PDA

View Full Version : бенки



girl4eety
05-26-2009, 11:51
А добър ден ..
Искам да ви питам нещо ... значи имам много бенки по корема и гърба и то големи
Питала съм за махане можело само с изрязване ама остава много голям белег и не става целия корем и гръб да са ми няразани
Та знаете ли по някакъв друг начин да ги махна
Те са големи издегнати над кожата
на корема имам - 12
на гърба имам-21

П.С. ако може пишете само по въпроса ми благодаря

sweet_bubka
05-26-2009, 12:10
Много е опасно НЕДЕЙ :-)

girl4eety
05-26-2009, 12:13
да ама с толкова много бенки ме е срам да се саблека по бански или примерно с някои по кас потник

sweet_bubka
05-26-2009, 12:18
Аз имам 20 на едната ръка и към 18 на другата кефят ме имам една гадна на лицето много ама много исках да си я махна,но като ми казаха че може да хвана рак се отказах :(

j_adore2
05-26-2009, 12:34
Няма друг начин да ги махнеш,освен да ти ги изрежат,но е адски опасно.По - добре недей :)

Converse333
05-26-2009, 13:24
Върви на лекар.Някои бемки трябва да се махнат.Аз също имам много-на едната ръка имам 23.Имам и 3 бемки,които трябва да се махнат.Иначе ако ходиш много по слънцето ще растат растат и накрая се превръщат в рак.

ThePowerOfLove
05-26-2009, 13:50
Ако не са злокачествени, по-добре не ги закачай ;)

LovelyGirl
05-26-2009, 14:17
Това не е вярно, че само с рязане се махат..

Моя съученичка ходи при много добър специалист и си махна доста бенки с няколко процедури.
Мисля, че ги горяха или мазаха с нещо, но не я оперираха.
С всяка една процедура изсветляват все повече и накрая се махат.
Доколкото помня не беше и скъпо.

ParadOx
05-26-2009, 15:11
Аз имам 20 на едната ръка и към 18 на другата кефят ме имам една гадна на лицето много ама много исках да си я махна,но като ми казаха че може да хвана рак се отказах :(

Аз имам 33 на едната и 30 на другата ръка и една гадна под мишницата и не си я махнах поради същата причина
Недей опасно е

lilqna323
05-26-2009, 17:32
аз също имам достаа нз колко са но са много проблема ми е че на мен някои ме беха големи пФф ии една имах мн гадна на гърба и ми пречеше на сутиена .. ходих на кожен ( в софия става въпрос) и ми я махнаха няма нищо опасно или болезнено ти си с местна упойка и ква голяма стои няма дори конци ! нз точно с кво се шие но е като лепенка и след време на прегледа лекарят си я маха и няма дори белег сега .. 150 лв е едно махане :) не ти казвам нищо .. просто ви казвам и другата страна като опитала вече :-)

tonie__
05-26-2009, 17:34
принципно може без белез с лазер . цените ги има в и-нет ; мама пита дерматолог за моите,понеже искам да ги махна,но лекарката казала,че съм много малка и трябвало да се изчака и самите бенки да спрат да растат. ест ако са изпъкнали големи отиди на дерматолог и може да ги махне ако е опасно .. иначе ще чакаш да станеш пълнолетна :)

tonie__
05-26-2009, 17:35
lilqna323 150 лева за бенка е доста .. :? аз съм проучила е е по-малко,в рамките на 15-30 лева.. твоята каква е била и къде,че толкова много пари са ти взели ?


