PDA

View Full Version : Свърших в нея в безопасен ден ....



voidwalker
05-26-2009, 15:21
не можах да намеря инфото което ми трябва за това ще попитам вас. най общо за така наречените безопасни дни. интересува ме защото се консултирах се с лекар тои ми разясни идеята му.

с приятелката ми правихме секс точно след края на менструацията и. По "безопастно време" не мога да измисля. свърших в нея всичко нормално. да успокоя всички които ще възроптаят: от много дълго сме заедно и спр голямо доверие си имаме. и 2мата сме минали прегледи и сме абсолютно здрави. но все пак организмите не са машини не всичко варви по план и винаги може нещо да се обърка.

иначе спокоино това беше инцидентно просто ще сменяме презервативите с противозачатачни и в промеждутака си позволих една волност. Та някви рискове да виждате????

machoka
05-26-2009, 15:26
Не разбирам защо ни успокояваш нас, при положение че ние трябва да те осведомим, че има голяма риск да станеш татко. Безопасни дни НЯМА!

miShle
05-26-2009, 15:33
Хахах човек направо ме разби... Как си тръгнал да ни успокояваш, че и "спокойно" вика .. :lol: Еми сори ама както казаха преди мен искам да ти кажа,че безопасни дне няма и,че ако мацката не си вземе навреме хапчето скоро можеш да станеш тати :)

voidwalker
05-26-2009, 15:41
медицински погледнато е невъзможно да забременее. няма узряла яйцеклетка. няма лигавица на матката. как ще забременеее????

voidwalker
05-26-2009, 15:49
http://www.sexnature.org/content/view/891/69/ това как звучи . аиде някои сериозно да се намеси с някъф довод, оправдан по някъф начин.

miShle
05-26-2009, 15:57
Ако това те успокоява окей. Кфо си тръгнал да ни успокояваш нас то си е за тебе и най-вече за горкото момиче. Ако ще противоречиш на всяко мнение различно от твоето защо изобщо си пуснал тема като си толкова сигурен?!

voidwalker
05-26-2009, 15:57
КАЛЕНДАРЕН МЕТОД
Ако жената въз основа на грижливо воден календар на менструациите е установила най-късия и най-дългия си цикъл през последните 12 месеца, може да изчисли дните на овулация по следния начин – трябва да извади от най-късия цикъл (считано от деня на менструацията) 17 дни, а от най-дългия цикъл – 13 дни. Полученото число показва диапазона на дните в които вероятността на зачеване е най-голям. Възможно е обаче овулацията да настъпи до 22 дни преди менструацията, така че този метод не е сигурен за предпазване от забременяване.

проста сметка. правим го 5 дена след започване на менструация. цикъла и е на 29 дена. просто е невъзможно да се забременее веднага след цикъл.

3oPuTy
05-26-2009, 16:13
:razz: Безопасен ден,а?! :razz: :razz: :razz:
Една моя приятелка забременя въпреки,че пиеше противозачатъчни от година,приятелят й беше с презерватив,а цикъла й беше свършил 2 дена преди това ... :? Хммм явно при нея опцията "безопасен ден" е била изключена :-o
БЕЗОТГОВОРЕН ГЛУПАК!!!

xXxDeathPrincessxXx
05-26-2009, 16:18
Ти луд ли си ве няма бесопасен ден
БЕЗОПАСЕН ДЕН :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тва за пръв път го чувам

3oPuTy
05-26-2009, 16:19
Ти луд ли си ве няма бесопасен ден
БЕСОПАСЕН ДЕН :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тва за пръв път го чувам
Да и ние за първи път чуваме думата беСопасен ама не се спукваме от смях нали :?

xXxDeathPrincessxXx
05-26-2009, 16:22
Аз като пиша понякога от бързината допускам печатни грешки грешки ко да се прай

plmn
05-26-2009, 16:26
бъди спокоен

hamacs563
05-26-2009, 16:28
Аз като пиша понякога от бързината допускам печатни грешки грешки ко да се прай

Да се внимава например :grin: :grin: :grin: :grin: а относно автора незнам каква е целта на темата
:-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o

miShle
05-26-2009, 16:29
Абе вие луди ли сте да му оспорвате мнението, ся ще вземе да постне още някаква статийка с някфи предположения ако,но .. и т.н. :lol: :lol: :lol:

voidwalker
05-26-2009, 16:38
ем аз съм си спокоен. просто шанса е по малък от процент. иначе съм я пратил утре на гинеколог ( отностно противозачатъчните) и ще видим тои какво ще каже по настоящия въпрос. иначе ескапелето си остава вариант но само след консултация с гинеколог :)

3oPuTy
05-26-2009, 16:43
МОЛЯ ТЕ би ли ни обяснил по коя формула изчисли,че вероятността приятелката ти да забременее е по-малка от 1% :-o
Освен това щом си сигурен в това и т.н.,защо въобще пусна темата?! :-o

miShle
05-26-2009, 16:48
И аз тфа попитах ^^ Мога само да кажа.. мерси,че ни успокои ,че приятелката ти не е бременна,но тя е .. така,че кфа полза от темата ти :lol:

voidwalker
05-26-2009, 16:50
за да получа мнение на някои които знае за какво става дума. наясно с метода и които да ми даде основателна причина да се притеснявам или да ме успокои.

bqsna_teenagerka
05-26-2009, 17:30
:razz: Безопасен ден,а?! :razz: :razz: :razz:
Една моя приятелка забременя въпреки,че пиеше противозачатъчни от година,приятелят й беше с презерватив,а цикъла й беше свършил 2 дена преди това ... :? Хммм явно при нея опцията "безопасен ден" е била изключена :-o
БЕЗОТГОВОРЕН ГЛУПАК!!!

Много ми е интересно ние за какво пишем в този форум.з.а да даваме съвети или само за да си крещим колко сме малоумни ии глупави...да понякога наистина човек си заслужава овикванията,но в случая..както виждате момчето пита сериозен въпрос,за който даже се е посъветвал с лекар. Виж сега мнпгп вероятно е лекаря да е рпоав,че веднага след менструация,няма как да забременее,но това много зависи от самото момиче,колко бързо тя произвежда нова яйцеклетка. Вярно че,че секса без презерватива е по-чувствен и приятен..по разбираеми причина..но помисли си заслужава ли си..да рискувате..след всеки път да се терзаете дали е станала белята или не.. SAFETY FIRST! Днес разбрах,че приятелят на една приятелка е свършил в нея..и сега тя едва не се побъкрва.. не си го причинявайте хора..мислете !

voidwalker
05-26-2009, 17:41
това беше моментно. взели сме решение как ще се пазим за в бъдеще. просто като ти кажат нямаш проблем се възползваш.

radoslav4o
05-26-2009, 18:27
Безопасни дни :razz: :razz: :razz: абе вземете се стегнете бе, такова чудо няма.... от тия безопасни дни да не ставаш после безопасен татко :-D

nefchi_bs
05-26-2009, 19:30
Абе ти да не си й матката :lol: '' Безопасен ден '' колкото е безопасен толкова и е опасен ...

bloodylips
05-26-2009, 20:14
хахаха ми честито абе не моа да разбера що тряа да си позволяваш волности ? ми сменяите и презервативи и хапчета ама нужно ли е да праиш такива простотий и не виждам що ти ни успокояваш като трябва да успокояваш себе си не ние а ти ще ставаш татко ако е станала белята така че мн добре помисли над този въпрос

bitterbloom
05-26-2009, 20:30
АБЕ ХОРА!!! Няма безопасни дни! Това е само на теория, при всяка жена е индивидуално. Майка ми е забременяла с мен в последния ден на цикъла си, ето ти на безопасен ден! Дори навън да свършиш, пак има риск.
Сигурно половината население на свта е заченато в "безопасни дни". Вардете се, щото да не влизате в черната статистика.

OstraPisalka
05-26-2009, 21:36
Безопасни дни ??? :razz: :razz: :razz: ок брато давай се така и скоро ще ни черпиш защото ще ставаш тати :D шегата настрана стегни се бе човек кой е този лекар дето ти е казал че е безопасно след цинъла? Той дали знае, че сперматозоидите живеят над 12 дни във влагалището или е прелистав еротично списание на лециите по полова кулртура :lol: Внимавай, бъди нащрек и си избии от главата тези ''безопасни дни''. То има и такава игла - ''безопасна'' ама като се отвори и се боднеш и боли нали.Аиде умната и успех :)

NeZaPoznat
05-27-2009, 09:02
Безопасни дни ??? :razz: :razz: :razz: ок брато давай се така и скоро ще ни черпиш защото ще ставаш тати :D шегата настрана стегни се бе човек кой е този лекар дето ти е казал че е безопасно след цинъла? Той дали знае, че сперматозоидите живеят над 12 дни във влагалището или е прелистав еротично списание на лециите по полова кулртура :lol: Внимавай, бъди нащрек и си избии от главата тези ''безопасни дни''. То има и такава игла - ''безопасна'' ама като се отвори и се боднеш и боли нали.Аиде умната и успех :)

Не 12 дни .. а 2 дни :-D 12 дни ако са си направили бивак, наклали са огън и са минали курс по оцеляване в екстремни условия :D :D
Тва е то - дето се вика - здрав сперматозоид и от коляното ще допълзи :D :razz: :razz: :razz:

MP
05-27-2009, 12:37
Повечето от вас само дрънкат,без никакви доводи.Момчето поне се е постарало да почете малко по въпроса,аргументира се,а вие му се смеете.Вие сте смешните в случая,поне се опитайте да защитите мнението си по някакъв начин,а не само да констатирате,че нямало безопасни дни.

voidwalker
05-27-2009, 15:58
ем вече не ми пука кои какво казва :D няма да ставам тати ако това искате да научите :-P :-P :-P :-P :-P :-P да наистина не съм съвсем прав. но не ме интересува. важното е че всичко мина като хората ( е изтърпях една наистина много поучителна лекция от гинеколога й) но надявам се поне да съм научил нещо от цялата случка. админе ко искате слагаите катинара на таз тема.

voidwalker
05-27-2009, 16:01
а колкото до секса без презарватив. несравнимо е. или поне ако е с човек които наистина обичаш а не е само за спорта. БЕБЕ ОБИЧАМ ТЕЕЕЕ :smt058 :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

ici_pi4a
05-27-2009, 17:58
lele mnogo qsno 4e ima bezopasni dni i to si ima takiva specialni metodi protiv zabramenqvane. Dva dena sled ovulaciq si se 6ibaite kolkoto si iskate bez prezarvativi zak do 7 dena predi ovulaciq

p.p. ei hora ne se PRITESNQVAITE 4oveka nqma da stava ba6ta sega ve4e moje da se uspokoite :D:D:D:D:D:D

IronLady
05-27-2009, 19:41
има безопасни дни . Нистина как ще забременееш ако клетката не е узряла и не е във тръбата. Ест понякога стават грешки ама то вече си е въпрос на организъм. понякога овулацията се мести , но ако ти е редовен цикъла и си го следиш можеш да си изчислиш овулаацията. ест че никога няма 100% защита , но защо така с насмешка говорите не разбирам . човека е прав вие грешите в случея и може вашите майки баби и лели да са сабременявали защото сперматозоида може да живее 7 дни в тялото на жената и даже ако са преавили секс по- рано то след 3 или 4 или 7 дни може да настъпи овулацията и тогава да стане белята

machoka
05-27-2009, 20:40
Гледаме с насмешка, защото организмът не е математическа формула и няма нищо 'сигурно', а подобно отношение към момичето и към бъдещето като цяло е ПОВЕЧЕ ОТ БЕЗОТГОВОРНО!

voidwalker
05-28-2009, 15:37
човек безотговорно е много силна дума. аз говоря с увереност и спокойствие защото се позовавам на медицински истини. да има изключения. бяха ми споменати. има жени с оволация след края на менструацията. има жени с повече от 1на оволация през цикъла. но си даи сметка че има жени които се раждат без външни полови органи. Всяко правило си има изключения. няма перфектна формула на човешкото тяло.
а ако бях безотговорен към момичето едва ли щях да я водя на гинеколог незабавно. да я придружа. да вляза с нея и т.н.
аааа и още нещо. ти като си толкова отговорен защо ме съветваш тя да пие хапче незабавно. Последствията от хапчето щяха да са много по лоши. така че спрете да се правите на спр големите специалисти защото явно не сте. просто при следващия подобен случай пренасочете човека към специалист. във всеки случай той знае по добре от вас. :P

SlipKnoT696
05-29-2009, 11:19
Не разбирам защо ни успокояваш нас, при положение че ние трябва да те осведомим, че има голяма риск да станеш татко. Безопасни дни НЯМА!
Напълно съм съгласна...

sisityy
05-29-2009, 14:57
Не разбирам защо ни успокояваш нас, при положение че ние трябва да те осведомим, че има голяма риск да станеш татко. Безопасни дни НЯМА!+1

sexita
05-29-2009, 21:53
човек безотговорно е много силна дума. аз говоря с увереност и спокойствие защото се позовавам на медицински истини. да има изключения. бяха ми споменати. има жени с оволация след края на менструацията. има жени с повече от 1на оволация през цикъла. но си даи сметка че има жени които се раждат без външни полови органи. Всяко правило си има изключения. няма перфектна формула на човешкото тяло.
а ако бях безотговорен към момичето едва ли щях да я водя на гинеколог незабавно. да я придружа. да вляза с нея и т.н.
аааа и още нещо. ти като си толкова отговорен защо ме съветваш тя да пие хапче незабавно. Последствията от хапчето щяха да са много по лоши. така че спрете да се правите на спр големите специалисти защото явно не сте. просто при следващия подобен случай пренасочете човека към специалист. във всеки случай той знае по добре от вас.
:P
Позоваваш се на медицински истини, но лекарят ти е доста съмнителен и дори горещо ти препоръчвам да го смениш...
Не разбирам как може да ти е дал такива съвети, при условие, че много добре знае колко са надеждни точно тези.."безопасни дни"
ОвУлацията, особено при млади момичета е почти на 90 % плаваща...тоест...нередовна и неизчисляема. Понякога се отделят повече яйцеклетки... сперматозоидите живеят в нея след изхвърлянето им няколко дена, тъй че...не виждам причина и за спокойствие.
И не е никакво изключение на организма това че овулацията и не е по календар. Това е правило на организма и не е нищо нередно...абсолютно нормално е.
Не виждам сравнение с липса на полови органи или каквото спомена...
И какво се оправдаваш че си я завел на лекар... Нали си бил спокоен?
Луда работа ми се вижда...
Жалко за момичето. И тя трябва малко да се наслуша на лекции по сексуално здраве и култура. Явно и тя не е добре ориентирана, дори заблудена от теб, щом е позволила това.
Нека и предпише гИнеколога противозачатъчни, щом като те влече нагон да свършваш в нея. И знай, че и там има рискове...защото тя е човек, не е програмиран робот, на който да му зададеш "опасни" и "безопасни" дни!
Трябва да се пазите!
Вярно че забременяването не е един от най-лесните процеси, но пък рискът е прекалено сериозен и не бива да си играете по свирката само за кеф...

sh3_1s_7h3_0n3
05-30-2009, 06:16
Половината ми познати изпозабременяваха от прекъснатия полов акт, а вие си и свършвате едни в други. :-o Много порастнахте всички, че и родители ви се става. Ако си се примирил с факта, че може да подуе корема, продължавай да свършваш в нея, не се пазете, но и не пускай малоумни теми. Защото от цялата тема само показа колко си необразован, немърлив и безотговорен.

nimfolita
05-30-2009, 19:54
:razz: Безопасен ден,а?! :razz: :razz: :razz:
Една моя приятелка забременя въпреки,че пиеше противозачатъчни от година,приятелят й беше с презерватив,а цикъла й беше свършил 2 дена преди това ... :?
БЕЗОТГОВОРЕН ГЛУПАК!!!

1) Може би е приемала антибиотик с противозачатъчните или нещо друго, което е намалило ефективността им.

2) Или е скъсан презерватив, или преди презерватива или след това е имало проникване, дори само за малко.

3) Няма значение че е свършил цикъла 2 дни преди това, винаги може да има по изключение узряла яйцеклетка.

JeAsUS
05-30-2009, 20:11
КАЛЕНДАРЕН МЕТОД
Полученото число показва диапазона на дните в които вероятността на зачеване е най-голям. най-голям.най-голям. тфа обърна ли му внимание :-o Но все пак има вазможност да не е бременна по простата причина че забременяването не е толкова лесна работа .. особенно след цикал матката започва да се подхранва и се отделя една течност която дефакто избива сперматозоидите които имат контакт с тази течност !! Но направете тест :shock: :-D

Extremescream
05-30-2009, 21:19
човек безотговорно е много силна дума. аз говоря с увереност и спокойствие защото се позовавам на медицински истини. да има изключения. бяха ми споменати. има жени с оволация след края на менструацията. има жени с повече от 1на оволация през цикъла. но си даи сметка че има жени които се раждат без външни полови органи. Всяко правило си има изключения. няма перфектна формула на човешкото тяло.
а ако бях безотговорен към момичето едва ли щях да я водя на гинеколог незабавно. да я придружа. да вляза с нея и т.н.
аааа и още нещо. ти като си толкова отговорен защо ме съветваш тя да пие хапче незабавно. Последствията от хапчето щяха да са много по лоши. така че спрете да се правите на спр големите специалисти защото явно не сте. просто при следващия подобен случай пренасочете човека към специалист. във всеки случай той знае по добре от вас. :P

Чакай,ти ни питаш какви проблеми може да има.Еми ние ти казваме-няма безопасни дни,а и да има,на тези години са много несигурни.Но ти явно искаш да ти кажем 'Да,няма проблеми.Всичко е наред'.Не сме големи спецове,но най-малкото можем да напишем думите правилно,което ни прави с една идея по-запознати от теб.И това,че си имате доверие нищо не значи.Ти като си свършил в нея какво очакваш-сперматозоидите ти и те ли да знаят,че си имате доверие?
А и ни казваш на нас при следващ подобен случай да пренасочим човека към специалист?Малко си нахален,не мислиш ли?Хем искаш мнението ни,хем не го искаш.То излиза,че ние сме питали теб дали има проблеми.На твоето състояние му се вика denile.....
Колкото до изказването,че си/сте безотговорни-така си е.

rabbit13
06-05-2009, 19:06
КИРИЛИЦА!

.: machoka :.

drugar_komunist
06-05-2009, 22:10
КИРИЛИЦА!

.: machoka :.