PDA

View Full Version : Писна ми от тва даскало!!!



CheriHool
05-27-2009, 13:30
Шитава работа.
Средата на февруари г-жата по БЕЛ ме юрна да събирам по 50ст. от съучениците ми,за да се боядиса стаята по БЕЛ.
Тогава ходех редовно........
ДО края на май не можах да събера пари от целия клас!
ДО де днешен с госпожата не сме се засичали в училище!
Или мен ме няма, а като ида - тя липсва!
безобразие!
Стана така, че няколко месеца се вясвах супер рядко в училище...
Еми, извинявайте,мен ми омръзна...
март месец, помня, бях отишла. Понеже дълго бях отсъствала, звънях на сульо и пульо да питам кви уроци съм изпуснала и т.н.
Както и да е. Научих си квото трбваше, отидох с цел да ме изпитват,за да не ми мрънкат даскалите,че нямам оценки.
Отивам аз с най-добри чувства, кордисвам се на чина, влиза даскалката и започвам да й говоря да ме изпитва и т.н, при което вика "ее,чакай малко да се разсъня,пък тогава ше видим кво,що". След което се започват некви луди теми за Мюзик Айдъл.
По онова време бяха започнали всички риалитита,аз н ги следях,нямах и желание за тях,викам си "айде,те ше си поговорят малко, пък ще ме изпита после" ама ХУЙ, изпитване през крив макарон видях.
Теглих едни майни на ум и останах за следващите часове,като действието се повтори...лаф-мохабет през останалите часове,мен никой не ме ебава за 5леа,че искам да си покажа знанията.

Вторника отивам на даскало,че предната седмица правих 5 контролни,та да си видя оценките. Вчера имахме 8 часа. Отивам аз заковах 7:20ч пред даскало, с голямо нетърпение очаквах да удари звънеца и да караме час. Кво стана: първите два-свободни, 4тия и 5тия+6тия-даскалките ги няма.Викам както и да е,ще карам някой и друг час.
Засилвам се по стълбите на двора да влизам в кабинета по математика, госпожата тамън се задава вика "Не бързайте толкова, елате да седнем на пейката да си побъбрим малко". Тя,милата,предната вечер на бал била,че нашите абитуриенти същата вечер бал имаха.
Кво стана, вика "Ей сега влизаме да караме час",вземаха,че отнекъде изникнаха абиуриентите,некви диви афтъри, лаф-мохабет с тях,и госпожата вика "Айде,ще ви пускам,че контролните не съм ви проверила, отивам да спя,че съм много изморена" :shock: :shock: :shock:

Влизам в класната стая, взимам дневника да си видя оценките, при което ми направи впечатление,че всички графи БЯХА АБСОЛЮТНО ПРАЗНИ!!!!!!!!! Като се има предвид,че РИО-то са точно на МИНуТА и ПОЛОВИНА разстояние от нашето даскало,и всяко междучасие ни гонят нас, пушачите, да смеходили половин километър отвъд даскалото да пушим,че ония можели да минат да направят проверка.

:-o
от 20 души в класа, САМО АЗ имам учебници по ВСИЧКО и винаги ги нося в даскало.
Обидна ми е цялата ситуация.
И... можете да кажете "като не те кефи, смени даскато..."
през краткия си живот съм сменила 6 или 7 училища и НАВСЯКЪДЕ ситуацията е една и съща.
Мамка му, стана юни месец, а никой няма повече от една оценка за целия втори срок....

из форума като ги слушам някои "Олеее,имам 10 неизвинени отсъствия,какво ще правя,ПОМОЩ", или "Имам 5 отсъствия, ще ми спрат ли детските??", "Даскала ми не иска да ми вземе бележките,кво ще правя??!?" съм се очудвала адски много...

Всички училища реват, че имат недостиг на ученици,
ВСИЧКИТЕ ми познати имат по 200-300 отсъствия и кусур (цифрите са много по-големи,но ще ви ги спестя),просто... до оня ден не си давах сметка на това...
като пораствам и като,че ли вече взимам да виждам, че нещата не са такива като по филмите :D (тъпоо)

Не ме притеснява факта,че нямам оценки, н ме притеснява факта,че от нехайството на мен и на даскалите ще остана на изпити(защото ще ги взема),не ме притеснява факта,че знанията ми не биватоценявани от хора, завършили не-знам-си-ква филология и педагогика,
яд ме е на безотговорността на хората и незачитането на училището,което на нас, тийнейджърите, ТРЯБВА да ни е приоритет!

hardball
05-27-2009, 13:36
Не е точно така със "ситуацията е една и съща" . В Аната си е положението открай време така и цифра ученици мигрират бърже бърже след 1-2 годинки там :-D

Иначе : имаш интервал :smt023 :smt006

CheriHool
05-27-2009, 14:02
нямам :D
контрол+V.ползвах.в.случая,з а.да.яма.мрънкане,че.се.четя ло.зле.темата,
пък.тя.си.е.бая.дългичка :D

kir40
05-27-2009, 14:11
Сменила си 6-7 училища!?Защо? :-o

CheriHool
05-27-2009, 14:24
^бая жилища сменяха нашите, кандидатствах и след 7ми, и след 8ми клас, да видя къде, как и кво е положението, от едно даскало,помня,че се бях махнала,защото класа нещо не можах да се разбера с него и така.:)
За сега съм си заседнала в едно уилище, и мисля там да икарам до 12ти клас,щото където и другаде да ида да уча, по-умна няма да стана.....
Даже с една приятелка обмисляме варианта да се прехвърлим на СФО,щото то така или иначе в редовната форма си ходим почти само,за да ни изпитват и да пишат некви оценки,то през другото време-само празни приказки, по-добре през тва време или да спя, или да се бачка нещо(което.е.слао.вероятно.)

kir40
05-27-2009, 14:37
Училищата профилирани ли бяха,каква специалност си са в тва училище?
А и какво си не могла да се разбереш с класа,че съм много любопитен по природа? :-D

CheriHool
05-27-2009, 15:28
три.от.тях.бяха.хуманитарни .паралелки.с.интензивно.изу чаванена.английски,
2.от.тях.общообразователни, ругите.2.-професионални.гимназии:)

machoka
05-27-2009, 15:37
Е ти си се стила на 1 юни да ходиш да те изпитват. А къде беше до сега първият и втори семестър?!
Много ясно, че сега няма да те бръснат за слива, защото вече трябва да сте завършили.

CheriHool
05-27-2009, 15:57
Е ти си се стила на 1 юни да ходиш да те изпитват. А къде беше до сега първият и втори семестър?!
Много ясно, че сега няма да те бръснат за слива, защото вече трябва да сте завършили.
Случайно мюзик айдъл не започна на 1ви юни.
Случайно през цялата учебна година има кви ли не празни приказки в клас.
Случайно споменах ли,че графите за оценки в дневника са празни, не само на моя номер???

Случайно или нарочно във всяка моя тема или след всеки мой пост се опитваш да ми се репчиш?


Тва е...
искам просто да се затегне обрзователнат система,да има повече правила и забрани,и да се сортирват учениците по-добре;) :D

machoka
05-27-2009, 16:04
Не ти се репча нарочно, така ли го приемаш?

Дневника може да е празен, преподавателите най-вероятно си имат бележки в техните бележници.

А иначе само с писане по форуми не става, като не ти е приятно оплачи се на директор или на друг контролен орган. Иначе седиш и си мълчиш.

И не можеш да ме убедиш, че цял семестър искаш пламенно да бъдеш изпитана, и те връщат заради MI.

w0sh
05-27-2009, 16:17
това училище май за нищо го нямат вече

padnaloblak
05-27-2009, 16:21
тва цялото ми изглежда като приказка .. имайки предвид прякора който са лепнали на МОЕТО даскало .. "бастилята" (за тези които се чудят тва означава затвор). имам най-строгите и добре квалифицирани даскали в цяла хасковска област сигурно .. даскала ми по математика го смятат за най-добрия математик в Димитровград. а испитване .. когато си пожелаеш .. по география не минава час без да вдигне двама трима на дъската. по английски 8 клас ( понеже бях със засилено обучение на англ. ез.) всехме 9000 думи. сега в 10 клас ни изпитват на превод на книга ... училището ми винаги взима местата от 1 до 3то по състезанията на които се явяват ученици . мисля че тва е достатъчно за да се види че има и хубави училища и образователната система не е толкова паянтава на всякаде :P

zero
05-27-2009, 16:22
Хахаха при нас празни приказки ще има ама - курец :lol:
Само по ФВС иии по още един предмет където
даскала е пред пенсия и ще ни начатка 6-ците без проблем :)
Дълга е историята с него, но пък е много поучителна ...
Така кат неви пишат оценки поне накрая да ви пишат 6ци
и тва да е :)
БТВ: струваш ми се кръшкачка от даскало ...
Имаме и в нашия клас 2 такива и никой за 1 хуй ги няма
понеже идват веднъж назубрят 2 урока изкарват 4/5 и си заминават
и пак така ... ние да не сме по-прости да седим ...
Ииии скоро май им се очертава изпит по БЕЛ който незнам
дали ще вземат ... :/

ScionOfStorm
05-27-2009, 16:29
ба, аз съм рекордьора с отсъствия в класа ми с 9 неизвинени, и то 3-4 от тях са защото ми ги писаха точно като имах изпити за УНСС и просто нямаше как да отида на даскало.

всичко друго е под 3 дори, а извинените на човек не минават над 50, просто защото е яко затягане. вярно, че говоря за "уж" най-елитната гимназия (която всъщност не е такава), но знам и доста други, не чак толкова претенциозни училища, които също затягат коланите. и с право.

то зависи не само от директорите и учителите, а и от самите ученици, сещаш се.. ;)

а и аз само сега в 12 клас си позволих системно да отсъствам, заради изпитите - иначе абсурд да ме няма месец или два е така.

zero
05-27-2009, 17:03
Ооооо аз съм от Добрич и аз съм рекордьора по
медицински бележки в класа:D

CheriHool
05-27-2009, 17:46
хубаво

hardball
05-27-2009, 17:50
Мене ми късаха гъза, а по испански имах 13 оценки с 176 извинени ... к'во си говорим :D

padnaloblak
05-27-2009, 18:05
тва цялото ми изглежда като приказка .. имайки предвид прякора който са лепнали на МОЕТО даскало .. "бастилята" (за тези които се чудят тва означава затвор). имам най-строгите и добре клалифицирани даскали в цяла хасковска област сигурно .. даскала ми по математика го смятат за най-добрия математик в Димитровград. а испитване .. когато си пожелаеш .. по география не минава час без да вдигне двама трима на дъската. по английски 8 клас ( понеже бях със засилено обучение на англ. ез.) всехме 9000 думи. сега в 10 клас ни изпитват на превод на книга ... училището ми винаги взима местата от 1 до 3то по състезанията на които се явяват ученици . мисля че тва е достатъчно за да се види че има и хубави училища и образователната система не е толкова паянтава на всякаде :P

:lol: :lol: :lol:




на тебе ти е смешно ама на мене ми се плаче :( знаеш ли отъ кога не съм видял 6 по математика или английски .. пък до 7 клас бях един от най-добрите

Blab
05-27-2009, 18:08
Изключително неграмотен си, ако не друго.
Ама имаш само шестички по БЕЛ, нали?

hardball
05-27-2009, 18:14
Т'фа е щото го учат най- клалифицираните даскали в цяло хасково! :D

Blab
05-27-2009, 18:16
и са всели 9к думи!;

machoka
05-27-2009, 18:19
^^ тва в тетрадки колко прави като бройка :shock:

Celence
05-27-2009, 18:48
SofiaRegularCunt, ебаваш ли се? :shock:

Jesus
05-27-2009, 19:14
Изключително неграмотен си, ако не друго.
Ама имаш само шестички по БЕЛ, нали?
Е за какво му е да знае български :С важен е английския :С

allergic
05-27-2009, 19:15
Ти си си виновна.
Те не са длъжни да те изпитват, когато си поискаш.
Ти се съобразяваш с тях, не те с теб.

mmKamm
05-27-2009, 19:18
да ти имам проблема... :lol: не те изпитват... :lol: :lol: :lol:
Иначе и на мен отдавна ми писна от тъпото даскало и вече се чудя как да избутам до края... :?

Jesus
05-27-2009, 19:24
абе това даскало не е толкова трудно колкото го изкарвате, на седмица ако пропускате по 1 час от даден предмет нищо няма да стане стига другите пъти когато влизате да слушате какво преподават а не да си мислите довечера с кой ще се евете :С

mmKamm
05-27-2009, 19:30
абе това даскало не е толкова трудно колкото го изкарвате, на седмица ако пропускате по 1 час от даден предмет нищо няма да стане стига другите пъти когато влизате да слушате какво преподават а не да си мислите довечера с кой ще се евете :С
За вас незнам, но аз не мога да пропускам нито един час. Аз ако закъснея само за един час, трябва да си тръгвам цял ден, защото класната ми не приема извинителни бележки за единични часове, а съм супер зле с отсъствията. Тъй, че не мога да пропускам часове когато си поискам. И даскалото наистина е супер трудно за понасяне ако си черната овца.

Jesus
05-27-2009, 19:35
предмети като литература, биология, философия и т.н наистина са много досадни, но не мога да кажа и трудни :(
Ами казвай на учителите да ти пишат отсъствия за да изглежда че те е нямало повече часове а не само 1 или си тръгвай само 1 ден в седмицата и през другото време бъди редовна :) примерно в петък да си дадеш почивка :)

ScionOfStorm
05-27-2009, 19:39
предмети като литература, биология, философия и т.н наистина са много досадни, но не мога да кажа и трудни :(

тук много зависи от даскалите.

ОСОБЕНО по литература и философия, според мен това са най-податливите предмети в даскало въобще.

mmKamm
05-27-2009, 19:41
предмети като литература, биология, философия и т.н наистина са много досадни, но не мога да кажа и трудни :(
Ами казвай на учителите да ти пишат отсъствия за да изглежда че те е нямало повече часове а не само 1 или си тръгвай само 1 ден в седмицата и през другото време бъди редовна :) примерно в петък да си дадеш почивка :)
Е аз съм алчна за почивка и няма да се задоволя с един ден :lol: А иначе има и по-досадни предмети - Счетоводство :-& :smt070 :smt102
Стенография...в тези часове е пълна скръб...не ти се занимава да спиш дори...
За отсъствиятя - даскалите са ужасни в моето даскало. Стремят се да спазват правилника максимално и няма да се съгласят да ми пишат отсъствие, при положение, че съм там :)

mmKamm
05-27-2009, 19:42
Номера е да избутам месеца и да се опитам да си затварям устата и всичко ще е ок :grin:

Jesus
05-27-2009, 19:46
тези дето изброих сами били най-досадни, сега математиката ми е адски досадна, а преди ми беше любима, заедно с физиката :) аз казах каква беше моята формула, не ходя 1 ден, но докато съм там се опитвам да слушам какво обесняват и след това даже не е нужно да учиш за да изкараш добра оценка, но все пак зависи де :С

Pedigree
05-27-2009, 19:53
абе това даскало не е толкова трудно колкото го изкарвате, на седмица ако пропускате по 1 час от даден предмет нищо няма да стане стига другите пъти когато влизате да слушате какво преподават а не да си мислите довечера с кой ще се евете :С

Тоя пък не спря да си винти простотиите, 15 години да не можеш да отвориш темата за снимки, амин!
Аз при моя класен, ако закъснея дори и с 2 секунди, дори и да вляза с биенето на втория звънец, после мощно се гъзя. Преписваш уроците, пишеш 524575 пъти, че няма да закъсняваш, учиш дума по дума някакви уроци, а какво остава, ако отсъствам цял час, а цял ден, тежък филм. Помня, че като направих някое друго неизвинено, ми опяваше две седмици.

Ъм.
Черинке, каквото и да си говорим, ти си тази, която трябва да се съобразява с учителите, не те с теб.

cMon
05-27-2009, 19:57
по 50 стотинки на човек за да пребоядисате стаята?!Колко души ви е класа , 50 ?

Ох и ся аз как ли да допълня още нещо тук, като всеки само мрънка и се оплаква.Училищата вече се сравняват по това колко е лошо обучението....Нямам предвид, че всички говорят така, ноо няма как да не се отбележи тази тенденция...

Няма прекалено строго училище и не винаги елитните училища са всяка година на върха *видях, че някой разправяше за НЕВЕРОЯТНАТА бастилия и нейните награди...*.

HexGirl
05-27-2009, 20:16
тва цялото ми изглежда като приказка .. имайки предвид прякора който са лепнали на МОЕТО даскало .. "бастилята" (за тези които се чудят тва означава затвор). имам най-строгите и добре квалифицирани даскали в цяла хасковска област сигурно .. даскала ми по математика го смятат за най-добрия математик в Димитровград. а испитване .. когато си пожелаеш .. по география не минава час без да вдигне двама трима на дъската. по английски 8 клас ( понеже бях със засилено обучение на англ. ез.) всехме 9000 думи. сега в 10 клас ни изпитват на превод на книга ... училището ми винаги взима местата от 1 до 3то по състезанията на които се явяват ученици . мисля че тва е достатъчно за да се види че има и хубави училища и образователната система не е толкова паянтава на всякаде :P
хахахахах смятаиииии и кое е тжа да не е езиковата или математическата ако тжа са елитни аз съм от марс 8-)

punkrock
05-28-2009, 07:43
пффф и аз искам като твойто даскало, даже проблем за извинени отсъствия не ти правят, на мен още в началото на втория срок започнаха да ми викат, че съм имала някакви си 60 ИЗВИНЕНИ отсътвия и не искаха да ми взимат бележките после, пълен ужас, остави се, че направо ти късат нервите, ако закъснееш за някой час..............

РАДВАЙ СЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕБАХТИ ЗА КВИ РАОТИ СЕ ОПЛАКВАТЕ

hottie
05-28-2009, 08:07
Пълно безумие е, да. Много жалко, че има такива училища. Не съм се сблъсквала с подобни проблеми.
Говори с директорката

Goebbels
05-28-2009, 08:54
Стенография...в тези часове е пълна скръб...не ти се занимава да спиш дори...
Аз преди 4 години се занимавах с тая гадост. :x