Едит: не дочетох целия коментар :D

Jesus
05-26-2009, 17:42
а за други белези да дали пак взимат по 50тина лева, както за бенките ?

girl4eety
05-26-2009, 18:01
да де ама да ходя с толково много и огромни бенки ме е срам
направо не мога да ходя и на море да се съблека по бански :-x :-x :-x :x :x

tonie__
05-26-2009, 18:03
кое предпочиташ- да имаш бенки или кожни проблеми СЛЕД премахването им ? :)

Suzie
05-26-2009, 19:42
Само аз ли си харесвам бенките? (:
По - гърба и аз имам доста, но не са големи ии си ги харесвам ^^ Имам и една над устната, нея най - я обичам. Придава ми чар 8) xdd

stop_looking_at_me
05-26-2009, 22:06
И аз имам доста... около 5-6 изпъкнали на гърба, но не ми пречат, не ме болят и са си там отдавна. Но, преди около 2 месеца прочетох статия за меланомата и гледах снимки и страшно се уплаших. В петък имам записан час при една от най-добрите дерматоложки тук в града но и дано нищо да ми няма, че в последно време голям стрес и тревога си създадох. Ще кажа как е минало.

Между другото, ако не ти пречат, не те болят и не се разкървавяват от дрехите ти, според мен няма смисъл да ги махаш. Аз моите ще си ги махна само ако наистина са опасни за здравето ми. Успех!

DimovB
05-26-2009, 22:09
Само аз ли си харесвам бенките? (:
По - гърба и аз имам доста, но не са големи ии си ги харесвам ^^ Имам и една над устната, нея най - я обичам. Придава ми чар 8) xdd

тея над устните са най-мастийски

Cameo
05-26-2009, 23:22
Ами и аз така, имам много бенки по ръцете, и по тялото въобще. Преди 3 години отидох на дерматолог, и ми махна някои от тях. Сега е много по добре, с изключение на една дето не се махна а даже порастна пак и се удвои (на ръката). Иначе те ми правиха изследвания, да не би да са опасни; но не са и ми ги махнаха.

stop_looking_at_me
05-29-2009, 16:34
И аз имам доста... около 5-6 изпъкнали на гърба, но не ми пречат, не ме болят и са си там отдавна. Но, преди около 2 месеца прочетох статия за меланомата и гледах снимки и страшно се уплаших. В петък имам записан час при една от най-добрите дерматоложки тук в града но и дано нищо да ми няма, че в последно време голям стрес и тревога си създадох. Ще кажа как е минало.

Между другото, ако не ти пречат, не те болят и не се разкървавяват от дрехите ти, според мен няма смисъл да ги махаш. Аз моите ще си ги махна само ако наистина са опасни за здравето ми. Успех!

Казах че ще кажа как е минало. Ами платихме $118 само за да ме "прегледа" дерматоложката за 5 мин и да ми каже че всички са перфектни въпреки големината им, и че имам една съвсем малка която била два цвята и трябвао да се махне и да и направят биопсия. Ние с наще решихме да получим второ мнение и тогава да решим дали да го махнем. И също така, ще изчакаме малко да видим дали расте или се променя. Иначе, няма да ги пипаме.
Също така ако някой си мисли да маха каквото и да било бенки ми казаха за две различни процедури. Едната е да "изстържат" бенката, но ако се окаже, че е меланома е опасно и ще трябва да се оперира втори път понеже не се вади цялата бенка в такава процедура. Малка част винаги остава. Другата тя ми каза "punch out" че се води... в което просто изкарват цялото нещо и остава съвсем малък белег. Втория по принцип е по-добър и по-добре изглежда. Но, пациентите могат да избират. Успех на всички!

Pepincetyy
05-29-2009, 16:41
И аз имам доста... около 5-6 изпъкнали на гърба, но не ми пречат, не ме болят и са си там отдавна. Но, преди около 2 месеца прочетох статия за меланомата и гледах снимки и страшно се уплаших. В петък имам записан час при една от най-добрите дерматоложки тук в града но и дано нищо да ми няма, че в последно време голям стрес и тревога си създадох. Ще кажа как е минало.

Между другото, ако не ти пречат, не те болят и не се разкървавяват от дрехите ти, според мен няма смисъл да ги махаш. Аз моите ще си ги махна само ако наистина са опасни за здравето ми. Успех!

