PDA

View Full Version : Диане-35?



partychild
05-26-2009, 19:17
Здравейте! Предписаха ми тези хапчета с изследвания за хормонални нарушения но гинеколога не ми обесни , а и аз не питах дали са добри противозачатъчни и дали трябва да се паза докато ги пия ? Ако някоя от вас го е взимала моля да си изкаже мнението . Благодаря предварително :)

LovelyGirl
05-26-2009, 19:36
http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B5-35-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-63-pid05003788.html :)

No__ordinady__love
05-26-2009, 19:59
Принципът на действие на всички противозачатъчни е един и същ.
Диане-то се водят нискохормонални,но има и по-пречистени от тях,ти сама ще си прецениш добре ли ти понасят,за всеки човек е различно

partychild
05-26-2009, 20:37
Да четох го..благодаря за линка.. исках да питам вие дали сте го ползвали и дали сте имали някфи проблеми.. искам да знам колко сигурно е като противозачатъчно (защото не искам да рискувам :) )

PepSsSi
05-28-2009, 20:12
миличка, недей да ги пиеш!!! веднага иди при друг гинеколог.... Аз имам изменения в нивата на хормоните (над референтните стойности) и пих Диане 35 6 месеца.... е, за тези месеци качих 7кг, бях подута...а положителния ефект върху кожата ми беше само 2 месеца... хап4етата са стари и не си струва да си трошип организма с тях... и да добавя, че след тях бях по-зле :) иначе не се забременнява с тях, ако ги пиеш правлно...

п.с по добре иди при др лекар и пий по-слабо дозирани хапченца :)

kalpazanka
05-31-2009, 14:55
^Не се изказвай толкова категорично дали да ги пие или не. Все пак й ги е изписал акушер-гинеколог!

Авторке, пих точно два блистера от тях /бях си направила предварително хормонални изследвания, всичко точно, обаче десния ми яйчник двоен и лелката идваше на 60 дни/. Първия месец- просто супер! Косата ми се омазняваше по-малко, кожата на лицето ми стана като на фотомодел от реклама /без грима, обаче :D /. Обаче при втория блистер- хипертония, главоболие, контракции, болки в яйчниците /Нурофен гълтах като бонбони/, сърцебиене, кофти отоци на краката... всички екстри. Обаче отслабвах, без да спазвам хранителен режим. След втория блистер отидох на ехо и яйчникът беше вече с нормални размери. Сега си зобам Цилест и си питам шапката.
Съветът ми е не прекъсвай лечение по своя инициатива, а само след консултация с АГ. Ако нямаш доверие на този лекар, който ти е изписал Диане, консултирай се с друг, но не прави своеволия. За твое добро е.
И си защитена- монофазен контрацептив е. Само първите седем дни /от първия блистер!!!/ трябва да се пазиш. Оттам нататък бъди спокойна.