:

Justicar
05-25-2009, 23:02
то не пита , нали знаеш ...

bitterbloom
05-25-2009, 23:07
Не знам на колко години си, но аз пия хапчета от 17-годишна, значи 6 години, защото пропуснах 2 докато бях бременна и докато беше малко детето. Бях прекалено гроги и не се сещах да ги пия редовно, не за друго. Не исакм да те навивам, но ако отидеш на гинеколог, ще ти обяснят че днешните хапчета са с много намалени рискове. Има само определени зравословни проблеми които ги повишават.

Решението си е твое, аз само казвам моите лични впечатления. Стискам палци да нямаш изненади и всичко да наред. И...умната! :-P

kriskaata
05-25-2009, 23:09
знам че не пита на 17 съм,но ако съм бременна не само аборт ще има,но и наще ще ме убият!

bitterbloom
05-25-2009, 23:31
Надявам се да не се стига до там :) Знам как е с родителите много добре. Горе главата и без паника, вземи си хапчето и се вардете качествено занапред.

Ilikeliljon
05-25-2009, 23:39
Това, че имаш сериозен приятел не значи, че трябва да го правиш без презерватив :-x :-x :-x Сега за това имаш да питаш дали си бременна. По дяволите ползвайте презервативи и спрете с тоя метод на прекъснатия полов акт. :x :x

MarkKnight
05-26-2009, 10:28
Това, че имаш сериозен приятел не значи, че трябва да го правиш без презерватив :-x :-x :-x Сега за това имаш да питаш дали си бременна. По дяволите ползвайте презервативи и спрете с тоя метод на прекъснатия полов акт. :x :x Съгласен :) Сперматозоидите не различват дали ти е сериозен или не :?

kriskaata
05-26-2009, 12:19
не исках да ми обсъждате приятеля ми дали е сериозен или не ,а да напишете нещо по темата аКО сте некомпетентни по -добре и не влизайте :)