Казах че ще кажа как е минало. Ами платихме $118 само за да ме "прегледа" дерматоложката за 5 мин и да ми каже че всички са перфектни въпреки големината им, и че имам една съвсем малка която била два цвята и трябвао да се махне и да и направят биопсия. Ние с наще решихме да получим второ мнение и тогава да решим дали да го махнем. И също така, ще изчакаме малко да видим дали расте или се променя. Иначе, няма да ги пипаме.
Също така ако някой си мисли да маха каквото и да било бенки ми казаха за две различни процедури. Едната е да "изстържат" бенката, но ако се окаже, че е меланома е опасно и ще трябва да се оперира втори път понеже не се вади цялата бенка в такава процедура. Малка част винаги остава. Другата тя ми каза "punch out" че се води... в което просто изкарват цялото нещо и остава съвсем малък белег. Втория по принцип е по-добър и по-добре изглежда. Но, пациентите могат да избират. Успех на всички!

Аз знам, че е най-добре с операция, изрязват,зашиват и си готов, ама е гадно, че остава много гаден белег.Аз съм си махала 3 по гъбра, защото ме дразнеха и остана много гаден белег. :-x

stop_looking_at_me
05-29-2009, 16:53
И аз имам доста... около 5-6 изпъкнали на гърба, но не ми пречат, не ме болят и са си там отдавна. Но, преди около 2 месеца прочетох статия за меланомата и гледах снимки и страшно се уплаших. В петък имам записан час при една от най-добрите дерматоложки тук в града но и дано нищо да ми няма, че в последно време голям стрес и тревога си създадох. Ще кажа как е минало.

Между другото, ако не ти пречат, не те болят и не се разкървавяват от дрехите ти, според мен няма смисъл да ги махаш. Аз моите ще си ги махна само ако наистина са опасни за здравето ми. Успех!

Казах че ще кажа как е минало. Ами платихме $118 само за да ме "прегледа" дерматоложката за 5 мин и да ми каже че всички са перфектни въпреки големината им, и че имам една съвсем малка която била два цвята и трябвао да се махне и да и направят биопсия. Ние с наще решихме да получим второ мнение и тогава да решим дали да го махнем. И също така, ще изчакаме малко да видим дали расте или се променя. Иначе, няма да ги пипаме.
Също така ако някой си мисли да маха каквото и да било бенки ми казаха за две различни процедури. Едната е да "изстържат" бенката, но ако се окаже, че е меланома е опасно и ще трябва да се оперира втори път понеже не се вади цялата бенка в такава процедура. Малка част винаги остава. Другата тя ми каза "punch out" че се води... в което просто изкарват цялото нещо и остава съвсем малък белег. Втория по принцип е по-добър и по-добре изглежда. Но, пациентите могат да избират. Успех на всички!

Аз знам, че е най-добре с операция, изрязват,зашиват и си готов, ама е гадно, че остава много гаден белег.Аз съм си махала 3 по гъбра, защото ме дразнеха и остана много гаден белег. :-x

Да, точно операции са. Но на едното ти го остъргват (не съм сигурно как е на Български, ще извинявате) и остава огромен, кръгъл белег и остава част от бенката вътре в кожата. Другото пак е операция, но по-дълбока, но по-малка и ти остава само чертичка. Изглежда по-добре от другата и за организма е по-добре защото махат всичко.
Аз нямам намерение да ги махам, не ми пречат, а са големи, но съм свикнала с тях. Само тая малкичката ако се промени, тогава ще я махна защото не ми се умира от меланома :)

snufff
05-29-2009, 18:05
Остани си с бенките...впрочем,не виждам нищо срамно. :)

anitram
05-29-2009, 18:18
то и Линдзи Лоън като има лунички би трябвало да се притеснява :D

Кво пък ти пречат бенките ти не се харесваш с тях но някои бенки правят жената по-женствена и аз имам ама си ги харесвам :grin: