PDA

View Full Version : Безжичен нет ?!



infinity05
05-26-2009, 17:03
Здравейте! Проблемът ми е следния ... преди няколко дни ми подариха лаптоп ии сега искам да имам нет, но проблема е че не ми се дават по 50 лв всеки месец за безжичен,понеже града ми е малък и няма много доставчици.Таа тоя нет с който съм (LAN мисля, че беше ) може ли да стане безжичен :grin: ама и аз едни обясненияя дадох .. :o дано да сте ме разбрали 8)

Genetix
05-26-2009, 17:04
Да като си купиш W-lan router.

ElenorRugby
05-26-2009, 17:38
Прекарай си БТК ако има в твоя град..Дават безплатен wi-fi модем.Аз имам такъв и ме устройва перфектно с моя комп и с лаптопа..

4love
05-27-2009, 14:59
защо да подписва договор с бтк след като вече има лан интернет. Потърси от някой приятел wireless router и съответните настроики или си закупи такъв за около 40-50 лв. Според мен по добре 50 лв. отколкото да подписваш 2 годишен договор с БТК.

ElenorRugby
05-27-2009, 18:38
ъъ да,купувай си рутер. наистина качествените са по 70-80 лева. БТК-то си поддържа много добра скорост,достъпно е и таксата им е от 20 нагоре лв/месец. Аз плащам 20,скоростта ми е до мегабита. Даже на две я деля и пак е бърз..А договора с БТК е едногодишен..И я няма цялата работа с прекъсваници на нета при най-малкото веене на вятър или дъждец..

lmao
05-27-2009, 22:40
като го купи тоя рутер, той да не би да е магически и сам да се настройва
много ще сбъркаш ако няма кой да ти го направи

вземи си едно модемче от БТК, дават ти с него и една книжка и там всичко е обяснено и няма да имаш проблеми

rosenhristev
05-28-2009, 15:31
като го купи тоя рутер, той да не би да е магически и сам да се настройва
много ще сбъркаш ако няма кой да ти го направи

вземи си едно модемче от БТК, дават ти с него и една книжка и там всичко е обяснено и няма да имаш проблеми
Виждал съм доста хора които си нямат понятие от това как се настройва рутер с малко повече ровене в нета тъй че не е никаква философия... още повече да даваш с 10 или 15 лева повече за по гаден нет... не са оправдани парите просто... БТК shit...

Burn94
05-28-2009, 15:43
Добре бе аз не разбирам какво му е такава философия на рутера рутера се свързва с компа с леки познания по англииски си превеждаш кое настройваш и така а и ако не знаеш някъде какво да настройш можеш да се обадиш на доставчика стига се мислили че е голяма философия така като не се опитва не се научава. Аз като бях 2-ри клас си мислех че е много трудно да се инсталират игри ама като преебах 3 пъти Windows-а и се научих на много неща съм се научил ей така от опити :)

bonbogoko
05-28-2009, 18:00
Нямаш грижа. Отговорът на въпроса ти дали можеш да го направиш безжичен е да - не ти трябва бтк или тем подобни. Трябва да едно рутерче- не знам как си с финансите, но Linksys WRT54GL са най - добрите, поради една основна причина можеш да използваш DD-WRT, за да заобиколиш ограниченията на някои lan доставчици. На цена е около 120, но като потърсиш можеш да си го вземеш и на далавера. Конфигурацията на рутера не е голям труд, но не смятам че му е мястото да ти обяснявам стъпка по стъпка. Просто вече на много места е описано и не смятам че ще е от полза. Ако проявяваш интерес и не намериш информация по въпроса пиши!

infinity05
05-30-2009, 09:56
Благодаря на всички за отговорите ! :-) Май ще се спра на варианта с рутера :razz:

terawatt
05-30-2009, 10:08
Linksys WRT54G/WRT54GL - аз ползвам 2 такива и съм много доволен

skuck
05-30-2009, 14:29
Може и по ефтино, но компютара ти трябва да работи денонощно!
Купуваш си един уарлез интерфейс, мушкаш го в ЮуЕсБи-то на компютара, или съответно ако е цяла карта, вътре в самия компютър, шарваш лан вързката и си цар... :).

Иначе с Рутер е по удобно, въпреки, че реално погледнато и то си е цял компюрър но на по ниско напрежение.Ако си купиш рутер и не знаеш как да го настроиш, пиши на лично, ще ти обадя как става ;)


п.с. Безжичния, най-якото при него е, че се краде лесно, аз става от около 8 месеца съм онлайн! хахах

"Споделянето на информация е първата стъпка към общество!"

infinity05
05-31-2009, 17:32
:D извинявамм се за тъпия въпрос, ама какво точно е уарлез интерфейс :grin: :oops:

skuck
05-31-2009, 18:11
http://hwcargill.is-a-geek.com/Pics/Networking/TrendnetWirelessCard.jpg