PDA

View Full Version : Колкото и изтъркано да звучи... HELP?



confused93
05-27-2009, 14:28
:-$ Аз съм момиче... На 15 години... Хубава... Харесвана... Всичко ми е наред... Освен едно нещо... Аз никога не съм си имала приятел... Да не ме нападнете... [-X Не това е проблема... Не става въпрос за това, че отчаяно си търся потенциално гадже на всяка крачка!!! Проблемът е в това, че не знам как да се \"зарибявам\"... Както и да ви звучи това... :-s Моля, дочетете докрай... Няма да отнеме повече от 5 минути и ако все още ви е безразлично подминете темата... Под \"зарибявка\" имам предвид: как да се държа,,, как да отвръщам,,, \за\ какво да говоря,,, до колко да проявявам интерес и доколко - не... Знам, че няма точно определена формула, но ми се иска да чуя вашата... И не ми казвайте да бъда себе си, защото в момента аз се изграждам като човек и ми трябва помощ в това... :-s Не, не искам да стигам до секс \Засега... Защото все някога... Както и да е...\, а просто да открия Любовта... Или пък да предприема първата крачка,,, този път аз да започна,,, да действам смело и уверено... Стига да съм уверена в собствените си сили и умения, които, преди това, трябва да придобия... А това няма как да стане, ако не знам как да се... *там-там* Връщаме се към моя проблем... Разбирате ли??? За мен не е толкова маловажно... :neutral: Но и не съм някакъв \\"инвалид\\",,, знам си аз някои мои неща, но все ми се струват недостатъчни... #-o Или пък не знам какво да кажа в дадена ситуация... Наясно съм, че не може човек да знае всичко... Нещата си идват с времето и най-вече с опита, но ми се иска да се поуча, освен от собствения си, и от вашия опит... Все пак е по-голям от моя... Хмм... Никаквия... :? Страх ме е да не кажа нещо грешно и да разваля нещата,,, които, така или иначе, се провалят като си мълча и отбягвам \"зарибявките\"... ](*,) Все ми е тая дали ще ми дадете женско или мъжко мнение... Стига да го кажете на сериозно... Като например как практикуват момичетата,,, някое трикче или реплика да впечатлите едно момче... Или пък момчетата да кажат какво харесват,,, нещо, което им е направило впечатление или пък е им харесало в някое момиче... Или пък нещо, което не сте изпитвали, а някой ви го е разказал и ви е впечатлило... Или просто ви се иска да стане така... Въобще нещо по темата... :wink: Моля ви!!! Кажете какъв ми е проблема и как да го оправя, защото явно сама не мога да се справя с него... Вярвам, че помните какво ви е било, когато сте били в подобно положение... Не вярвам да сте знаели през целия си живот как са се \"зарибявате\"... :) Може да помогнете и на други хора с подобен \\"проблем\\"... Доста изписах... Дано да сте ме разбрали... :-)

Jumbie483
05-27-2009, 14:40
О да, разбрах те.. Макар, че доста несвързано си писала..
Сигурна съм, че всеки ще започне с това, че трябва да бъдеш себе си.
Говори за неща, които те влечат.. Сподели интересите си, разпитай го и него какво харесва. Коментирай и така..
Не знам какво толкова да те посъветвам, защото честно казано и аз не знам как стават тези "зарибявки", но факт е, че при мен винаги се получава ;) Просто не трябва много мислене - действаш =]

Hilary_
05-27-2009, 14:48
Ами айде ще си позволя малко повечко да се разпиша тук... амм първо няма определена тактика ето я моята... първо има различни момченца...всички ги знаем ... принципно най - много са "женкарчетата" ... е при тях нещата стоят така... всеки път с различна...та нали това е най - лесното ... да ама тези, които са различни им привличат вниманието не само за секс... незнам дали по случайност или не, но аз винаги съм попадала на такива индивиди... и вече съм им запомнила повечкото номерца... сега не мисля целия форум да занимавам с тия неща така, че ако имаш нещу по специално да питаш ми пиши на ЛС ... :-) Като цяло трябва да си различна ... уникална сама по себе си като стил на говорене, обличане ... 8) Иии така айде стига толко от мен ... ако има нещу знаеш... :D :D 8)

BlueFace
05-27-2009, 14:58
Виж,на 15 години не може да не знаеш какво харесваш да правиш и какво не,не може да не знаеш какъв стил музика харесваш и т.н. Така ,че да бъдеш себе си означава да не се променяш просто за да впечатлиш някого.Човек който наистина ще те хареса няма да иска да се променяш,той ще те харесва такава каквато си.
Ти казваш ,че си хубава и харесвана.Щом си хубава би трябвало да има кандидати...Аз попринцип мисля ,че момчетата трябва да действат първи и да "зарибят " момичето,но няма нищо лошо ако момчето не го прави момичето да действа първо :)
Трябва да влизаш в разговора/зарибявката с повече самоувствие и самоувереност ;) Първоначално прсото води някакъв нормален разговор и те нещата ще се наредят от само себе си :) На 15 е още прекалено рано да срещнеш голямата любов според мен,но това не пречи да имаш една продължителна връзка изпълнена с много щастие ;]
Не трябва и да те естрах дали ще кажеш нещо грешно или не ,просто се отпускаш и оставяш нещата по течението. На теб проблемът ти е точно в това ,че се притесняваш твърде много и не се отпускаш .Покажи че имаш интересен към момчето, покани го на кафе или на разходка и така ако интересите и характерите ви си допаднат нещата са ОК..Ако не ,здраве да е ;]

Jumbie483
05-27-2009, 15:01
Като цяло трябва да си различна ... уникална сама по себе си като стил на говорене, обличане ... 8)

Да, но да не преиграваш :)

Hilary_
05-27-2009, 15:03
Като цяло трябва да си различна ... уникална сама по себе си като стил на говорене, обличане ... 8)

Да, но да не преиграваш :)
... дамм точно... не бива и да си супер надутата... :? Абе всичко да е в граници... защото ако си много дръпната няма да ти обърнат внимание... абе не е лесно... :D :D

Jumbie483
05-27-2009, 15:05
^^ Все пак трябва да си поне малко дръпната и надута, иначе ще те смятат за "лека" .. Което не е много препоръчително :-D

Hilary_
05-27-2009, 15:07
^^ Все пак трябва да си поне малко дръпната и надута, иначе ще те смятат за "лека" .. Което не е много препоръчително :-D
... даже изобщо не е препоръчително... :D :D
P.S. Абе мацка (Jumbie483) ... ако сме двете ще помогнеме много на авторката ... а кво ше кажеш..?! :D :D :wink:

BlueFace
05-27-2009, 15:10
Зависи от момчето....Примерно на мен надутите ме отвръщават.Ако тя не му се предложи,буквално, няма как да я сметне за лека :? Трябва да покаже себе си , не да отиде и да играе някаква роля ,за да се хареса :? Ако не хареса самата теб няма смисъл да се правиш на това което не си за да го впечатлиш ,защото той няма да хареса теб ,а това на което се правиш ;]

Hilary_
05-27-2009, 15:13
Зависи от момчето....Примерно на мен надутите ме отвръщават.Ако тя не му се предложи,буквално, няма как да я сметне за лека :? Трябва да покаже себе си , не да отиде и да играе някаква роля ,за да се хареса :? Ако не хареса самата теб няма смисъл да се правиш на това което не си за да го впечатлиш ,защото той няма да хареса теб ,а това на което се правиш ;]
... така е и точно за това казах да е различна... но нямах предвид да се прави на различна а да бъде различна!!! :wink:

BlueFace
05-27-2009, 15:16
Зависи от момчето....Примерно на мен надутите ме отвръщават.Ако тя не му се предложи,буквално, няма как да я сметне за лека :? Трябва да покаже себе си , не да отиде и да играе някаква роля ,за да се хареса :? Ако не хареса самата теб няма смисъл да се правиш на това което не си за да го впечатлиш ,защото той няма да хареса теб ,а това на което се правиш ;]
... така е и точно за това казах да е различна... но нямах предвид да се прави на различна а да бъде различна!!! :wink:

Демек:Просто бъди себе си и не се притеснявай ;)

raia338
05-27-2009, 15:18
много голямо самочуствие :-o
Ами ако дадено момче ти харесва,му отвърни с същото...пиши му ,прави му комплименти.Няма тактика за свалка :)

Jumbie483
05-27-2009, 15:21
^^ Все пак трябва да си поне малко дръпната и надута, иначе ще те смятат за "лека" .. Което не е много препоръчително :-D
... даже изобщо не е препоръчително... :D :D
P.S. Абе мацка (Jumbie483) ... ако сме двете ще помогнеме много на авторката ... а кво ше кажеш..?! :D :D :wink:

Като гледам до сега какви съвети даваме, най-много да сме я побъркали горката :-D

Hilary_
05-27-2009, 15:26
Като гледам до сега какви съвети даваме, най-много да сме я побъркали горката :-D
... :D :D :D Не е вярно ... напротив ... :D :D Ама тия неща са за скайп не тук... :wink: Дай да спрем, че ще ни се карат останалите ...
P.S. Ние с Jumbie483 не се правим на много учени... :D :D :-) Не ни нападайте ... :-D 8)

smileforyou12
05-27-2009, 15:42
майката му е да си естесвена както вече казаха бъди момиче на място също така да си общителна с другите казвай питай това което ти е на уста изради си стил който не е от най-срещаните както фешаните които са на всяка крачка излизай запознавай с интересни хора. относно тази зарибявка пускай по палави погледи комплименти дръж се по така но не и да му налиташ и без курвенски изпълнения 8-) не написах най-смисления пост ама нищо :lol:

MP
05-27-2009, 15:45
Не е нужно да говориш много,но по-добре малко от нищото.След време ще придобиеш опит,в момента най-вероятно ти липсва самочувствие.Първата "зарибявка" ще оправи този проблем,а първата несподелена или неуспешна любов ще ти даде необходимия опит.Много добре знам как се чувстваш,просто трябва да се отпуснеш,но в никакъв случай не се прави на недостъпна,което не означава,че трябва да си много лесна.Ако някой те харесва,ти него също и искаш той да направи първата крачка,покажи му го по някакъв начин.В момента не ти трябва много сериозна връзка,нещо по-несериозно и краткотрайно ще ти се отрази добре.

Jumbie483
05-27-2009, 15:48
Като гледам до сега какви съвети даваме, най-много да сме я побъркали горката :-D
... :D :D :D Не е вярно ... напротив ... :D :D Ама тия неща са за скайп не тук... :wink: Дай да спрем, че ще ни се карат останалите ...
P.S. Ние с Jumbie483 не се правим на много учени... :D :D :-) Не ни нападайте ... :-D 8)

ами пиши на ЛС скайпа тогава :lol: ще философстваме в чата..

и да не е спам.. (аЗ ще ми се кара иначе) ..
Да, наистина авторке след като си харесвана, не виждам къде е проблема.
Просто ти трябва самоконтрол и да не се връзваш на всяка закачка, подхвърлена ти от момчета..
И наистина според мен 15 е доста ранна възраст за срещане на Любовта (както ти си написала). По-скоро харесване, влюбване..

aguilera
05-27-2009, 18:24
Споко.Аз съм на същото полужение(след 3 месеца ставам на 15). Но и не мисля, че се е случило нещо фатално. Понякого ми е гадно, но един разговор с приятелче оправят нещата. Само не се притеснявай много и не се затваряй в себе си. Моето самочувствие също не е на ниво :? , падам си не много бъбрива :-D ама какво да се прави, ЖиВОт 8-) . Тепърва мисля, че и на двете ни предстои да дойде любовта :grin: (ах, как я чакам), но да не ти пука много,много. Съветът ми не е от най-добрите,но май има и нещо вярно. :D

vellvet
05-27-2009, 19:48
просто се отпусни и бъди себе си със заучени предварителни фрази и репетирани движения на дали ще впечатлиш някого, а дори да стане то ще ти е доста трудно да разиграваш дълго театъра... та идеята е давай смело просто не се страхувай, няма грешно или правилно държание просто на един ще му хареса на друг не но в това му е чара ;)

RadaHristova
05-28-2009, 15:09
И аз нямам много опит,но покажи чувството си за хумор,бъди весела,усмихната,това е много важно,прави по-добро впечатление.Избягвай псуването като каруцар :D просто бъди чаровна,нежна,сладка :)

fenasf
05-28-2009, 18:07
ако питаш мен хич не ти треат тия "зарибявки"...когато любовта дойде сама ще разбереш :)

bubblebabe
05-28-2009, 18:32
Ми... то си ти идва отвътре, май. 8-)